HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

transportery zawsze byly dobre, a turkish z przekretu na pewno da rade :)
nie ma co sobie obiecywac po wyjatkowo wyszukanej fabule, ale walki w tej serii sa niezwykle oryginalne.

kto widzial jedynke i walke w smarze w koszyczkach rowerowych wie, o co mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

yeeeaah,transporter 3 ! :D Nie jest to zbyt ambitne kino,ale na pójście do kina i kupienie popcornu i coca-coli przy okazji jak znalazł ;] po prostu fajny film akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak od siebie z rzeczy które warto obejrzeć to dam zdecydowanie "Mamma Mia!". Choćby dla samych piosenek Abby.
Natomiast omijać radzę Wojny Klonów. Bardzo, BARDZO słabiutkie. Ok, Star Wars zawsze były naiwne, ale w tym wypadku zabrakło nawet tej magii, która sprawiała, że wszelkie naiwności się im wybaczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:09, Vormulac napisał:


Na ten film zdecydowanie będę chciał iść do kina. ;-)
Przynajmniej sam trailer robi bardzo duże wrażenie.
Nota bene, czy mi się tylko wydaje, czy ostatnio coś sporo wychodzi filmów, w których motywem przewodnim są układy liczb, albo jakaś liczba ? ;-)

I na końcu to pytanie: "Co się stanie, kiedy liczby się skończą ?" ;-)
Szkoda, że to dopiero w 2009-tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:11, Dann napisał:

I na końcu to pytanie: "Co się stanie, kiedy liczby się skończą ?" ;-)

Nie ma szans. Nigdy nie dojdą do +/- ∞. :)

Poniżej plakaty do filmu Max Payne. Plakaty klimatyczne, oby tylko film nie był kolejnym crapem na linii gra komputerowa - film.

20080826174222

20080826174234

20080826174242

20080826174344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 11:09, Vormulac napisał:

1. Fast and Furious (2009)
http://tnij.org/bpfy

Nie siedzę w temacie tego filmu,ale wygląda mi to po prostu na powrót do korzeni. Aktorzy ci sami co w jedynce (Diesel,Walker,Rodriguez,Brewster,a i pewnie kilku innych starych znajomych też zobaczymy), powraca temat kradzieży ciężarówek. Z początku myślałem nawet,że to remake,ale końcówka trailera ("You know each other?") mówi co innego. Z jednej strony to dobrze,bo jedynka to zdecydowanie najlepsza część filmu,ale z drugiej wygląda na to,że twórcom zaczyna brakować pomysłów. Nic to, poczekamy i zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:44, Vormulac napisał:

> I na końcu to pytanie: "Co się stanie, kiedy liczby się skończą ?" ;-)
Nie ma szans. Nigdy nie dojdą do +/- ∞. :)


;-)

... Albo będzie koniec.

Dnia 26.08.2008 o 17:44, Vormulac napisał:

Poniżej plakaty do filmu Max Payne. Plakaty klimatyczne, oby tylko film nie był kolejnym
crapem na linii gra komputerowa - film.


Rzeczywiście bardzo klimatyczne, niemal w takim komiksowym klimacie niczym z samej gry.
IMO strzelaniny w filmowym Maxie musi trochę być, bo inaczej co to byłby za Max ? ;-)
Natomiast istotne jest, aby fabuła była dostatecznie mroczna, nie musi być IMO jakaś super zawiła i pogmatwana, choć parę zwrotów akcji mogłoby się przydać.
I np. jakieś motywy surrealistyczne jak najbardziej mile widziane, mnogie aluzje itd. Sny, motywy mrocznych aniołów, diabłów, nagłe przejścia pomiędzy światem realnym, a tym nierealnym. Max Payne w samej grze walczy przecież nie tylko z bandziorami, ale również z własnymi, wewnętrznymi demonami ... myślę, że to może się udać. ;-) Przecież jakiego część pierwsza gry nabiera klimatu podczas akcji w klubie Ragnaros !
No, ale poczekamy, zobaczymy jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:44, Vormulac napisał:

Poniżej plakaty do filmu Max Payne. Plakaty klimatyczne, oby tylko film nie był kolejnym
crapem na linii gra komputerowa - film.

Fajnie się zapowiada i aktor też w miarę pasuje do roli Maxa. Pozostaje trzymać kciuki i mieć nadzieję, że tego nie schrzanią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada i aktor też w miarę pasuje do roli Maxa. Pozostaje trzymać kciuki

Dnia 26.08.2008 o 18:24, Metal-jestem napisał:

i mieć nadzieję, że tego nie schrzanią.


Zapowiada się nieźle, Wahlberga lubię, dobrze że nie ułagodzili fabuły, a klimat będzie mroczny. Mam nadzieję że nie przesadzą z efektami specjalnymi, a fabuła będzie dośc dramatyczna;) No i żeby Max wygłaszał ciekawe teksty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 20:28, radosiewka napisał:

Zapowiada się nieźle, Wahlberga lubię, dobrze że nie ułagodzili fabuły, a klimat będzie
mroczny. Mam nadzieję że nie przesadzą z efektami specjalnymi, a fabuła będzie dośc dramatyczna;)
No i żeby Max wygłaszał ciekawe teksty;)


A właśnie, zapomniałem o jakże ważnych tekstach głównego bohatera ! ;-)
Przecież bez tego nie byłoby Maxa. Bardzo liczę na teksty w stylu:

"If you think nothing can get to you, you''re lying to yourself. At best you''re temporarily dead. A lightning bolt could re-animate you without a warning."


"The trouble with wanting something is the fear of losing it, or never getting it. The thought makes you weak."


"There are no choices. Nothing but a straight line. The illusion comes afterwards, when you ask "Why me?" and "What if?". When you look back and see the branches, like a pruned bonsai tree, or forked lightning. If you had done something differently, it wouldn''t be you, it would be someone else looking back, asking a different set of questions."


"Einstein was right, time is relative to the observer. When you''re looking down the barrel of a gun, time slows down. Your whole life flashes by in front of you, heartbreak and scars. Stay with it, and you can live a lifetime in that split second."


I na koniec mój ulubiony tekst z dwójki, który naprawdę daje dużo do myślenia:

"You can''t run from your past. You''ll end up running in circles. Until you fall back down to the same hole you were trying to escape from, only the hole''s grown deeper"

Oraz wiele innych. ;-)
Przepraszam za umieszczanie tutaj tych cytatów z wikipedii, ale po prostu nie mogłem się powstrzymać.
Mam nadzieję, że film pod tym względem również nie będzie uboższy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi jedno z polskich przysłów: ''''Jak powiedziało się A, trzeba powiedzieć B''''. ;P

A więc , oto filmy które Polsat puści w poniedziałkowe , wrześniowe wieczory w ''''Mega Hicie'''':

Desperado , Pewnego razu w Meksyku , 16 przecznic , Strzelec wyborowy , Czarny świt.

Dwa pierwsze filmy widziałem już wcześniej , mimo że opowiadają mocno naciąganą historie chętnie obejrzę je jeszcze raz. Dwa następne filmy również z ciekawością obejrzę , a zwłaszcza 16 przecznic. Natomiast Czarny świt ominę szerokim łukiem , ponieważ nie cierpię filmów w których gra Steven Seagal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ostatnio co oglądać i pomyślałem żeby się poradzić na forum o jakiś film.

Otóż szukam jakiegoś filmu który albo ukazuje bardzo prawdziwe emocje, albo zawiera w sobie jakieś ciekawe prawdy o życiu tj. w Fightclubie, American Beauty, Babel czy Six Feet Under [tak, wiem że to serial, ale szukam czegoś w takich właśnie klimatach]. Poleci ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 20:30, zbysheck napisał:

Nie mam ostatnio co oglądać i pomyślałem żeby się poradzić na forum o jakiś film.

Otóż szukam jakiegoś filmu który albo ukazuje bardzo prawdziwe emocje, albo zawiera w
sobie jakieś ciekawe prawdy o życiu tj. w Fightclubie, American Beauty, Babel czy Six
Feet Under [tak, wiem że to serial, ale szukam czegoś w takich właśnie klimatach]. Poleci
ktoś coś?

Requiem for a dream ,Pi ,Beautiful Mind ,memento ,Inni,Pulp Fiction ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2008 o 12:42, Sebat1 napisał:

Desperado , Pewnego razu w Meksyku , 16 przecznic , Strzelec wyborowy , Czarny świt.

Dwa pierwsze filmy widziałem już wcześniej , mimo że opowiadają mocno naciąganą historie
chętnie obejrzę je jeszcze raz. Dwa następne filmy również z ciekawością obejrzę , a
zwłaszcza 16 przecznic. Natomiast Czarny świt ominę szerokim łukiem , ponieważ nie cierpię
filmów w których gra Steven Seagal...


Ja z tych 4 może obejże tylko "Strzelec wyborowy". Bo lubię militaria a szczególnie o snajperach. Polecam Wszystkim jeden z moich ulubionych "Strzelec" (ang. Shooter) Film naprawdę bardzo dobry.

Do do filmów na jesiń to polecam Canal +. W wakacje było parę fajnych ale ja nie miałem czasu i tak świetny film jak Crank mnie ominął :((( Ale za to na jesień będzie : "1408", "SZKLANA PUŁAPKA 4.0", "KATYŃ", "SHREK TRZECI"
Tak poza tym na Canal + chyba zawsze lecą najlepsze film. A do tego w nocy są bardzo dobre programy dokumentalne. HBO wogóle się nie trzyma.. moim zdaniem. Ja rzadko oglądam TV ale jak już to pakiet Discovery rządzi.. świat jest piękny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2008 o 20:35, jackass napisał:

Requiem for a dream ,Pi ,Beautiful Mind ,memento ,Inni,Pulp Fiction ,

Pi szukałem zażarcie ale nie mogłem nigdzie dorwać, reszta mi się podobała =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No super jes ta seria ,,Oszukać przeznaczenie'''' 2 jest najlepsza ale 1 i 3 tez sadobre. polecam wszysktim. troche bałem sie tego jak ich pokolei zabijało, ale ogolnie super. Polecam goracą.

A mam jeszcze pytanko. Sa filmy jakies podobne do tej serii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2008 o 20:36, Grizzly. napisał:

Ja z tych 4 może obejże tylko "Strzelec wyborowy". Bo lubię militaria a szczególnie o
snajperach. Polecam Wszystkim jeden z moich ulubionych "Strzelec" (ang. Shooter) Film
naprawdę bardzo dobry.


Tak to jest jak ludzie rozpieszczani są przez takie Canal + , a później nie potrafią docenić tego co im daje normalna telewizja... ;PP

A tak poważnie to całkiem niezła to jesienna ramówka Canal + , tyle że akurat mnie ta stacja obchodzi tyle co nic... ;] Natomiast zgadzam się z ostatnim Twoim zdaniem Discovery rules... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nr. 2 najlepsze? Wszędzie czytam, że prócz nr.1 to reszta to gnioty... wszystkie widziałem: 1 okej film, reszta totalna klapa.
Lepszy tego typu film to Efekt Motyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2008 o 20:58, Sebat1 napisał:

Tak to jest jak ludzie rozpieszczani są przez takie Canal + , a później nie potrafią
docenić tego co im daje normalna telewizja... ;PP


Nie to nie jest tak że Canal + rozpieszcza. Ja tu podałem tylko te znane tytuły ale tak to ten kanał ma bardzo poważne programy dokumentalne i dobre.. nie mówię tu o jakiś tam super hitach kinowych ale poprostu o dobrych filmach.

Dnia 27.08.2008 o 20:58, Sebat1 napisał:

A tak poważnie to całkiem niezła to jesienna ramówka Canal + , tyle że akurat mnie ta
stacja obchodzi tyle co nic... ;] Natomiast zgadzam się z ostatnim Twoim zdaniem Discovery
rules... xD


Nom, Discovery rules. Zawsze jest coś ciekawego. Mnie najbardziej interesują programy typu "odlotowe cuda techniki", "Myth Busters" (to jest konkret, poprostu mistrz), Brainiac, "poszukiwacze skarbów". Lubię dużo o technice, konstrukcjach itp. Zdaje na maturze Geografie i WOS a discovery world naprawdę dużo mnie uczy do tych przedmiotów, poza tym pobudza pasje. Dla tych co discovery nie oglądają, obejżyjcie chociaż tą reklamę ---> http://www.youtube.com/watch?v=R1A6VBjJpSo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam z koleżanką na ''Mumi''''. Dużo osób narzeka na ten film, ale mi przypadł do gustu. Szłam do kina z nastawieniem, że film będzie do bani, a okazało się, że mi się spodobał. Niby jest gorszy od poprzednich części i ma też inne minusy m.in. nieodpowiadający mi motyw chińskiej mumii (nie lubię Chin ;)), brak dobrej aktorki Rachel Weisz w roli Evelyn Carnahan, brak motywu Egiptu (jak dla mnie) i nie jest to napewno ambitne kino. Ale podobał mi się humor w tym filmie (co chwilę się śmiałam - bałam się, że ktoś w końcu zwróci mi uwagę ;)), super gra aktorska Brendan''a Fraser''a i John''a Hannah''a, widok walczącej Armii Terakotowej z ..., ostatnia walka Cesarza z .... i inne zaskujące momenty. I nie zgadzam się z tym, że przewidujące zakończenie przeszkadza (wiele filmów jest takich, że wiesz, iż wszystko się dobrze skończy np. bardzo popularne filmy z superbohaterami typu Batman czy Spiderman - oni zawsze wyjdą z opresji, nawet jeśli będą bliscy śmierci ;)). Polecam ''Mumię'' w szczególność fanom poprzednich części, ale nietylko, również ludziom pragnącym oglądnąć dobry film rozrywkowy. Pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się