Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 29.05.2008 o 21:50, Meledictum napisał:

Nie do końca rozumiem, co jest w tym takiego drażniącego etc.


Roleplay w którym nikt poza jedną osobą nie bierze udziału mija się z celem, nie uważasz? A te gadki o "stałocieplnych" są lekko mówiąc żałosne. No chyba, że faktycznie JESTEŚ zmiennocieplny, ale to poproszę podparte dokumentacją medyczną, chętnie się zapoznam z takim przypadkiem.

A co do łamania regulaminu to jak to szło? "Odbieranie innym przyjemności korzystania z forum".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O matko, chyba zaczynam żałować, że wspomniałem coś o tym... "stałocieplnym"... nie wiedziałem, że oto się tak będziecie gryść :P

A niech człowiek sobie pisze co chce i niech się uważa za kogo chce :P Dajcie spokój... skupmy się na Oblivionie, na tej genialnej grze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 13:52, ImRo Nixon napisał:

O matko, chyba zaczynam żałować, że wspomniałem coś o tym... "stałocieplnym"... nie wiedziałem,
że oto się tak będziecie gryść :P

Bardzo dobrze, może w końcu Mr. Jaszczurka, pójdzie po rozum do głowy ;D.

Dnia 30.05.2008 o 13:52, ImRo Nixon napisał:

A niech człowiek sobie pisze co chce i niech się uważa za kogo chce :P Dajcie spokój...

Jak już pisałem, mnie denerwuje to notoryczne gadanie o tym jacy to stałocieplni są tępi, nie maja wyostrzonych zmysłów czy co tam jeszcze.

Dnia 30.05.2008 o 13:52, ImRo Nixon napisał:

skupmy się na Oblivionie, na tej genialnej grze!

Uważasz Obliviona za genialną grę? Ja mam wątpliwości.
Gra byłaby genialna gdyby były fajne dialogi(których właściwie nie ma w grze :P) i może mniej liniowa rozgrywka, tzn. kilka zakończeń oraz więcej możliwości, a o tym beznadziejnym level-scalingu już nie wspominając. A tak to Oblivion jest co najwyżej grą bardzo dobrą lub świetną ;). Ale fakt, faktem, zrobiła ta gra na mnie spore wrażenie i spędziłem przy niej miło, dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 18:10, krl.krl napisał:

czy istnieje mod który dodawał by umiejętność "bez zbroi"(coś jak w morrowindzie)?


jest kilka takich, ale nie dzialaja one zupelnie tak jak oryginalne umiejetnosci w Oblivionie, gdyz do gry nie mozna dodawac zadnych nowych umiejetnosci, ale tylko imitowac ich dzialanie, wiec te mody robia to w rozny sposob, przez skrypty, dzialajace w tle questy itp. inne wynalazki - a to powoduje, ze nie ma tej umiejetnosci na liscie, jej rozwijanie nie wplywa na zdobywanie poziomow i nie mozna wybrac jej przy starcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to wielka szkoda - jako mag czuję się skrzywdzony ;)
btw zacząłem grać Sheogarathem (skopiowałem oryginalną "rasę" i przestawiłem na playable), bardzo fajnie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Wy macie jakieś pomysły..?;] Niedawno przeinstalowywałem Winde i na nowo wgrywałem Obliviona, a co za tym idzie też save''y zachowane na sąsiedniej partycji. Gram na wersji podstawowej + SI i KotN + kilka mało znaczących modów. Niby wszystko w porządku, ale niby..., bo u niektórych osób zaobserwowałem brak ikonek. Np. u Dar Jee oraz Armanda z Gildii Złodziei nie mam ikonki handlu, a u Rusi Bradus (mistrz w Atletyce) nie mam ikonki upgrade''u na wyższy level. O ile pamiętam jeszcze na poprzednim systemie miałem je i kupowałem wytrychy, które teraz potrzebuję dla pewnego więźnia (ja mam Skeleton Key). Macie jakieś domysły, bo ja handlować teraz nie potrafię? :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 22:38, Wojtas94 napisał:

Macie jakieś domysły, bo ja handlować teraz nie potrafię? :[


Wywal "mało znaczące mody" i zobacz bez nich. Bo czasem jedno skopane w tłumaczeniu słówko potrafi położyć 1/3 gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 22:59, Fumiko napisał:

Bo czasem jedno skopane w tłumaczeniu słówko potrafi położyć 1/3 gry...


Nie, raczej nie. Dlatego, że używałem ich wcześniej i wszytko było w porządku. A po drugie, sprawdzałem i wyłączyłem wszystkie pliki danych prócz Oblivion.esm. Wciąż było tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:10, Wojtas94 napisał:


czasem uslugi NPC sa zalezne od pory dnia i nocy, badz innych czynnikow, moze po prostu twoja postac nie spelnia jakis tam wymagan, by te ikonki sie pojawily - sprobuj odwiedzic te osoby o innych porach dnia/nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:17, trollf napisał:

>
czasem uslugi NPC sa zalezne od pory dnia i nocy, badz innych czynnikow, moze po prostu
twoja postac nie spelnia jakis tam wymagan, by te ikonki sie pojawily - sprobuj odwiedzic
te osoby o innych porach dnia/nocy


Wątpię aby to było przyczyną, ikonka handlu u Dar-Jee jest widoczna zawsze (jeżeli gracz nie jest członkiem Gildii Złodziei i na nią kliknie, usłyszy tekst "I don''t know what you''re talking about. I don''t buy or sell things..."). Proponuję wyciąć pliki z zapisanymi stanami gry z folderu z "sejwami", zacząć nową grę i zobaczyć, czy wtedy pojawią się brakujące ikony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2008 o 23:10, Wojtas94 napisał:

> Bo czasem jedno skopane w tłumaczeniu słówko potrafi położyć 1/3 gry...

Nie, raczej nie. Dlatego, że używałem ich wcześniej i wszytko było w porządku. A po drugie,
sprawdzałem i wyłączyłem wszystkie pliki danych prócz Oblivion.esm. Wciąż było tak samo.


A spatchowałeś grę przed uruchomieniem? Sam niedawno przeinstalowałem Obliviona, zapomniałem, że do uruchomienia Shivering Isles potrzeba patcha i po wczytaniu gry też działy się różne dziwne rzeczy (np rozpoczęcie questów, które już dawno zakończyłem). Wgranie najnowszego patcha rozwiązało problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno są mody usuwające level scaling.
Proszę o opisy, nazwy i adresy skąd można je ściągnąć.
Oraz - najważniejsze - o opinie jak to się sprawdza w praktyce. Wydaje mi się że to jest na tyle duża ingerencja w grę że muszą być jakieś ... niespodziewane efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:29, Lucek napisał:

Podobno są mody usuwające level scaling.
Proszę o opisy, nazwy i adresy skąd można je ściągnąć.
Oraz - najważniejsze - o opinie jak to się sprawdza w praktyce. Wydaje mi się że to jest
na tyle duża ingerencja w grę że muszą być jakieś ... niespodziewane efekty.


Ktoś już to podał kilka postów temu:
Oscuro''s Oblivion Overhaul:
http://jorgeoscuro.googlepages.com/
Nie testowałem (nie spodziewałeś się chyba, że dostaniesz wszystko podane na tacy? xP), jeżeli tak bardzo ci zależy na usunięciu level scalingu sam sobie potestuj, najgorsze co może cię spotkać to reinstalacja gry połączona z usuwaniem wszystkich folderów powiązanych z grą oraz ewentualne czyszczenie rejestru. xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:44, Meledictum napisał:

Nie testowałem (nie spodziewałeś się chyba, że dostaniesz wszystko podane na tacy? xP),


Spodziewałem się opinii kogoś kto testował, właśnie po to żeby uniknąć opisanych przez ciebie kłopotów.
Bez urazy, ale to oczywiste dla każdego myślącego człowieka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 17:05, Lucek napisał:

> Nie testowałem (nie spodziewałeś się chyba, że dostaniesz wszystko podane na tacy?
xP),

Spodziewałem się opinii kogoś kto testował, właśnie po to żeby uniknąć opisanych przez
ciebie kłopotów.
Bez urazy, ale to oczywiste dla każdego myślącego człowieka :P


Ależ urazy nie ma, cała przyjemność po mojej stronie. xP Od tego tematu do tej strony:
http://jorgeoscuro.googlepages.com/oscuro''soblivionoverhaulfaq
ewentualnie do tej:
http://jorgeoscuro.googlepages.com/oscuro''soblivionoverhaulreadme
dzielą użytkownika dwa kliknięcia myszką. Wystarczy poczytać, całość jest dosyć kompleksowo opisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie instaluję OOO, kompresować (używam OBMM) bęzie się jeszcze jakiś czas, gdy trochę pogram to opiszę tu moje wrażenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2008 o 16:06, SlimPole napisał:

A spatchowałeś grę przed uruchomieniem?

Tak, mam edycję GOTY, a patche mam na trzeciej płytce (mapki, poradniki, patche etc.)
Co do mojego problemu - jest już rozwiązany. Wyłączyłem parę modów prócz plików głównych, kolorowej mapy oraz markerów kupionych domów i kaplic. Nie wiem czy to przez to, ale w każdym razie mam już wszystko w porządku i w najbliższym czasie nie mam zamiaru niczego zmieniać. ;)

* Właśnie mi się przypomniało, że to nie przez pluginy, bo wczoraj przecież wyłączałem wszystkie i wciąż był problem. *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, pytanie. Jest gdzieś patch, ew. jakieś spolszczenie które na nasz ojczysty język tłumaczy wszystkie teksty? Bo ten z SuperSellera nie za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko to, które jest do ściągnięcia ze strony Cenegi, ale to jest chyba to samo co na płycie. O innym mi nic nie wiadomo.
http://www.cenega.pl/gra_opis.php?ID=3644
Sam sporo gram w Obliviona z zainstalowanym patchem spolszczającym i jakoś nie zauważyłem zbyt dużo nieprzetłumaczonych dialogów. Były to dosłownie pojedyncze przypadki i nie ma chyba powodów do narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować