Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Znowu opcja "odpowiedz" gdzieś wsiąkła...

jak to mozliwe ze tak wielki ogromny swiat morrowinda zmiescił sie na jednej plytce i zajmował 568 mb?;]

Ano dlatego, ja sobie tak myślę, że tak po prawdzie, to był cholernie schematyczny, a przez to ubogi. Każda postać NPC była niczym encyklopedia z tymi samymi odpowiedziami, większość zadań obracała się wokół jednego schematu (znajdź i przynieś), itd. itp. więc jak już panownie z Bethesdy popracowali trochę nad kodem, to raczej nie mieli większych problemów z upchnięciem wszystkiego na tak małej powierzhcni, bo i co tu upychać, jak to wszystko to samo - myślenie laika nie mającego pojęcia o tworzeniu gier ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>. Każda postać NPC była niczym encyklopedia z tymi samymi odpowiedziami, większość zadań obracała się >wokół jednego schematu (znajdź i przynieś)
Niestety malo wskazuje na to, by pod tym wzgledem Oblivion byl znaczaco lepszy.

BTW: Plik *.esm zawierajacy swiat Morrowinda (mapa, dialogi, questy, dziennik etc) zajmuje 80 MB... reszte miejsca na plytce zajmuja (poza egzekami) pliki graficzne, muzyczne i filmiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taa, jasne :P... Nie mylmy pojęć, drodzy panowie [i panie ofkoz ;)]. Gothic to nie ta sama konwencja co Morrowind, to dwie różne gry. Biorąc pod uwagę systemy obu gier [statystyki, drzewka, etc.], to Gothic w porównaniu do Morrka daleko nie szukając jest na poziomie Sapera :P. To poprostu nieco rozbudowany ActionRPG i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 23:02, GanD napisał:

> Gothic III i Oblivion korzystają z tego samego silnika,(...)

Ten sam silnik? Hmm, a ja sądziłem, że Gothic3 ma być
oparty na tym z Morrowinda, ale skoro tak... to dobrze :) Choć to pokazuje jak bardzo jestem niedoinformowany i właśnie
po to tu wpadłem:
- kiedy ma być premiera?
- jaka cena? (strony Cenegi nie odwiedzam, z zasady w ogóle ich gier nie kupuję...
ehh dlaczego czuję, że dostaniemy beznadziejnie wydaną grę?)
- jakie wymagania? ten sam silnik, to chyba i wymagania jak
do gothic3?


GanD poczytaj wcześniejsze posty, bo już mi się nie chce przekonywać kolejnej osoby, że Cenega nie wydaje już beznadziejnych gier (ech jak wiatraki, jak jeden upadnie to drugi przyjdzie...).

Widek -> Przykład Twierdzy 2 i GTA:SA (tańsza wersja) pokazuje, że szybciej wogóle nie dostaniemy gry, niż Cenega się zgodzi na podwyżkę (pamiętajmy, że cene gry w wersji angielskiej ustala wydawca ZACHODNI, nie polski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DAMN !!!

Cholera - dlaczego akurat jedna z niewielu gier, którą chce ujrzeć po polsku, będzie akurat nie po polsku...

FPP, symulator, strategia - angielski nie robi mi różnicy. Ale czy na tym forum znajdzie sie CHOĆ JEDNA OSOBA, która z ręką na sercu powie, że nie będzie miała trudności ze zrozumieniem wszystkich dialogów i ksiąg ???

Przypominam, że to nie San Andreas, gdzie choć murzyni gadają we własnym dialekcie, to spośród potoku różnych form słowa "fuck" oraz "hommie" da się prosto wyłapać sens, a gra RPG, która posługuje się specyficznym i nieraz skomplikowanym językiem i nietypowym słownictwem.

Gra ze słownikiem to z kolei świetny pomysł na zepsucie sobie gry, jeśli będzie się spędzało większość czasu nie na interpretacji całego dialogu i zadawaniu pytań, a zrozumieniu pojedynczego zdania.

Miałem okazję grać w Morrowinda właśnnie po angielsku - dialogi mówione bez naszej ingerencji były proste w zrozumieniu, ale już rozmowy z NPC i zadawanie różnych pytań sporo utrudniały mi pojęcie świata TES czy "o co tu biega?".

Mam nadzieję, że jednak jakaś łatka PL powstanie, czy to z inicjatywy Cenegi czy fanów.


A do wszytskich zwolennikó tej firmy, oburzonych na osoby nie lubiące jej pytanie. Czy to my mamy dla siebie udowodnić, że firma jest dobra, czy to firma będzie starała się dowieść jakości?
Czy ktos kupi kilka razy w jakichś odstępach czasów tego samego batona, jeśli za pierwszym razem będzie "zniesmaczony"???
Niech nikt się nie dziwi, że część z nas ma kiepskie zdanie o Cenedze, bo powtarzam, mieliśmy (przynajmniej ja) naprawdę sporo przykrych doświadczeń, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że nie jest to dobra firma nie mówiąc już o kandydacie na drugiego lidera rynku.
Fajnie, że się zmienia - cieszę się, że tak mówicie i liczę sam na to, że "profesjonalizm" o któym pisze Cenega wszędzie gdzie może stanie się ze słowa realią - m.in. dlatego, że będzie wydawała szereg gier, które mnie interesują w tym strategię XIII Century :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic III będzie oparty na enginie Morrowinda, a nie Obliviona. Zresztą to widać po screenach :].


A co do wydania GTA SA i Twierdzy 2 - ciekawe, że te gry wydane zostały w Czechach. W tym państwie mieszka ok 10 mln ludzie - mozna szacować więc, że jest to prawie 4x mniejszy rynek zbytu. A jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 01:43, Widek napisał:

Ojej czyli Tes to jedeen wielki schemat, na szczescie gothic jest zupelnie inny,



No bez jajec - przecież to kpina :].
Morrowinda można ukończyć w te słynne "15 minut", ale jest to tylko dojście do końca gry co nie oznacza wypełnienia wszytskich zadań, których jest od groma!!!

To właśnie główna fabuła Gothica II była całkiem liniowa - już od początku znamy nasze zadanie główne i konsekwentnie wypełniamy pomniejsze.
Co prawda cały świar Khorinis jest fantastyczny i wypełniamy na początku inne questy grając paladynem i łowcą smoków.
Jednak nie przypominam sobie w późniejszych działach jakichkolwiek poważniejszych możliwości wyboru - A lub B. Możemy wydać Gildię Złodzeji i ... chyba wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2005 o 23:02, GanD napisał:

- kiedy ma być premiera?


W Niemczech np. 2 grudnia - i ponoc ta data nie jest zagrozona. U nas zapewne podobnie. Sama gra jest ponoc w fazie testow.

Dnia 15.10.2005 o 23:02, GanD napisał:

ehh dlaczego czuję, że dostaniemy beznadziejnie wydaną grę?)


To chyba nie zalezy od Polakow (Cenegi), tylko od Take 2.

Dnia 15.10.2005 o 23:02, GanD napisał:

- jakie wymagania? ten sam silnik, to chyba i wymagania jak
do gothic3?


Do konca jeszcze nie wiadomo. Na oficjalnym forum wyczytalem, ze w dniu premiery gra bedzie najladniej wygladac na Xboksie 360, ale osiagnie na nim tylko ok. 30 FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 00:17, Elwro napisał:

>. Każda postać NPC była niczym encyklopedia z tymi samymi odpowiedziami, większość zadań obracała się >wokół jednego
schematu (znajdź i przynieś)


Jak prawie kazdy quest w prawie kazdym RPGu.

Dnia 16.10.2005 o 00:17, Elwro napisał:

Niestety malo wskazuje na to, by pod tym wzgledem Oblivion byl znaczaco lepszy.

BTW: Plik
*.esm zawierajacy swiat Morrowinda (mapa, dialogi, questy, dziennik etc) zajmuje 80 MB... reszte miejsca na plytce zajmuja
(poza egzekami) pliki graficzne, muzyczne i filmiki.


Zauwaz jednak, ze gra byla jedna z najbardziej obszernych pod wzgledem tekstu (w Polsce wyszla z polrocznym opoznieniem m.in. ze wzgledu na koniecznosc tlumaczenia duzych ilosci tekstu). Jesli chodzi o tekst, to 80 MB to olbrzymia ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 03:39, Backside napisał:

Ale czy na tym forum znajdzie sie CHOĆ JEDNA OSOBA, która z ręką na
sercu powie, że nie będzie miała trudności ze zrozumieniem wszystkich dialogów i ksiąg ???


Ja jestem wrecz zwolennikiem wydawania gier po angielsku z wielu powodow. Pewnie kilkudziesieciu slow bym nie zrozumial i posluzylbym sie wtedy slownikiem, ale poza tym nie ma problemu. Ja mam z Oblivionem inny problem - slaby komputer, praktycznie uniemozliwiajacy mi zagranie.

Dnia 16.10.2005 o 03:39, Backside napisał:

Mam nadzieję, że jednak jakaś łatka PL powstanie, czy to z inicjatywy
Cenegi czy fanów.


Z tego co wiem ma powstac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backside -> A myślisz, że ja się nie zawiodłem na Cenedze? FarCry, American Conquest (roczne opóźnienienie), Splinter Cell Pandora Tomorrow i kilka innych nie dawała tej firmie u mnie dużych szans. Lecz w przeciwieństwie do wielu z was grałem też w wiele gier, które cenega wydała niedawno i mam trochę większe dzięki temu pojęcie na co Cenegę stać :).
Zwolenikiem Cenegi jestem takim samym jak CDP i LEM, a to że Cenega akurat w tym temacie bronie, jest wyłącznie spowodowane tym, że wy tego "wymagacie" i niczym więcej.

Co do GTA:SA i Twierdzy 2, jakby Cenega wydała oba tytuły w cenie 159 zł (jaką by ustawił zachodni wydawca), to by były powszechne głosy o tym, że ta firma zdziera z klientów itp. i cały wizerunek firmy, który stara się budować nowa ekipa zarządzająca Cenegą (min. o tym wspominał pracownik Cenegi, że zostali wymienieni ludzie w prawie całej firmie) ległby w gruzach, dlatego lepiej dla firmy było po prostu nie wydawać tych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 10:01, Hegemon napisał:

Zauwaz jednak, ze gra byla jedna z najbardziej obszernych pod wzgledem tekstu (w Polsce wyszla z polrocznym
opoznieniem m.in. ze wzgledu na koniecznosc tlumaczenia duzych ilosci tekstu). Jesli chodzi o tekst, to 80 MB to olbrzymia
ilosc.

Wiem; odpowiadalem tylko na pytanie "jak to mozliwe ze tak wielki ogromny swiat morrowinda zmiescił sie na jednej plytce i zajmował 568 mb?"; jasne jest, ze tekstu bylo duzo, ale zdecydowana wiekszosc miejsca zostala poswiecona na grafike i dzwiek. Gdyby "powiekszyc" swiat MW dwukrotnie (czyli, traktujac sprawe prymitywnie (ale moim zdaniem w tej sytuacji sensownie) zrobic plik *.esm majacy 160 MB), gra nadal zajmowalaby jedna plytke - rozmiar swiata jest praktycznie nieistotny.
A jesli chodzi o tekst, to grubasne tomiszcza zajmuja ledwie po pare MB. (Kazdy moze zreszta sobie policzyc - standardowa strona (za ktora bierze sie forse) to 60x30; w przypadku gry mozna dodac nawet drugie tyle na strukture dialogow.)
Miloby tylko bylo, gdyby ilosc przeszla w jakosc, a nie w bylejakosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 18:20, KHRoN napisał:

ma zajmować płytę DVD bez możliwości podzielenia na CD ;>



Dla mnie to nie problem - nawet się cieszę. Przynajmniej jeden plus - bo mój sprzęt nie pociągnie tej gierki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 18:20, KHRoN napisał:

ma zajmować płytę DVD bez możliwości podzielenia na CD ;>



Dla mnie to nie problem - nawet się cieszę. Przynajmniej jeden plus - bo mój sprzęt nie pociągnie tej gierki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2005 o 18:20, KHRoN napisał:

ma zajmować płytę DVD bez możliwości podzielenia na CD ;>

Co to znaczy: "bez mozliwosci"? :-) (Pytam na serio - jakis link? Mam DVD, ale jestem ciekaw.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe, żeby gra była niedostępna dla użytkowników nie posiadających napędu DVD... Chyba że Cenega to aż tacy spryciarze :)

Osobiście mam DVD, i to nawet 2 w jednym kompie ale wielu ludzi by na tym stracilo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować