Zaloguj się, aby obserwować  
Seishirou

The Elder Scrolls IV: Oblivion

17339 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2007 o 14:30, costi napisał:

> > Wersja Game of the Year nie zawiera tych modów, więc nie masz nawet co szukać kryjówek

> piratów,
> > maga itp. itd. :/
>
> Ech, czyli wychodzi że KOTN to lipa, myślałem, że mody go chociaż trochę uratują, a tu
nie.
> Szkoda
Jak kupisz oddzielne KOTN, to te mody tam beda.

Mam GOTY, a będę kupował oddzielnie dodatek? Troche dziene, nie uważasz? Zawiodłem się, ale Drżące Wyspy to nagradzają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z questem "Unfriendly Competition"(nie pamiętam jak nazwa po polsku - ten z dzielnicy handlowej), który zleca Jensine. Kiedy wchodzę do domu Agarmira(chyba tak się nazywał) i następnie do piwnicy, to znajduje tam łopatę i jakieś buty, ale książki już nie...(w poradniku jest napisane, że trzeba tam znaleźć te 3 rzeczy i to chyba prawda, bo nie pojawiają się nowe linie dialogowe z odpowiednimi postaciami). Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 17:50, Splinter Cell1 napisał:

Mam problem z questem "Unfriendly Competition"(nie pamiętam jak nazwa po polsku - ten z dzielnicy
handlowej), który zleca Jensine. Kiedy wchodzę do domu Agarmira(chyba tak się nazywał) i następnie
do piwnicy, to znajduje tam łopatę i jakieś buty, ale książki już nie...(w poradniku jest napisane,
że trzeba tam znaleźć te 3 rzeczy i to chyba prawda, bo nie pojawiają się nowe linie dialogowe
z odpowiednimi postaciami). Co robić?


Nie z piwnicy bierzesz tylko książkę zatytuowaną Makabryczny Spis (swoją drogą przejrzyj go dokładnie a może znajdziesz odniesienie do "Władcy Pierścieni") i idziesz z nią do Pełnej Sakiewki. Dostaniesz polecenie poszukania Agarmira na cmentarzu. Z grobowca w którym go znajdziesz zabierz łopatę która posłuży jako dowód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2007 o 18:51, Toś napisał:

Nie z piwnicy bierzesz tylko książkę zatytuowaną Makabryczny Spis (swoją drogą przejrzyj go
dokładnie a może znajdziesz odniesienie do "Władcy Pierścieni") i idziesz z nią do Pełnej Sakiewki.
Dostaniesz polecenie poszukania Agarmira na cmentarzu. Z grobowca w którym go znajdziesz zabierz
łopatę która posłuży jako dowód.


No właśnie, tylko za Chiny nie mogę znaleźć tej książki:( Spróbuję poszukać jeszcze raz...A może miec to związek z dodawanymi pluginami(modami)?? Znaczy, że prze nie usunął sie jakiś przedmiot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bug! Został już opisany. Tej książki tam po prostu czasem nie ma. Spróbuj otworzyć konsolę i wpisać:

player.additem 0001d046 1

Powinno to przywołać książkę w Twoim ekwipunku, ale nie wiem, czy gra to zaakceptuje, jako progres w quescie. Napisz, czy się udało.

Ewentualnie spróbuj po przywołaniu wywalić książkę na ziemię i później podnieść. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2007 o 16:53, Splocky napisał:

To jest bug! Został już opisany. Tej książki tam po prostu czasem nie ma. Spróbuj otworzyć
konsolę i wpisać:

player.additem 0001d046 1

Powinno to przywołać książkę w Twoim ekwipunku, ale nie wiem, czy gra to zaakceptuje, jako
progres w quescie. Napisz, czy się udało.

Ewentualnie spróbuj po przywołaniu wywalić książkę na ziemię i później podnieść. Powodzenia.


Niestety nie udało się...
Kiedy przywołałem ksiązkę do ekwipunku, to nie dało się jej upuścić, bo było napisane, ze jest związana z questem, ale nie pojawił się też nowy temat rozmowy z Thoronirem. Nawet jeśli przywołałem ją w tym samym pomieszczeniu, gdzie powinienem ją znaleźć:/ Może pomoże ponowna instalacja gry ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 01:03, Splinter Cell1 napisał:

Niestety nie udało się...
Kiedy przywołałem ksiązkę do ekwipunku, to nie dało się jej upuścić, bo było napisane, ze jest
związana z questem, ale nie pojawił się też nowy temat rozmowy z Thoronirem. Nawet jeśli przywołałem
ją w tym samym pomieszczeniu, gdzie powinienem ją znaleźć:/ Może pomoże ponowna instalacja
gry ??


Mogę jeszcze tylko zasugerować wpisanie do konsoli:

SetQuestObject 0001d046 0

To pozwoli wyrzucić książkę i wtedy będziesz mógł spróbować ją podnieść. Jeżeli to nie pomoże, to już tylko zaliczenie zadania z poziomu konsoli może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo wykonałem takie zadanie związane z obrazem i wybijłem tam wszystkie troole czy składniki trolli są wartośćiowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 10:13, e.t napisał:

Mam pytanie bo wykonałem takie zadanie związane z obrazem i wybijłem tam wszystkie troole czy
składniki trolli są wartośćiowe.


Dość wartościowe w przeliczeniu na złoto biorąc pod uwagę stosunek wartości do wagi przedmiotu. Niestety tych troli jest tylko 6. Jeśli chodzi o wartość dla alchemika to nie jest ona szczególna: fortify magicka, restore magicka, fortify health i restore health. Jak widzisz nic, czego nie możnaby łatwo znaleźć w świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak warto jest sobie jeden tłuszcz trolla zachować na przyszłość, bo na wysokim poziomie trolle są rzadkością, ba nawet tego składniku później w sklepach nie ma, a jedno daedryczne bóstwo właśnie tłuszczu sobie życzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 13:04, Małko93 napisał:

Dlaczego dopiero teraz? Sprzęt nie wystarczał. :|


Różne mogą być powody.Ja sprzętowo na szczęście nadążąm , ale bywają chwile, gdy kupię więcej niż mogę "zjeść" i gry muszą poczekać w kolejce.Np dopiero ostatnio udało mi się zabrać za NWN2 , chociaż kupiłem premierową EK.Najpierw nie zaczynałem , bo Gothic 3 , który zacząłem z opóźnieniem wszedł w paradę , potem odpocząłem od RPGów , potem Deus Ex poszedł na tapetę , potem zapomniałem że NWN2 w ogóle mam , a miesiące mijały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy chcę zainstalować obliviona wyskakuje okienko w "czy chcesz usunąć grę i wszystkie składniki" sprawdziłem na wszystkich dyskach i nie ma ani jednego folderu związanego z grą nawet jeśli nacisnę na tak to problem się powtarza POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 15:11, klaser napisał:

kiedy chcę zainstalować obliviona wyskakuje okienko w "czy chcesz usunąć grę i wszystkie składniki"
sprawdziłem na wszystkich dyskach i nie ma ani jednego folderu związanego z grą nawet jeśli
nacisnę na tak to problem się powtarza POMOCY


Pytanie zasadnicze: Czy miałeś wcześniej na tym systemie zainstalowanego Obliviona? Jeśli tak, to skombinuj sobie program do czyszczenia rejestru. Ja kiedyś miałem podobnie i pomogło ręczne wycinanie wpisów z rejestru, ale tego nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 15:26, Splocky napisał:

> kiedy chcę zainstalować obliviona wyskakuje okienko w "czy chcesz usunąć grę i wszystkie
składniki"
> sprawdziłem na wszystkich dyskach i nie ma ani jednego folderu związanego z grą nawet
jeśli
> nacisnę na tak to problem się powtarza POMOCY

Pytanie zasadnicze: Czy miałeś wcześniej na tym systemie zainstalowanego Obliviona? Jeśli tak,
to skombinuj sobie program do czyszczenia rejestru. Ja kiedyś miałem podobnie i pomogło ręczne
wycinanie wpisów z rejestru, ale tego nie polecam.

DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 01:46, Splocky napisał:

Mogę jeszcze tylko zasugerować wpisanie do konsoli:

SetQuestObject 0001d046 0

To pozwoli wyrzucić książkę i wtedy będziesz mógł spróbować ją podnieść. Jeżeli to nie pomoże,
to już tylko zaliczenie zadania z poziomu konsoli może pomóc.


Pomogło...ale tylko w pewnym stopniu, bo odpowiednie zapisy w dzienniku już są oraz była informacja o zdobyciu książki, kiedy ją podnosiłem, ale dalej nie ma odpowiedniego dialogu z Thoronirem! Ja to mam pecha...

BTW: jak zaliczyć z poziomu konsoli tylko to jedno zadanie? Bo jak wpisywałem "caqs"(tak było w podane w CLICKU sprzed roku...), to kończyło wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 17:50, Splinter Cell1 napisał:

BTW: jak zaliczyć z poziomu konsoli tylko to jedno zadanie? Bo jak wpisywałem "caqs"(tak
było w podane w CLICKU sprzed roku...), to kończyło wszystkie...


setstage MS29 70

Powinno Cię to przenieść do momentu, kiedy Thoronir podaje Ci plany Agarmira i musisz iść do grobowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2007 o 18:02, Splocky napisał:

setstage MS29 70

Powinno Cię to przenieść do momentu, kiedy Thoronir podaje Ci plany Agarmira i musisz iść do
grobowca.


Dzięki:)Mam nadzieję, że pomoże...jutro sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz questa że mam uzbierać 20 korzeni nirinu (to na 10 już zrobiłem). Zebrałem te z cienistego zagajnika i czekam już kilka miesięcy aż odrosną, czy one wogóle odrastają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2007 o 10:40, wojtek2222 napisał:

Mam teraz questa że mam uzbierać 20 korzeni nirinu (to na 10 już zrobiłem). Zebrałem te z cienistego
zagajnika i czekam już kilka miesięcy aż odrosną, czy one wogóle odrastają?


Te roślinki akurat nie odrastają, musisz szukać nad brzegami wody(morze, rzeki i jeziora), najlepiej daj w opcjach trawę na minimum to dużo łatwiej szukać. Nawiasem mówiąc 20 to dopiero początek póżniej musisz mieć dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować