Zaloguj się, aby obserwować  
Szalas22

TIBIA - Gra na miarę XXI w. (TAK/NIE)

871 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2007 o 08:49, Kamil5 napisał:

Genialny pomysł i wiele ułatwi... Ale JAK ja mam to zrobić? CO napisać i Gdzie?


Wiesz...jakoś musisz zagadać do modków ,aby ci przypięli odpowiedniego posta ,w którym będzie pisało to co chcesz ;)...ale jak w tej sprawie się skontaktować to nie wiem :P.
Może spróbuj tu
http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=99 lub tu
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746#u_11873 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2007 o 12:03, hammerfall87 napisał:

a co do samej fabuły mmorpg są wyjatkowe dlatego, ze gracz tworzy sobie sam fabułe tylko ze
wiekszosc graczy mysli ze jej niema bo chca miec wyłozona na tacy :D
wszytkie darmowki polegaja na tluczeniu mobow,a mowie ci w te lepsze darmowki mają taką samą
społecznosc jak w tibii

Ogólnie w MMO nie ma jako takiej fabuły (wyjątkiem jest GW) ale jest całkiem rozbudowana otoczka fabularna, questy często tworzą jednak jakąś spójną przygodę i nawet jeżeli jest to zwykłe tłuczenie mobków to o ile ktoś się postaram i przeczyta treść questów to wtedy jednak stają się ciekawsze bo robisz je z jakiegoś powodu, już nie tłuczesz mobów dla samego expa ale dlatego bo np. zagrażają farmie osoby która daje ci quest. W Tibii o ile mi wiadomo cała otoczka fabularna to książki opowiadające historię... jak dla mnie ciut przy mało. W WoWie twórcy sami tworzą dalszą fabułę np. atakiem nieumarłych albo otwarciem Dark Portalu. W GW każdy dodatek to jakaś nowa ścieżka fabularna, a Tibia to jednak bezsensowne tłuczenie mobów praktycznie bez questów. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wiele innych MMO jest równie żałosne jak Tibia i ma niewiele milszych graczy, ale jest też wiele gier z normalnymi ludźmi z questami które też jakąś tam otoczkę fabularną posiadają i są wiele lepsze niż Tibia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Tibie pograłem może z miesiąc. Nabiłem 16 lvl i potem jak umarłem zdałem sobie sprawe że się prawie popłakałem to wywaliłem tego potworka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile ja razy sie wku***iałem grając w to, jak dedłem. Nie wiem co za idiota wymyślił ten system że się od groma traci po śmierci... Teraz jak gram w GW mam 500+ dedów na wojowniczce;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 19:15, bodzio73 napisał:

TIBIA NIE JEST GODNA XXI.w NAPRAWDE


Ehh...ten przypięty post jest naprawdę POTRZEBNY!!! ILE RAZY MA SIĘ POWTARZAĆ ,ŻE MAJĄ BYĆ ARGUMENTY ,A NIE TYLKO SAME NIE.Za każdym razem to samo :P...ludzi ograniczają się do samego nie i tyle :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś mi z ciekawości powiedzieć ile w to coś co nazywa się "mmorpg" gra ?????????

EDIT: Koledzy z mojej klasy się podniecają że się w tym czymś nie da się skakać, takich delikwentów trzeba wywalić na zbity pysk bo nie dość że piracą (99% grających to piraci wnioskuje z ich podejści do oryginalnych gier) to społeczeństwo głupieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaa gra do jest uuuuuuu dno juz nie bede wspominał o grafice znam kolesia co poprostu nie widzi po za nią świata hmm jedyny jej plus jest taki ze mozna sie na niej dorobic bo postacie juz jak sie ma 100 lvl to troche choćby na allegro stoją wole juz Linegage ][ a jak juz to Diablo 2 oraz Guild Wars a nie jakas beznadziejna Tibia ;/;/;/ kaszle ta grą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 14:52, Bingolo napisał:

ehhh....tibia to zło!50% ludzi którzy w nią grają to pewnie teraz terorysci:D


Hahhahaahah dobre ;D Co do tibi wiekszosc 1/4 gra dla przyjemnosci, 2/4 gra przez nalog i 1/4 gra dla pieniedzy ;d Tak mi sie wydaje :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE! NIE! NIE! W Tibię grają analfabeci itd. Trudno jest znaleźć normalnego gracza. Masy grają w to, bo jest za friko. Każdy najgorszy noob może w to grać, nie mówię, że dyskryminuję kogoś, ale spotkałem się z 6-7 latkami. Stanowczo radzę np. pozbierać kaskę na GW i tym się cieszyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w tibię i nie będe grał ponieważ to jest GÓWNO!
Zgodzę się z arekskate: ludzie grają w to dlatego że jest to gra za friko można spotkać w tej grze nawet 5 latka.
Poza tym nie wiem co ludzie w tej grze widzą to nawet "Gruntz" ( może kojarzycie ten klasyk xd ) mają ciekawszą fabułę i grafike.
Dla Tibii mówię NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 00:10, Rayan77 napisał:

Nigdy nie grałem w tibię i nie będe grał ponieważ to jest GÓWNO!


Ihmo, jeżeli nigdy w to nie grałeś, to skąd wiesz, że "to gówno"?
I nie mów czegoś w stylu "wystarczy popatrzeć!", gdyż ja widząc np. w grze Starcraft piękno prostoty dziwię się niektórym znajomym, którzy widząc jak gram w tę kultową grę zarzucają tekstem w stylu "no way, man, co to za grafa? ;f".
Whatever masz rację, Tibia to kupa owinięta bardzo brzydkim i odpychającym papierkiem, jednak jeżeli nie grałeś, to nie rozumiem skąd nagle wzięła Ci się opinia na temat tej gry. Jeżeli od innych ludzi, to życzę w przyszłości umiejętności kreowania własnej oceny niektórych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia to jest czyste zło i wszyscy powinni trzymać się tej teorii. Dlaczego? Ta gra oparta jest na tym, że "kto więcej przy niej spędzi czasu i kto ma lepiej ustawionych i hojniejszych kolegów, ten jest boss i tak się do niego trzeba zwracać, bo jak nie to będzie źle". To jest zdecydowanie najgorszy i najbardziej irytujący aspekt tej gry, choćby dlatego, że ci, którzy nie mają zbyt wiele czasu w tygodniu są daleko, daleko w tyle. I to jest najbardziej krzywdzące. Innym, bardzo poważnym problemem w grze jest sprzedawanie i kupowanie przedmiotów za realne pieniądze. Postaci także. Przyjdzie największy newbie ze stanem konta 12 tyś. złotych i kupi sobie postać i co takiemu zrobisz. GM-owie nie są w stanie nawet ogarnąć tego chaosu, inni też z resztą. To jest jak piractwo, tego robactwa nie da się wykończyć raz na zawsze. Tak samo jest z programami ułatwiającymi grę, np. takimi, które nie wymagają od gracza NIC, by jego postać się rozwijała. Włącza taki tzw. bota i jest szczęśliwy, ale jaki sens ma taka gra... Wprawdzie w którymś patchu została wprowadzona stamina, która uniemożliwia granie cały czas przez dłużej niż 48 godzin (co i tak moim skromnym zdaniem jest dużo za wysoką granicą), ale i to nie skutkuje zbyt dobrze. A, że o hołocie, która ma się za jakichś bogów, którzy mogą robić wszystko co im się podoba i postraszyć kolegami innych już nie wspomnę. To tak, jakbym wyszedł z domu, zaczął wyzywać jakichś dresów i powiedział, że jak coś mi zrobią to zadzwonię po babcię. Uważajcie, bo przyjdzie <groza>. Jednak jeżeli czasami taki ciemny typ przyjdzie, by nakarmić twoją postać swoim super-niszczycielskim ostrzem, to już w ogóle odechciewa się grać. Sama mechanika gry jest mniej więcej w porządku, choć i tak najbardziej za złe mam twórcom gry to, że aby cokolwiek zrobić, trzeba mieć czas. Dużo czasu. I znajdują się tacy, którzy grają cały dzień, a ja załóżmy ledwo na godzinę zdołam odetchnąć. Jaki w tym sens? Te pytanie powinni sobie zadań ci, którzy tracą przy tej marnej namiastce RPG-a życie realne.

Co do grafiki i muzyki... Muzyki nie ma wcale, co nie zmusza do kupowania przez biednych fanów słuchawek czy podobnego ustrojstwa, w końcu po co to. Grafika jest jak najbardziej żałosna, ale nie grafika czyni grę taką, jaka jest. Gdyby nie było maniaków lub hołoty rzucającej co chwila bluzgami, to ta gra mogłaby być na prawdę przyzwoita, ale w takim przypadku, to chyba nie.

Ostatnia sprawa - lepiej w ogóle do tego tytułu nie podchodzić. Tylko czas i nerwy stracicie. Jeszcze kolejny żałosny ruch twórców - zamiast zrobić coś na prawdę innowacyjnego, choćby postarać się o lepszą grafikę, to nie - wydają co sześć miesięcy kolejnego syfiastego patcha + kilka serwerów, dzięki czemu ci, którzy zrezygnowali nieraz powracają, właśnie ze względu na te "wielkie zmiany" w postaci patcha i tych dwóch-trzech serwerów, na których można zacząć wszystko od nowa... Co nie zmienia faktu, że i tam znajdzie się masa pro-noob-ów (sam sobie przeczę, ale nic to), którzy całymi dniami przesiadują, by ukatować w końcu swojego żałosnego skilla.

Ave!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że gra nie zasługuje na ten tytuł! :P

1.Grafika malowana w Paincie.
2.Dźwięk... a właściwie jego brak...
3.KAŻDY może zagrać w tę gre! Czemu? Bo jest za darmo! A wiadomo że jak coś jest za darmo i w dodatku nie ma praktycznie żadnych wymagań sprzętowych, to jest ogólnie dostępne! Wystarczy posiadać mysz, klawiaturę... no i monitor. Dlatego większość (nie mówię że wszyscy), grająca w Tibię to ostatnia hołota, która jako przecinka używa "k****"!
4.Chamstwo na serwerach!

Można by wymieniać tak dużo! Według mnie Tibia NIE zasługuje nawet na miano gry roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 01:45, AvP2 napisał:

Oczywiście że gra nie zasługuje na ten tytuł! :P

1.Grafika malowana w Paincie.
2.Dźwięk... a właściwie jego brak...
3.KAŻDY może zagrać w tę gre! Czemu? Bo jest za darmo! A wiadomo że jak coś jest za darmo i
w dodatku nie ma praktycznie żadnych wymagań sprzętowych, to jest ogólnie dostępne! Wystarczy
posiadać mysz, klawiaturę... no i monitor. Dlatego większość (nie mówię że wszyscy),
grająca w Tibię to ostatnia hołota, która jako przecinka używa "k****"!
4.Chamstwo na serwerach!

Można by wymieniać tak dużo! Według mnie Tibia NIE zasługuje nawet na miano gry roku!

zupełnie sie z tobą zgadzam chodzi sie jakimiś ludzikami a jaka grafika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować