Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

>(...)Widzę jednak, że niektórym nie przeszkadza to w dalszym porównywaniu obydwu gier.

Ja widzę natomiast, że nie zorientowałeś się, że to był żart. Jak wogóle można było serio potraktować post, w którym za wyznacznik jakości jest podawana liczba wyszukań w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie widze nigdzie Soil Erosion. Patrick Stewart tez jakos niepodobny do siebie na tym screenie... Jestes pewien, ze to nie wersja piracka?

Ale widze, ze chociaz dual wiedling jest, wbrew zapowiedziom :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 15:59, shinian napisał:

Ja widzę natomiast, że nie zorientowałeś się, że to był żart. Jak wogóle można było serio potraktować
post, w którym za wyznacznik jakości jest podawana liczba wyszukań w google.


Chodziło mi o wcześniejsze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2006 o 11:26, KrzysztofMarek napisał:

Gry robi się dla graczy i to oni głosują swoimi pieniędzmi,
co jest dobre a co nie. Jeśli chcesz dołączyć do grona ludzi, którzy wiedzą lepiej niż ja sam,
co dla mnie jest dobre, to powinieneś zostać politykiem.


Zasugerowales, ze jedna gra jest lepsza od drugiej dlatego, ze ma mniej fanow. A ja to rozpatruje zupelnie inaczej - jesli cos sie dobrze sprzedalo to wcale nie musi oznaczac, ze bylo dobre, ale ze bylo dobrze rozreklamowane, wydane w odpowiednim momencie, w odpowiedniej cenie itd. Jesli ktos twierdzi, ze niszowa gra A byla lepsza od sprzedanej w milionach egzemplarzy gry B to nie nazwe tego nieporozumieniem - ma po prostu odmienne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 00:08, Hegemon napisał:

> /.../
Jesli ktos twierdzi, ze niszowa gra A byla lepsza od sprzedanej w milionach egzemplarzy gry
B to nie nazwe tego nieporozumieniem - ma po prostu odmienne zdanie.

Rozumiem. Jeśli Lepper twierdzi, że są pieniądze w NBP, bo kurs kupna walut jest teraz inny i posiadane dewizy są więcej warte i tę różnicę można dodrukować w złotówkach a Balcerowicz twierdzi, że to nie jest realny pieniądz, to znaczy to tylko, że mają odmienne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tu była dyskusja porównująca Gothic doThe Elder Scrolls, stosująca za jedyne kryterium oceny ilość graczy?
Nie chce mi się przekopywać tych wątków, ale jeśli to prawda, to... - jesteście żałośni... Twierdzić, że jakaś gra jest lepsza bo zagrało w nią więcej osób, jeszcze w sytuacji, gdyThe Elder Srcolls powstała w Stanach...Ten wątek schodzi na psy...hehe na malutkie kundelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na świat i fabułę z Gothica w Morrowindzie? Na forum Gothica na oficjalnej polskiej stronie czytałem o czymś takim; tu macie stronę o projekcie: http://www.rp.hk.pl/ Trzeba przyznać, że screeny robią wrażenie (kilka macie poniżej) i mod zapowiada się interesująco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 14:35, Raylin napisał:

A co powiecie na świat i fabułę z Gothica w Morrowindzie? Na forum Gothica na oficjalnej polskiej
stronie czytałem o czymś takim; tu macie stronę o projekcie: http://www.rp.hk.pl/ Trzeba przyznać,
że screeny robią wrażenie (kilka macie poniżej) i mod zapowiada się interesująco.

W sumie to zastanawiam się nad sensem tego przedsięwzięcia. Dla samej idei ? Przecież wygenerowane Gothica w Morrowind nie będzie lepsze od samego Gothica, w którym świat jest żywszy i dynamiczniejszy (cykl życia NPCów oraz mówione kwestie). Obie serie lubię. Może Gothic trochę mocniej ale zobaczymy co będzie po batalii Obliviona z Gothic3. Mam nadzieje na dwa pierwsze miejsca egzekwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 14:35, Raylin napisał:

A co powiecie na świat i fabułę z Gothica w Morrowindzie? Na forum Gothica na oficjalnej polskiej
stronie czytałem o czymś takim; tu macie stronę o projekcie: http://www.rp.hk.pl/ Trzeba przyznać,
że screeny robią wrażenie (kilka macie poniżej) i mod zapowiada się interesująco.

Czy ja wiem... te screeny nie robią na mnie wrażenia. Grafika jest przeciętna, z resztą, i tak lepszą ma Gothic 2

Wrzucanie Gothic do Morrowinda tylko zaszkodzi tej lepszej grze. Zabraknie w niej rozwiniętego systemu walki, mówionych kwestii i żyjącego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 16:52, Monastor napisał:

Czy ja wiem... te screeny nie robią na mnie wrażenia. Grafika jest przeciętna, z resztą, i
tak lepszą ma Gothic 2


Grafika nie może być lepsza - przecież wszystko zostało przeniesione do Morrowinda. Chodziło mi jednak o same tekstury - autor moda włożył sporo pracy aby je upodobnić do tych z Gothica. Poza tym nie zapominaj, że to tylko mod stworzony przez fanów obu gier, którzy nie będą z tego czerpać korzyści, więc jak na produkt niekomercyjny prezentuje się on dobrze.

Dnia 31.01.2006 o 16:52, Monastor napisał:

Wrzucanie Gothic do Morrowinda tylko zaszkodzi tej lepszej grze. Zabraknie w niej rozwiniętego
systemu walki, mówionych kwestii i żyjącego świata.


Z tym akurat się zgodzę - trudno mi wyobrazić sobie Gothica bez tego wszystkiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 12:35, verbum napisał:

...Ten wątek schodzi na psy...hehe na malutkie kundelki :)

Co Ci psy zawiniły?
Ja mam i Morrowinda i wszystkie Gothic''i. Wszysktkie gry wielokrotnie przeszedłem.Morrowinda raz bardzo dokładnie, dwa razy mniej dokładnie, teraz gram, stawiając sobie za cel "prywatne muzeum artefaktów". Gothica I przeszedłem chyba13 razy, tak samo Gothic''a II. Noc Kruka dwa razy.Jeśli mam głosować a którąś z gier, to po prostu głosuję portfelem: kupuję grę i w nią gram. Jest to sprowadzenie oceny do możliwie najprostrzej, tak, albo nie.
Jeśli widzisz możliwość lepszej oceny - to proszę bardzo: oceniaj. Ale Twoja ocena będzie tylko Twoją subiektywną oceną, niczym więcej. Wyrażanie zachwytu przez 100000 ludzi będzie wiarygodne wtedy, jeśli ilość nabywców gry będzie zbliżona do tej liczby. Bo jeśli grą zachwyci się nawet milion a kupi tysiąc, to co to znaczy? Dla mnie znaczy, że co najmnie 990 000 plotło bzdury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

- do piesków nic nie mam (naprawdę!:), użyłem tylko funkcjonującego w polszczyźnie zwrotu językowego, zaś co do reszty, to chyba nie muszę tłumaczyć sensu tego co napisałem? (czy muszę?:) - bo przecież nie oceniałem tych gier, tylko kryterium ich oceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znane sa juz dokladne wymagania Obliviona. Oto one:

Minimum System Requirements:

* Windows XP
* 512MB System RAM
* 2 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* 128MB Direct3D compatible video card
* and DirectX 9.0 compatible driver;
* 8x DVD-ROM drive
* 4.6 GB free hard disk space
* DirectX 9.0c (included)
* DirectX 8.1 compatible sound card
* Keyboard, Mouse

Recommended:

* 3 Ghz Intel Pentium 4 or equivalent processor
* 1 GB System RAM
* ATI X800 series, Nvidia GeForce 6800 series, or higher video card

Wedlug mnie wymagania nie sa takie duze (sam spodziewalem sie czegos wiekszego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 00:43, dydek napisał:

Wedlug mnie wymagania nie sa takie duze (sam spodziewalem sie czegos wiekszego).

Wymagania nie są powalające ,a jeżeli trzeba będzie czekać na polską wersję do momentu gdy GF6800GT da się kupić za 100 to wogóle wypas.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, mój sprzęt obraca się wokół "recommended", więc nie jest źle. Tylko ciekawe, bo skoro po usunięciu wszystkich bajerów graficznych gra ma takie wymagania, to jakie miałaby z nimi? 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umre ze smiechu. Jak to dobrze, ze kupilem X360 - przynajmniej nie musze teraz liczyc ile hajsu mam wpakowac w tego blaszanego grata pod biurkiem, zeby w to pograc. "Granie na pececie jest tansze" jest takim samym plynnym shitem jak "PiS jest Prawy i Sprawiedliwy". I jedno i drugie - gowno prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 03:19, Blizzard Beast napisał:

Umre ze smiechu. Jak to dobrze, ze kupilem X360 - przynajmniej nie musze teraz liczyc ile hajsu
mam wpakowac w tego blaszanego grata pod biurkiem, zeby w to pograc. "Granie na pececie jest
tansze" jest takim samym plynnym shitem jak "PiS jest Prawy i Sprawiedliwy". I jedno i drugie
- gowno prawda.

Konsole też nie są wieczne. Stary XBox powoli umiera. Kiedy umrze X360 ? Za 3-4 lata na pewno. A gry na konsolę są droższe. Kupisz takich z 50 i jesteś w plecy jeden PeCet. Ale to znowu dyskusja z cyklu co lepsze. Może lepiej powiedzmy co kto woli. Ja tam wolę PC-ta. W końcu dla mnie granie to tylko dodatkowa rozywka a nie główny cel wykorzystywania komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakby ktoś nie wiedział ogłosili oficjalną datę wydania na 24 marca.
Oby nie było żandych przesunięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować