HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2012 o 23:28, Braveheart napisał:

Hmmm. Powiem Ci szczerze i tak kiełbasa :D. Film z pewnością i tak obejrzę. Z całej listy
zostało "Avengers", "Men In Black 3" "TDK:R" "Niezniszczalni 2" "Prometeusz" no i na
koniec roku dorodna wisienka na torcie "The Hobbit: An Unexpected Journey". To będzie
K***a coś mi się wydaję niekwestionowanym królem.
Jackson i jego sztab nad sztabami ludzi nie mogą tego spie****ić.

Pozdrawiam.


Heh, ja tam mam już zaplanowane wypady do kina:

" Avengers "
" Królewna Śnieżka i Łowca " - zapowiada się klimatyczne fantasy
" The Amazing Spider Man "
" Prometeusz "
" TDKR "
" Brave "
nowy Bond
" Hobbit "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2012 o 22:14, Pietro87 napisał:

Z innej beczki, Battleship: Bitwa o Ziemię - całkiem strawne kino SF [takie SF Akcji
w wykonaniu HW, czyli wiadomo, że głębi tu się nie ma co spodziewać xP]. O ile taki 2012
był kaszanką o tyle tu człowiek nie ma odruchów wymiotnych. Dobry odmóżdżacz, idealny
na lightowy wieczór w gronie znajomych i potem jakieś luźne piwko w knajpie. Efekty specjalne
na przyzwoitym poziomie [dupy nie urywa ale jest górna półka].
Jest kilka błędów montażowych, trochę absurdów, wiadomo jak to w filmach "hołliłudu".
Aczkolwiek kto takie crapiszcze jak Avatar przetrwał ten i tu się będzie dobrze bawił
[jeśli tylko wybierze się na ten film z odpowiednim nastawieniem i nie spodziewa się
jakiegoś "dzieła nad dziełami" :)]


Co powiesz o tym: http://www.filmweb.pl/film/Battleship%3A+Bitwa+o+Ziemi%C4%99-2012-540909/discussion/Krwio%C5%BCerczy+Amerykanie+%22ratuj%C4%85%22+%C5%9Bwiat+przed+pokojowo+nastawion%C4%85+ekspedycj%C4%85+badawcz%C4%85+%3A%29,1908861 ? Filmu nie widziałem, ale ta interpretacja mnie zaciekawiła (na film się i tak nie wybieram)

Jeśli już tu wszyscy podają swoje kinowe listy must-watch to też podam, choć będzie dużo skromniej (chronologicznie):
Avengers
Batman
Niezniszczalni 2
Hobbit

Ewentualne inne wypady do kina będą raczej spontaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z kumplem wybrałem się na "Dom w głębi lasu". Nie szedłem na ten film z wielką ochotą, bo horrorów nie lubię, ale mój kumpel owszem i bardzo mnie namawiał.

Nie będę tu pisał recenzji, bo jestem cienki z tego, ale niespodziewanie film bardzo mi się podobał :)
Z tym, że nie należy go traktować jako horror, a jako komedię i zabawę konwencją. Teksty są momentami genialne (scena z Wodnikiem rządzi).

Dla mnie mocne 7/10 i polecam każdemu, kto lubi filmy dość nietypowe i lubi pośmiać się z utartych schematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 13:08, ManweKallahan napisał:

Jeśli już tu wszyscy podają swoje kinowe listy must-watch to też podam, choć będzie dużo
skromniej (chronologicznie):
Avengers
Batman
Niezniszczalni 2
Hobbit

Ewentualne inne wypady do kina będą raczej spontaniczne.


Dla mnie są to natomiast:

Prometheus (już nie mogę się doczekać)
Babycall
Batman
Księżniczka i Łowca
Hobbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa interpretacja [tylko zawiera w pytę spoilerów - warto było o tym wspomnieć, bo ja film widziałem ale inni niekoniecznie a nóż widelec przeczytają tego posta i sobie popsuja zabawę :)] aczkolwiek dla mnie chybiona.
Bardziej zgadzam się z trafna wypowiedzią jednego z komentujących w tym temacie, ze cała akcja wyglądała na

Spoiler

zwiad mający na celu sprowadzić inwazję i zrobić tylko wstępne rozpoznanie

. Swoja droga nawet miałem o tym napisać w tym poście bo czytałem go gdzieś tak kilka godzin jak wróciłem z kina [wbiłem na FW wystawić ocenę, swoją drogą dla zainteresowanych dałem 6/10 z racji tego, ze nie miałem odruchów wymiotnych jak na 2012 a i całe widowisko było lekkie i przyjemne] ale widziałem, że już mnie nawet kilka osób uprzedziło z podobnym punktem widzenia to nie było co spamować tego samego po raz wtóry :)

Aczkolwiek to jest o tyle "ciekawy" [w swej prostocie hollywoodzkiej] film, ze można tam zobaczyć obcych i ludzi w takim nastawieniu w jakim nam wygodnie ich postawić.

Aczkolwiek w tym całym temacie ludzie doszukują się w imho prostym jak konstrukcja cepa filmie głębi niczym z "Dystryktu 9", co jest jak na "Bitwę" tak nieziemsko wręcz naciągane, że aż niewiarygodne xD
To prostolinijny film Akcji-SF, szukanie tam głębi to tak jak szukanie głębi w serialach pokroju "M Jak Miłość".
Jak pisałem - nie nastawiać się na nie wiadomo co to się będziesz dobrze bawił, lekki i strawny filmik nic ponad to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem na śmierć...

Byłem też na filmidle co się zowie "Cabin in the woods/Dom w głębi lasu"
Krótko i zwięźle, bo nie chce tu nikomu absolutnie nic spoilowac [a tu nawet niewielkie spoilery mogły by sporo zepsuć] na tle tego całego gówna jakie dostajemy ostatnio ten film w kategorii Horrorów jest wybitny.
Pierdzielone mistrzostwo gatunku na obecne czasu :)
Nie ale tak trochę poważniej, naprawdę porządny Horror, generalnie ostatnio w tym gatunku raczeni jestesmy istnym natłokiem szamba a tu jest wręcz perełka.
Na dobra sprawę jedyny porządny film z gatunku ostatnio to było po wielkiej przepaści "The Thing" i oprócz tego zero, null... [no ok były pewne mieszanki vide Pandorum, ale to nie był czysty horror tylko takie mroczne sci-fi]
Do tego film ma w sobie od groma elementów czarnej komedii, są tu jawne szydery i sporo specyficznego humoru.
Pewien "zaskakujący zwrot akcji" też się znajdzie.
Generalnie w swoim gatunku, na obecne czasy [bo dziś nie robi się już imho tak często filmów takich jak kiedyś, mających tą głębię i duszę choćby niewielką] świetny.

Generalnie na przestrzeni ostatnich lat nie pojawiło się kompletnie nic ciekawego, więc taka perełka jak Dom w kategorii Horrorów typu Teen Slasher jest czymś wyjątkowym [nie powoduje mdłości, tych negatywnych :)]

Dałem mu naciągnięte przez tęsknotę za powrotem do lepszego standardu tego gatunku 8/10 [tak gdybym miał być naprawdę usilnie obiektywny i 100% rzetelny pewnie dał bym z 7-7.5, ale ocenę naciągam bo film się wybija na tle całego szajsu jakim nas zalano w ciągu ostatnich lat, a ja sobie chwale nie podążanie za tandetnym trendem do produkowania syfu niskim nakładem w oczekiwaniu na zysk z frajerów, oby więcej ekip się tak przykładało do swoich produkcji]


A wspominam o filmie, bo niemiłosiernie o nim cicho, a szkoda bo to kawał solidnego kina [w swoim gatunku oczywiście, zaraz mi tu nie szukać w Horrorze głębi na miarę dramatu z takiego np thrillera jak Ujrzałem Diabła :), zawsze jak pisze, że coś jest dobre/świetne/super etc to zawsze mam na myśli ta produkcję w obrębie jej gatunku, to tak dla niekumatych :)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2012 o 22:23, Pietro87 napisał:

Byłem też na filmidle co się zowie "Cabin in the woods/Dom w głębi lasu"


Z tydzien temu przegladajac repertuar kin i oceny filmow na imdb/fw zastanawialem sie nad Untouchables i CitW, Untouchables spelnilo oczekiwania (jedna z lepszych komedii jakie ostatnimi czasy widzialem, solidne 8.0-8.5/10), ale widze ze drugi film tez warto obejrzec, zwlaszcza jesli piszesz:

Dnia 04.05.2012 o 22:23, Pietro87 napisał:

film ma w sobie od groma elementów czarnej komedii, są tu jawne szydery i sporo specyficznego humoru.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 00:26, kuba9876543210 napisał:

/ciach/

Wystarczy spojrzeć kto to wyreżyserował :>
Film twórcy Buffy, Firefly czy Dr. Horrible''s Sing-Along Blog nie może być zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 01:10, windows00 napisał:

Wystarczy spojrzeć kto to wyreżyserował :>

Pomyłka, nie wyreżyserował, a napisał scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mojej twarzy mimowolnie pojawił się uśmiech kiedy wyczytałem, że w dubbingowanej wersji "Avengersów" pan Skolimowski podkłada głos pod samego siebie :) Filmowy easter egg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 12:34, Sandro napisał:

Na mojej twarzy mimowolnie pojawił się uśmiech kiedy wyczytałem, że w dubbingowanej wersji
"Avengersów" pan Skolimowski podkłada głos pod samego siebie :) Filmowy easter egg.


Na szczęście mam już zamówione bilety do IMACA na seans z napisami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2012 o 15:44, Braveheart napisał:

> Na szczęście mam już zamówione bilety do IMACA na seans z napisami ;)
iMaca? ;-)


Sorki, IMAXA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio na lekcji wosu przypomniał mi się film który kiedyś oglądałem, na pewno jest po 2006 roku, opowiada o wojnie z terroryzmem, jedyne co mi się kojarzy to scena, w której terrorysta się wysadza na boisku do baseballa, lub coś związanego z boiskiem do baseballu, a w samej drużynie najprawdopodobniej jest 4 ludzi, w tym laska. Kojarzy ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:27, Braveheart napisał:


Cameron ma chyba ambicję aby stworzyć mitologię na miarę Star Wars, jeżeli Mu się to uda, to czemu nie?
poza tym, ja odbieram " Avatara " na jeszcze innej płaszczyźnie, niż tylko jako sprawne widowisko SF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2012 o 18:33, lis_23 napisał:

Cameron ma chyba ambicję aby stworzyć mitologię na miarę Star Wars, jeżeli Mu się to
uda, to czemu nie?

Dwójkę jeszcze bym nawet z pewnym zainteresowaniem obejrzał, ale 3 i 4 ?.. Choć źle mu nie życzę ale żeby to za jakiś czas nie wzbudzało irytacji bo np mu nie wyjdzie bądź całkowicie przesadzi i przeciągnie wszelakie stuny. Wiesz "Piła" też była genialna [jedynka to cudo.. dwójka no idzie zdzierżyć ok... Jeszcze ta trójka w miarę jako dopełnienie na którym powinno się to zakończyć. A zrobiono z tego "mini serial" ":|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się