Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 29.03.2008 o 22:01, Earthshaker napisał:

Tak konik jest śmiertelny oprócz super-konia zwanego Shadowmere.

Hmm... będę musiał naprawdę dbać o tego konia, bo inaczej mi 500 złota wilki zeżrą :D

Dnia 29.03.2008 o 22:01, Earthshaker napisał:


Tak można kupić sobie chałupę. Najtańsze chodzą od 5 patyków wzwyż. Jako magazynu można
używać jakiegoś domu gildiowego (niepewne miejsca poza tym trzeba być w gildii) bądź
ciała pewnego ziomka ze Skingradu, które nigdy nie zniknie :P

A gdzie jest jakaś "agencja nieruchomości"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 21:35, YahooPL napisał:

Ogólnie to ta druga broń zwisająca u góry bardziej by mnie wkurzała niz dawała jakąś
radość. Kretynizm do kwadratu.


Tak to sobie tlumacz :]
Ja tutaj widze zupelnie cos innego :] Nie chodzi o to, ze jest to dla kogos przydatne badz nie, tylko o sam fakt, ze cos takiego zostalo zrobione. Nikt nigdy nie stworzyl moda ktory wszystkim bez wyjatku tak samo sie podoba, to po pierwsze. Po drugie, ten mod po prostu pokazuje mozliwosci jak mozna modowac gre - z punktu widzenia technicznego przesuwa linie "co mozna zrobic" troche dalej - moze wiekszosc osob ominie go szerokim lukiem, albo nie zwroci na to wcale uwagi, ale dla modderow, badz innej czesci graczy ten mod jest po prostu fajny... a nazwanie tego kretynizmem? coz, troche dziwna i przesadzona reakcja :] no chyba, ze uzywasz tego okreslenia dla kazdego moda, ktory tobie sie nie podoba :]

Dnia 29.03.2008 o 21:35, YahooPL napisał:

Żeby nie pozostawiać niesmaku dam coś takiego co znalazłem przed chwilą. Zna ktoś szczegóły tej modyfikacji ???
http://pl.youtube.com/watch?v=Xv1fHGqDgJY&feature=related


No i to nazywamy wlasnie paradoksem :]
Gdyz tak sie sklada, ze wiekszosc tych animacji akrobatycznych (jesli nie wszystkie) pochodzi z moda Seph''s New Animations:

Dnia 29.03.2008 o 21:35, YahooPL napisał:


n o i ten paradoks jest taki, ze autor tego moda to ta sama osoba co zrobila ten drugi mod z dwoma mieczami :]
nazywajac jeden z modow, ktory sie tobie nie podoba, kretynizmem do kwadratu posrednio negujesz mod, ktory sie tobie podoba :] dlatego, ze animatorow na scenie obliviona jest moze w sumie tylko kilkunastu, wiec kazdy mod, ktory dodaje do gry animacje (nie wazne jakie) jest prawie ''na wage zlota'' ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 22:22, Union Pacific napisał:

W porządku. Domy można ulepszać? Da się ustawiać przedmioty na półkach, stole tak jak
w Morrowindzie?


Domy można ulepszać, po wykupieniu budynku należy udać się do kupca w mieście, jeżeli wejdziesz do domu zaraz po jego zakupieniu, dostaniesz questa, który mówi o wykupieniu wszystkich mebli i ulepszeń do domu oraz gdzie to zrobić. Da się ustawiać przedmioty, najlepiej używać do tego czaru Telekinezy albo przycisku [Z] (podejdź do obiektu, naceluj na niego i przytrzymaj wcześniej wymieniony klawisz). Niestety nie da się zmieniać pozycji źródeł światła tak jak to było w Morrowindzie - upuszczona pochodnia nie będzie dawać światła etc. A szkoda, bo czasem niektóre miejsca w domach są na tyle ciemne, że przydałoby się dodatkowe źródło światła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 22:29, Meledictum napisał:

A szkoda, bo czasem niektóre miejsca w domach są na tyle ciemne, że przydałoby się dodatkowe źródło światła.


Ale od czego sa mody? :] Widzialem jakis dla kleptomanow gdzie mozna bylo zbierac swieczki, swieczniki, lampy i inne takie i przenosic z miejsca na miejsce... moze jest to nawet w Imerial Furniture, ktory to pozwala na kupowanie wszelkich mebli, obrazow i innych takich oraz dekorowanie nimi czego tylko sie da...

co do pochodni, to tez jest mod, ze gdy sie ja upusci to to na ziemi bedzie nadal plonac i dawac swiatlo - nie wpominajac o tym, ze jak sie chwyta za bron obureczna to sama jest rzucana na ziemie i nie trzeba walczyc w calkowitych ciemnosciach :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 20:26, YahooPL napisał:

4YoU ---> Nie bawiłem się w te dusze, ale z tego co wiem to usunąć taką duszę
można tylko przy zaklinaniu przedmiotu. Wtedy jednak wraz z duszą znika Ci kamień. A
wielkie kamienie duszy można legalnie pozbierać z gablotek w Gildii Magów. Dołącz do
niech a będziesz sobie mógł opróżniać wszystko do woli :)

A gdzie można do niej dołączyć? Do tej gildii magów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 00:05, 4YoU napisał:

A gdzie można do niej dołączyć? Do tej gildii magów?


W Cesarskiem Mieście jest taki obszar jak Uniwersytet Tajemnic. Tam jest taka wieża i jak do niej wejdziesz to na pierwszym poziomie spotkasz jakiegoś Reminiusa Romulusa czy jakoś tak (niebieska szata, czane włosy). Pogadaj z nim i dalej potoczy się już samo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domów jest 8, każdy odpowiednio w innym mieście, z czego 7 można kupić, a 8 dom w Anvil wiąże się z questem "Gdzie duchy trzymają pieczę". Jak na razie polecam mały domek w dzielnicy portowej Cesarskiego Miasta za 500 septimów, ja przez większą część gry właśnie tam przechowywałem swoje rzeczy. Możesz go kupić u Vinicii Melissaei w Biurze Cesarskiej Izby Handlowej w Dzielnicy Handlowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Kvatch i miałem niedaleko do Anvil. Pytałem Velwyn Benirusa o ten dom. Drogo - 5000 septimów. Obszedłem ten dom dookoła i stwierdziłem, że z byt przyzwoicie nie wygląda. Ale skoro w Cesarskim można dom kupić, i to tak tanio to chyba wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odnaleźć siedzibę gildii w jednym z miast i porozmawiać z przewodniczącym danej siedziby gildii.
UWAGA!Nie możesz być ścigany przez straż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 09:16, Union Pacific napisał:

Byłem w Kvatch i miałem niedaleko do Anvil. Pytałem Velwyn Benirusa o ten dom. Drogo
- 5000 septimów. Obszedłem ten dom dookoła i stwierdziłem, że z byt przyzwoicie nie wygląda.
Ale skoro w Cesarskim można dom kupić, i to tak tanio to chyba wezmę.

z tym domem związane jest pewne zadanie z wujem tego gościa co kupuje sie dom od niego musisz się przespać zaatakują cie duchy a po wykonaniu zadania takiego domu nie kupisz za 5000 dom jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że po wykonaniu zadania dom będzie za darmo?

I czy w Oblivionie jest jakiś środek szybkiego transportu między miastami, tak jak w Morrowindzie były łaziki? Czy trzeba non stop pokonywać te bestialskie odległości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 09:52, Union Pacific napisał:

I czy w Oblivionie jest jakiś środek szybkiego transportu między miastami, tak jak w
Morrowindzie były łaziki? Czy trzeba non stop pokonywać te bestialskie odległości?


Haha, serio chodziłeś tyle? Po prostu kliknij na znaczek dzielnicy/miasta i naciśnij Przenieś, bądź coś podobnego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 09:52, Union Pacific napisał:

I czy w Oblivionie jest jakiś środek szybkiego transportu między miastami, tak jak w
Morrowindzie były łaziki? Czy trzeba non stop pokonywać te bestialskie odległości?


Oprócz tak zwanej szybkiej podróży (kliknięcie na poznaną już miejscówkę na mapie - oprócz miast, które są dostępne od początku), podążając ścieżką fabuły niedługo dostaniesz konia. Marnego, ale darmowego i swojego. ;-)

E: Eee... czyli zaliczyłeś już Opactwo, a nie dostałeś jeszcze konia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:18, Union Pacific napisał:

Przyznam szczerze, że wziąłem tego konia o niego nie pytając xD


Widze, że jeszcze sporo nauki działania interfejsu Cię czeka. Musisz metodą prób i błędów starać się oglądać wszystko. Pamiętaj, że to co czerwone to kradzione. Nie wykonuj od razu całego wątku głównego bo zamkniesz tym samym wszystkie bramy Oblivionu i dużo zabawy stracisz. Wystrzegaj zabijania się bezbronnych ludzi a wszystko chyba będzie OK. Poza tym polecam poczytać sobie trochę artykułów na tej stronie:

www.elderscrolls.phx.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 10:28, Union Pacific napisał:

Czyli nie ruszać na razie głównego wątku? Zostawiłem Martina w ruinach kaplicy w Kvatch,
może tam zostać dowolnie długo?


Najlepiej dojdź do miejsca, w którym Martin otworzy Ci wrota do Raju Camorańskiego (jeszcze dużo gry). W tym momencie to odstaw i wróc gdy będziesz miał dwudziesty level. Wtedy w pewnym miejscu w tym raju wyleci Ci bardzo dobry zestaw przedmiotów. Jak spełnisz te warunki to wróć i Ci bardziej opiszę. Póki co wykonuj gildie i zamykaj każdą bramę Oblivionu jaka napotkasz a szybko rozwiniesz postać (rozumiem, że wojownik?) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować