Zaloguj się, aby obserwować  
Szalas22

TIBIA - Gra na miarę XXI w. (TAK/NIE)

871 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 19:59, The Lurker napisał:

Fabuła fabułą, a grywalność? Z tego co wiem to gracze GW robią często misje nie po kolei, nie
zważają na fabułę, nie czytają dialogów, pomijają filmiki...


To są pseudo-gracze:P Wedlug mnie Tibia jest najbardziej dziwną grą świata. Nic w niej nie ma, a ludzie i tak grają. Takie ,,Simsy" czy inne ,,Second Life", tyle że w wersji fantasy. W ,,Tibie" zagrałem raz, ale po 10 minutach mi się odechciało. Raz, że miałem problemy z rejestracją i zalogowaniem się, a dwa...szczur mnie zabił i zrezygnowałem:P Wydaje mi się, że już lepszą grą jest ,,MuOnline". Graika lepsza, questy na tym samym w dużej mierze polegają, a i gra się przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 09:47, fataem napisał:

Wydaje mi się, że już lepszą
grą jest ,,MuOnline". Graika lepsza, questy na tym samym w dużej mierze polegają, a i gra się
przyjemniej.


Tibii nawet nie ma co do MU porównywać:P MU rozwala tibie w stu procentach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie! Tibia jest nudna. Nudzi w tym sama słaqba grafika i mozolne zdobywanie doświadczenia. Misji zadnych na początku nie zrobisz bo wszystko dla wysoko poziomowych postaci. Grafiki sie twórcom nawet lepszej nie chce zrobic (juz wole pograć w Lineage 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia tylko wtedy będzie grą na miarę XXI wieku , jeśli wcześniej upadnie nasza cywilizacja.
Przecież tam nic niema poza tłuczeniem stworów albo innych graczy i nabijaniem skilli. Grafika urąga wszelkim standardom. A zachowanie graczy to ... można to porównać tylko do bandyckich ekscesów na stadionach piłkarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie! moze w ta gre dalo sie grac te 5 lat temu kiedy 3GB komp byl cudem techniki a 2d bylo kosmosem;-p w sumie jesli by zmienili grafike to by nikt w ten **** nie gral ;-) ja gralem przez 2 lata i powiem ze to gra do grania zkolegami i rugania kazdego kogo popadnie potem sie naparzania potem odrabiana skilli i lvl''a, samo odbijanie skilli i lvle trwa 5 godz:D a dlaczego ta gra jesczze istnieje? Dlatego ze istnieja idioci ktorzy placa za ta gre zeby wygladac inaczej i zginac na mobach niedostepnych dla facc ;-) Moze to i dobrze ze te ograniczone istoty graja w Tibie ;-) a nie w Lineage''a (chociaz i tak Ruskie niczym sie nie roznia od nich)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIEtibia ma za słabą oprawę graficzną jak dla mnie sam próbowałem w to grać ae tylko 3 dni bo sie ogromnie nudziło wujek gra w to non stop.morze staje sie ciekawsza pod koniec,nie wiem ale jeśli wciąga to na samym krótkim początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 10:22, Araondoion napisał:

NIE! to jest mega syf, jakich malo, no i jak gra wydana w XX wieku moze byc gra XXI
w. ? :p

A dlaczego wszyscy grają tyle lat w taki SYF jak Starcraft, Sapera, czy Mario...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 10:33, Ronx napisał:

A dlaczego wszyscy grają tyle lat w taki SYF jak Starcraft, Sapera, czy Mario...

Zestaw te gry:
Tibia
Saper
Starcraft
Mario

Co nie pasuje?
nie wiem jak mozesz stawiac SC obok reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 10:44, Araondoion napisał:

> A dlaczego wszyscy grają tyle lat w taki SYF jak Starcraft, Sapera, czy Mario...

Zestaw te gry:
Tibia
Saper
Starcraft
Mario

Co nie pasuje?
nie wiem jak mozesz stawiac SC obok reszty.

Postawiłem tutaj gry, które mają około 10 lat-no Mario ma troszkę więcej, ale jego to było tyle wersji, że się nie czepiajmy. Co to znaczy jak mogę stawiać SC? Co mnie to obchodzi, że gra w niego parę milionów ludzi i są w niego zawody ? Ja tą grę widziałem, grałem i mogę powiedzieć, że nie widziałewm nic ciekawego (o grafie nie mówie, bo wiadomo, że piękna nie jest). Co do Tibii, to gra też ma swoje lata, ale zobacz, widziałeś kiedyś MMO, ktory drastycznie zmieniłby swój wizerunek ?? Bo ja nie. Pomyśl, jak by to było gdyby np. do Tibii dodać 3D ?? No moim zdaniem gra straciła by swój klimat i byłaby tylko kolejnym przeciętnym MMO z grafiką 3D. Do tego gra wydawałaby się znacznie mniejsza (tzn. świat gry). Mogłoby to spowodować albo znaczny spadek graczy albo znaczny wzrost. Po prostu nie można w całości wymienić rdzenia. To jest bez sensu i powstaje nowy produkt. Jeśli producenci podjeli by taką decyzję to by chyba musieli grę inaczej nazwać. Ja tam nie widze powodu, by grę nazywać grą tylko i wyłącznie grą XX wieku. Okej przejdźmy do dźwięku--w grze go nie ma, hmm no dobra można pomyśleć co to za shit ci producenci zrobili ??? A tu psikus, gra włącza się w oknie, więc możesz sobie z Winampa puśćić dowolną muzę-i super! Każdy ma to co chce. Grywalność w tej grze jest ogromna-jak już się wciągniesz, zrobisz większy level to nie ma bata, grasz i grasz. Przecież ci największo levelowi gracze nie rbili by tych 300 + level dla zabicia czasu. Coś ich musiało wciągnąć...No dobra rozpisałem sie trochę, ale to chyba wszystko co mam do powiedzenia. I uważam, że gra zasługuję na miano gry XXI wieku gdyż w tych czasach nie tak bardzo liczy się grafika co grywalość i to coś co przykuje cię do monitora na więcej niż 15 minut :] Przykład-WoW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wogóle kto zalozyl kolejny temat o tibii ... od samego czytania o tej grze oczy mi wylatuja z orbit, serce przestaje pracowac i znowu mam zepsuty dzien ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 10:54, Ronx napisał:

Co to znaczy jak mogę stawiać SC? Co mnie to obchodzi,
że gra w niego parę milionów ludzi i są w niego zawody ? Ja tą grę widziałem, grałem i mogę
powiedzieć, że nie widziałewm nic ciekawego

A co mnie obchodzi, ze w Tibie gra iles tam osob? Ja tą grę widziaem, grałem i mogę powiedzieć, że nie widzialem nic ciekawego.

Jesli bede chcial pograc w MMO wybiore np. WoWa a nie takie cos jak Tibie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 11:05, ReWelot napisał:

Wogóle kto zalozyl kolejny temat o tibii ... od samego czytania o tej grze oczy mi wylatuja
z orbit, serce przestaje pracowac i znowu mam zepsuty dzien ;/

Po:
1. Nikt Ci nie kazał tutaj wchodzić.
2. Są tylko 2 tematy o Tibi-pierwszy to ten, a drugi to Temat ogólny, ja nie widzę powodu go zamykać, bo chyba o to Ci chodzi. Jak coś nie pasuje to cześć...Aha ten temat jest już jakiś czas na forum, więc jeśli go dopiero zauważyłeś to się w ogóle nie wypowiadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 11:10, Araondoion napisał:

Jesli bede chcial pograc w MMO wybiore np. WoWa a nie takie cos jak Tibie.


Każdy wybiera to co lubi, ja Cie rozumiem. Poza tym Tibia to swejo rodzaju "alternatywa" i jest darmowa-może dlatego aż tyle ludzi w nią grą, bo powiem szczerze, że gdyby była w 100 % płatna-tak jak WoW-to nie miałaby tylu zwolenników. Mnie aż tak nie pogieło by kupować PACC-a w Tibi. Zresztą w ostatnim czasie nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tibia...gra tworzona przez graczy dla graczy... Gra która prezentuje wielki potencjał umiejętności czterech programistów, gra w której nic w grafice nie zmieniło się od 1997 roku. Rozumem gdyby był to projekt niekomercyjny, ale teraz przybrało to za dużą wagę... Radzę popatrzeć na taki projekt zwany "Drablo" - gra tworzona jedynie przez grafika i programistę. Jeszcze nie skończona, ale po silniku widać, ze będzie to coś więcej niż h&s.

Nie jest gra na miarę XXI wieku. Zresztą mam wrażenie, że z tych 22 osób, które pracują nad grą, 15 jest od siedzenia_i_nic_nie_robienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 11:25, bartek_kawa napisał:

Tibia...gra tworzona przez graczy dla graczy... Gra która prezentuje wielki potencjał umiejętności
czterech programistów, gra w której nic w grafice nie zmieniło się od 1997 roku. Rozumem gdyby
był to projekt niekomercyjny, ale teraz przybrało to za dużą wagę... Radzę popatrzeć na taki
projekt zwany "Drablo" - gra tworzona jedynie przez grafika i programistę. Jeszcze nie skończona,
ale po silniku widać, ze będzie to coś więcej niż h&s.

Nie jest gra na miarę XXI wieku. Zresztą mam wrażenie, że z tych 22 osób, które pracują nad
grą, 15 jest od siedzenia_i_nic_nie_robienia.

i tu sie z Tobą zgodze...:) Tibia to przecież kompletny shit:/ a daiblo mimo że stare to ma nie dość że lepszą grafe;p to dużo większy potencjal:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2007 o 09:47, fataem napisał:


> Fabuła fabułą, a grywalność? Z tego co wiem to gracze GW robią często misje nie po kolei,
nie
> zważają na fabułę, nie czytają dialogów, pomijają filmiki...

To są pseudo-gracze:P

Jak zrobiłem mini-sondę w mojej gildii to przeważająca większość (ok. 95%) pomijała filmiki, dialogi nie zwarzając na fabułę. To nie są pseudo-gracze, to zasada. ;]

Dnia 14.07.2007 o 09:47, fataem napisał:

Wedlug mnie Tibia jest najbardziej dziwną grą świata. Nic w niej nie
ma, a ludzie i tak grają. Takie ,,Simsy" czy inne ,,Second Life", tyle że w wersji fantasy.
W ,,Tibie" zagrałem raz, ale po 10 minutach mi się odechciało. Raz, że miałem problemy z rejestracją
i zalogowaniem się, a dwa...szczur mnie zabił i zrezygnowałem:P Wydaje mi się, że już lepszą
grą jest ,,MuOnline". Graika lepsza, questy na tym samym w dużej mierze polegają, a i gra się
przyjemniej.

Mu, Mu, grałem trochę, gdzieś dwa tygodnie lecz najzwyklej w świecie było dla mnie nudne. Może niektórych racjonalne argumenty nie przemawiają, ale trzeba też zauważyć, że Tibia ma to coś, co przyciąga graczy i nie pozwala im się oderwać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc nikogo obrazać piszę NIE, dlaczego ? Chciałem zobaczyć z czym to sie je , ale niestety wcześniej grałem w WoW''a no i chyba każdy się domysla dlaczego mi sie nie spodobala ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć dlaczego NIE? Jak gra sie wam niepdoba to niegrajcie a przeciez mozna w to grac i graja w to lduzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować