Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

KFC czy McDonald's? Dyskusja

810 postów w tym temacie

Dnia 23.09.2007 o 11:34, WolfClub napisał:

W krakowie masz 9x KFC argh...


Skąd to arghh? Kogoś uraziłem? Napisałem " W KRAKOWIE NA PEWNO SĄ TYLKO 4"?

-.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W KFC i McDonald są złe, mi nie smakuje tam jedzenie, zawsze jak coś zjem to mi nie dobrze. Powiem wam szczerze że jedzenie domowe jest najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KFC -> droga pychota, McDonald -> droga pychota (choć już powoli żygam wszystkim:P)
Najelpszy jest.... BURGER KING! :P
Kiedyś było ich w Polsce od groma, niestety 7 lat temu wycofali.
Na szczęście ostatnio pojawił się jeden w Złotych Tarasach w Warszawie!:P
Ceny jak w Mc''u, buły 3x większe! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś miał tak błyskotliwy pomysł wstukać coś takiego do wyszukiwarki i wcisnąć w nim swoje trzy grosze... Cóż, ja bym takiej bomby jądrowej nie odkopywał, bo jest wiele tego typu tematów, może z innymi przedmiotami dyskusji, ale są. A i dyskusji tutaj nie da się porządnej nawiązać, bo ileż to można o dwóch restauracjach z żarciem dla ludzi, którzy dbają o dietę. No ale cóż, co się stało to się nie odstanie. A jeśli chodzi o meritum wątku, to raczej jestem za "Dyskusją" niżeli za "KFC" czy też "McDonaldem" :D Widać wybredny jestem i mimo to, że dyskusją się nie najem, to przynajmniej wywiąże się z tego ciekawa wymiana zdań. Lepsze to niż odgrzewane burgery z mięsem o smaku tylko i wyłącznie tłuszczu i odpadków, z czego samo mięso jest pewnie z tofu i nam te wielkie koncerny wciskają kit... Nie, one nic nam nie wciskają poza burgerami. Wszyscy wiedzą co znajduje się w takim burgerze, albo przynajmniej z grubsza, czyli coś, co jest na tyle ohydne, tuczące i w zasadzie drogie, że nie warto nawet o tym mówić. Oczywiście wiele na świecie jest fanbojów wszechmocnego McDonalda/KFC, który to żeruje na zdrowiach swoich nieuświadomionych fanów, ale to nie mój problem. Docelowa grupa konsumentów McDonalda to dzieci, przynajmniej to jest jasne z mojego punktu widzenia. Dorosły też czasem zje, ale to "czasem" to dobre określenie, gdyż wiedzą, co się kryje pod panierką/powłoką z tłuszczu. Chociaż w Ameryce to sam nie wiem kto najwięcej tego je, tak czy owak żal mi tych wszystkich ludzi, którzy potem będą narzekali na swoją sylwetkę i zdrowie. A jeżeli chodzi o KFC... Tam można w zasadzie zjeść, choć tak na prawdę to nic im nie ujmuje do McDonalda, powiem tak - zdrowia na pewno nie przysporzą, więc nie warto wydawać tam, jak i zarówno u jego konkurenta pieniędzy. Za cenę zdrowia? To nie dla mnie. Może w końcu co niektórzy się obudzą, bo to jest imho plaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W KFC byłem raz w życiu, bo w mojej okolicy nigdzie go nie było. Najbliższy był jakieś 100km ode mnie... Za to McDonald''sów było od groma... Dlatego też jeśli byłem namieście i zgłodniałem to leciałem do Mc''a i kupowałem sobie tortillę (za 7 zł!!!). Mimo, że uwielbiam jeść w barach typu KFC czy McDonald''s to odwiedzam te miejsca raz na pół roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 12:04, Igor FCBayern napisał:

W KFC byłem raz w życiu, bo w mojej okolicy nigdzie go nie było. Najbliższy był jakieś 100km
ode mnie... Za to McDonald''sów było od groma... Dlatego też jeśli byłem namieście i zgłodniałem
to leciałem do Mc''a i kupowałem sobie tortillę (za 7 zł!!!). Mimo, że uwielbiam jeść w barach
typu KFC czy McDonald''s to odwiedzam te miejsca raz na pół roku ;)


U mnie jest podobnie ;).Wiem tylko ,że chyba najbliższy KFC z mojego położenia jest w Warszawie (czyli jakieś 200 km :P).Raz tylko byłem w KFC i to jak miałem z 6 lat (czyli za dużo nie pamiętam :P).Tak ogółem to nie lubie fastfood''ów (wole se zjeść normalny,polski obiadek ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 11:24, dulak napisał:

Jeśli mnie moja wiedza o warszawie nie myli (a nie mieszkam tam) to Burger King jest w Złotych
Tarasach?

Ano nie myli cię twoja wiedza. Ale z tego co słyszałem, to drugi ma być wkrótce otwarty gdzieś na Ursynowie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 12:33, PsychoMan napisał:

Ano nie myli cię twoja wiedza. Ale z tego co słyszałem, to drugi ma być wkrótce otwarty gdzieś
na Ursynowie,

O to to to. Szczerze powiedziawszy nigdy nie byłem w Burger Kingu, a że mieszkam na Ursynowie, to wreszcie sobie sprobuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek nie świnia, zje wszystko :P zastanawiają mnie twoje dywagacje nt. mięsa z tofu :D i czegoś ohydnego i drogiego? gdyby to były burgery z tofu, to były by drogie i były by głośno reklamowane, gdyż mieli by się czym szczycić. Z tym ohydnym to zgodzić się mogę - do przetworzenia używa się raczej gorszych gat. mięsa, lub mięsa z kawałów, których się nie zużyje do lepszych jakościowo produktó - ogólnie do takich rzeczy używa się surowców z których nie zrobi się niczego co da się drożej sprzedać. Mięso zresztą jak mięso i tak jemy (jak dla mnie) bardziej obrzydliwe rzeczy, problem w tym, że jest to smażone na tłuszczu, na dużej ilości tłuszczu, którego świeżość i stopień zużycia pewnie zależy od konkretnej restauracji.

Ja bym chętnie widział powrót smażalni ryb i targów rybnych :) a tak ogólnie to jak ktoś je w "szybkim żardiu" raz na jakiś czas to nic się nie stanie, tylko problemem jest, aby nie jadac tam często i nie robić tak, że dzieci ciągną rodziców na obiadek do McDonaldsa, a ci się zgadzają, bo pociechy płaczą, bo chcą am zjeść, gdyż jest to fajne i modne miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McDonald i KFC to fastfoody więc oba niezdrowe, ale osobiście wolę KFC. Jak dla mnie lepsza jakośc i smak. W McDonaldzie zjem i zaraz jestem głodny, a w KFC jeden zestawik mi wystarczy np. Strip Menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh...za McDonald''s jadam żadko, raz na kilka miesięcy, ale wyrobiłem sobie, że najlepsze tam mają tylko cheeseburgery, a w KFC kurczak, byle nie za dużo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z taki restauracji bardzo rzadko, jedynie jak dostane jakiś napad, że mi się zachcę coś z fast food. No ogólnie to najczęściej kupuję lody w McDonald''s, bo są tanie. No cóż, że z dużą ilością wody, ale tanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w mojej okolicy są cztery McDonald''s i ani jednego KFC... Poprawka, najbliższe jest ok. 150 km. Tak czy inaczej jestem skazany na McD. Z reguły jednak do fastfoodów zaglądam rzadko, ostatni raz bodajże w lipcu. Wolę zamówić pizzę czy chińskie żarełko :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować