Zaloguj się, aby obserwować  
Minsc_i_Boo

Nie tylko na PC. Gry planszowe, logiczne, systemy bitewne, karcianki. W co graliście i co polecacie?

772 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2006 o 15:58, W3 napisał:

> PS: słyszeliście coś o grze planszowej "Osadnicy" bodobno całkiem dobra, tylko cholernie
droga

Bardzo dobra. Niesamowicie wciąga i wymaga opracowywania na bieżąco kilku strategii, żeby nie
dać się rozgnieść. Idealna jeśli mamy wolny wieczór i nasi myślący znajomi też mają wolny wieczór
- u mnie żadna partia nie trwałą krócej niż 40 minut. ;-)


Osadnicy - genialna gierka - dodam jeszcze, że na dniach będzie wychodzić dodatek do Osadników pt. Żeglarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2006 o 09:35, Lost Paradise napisał:

Mam i polecam! :))) Oczywiście planszówki...

Game of Thrones (strategia na podstawie książek Martina)
Clash of Kings (rozszerzenie do powyższej gry)
Descent ( najlepszy "dungeon crawler" od czasu Warhammer Quest)
Twilight Imperium (rasy, planety, handel, wynalazki, polityka no i wojny - w to trzeba zagrać!!!)

Jest ich o wiele więcej ale powyższe pozycje są dla mnie TOPowe :)



Słuchaj mam pytanie...spośród dwóch planszówek które wymieniłeś mianowicie chodzi mi o Descent i Twilght Imperium którą bardziej byś polecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Tak jak obiecałem kilka zdjęć moich figurek do Warzone. Zdjęcia nieco ciemne, bo jeszcze nie bardzo czuję mój aparacik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2006 o 17:30, Kogamin napisał:


Słuchaj mam pytanie...spośród dwóch planszówek które wymieniłeś mianowicie chodzi mi o Descent
i Twilght Imperium którą bardziej byś polecił?



No wiesz...kto co lubi :)
To sa zupełnie 2 różne gry - aczkolwiek Twilight Imperium jest the best
(nic w tym dziwnego że firma która te gry wydaje (FFG) dorobiła się właśnie na TI :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2006 o 15:25, Budo napisał:


Tak jak obiecałem kilka zdjęć moich figurek do Warzone. Zdjęcia nieco ciemne, bo jeszcze nie
bardzo czuję mój aparacik :)

jakieś paskudy z legionu ciemności. Ten pierwszy to za pewne jakiś wyznawca Muawihe. Drugiego pana miałem w swej kohorcie...ale za cholere nie pamiętam jak się zwie(ale chyba wyznawca Algerotha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2006 o 14:27, Minsc i Boo napisał:

jakieś paskudy z legionu ciemności. Ten pierwszy to za pewne jakiś wyznawca Muawihe. Drugiego
pana miałem w swej kohorcie...ale za cholere nie pamiętam jak się zwie(ale chyba wyznawca Algerotha)


Nefaryta Muawijhe i Nekromag :)
Ten drugi to jedna z moich ulubionych figurek, hcciałem sie jeszcze pochwalić świetną konwersją Nefaryty Demnogonisa, ale kurde gdzieś mi go wcięło, a to moj uluiony żołnierz :(((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaja sie calkiem dobrze pomalowane :)
Ja sie swoich wlasnie pozbywam , 7 lat lezaly w szufladzie , jeszcze z czasow podstawowki :)
i z warhammerem to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jedziem :)

Karcianki:
- nie da się ukryć, że jedyny słuszny Magic: the Gathering, gram w to już chyba od 6 lat i mam zamiar pozostać wierny przynajmniej przez drugie tyle, zdaje się, że lepsza karcianka jeszcze nie powstała (a szukam intensywnie :P);
- epizody: Warcry (na dłuższą metę monotonny i słabo zbalansowany) oraz LotR (tu już ciekawiej, choć niestety scena mi umarła);
- od niedawna Anachronism - polecam ;) (choć to bardziej gra strategiczna niż karciana czysto)

Planszowe
- mam fazę totalną na Abalone (takie go w pigułce - można se zagrać z kompem tutaj: http://www.clickhere.nl/abalone/)
- Jenga xD
Niestety na normalne planszówki nie mam graczy ;( Ludziom forsy szkoda a sam nie będę wszystkiego kupował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni zakupiłem dodatek do "Osadników z Catanu" pod tytułem "Żeglarze z Catanu" (dopiero niedawno wydano go w Polsce). Powiem szczerze - bardzo lubiłem grać w podstawkę w postaci samych "osadników" ale jak zainstalowaliśmy dodatek to to już był KOSMOS. Nie da się tego opisać (dodatkowe możliwości, dodatkowe atrakcje) po prostu bajera.
Jeśli ktoś jest już szczęśliwym posiadaczem podstawki do gry to polecam dokupienie dodatku. Jeśli ktoś nie ma podstawki to warto zakupić ją wraz z Żeglarzami.
Jeszcze raz polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 17:13, HumanGhost napisał:

Może ma ktoś jakieś fajne figurki ładnie pomalowane, ze by się nimi pochwalić? Chyba spróbuje
swoich sił przy tym, ale z tego co widze to niezłej cierpliwości to wymaga. No i trochę kasy
też. :-)



Cierpliwości ogrom potrzeba. Osobiście zbieram figurki do Władcy Pierścieni. Oto fotki niektórych z nich:
Ocencie sami jakość pomalowania. Nazwy pików odpowiadają nazwom w grze bitewnej i Śródziemiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2006 o 20:58, Jarys napisał:

Ostatni zakupiłem dodatek do "Osadników z Catanu" pod tytułem "Żeglarze z Catanu" (dopiero
niedawno wydano go w Polsce). Powiem szczerze - bardzo lubiłem grać w podstawkę w postaci samych
"osadników" ale jak zainstalowaliśmy dodatek to to już był KOSMOS. Nie da się tego opisać (dodatkowe
możliwości, dodatkowe atrakcje) po prostu bajera.
Jeśli ktoś jest już szczęśliwym posiadaczem podstawki do gry to polecam dokupienie dodatku.
Jeśli ktoś nie ma podstawki to warto zakupić ją wraz z Żeglarzami.
Jeszcze raz polecam.


czasami gram sobie w osadnikow przez neta - ale tylko w podstawke, bo pozostalych dodatkow w ogole nie znam.. tzn. z zeglarzami troche pogralem na sea3dconnectorze...

a mozesz mi napisac, czy zeglarze umozliwiaja gre w wiecej lub mniej osob niz tylko 3-4
chodzi mi o oficjalne scenariusze zawarte w instrukcji, modyfikacje z netu znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Scrabble - rzadko gram, ale gdy zjawia się więcej znajomych, zabawa jest przednia - czasem nawet za pieniądze.... :)
Co do karcianek kiedyś to były pokemony, ostatnio LotR - ale na dłużej to nie przykuwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ktoś to kupi w ogóle? Napisz jak Ci poszło, mam całkie dużo warte armie i fajnie jakby można było sprzedać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować