Zaloguj się, aby obserwować  
Szalas22

TIBIA - Gra na miarę XXI w. (TAK/NIE)

871 postów w tym temacie

Ja na szczęście nie wiedziałem długo, co to Tibia - a nuż bym już leżał w ziemii;].

Nie jest to gra na żadną miarę. Dwóch cwanych(jak zwykle) Niemców postanowiło tanim kosztem wydać swój shit który zrobili przy okazji(jak Gorion swojego bezpiecznego komunikatora i inni Niemcy swoich wokalistów), w dodatku teraz zbierając na tym kasę. Większość graczy nie ma ukończonych nawet 16 lat(btw, na najczęściej odwiedzanym serwerze Jedi Outcast, klanowym LD, większość graczy to ofkoz Niemcy, większość graczy w wieku poniżej 15 lat i...) i zachowaniem dorównują jedynie równie niedojrzałym psychicznie "dorosłym" z mózgotrzepowych klubów i z ławek pod blokami. Nie czepiam się już nieadekwatnie używanego "noob", po prostu nie umieją się zachować, trollują i na siłę żerują na porządniejszym zachowaniu innych, co wywołuje frustrację obu plus zadowolenie trolla, a oba pakiety negatywnych emocji źle wpływają na ich prawdziwe życie, choćby na dłuższą metę.

Braku muzyki nie ma co się czepiać - można odpalić sobie muzykę albo uruchomić wyobraźnię.
Grafiki jak w starej Ultimie też nie ma co się czepiać - "gorsza" była w grach na NESa, Amigę, Gameboya, pod DOSa, ew. na SNESa i grało się bardzo przyjemnie.

Głównym minusem tej gry jest społeczność i jej uzależniający charakter(modne nabijanie leveli w kółko, bo Niemcy powiedzieli, że to jest trendy) oraz sam fakt, w jaki pozbawiony szacunku do graczy sposób powstało gówno, przez które dzieci w krajach trzeciego świata otrzymują uboższą pomoc od "cywilizowanych" pajaców.


*- Nie mam nic do Niemców jako tako, nie lubię ich jako tako za to jacy są w większości(cechy ludu germańskiego i dzisiejsze podpatrzone u innych, oraz samo podpatrywanie) i czepiam się po prostu tego, co zauważę, żeby nie było żem nacjonalista;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię, duże, zdecydowane NIE!
Wogóle nei widze sensu grania w to. jeszcze sie założe że w to coś na świecie gra więcej niż WoW''a. Na dodatek prawie cała szkoła w to gra i tak się chwalą że mają wysoki lvl i że kupili wętkę. (Raz tak usłyszałem.) Brak, fabuły, muzyki dodajacej jakiegoś klimatu i tak niszczy umysł niektórych ludzi, że mogliby umrzeć przy tej gierce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę narazić się sporej ilości graczy, ale uważam, że Tibia to przeżytek.

Nudna, płaska, pełno wirusów, kompletny brak fabuły, ale mam kolegów, którzy grają w nią fanatycznie!
Matko, mogliby pograć w Guild Wars, a jak chcą 100% darmówy to MU Online, ale kurcze, tylko nie Tibia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 17:00, RaiL Driver napisał:

Ja mówię, duże, zdecydowane NIE!
Wogóle nei widze sensu grania w to. jeszcze sie założe że w to coś na świecie gra więcej niż
WoW''a. Na dodatek prawie cała szkoła w to gra i tak się chwalą że mają wysoki lvl i że kupili
wętkę. (Raz tak usłyszałem.) Brak, fabuły, muzyki dodajacej jakiegoś klimatu i tak niszczy
umysł niektórych ludzi, że mogliby umrzeć przy tej gierce.

Gra beznadziejna, ale przyczyną dlaczego grają w tibie a nie w WoWa to to, że Tibia jest DARMOWA a WoW nie dość, ze kosztuje ponad stówę to jeszcze abonament trzeba płacić co miesiąc a ludzi na to nie stać. Ja tam w ogóle nie przepadam za on-lineówkami bo w większości brak fabuły i jedynie trzepanie poziomów, które trwa około roku albo i dłużej tylko po to aby mieś super przedmioty pochwalić sie troche po czym skończyć tą grę z nudów(bo w kółko chodzić na bossów czy tłuc się pvp czy gildia vs gildia też jest bardzo nudne). Jak dla mnie wszystkie gry on-line są bez wyrazu i sa podobne do siebie czyli nudne, jedyna w nich zaleta to to, ze można sobie pograć z kolegami i z innych se jaja porobić i tyle na tym koniec, jak dla mnie to troche mało. Nawet to nabijanie lvl jest bardzo długie standartowo tak od 20, 30 poziomu exp leci jak krew z nosa a co za tym idzie musisz zabić tysiące, miliony mobów aby nabic poziom, a to sprawia, że gra jest "odmużdżająca" i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 17:09, Bosper napisał:

Gra beznadziejna, ale przyczyną dlaczego grają w tibie a nie w WoWa to to, że Tibia jest DARMOWA

Nie tylko Tibia jest darmowa, ale jest najbardziej popularna :P

Dnia 23.08.2007 o 17:09, Bosper napisał:

a WoW nie dość, ze kosztuje ponad stówę to jeszcze abonament trzeba płacić co miesiąc a ludzi
na to nie stać. Ja tam w ogóle nie przepadam za on-lineówkami bo w większości brak fabuły i
jedynie trzepanie poziomów, które trwa około roku albo i dłużej tylko po to aby mieś super
przedmioty pochwalić sie troche po czym skończyć tą grę z nudów(bo w kółko chodzić na bossów
czy tłuc się pvp czy gildia vs gildia też jest bardzo nudne).

Wszystkie gry można nazwać nudnymi :P po co przechodzić jakąkolwiek grę? dla poznania fabuły? I na co ci sie to przyda? Nuda, nuda i nuda :P i co sie bedziesz "podniecał" zabiciem końcowego bossa ? ;) Zawsze można tak powiedzieć :P
>Jak dla mnie wszystkie gry on-line

Dnia 23.08.2007 o 17:09, Bosper napisał:

są bez wyrazu i sa podobne do siebie czyli nudne, jedyna w nich zaleta to to, ze można sobie
pograć z kolegami i z innych se jaja porobić i tyle na tym koniec, jak dla mnie to troche mało.
Nawet to nabijanie lvl jest bardzo długie standartowo tak od 20, 30 poziomu exp leci jak krew
z nosa a co za tym idzie musisz zabić tysiące, miliony mobów aby nabic poziom, a to sprawia,
że gra jest "odmużdżająca" i tyle.

Chcesz wrtościowej gry? Zagraj w szachy/strategie :P (one też moga być on-line a nie sa głupie;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Tibię przez około 1 rok, potem stwierdziłem że na rynku jest wiele lepszych MMORPGów. Nie jest to gra na miarę XXI wieku zwłaszcza przez grafikę, mimo że ona wg wielu graczy trzyma klimat(?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2007 o 17:48, Catastrophe-she napisał:

Chcesz wrtościowej gry? Zagraj w szachy/strategie :P (one też moga być on-line a nie sa głupie;P)



Zgadza się, chociaż profesjonalne szachy są nudne i przewidywalne, jednak gra powinna miec ciekawą fabułę lub inne ciekawe wciagajace rozwiązania, a nie tylko zabijanie potworków dla "expa"

To jest tak samo jak z filmem ogladasz go bo ma ciekawa fabułę lub nie oglądasz bo jest beznadziejny oraz z ksiazką jedne cię interesują a inne nie, chodzi jednak oto, że wszystkie on-line są takie same czy to płatne czy darmowe

p.s. wiem, że tibia nie jest jedyna grą bo jest ich naprawdę dużo ze znanych jest Kal-online, Silkroad a teraz doszedł(dawniej płatny) Archlord, jednak we wszystkich jest podobnie i do tego doświadczenie leci tak powoli na levelach powyżej 30, że gra najzwyczajniej w świecie sie nudzi, a powinna zachęcać jakimiś ciekawymi rozwiazaniami i expieniem w miarę normalnym a nie 0,05% na poziom(nie na bara) za potworka równego poziomowi(Kal-Online) czy nawet 0,5% to jest nudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2007 o 21:52, Bosper napisał:

Zgadza się, chociaż profesjonalne szachy są nudne i przewidywalne, jednak gra powinna miec
ciekawą fabułę lub inne ciekawe wciagajace rozwiązania, a nie tylko zabijanie potworków dla
"expa"

To jest tak samo jak z filmem ogladasz go bo ma ciekawa fabułę lub nie oglądasz bo jest beznadziejny
oraz z ksiazką jedne cię interesują a inne nie, chodzi jednak oto, że wszystkie on-line są
takie same czy to płatne czy darmowe

p.s. wiem, że tibia nie jest jedyna grą bo jest ich naprawdę dużo ze znanych jest Kal-online,
Silkroad a teraz doszedł(dawniej płatny) Archlord, jednak we wszystkich jest podobnie i do
tego doświadczenie leci tak powoli na levelach powyżej 30, że gra najzwyczajniej w świecie
sie nudzi, a powinna zachęcać jakimiś ciekawymi rozwiazaniami i expieniem w miarę normalnym
a nie 0,05% na poziom(nie na bara) za potworka równego poziomowi(Kal-Online) czy nawet 0,5%
to jest nudne.


Dlatego dla mnie w MMORPGach najważniejsi są ludzie, bo jak znajdziesz fajną ekpię i choćby się na TSa zbierzecie, to nawet grindowanie mobków w takim kal albo Silkroad wcale nie jest nudne. Mnie np. w WoWie utrzymuje tylko świetna gildia, bo bez gildii wytrzymuję może 2 tygodnie po czym, nie chce mi się nawet logować na konto. I dlatego dla mnie Tibia jerst beznadziejna, bo tam normalnych dojrzałych ludzi ze świecą szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:02, PharauhnMizzrym napisał:


> Zgadza się, chociaż profesjonalne szachy są nudne i przewidywalne, jednak gra powinna
miec
> ciekawą fabułę lub inne ciekawe wciagajace rozwiązania, a nie tylko zabijanie potworków
dla
> "expa"
>
> To jest tak samo jak z filmem ogladasz go bo ma ciekawa fabułę lub nie oglądasz bo jest
beznadziejny
> oraz z ksiazką jedne cię interesują a inne nie, chodzi jednak oto, że wszystkie on-line

> takie same czy to płatne czy darmowe
>
> p.s. wiem, że tibia nie jest jedyna grą bo jest ich naprawdę dużo ze znanych jest Kal-online,

> Silkroad a teraz doszedł(dawniej płatny) Archlord, jednak we wszystkich jest podobnie
i do
> tego doświadczenie leci tak powoli na levelach powyżej 30, że gra najzwyczajniej w świecie

> sie nudzi, a powinna zachęcać jakimiś ciekawymi rozwiazaniami i expieniem w miarę normalnym

> a nie 0,05% na poziom(nie na bara) za potworka równego poziomowi(Kal-Online) czy nawet
0,5%
> to jest nudne.

Dlatego dla mnie w MMORPGach najważniejsi są ludzie, bo jak znajdziesz fajną ekpię i choćby
się na TSa zbierzecie, to nawet grindowanie mobków w takim kal albo Silkroad wcale nie jest
nudne. Mnie np. w WoWie utrzymuje tylko świetna gildia, bo bez gildii wytrzymuję może 2 tygodnie
po czym, nie chce mi się nawet logować na konto. I dlatego dla mnie Tibia jerst beznadziejna,
bo tam normalnych dojrzałych ludzi ze świecą szukać.


Zgadza się to jest jedyna zaleta on-lineówek, w Tibie nie grałem (odstraszyła mnie na sam widok) grafika rodem z poczatku lat 90, a po za tym nudna jak flaki z olejem. Grałem także w Kal-Online, grafika lepsza, ale również nudna gdyż zabijanie tysięcy mobów mija sie z celem a teama to mielismy tylko ja z kolegą(na skype) i to nudzi, może musi być wiecej ludzi to wtedy robi się fajnie, jednak to nie takie proste gdyz większość albo ma juz gildie i swoja grupkę, albo nie ma mikrofonu co uniemozliwia nawiazywanie kontaktów(gdyż pisanie w tych grach też mija się z celem i nudzi, nie czyć żywej osoby po drugiej stronie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim CDA w artykule o grach mmo zamieszczono taką rubrykę o Tibią - co stuprocentowo popieram.
Obrazek pod tekstem dla mnie całkowicie argumentuje kwestje dlaczego nie powinno sięw to grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 22:16, mic02 napisał:

W ostatnim CDA w artykule o grach mmo zamieszczono taką rubrykę o Tibią - co stuprocentowo
popieram.
Obrazek pod tekstem dla mnie całkowicie argumentuje kwestje dlaczego nie powinno sięw to grac.


Tak jest, pozwolę sobie zacytować "gracza" wypowiadającego się na jesdnym ze screenshotów: "LOL OMG STFU U FCKIN N00B!!!! LMAO PACC ROXX!!!!!!!!11". Takich graczy jest więcej, a najsmutniejsze jest to, że większość to Polacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyny MMORPG z fabułą jaki znam to LOTRO ;)
No i niby w Guild Warsie też jest, ale słyszałem że nic nadzwyczajnego.
Co do Tibii natomiast, powstrzymam się od komentarza...
Raz pograłem 5 minut,
drugi raz włączyłem i odrazu wyłączyłem.
Innymi słowy, tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tibię grałem kiedyś namiętnie przez około pół roku, dopóki nie zauważyłem , że to gra bez celu.Niestety tak jest prawda , a do tego nie trzyma klimatu fantasy.Na każdym kroku chamstwo i nicki nie pasujące nijak do świata fantasy ot coś np. Jaraczus Marihuanus (debilne i psuje klimat.).No a do tego coś co nazywa się questami to nic innego jak porozrzucane skrzynki z przedmiotami bez żadnych zleceniodawców ani nic.Jeśli chcecie to grajcie, ale lepszy byłby WoW,Guild Wars lub nadchodzący WAR :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocno i stanowczo - NIE.
Powód pierwszy: bezsensowne expienie
Powód drugi: całkowity brak fabuły
Ale ja po prostu nie lubię gier MMORPG, które skupiają się właśnie na ciągłej wycince kolejnych potworów i nabijaniu kolejnych leveli. I dlatego:
Powód trzeci: odpychająca grafika i brak jakichkolwiek zróżnicowanych animacji ataku (żeby to chociaż ładnie i efektownie wyglądało jak w GW, które, jak wiadomo, opłat abonamentowych nie wymaga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować