HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2012 o 22:23, Pietro87 napisał:

A wspominam o filmie, bo niemiłosiernie o nim cicho, a szkoda bo to kawał solidnego kina /.../

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=28195

Parę postów nad Twoim :)
Mnie też się bardzo podobał. Z tego względu, że jest to film zupełnie inny od tego co serwuje nam ostatnio "Chlołud".
No i jest smieszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 00:08, Perry_Cox napisał:

Całe szczęście, że nie zaangażowali w to Michelle Rodriguez, bo nie ścierpiałbym kolejnego fajnego filmu zepsutego jej skwaszoną miną... Szczególnie, że zarówno tematyka filmu jak i sam scenarzysta nie są jej obce. Bardzo cieszy natomiast Jake Gyllenhaal. Z filmu na film coraz bardziej go lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO... Panowie mamy to! ;-)

Pierwszy trailer do filmu "Niezniszczalni 2"
http://www.youtube.com/watch?v=XQf3YP8p85I

[To oczywiście dla tych co nie widzieli ;-)] Z tego co się orientuje chyba nawet nikt tutaj również linka bezpośredniego nie dawał.
Co tu dużo mówić. Najwięksi kozacy [Niektórzy już weterani :P] kina akcji spotykają się by zagrać jeszcze większych kozaków niż ustawa przewiduje... Ja to kupuję nie wiem jak Wy xD
Trailer oczywiście sobie już kilka razy przeglądnąłem i tu mam pytanie..
U kogo z Was Arni i jego "Im back!" wywołało uśmiech na twarzy ? :D bo ja leże za każdym razem
[I to cygaro!] Oczywiście Chuck Norris jakby chciał to by wszystkich kopniakiem z pół obrotu skasował ale widocznie dał sobie na wstrzymanie by film nie był nudny.. Ale jego wejście również mówi samo za siebie.
Na film czekam nie wiem jak Wy.

The Amazing Spiderman Trailer #2
http://www.youtube.com/watch?v=tefKq06UeH8&feature=relmfu
Co myślicie ? :> Złaknieni nowych przygód "nowego" Spidiego ? ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 03:24, Braveheart napisał:

The Amazing Spiderman Trailer #2
http://www.youtube.com/watch?v=tefKq06UeH8&feature=relmfu
Co myślicie ? :> Złaknieni nowych przygód "nowego" Spidiego ? ;-)


Moim zdaniem ten aktor co wcieli się w role nowego spidera w ogóle nie pasuje wygląda jak wzięty z japońskich bajek, do tego cały ten film zapowiada się słabo to już nie będzie to co w poprzednich częściach gdzie Tobey Maguire byl idealny dla tej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 03:24, Braveheart napisał:

NO... Panowie mamy to! ;-)

Pierwszy trailer do filmu "Niezniszczalni 2"
http://www.youtube.com/watch?v=XQf3YP8p85I


Pietro87 podawał linka ;) Mi cały ten trailer wywołuje uśmiech na twarzy, nie tylko Arnold.

Dnia 08.05.2012 o 03:24, Braveheart napisał:

The Amazing Spiderman Trailer #2
http://www.youtube.com/watch?v=tefKq06UeH8&feature=relmfu
Co myślicie ? :> Złaknieni nowych przygód "nowego" Spidiego ? ;-)


Jakoś mnie nie rusza ten nowy Spider-man.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2012 o 18:41, Braveheart napisał:

Dwójkę jeszcze bym nawet z pewnym zainteresowaniem obejrzał, ale 3 i 4 ?.. Choć źle mu
nie życzę ale żeby to za jakiś czas nie wzbudzało irytacji bo np mu nie wyjdzie bądź
całkowicie przesadzi i przeciągnie wszelakie stuny. Wiesz "Piła" też była genialna [jedynka
to cudo.. dwójka no idzie zdzierżyć ok... Jeszcze ta trójka w miarę jako dopełnienie
na którym powinno się to zakończyć. A zrobiono z tego "mini serial" ":|


Myślę że nie przestrzeli
gdyby Cameronowi zależało na kasie to już zapewne mielibyśmy na ekranach kin " Avatara 2 ", tymczasem Cameron skupia się na budowaniu mitologii swojego wynyślonego świata, na tworzeniu encyklopedii fauny i flory Pandory oraz na rozwijaniu aspektów technicznych, aby kolejny film takze stanowił krok na przód, z tych powodów " Avatar 2 " zagości na ekranach kin w 2015 lub nawet w 2016, czyli fani będą musieli wykazać się cierpliwością ale z drugiej strony jest większe prawdopodobieństwo, że druga część nie będzie li tylko odcinaniem kuponów od popularności pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2012 o 03:24, Braveheart napisał:

Co tu dużo mówić. Najwięksi kozacy [Niektórzy już weterani :P] kina akcji spotykają się
by zagrać jeszcze większych kozaków niż ustawa przewiduje... Ja to kupuję nie wiem jak
Wy xD

Brakuje tylko Stevena S. :D

Dnia 08.05.2012 o 03:24, Braveheart napisał:


The Amazing Spiderman Trailer #2
http://www.youtube.com/watch?v=tefKq06UeH8&feature=relmfu
Co myślicie ? :> Złaknieni nowych przygód "nowego" Spidiego ? ;-)


Jak dla mnie to film zapowiada się lepiej od poprzednich Spajdermenów, które były kiepskie i sztuczne, ale i tak nie będzie chciało mi się oglądać kolejnego filmu o superbohaterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle, to nikt tu nie napisał, że Avengers niespodziewanie pobili rekordy otwarcia w Stanach takiego Harry''ego Pottera czy również Mrocznego Rycerza (chodzi o pierwsze 3 dni) i już zarobili więcej niż Thor, Kapitan Ameryka czy Hulk w ciągu całego okresu wyświetlania :)
http://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+SZOK!+%22Avengers%22+mia%C5%BCd%C5%BCy+rekord+otwarcia!-84935

Pytanie jak odpowie Nolan w lipcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 13:09, ManweKallahan napisał:

Jakoś mnie nie rusza ten nowy Spider-man.


A ja wręcz przeciwnie - liczę że w końcu zobaczę porządny film o Spider-Manie, który ma klimat, a nie takie bajeczki dla dzieci jak poprzednie filmowe wersje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też liczę na to, ze nowy Spider-Man będzie dobrym filmem i że wniesie jakąś świeżość
poprzednie nie były złe ( zwłaszcza dwójka ) ale tutaj pająk jest zwinniejszy, bardziej agresywny, realistyczniejszy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądane:

Pożegnanie z niewinnością aka Trust

Film w reżyserii Rossa z Friendsów [ tak, tego Rossa ] co z początku mnie nieco odrzuciło na wejście ale ... myliłem się. Nie dostaliśmy kaszanki ale całkiem strawny dramat o tym co się stać może w każdej rodzinie ...

Dostaliśmy typową amerykańską familię, dobrze zarabiający rodzice, domek na przedmieściach, mała ale własna gromadki dzieci i inne cuda wianki temu towarzyszące. Główną bohaterką jest 14letnia Annie która ... czuje się inna, samotna - zwłaszcza na tle ''dorosłych'' koleżanek i tych nieco starszych od niej. Annie dojrzewa, buzują hormony ... czy trzeba dodawać coś więcej? Tym bardziej że jej skromna osóbka zdaje się być chroniona dość szczelnym kloszem przez rodziców którzy nie dostrzegają problemów i rozterek nastolatki ... które w końcu znajdują ujście w internetowej znajomości z pewnym nastolatkiem. Później ... później znajomość nabiera coraz większych rumieńców [ dosłownie i w przenośni ], pewne sprawy nabierają tempa, inne zbaczają na inny niż zakładano pierwotnie tor ... w końcu dochodzi do spotkania realno-internetowej pary ...

Nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie ... czy trzeba coś dodawać? Myślę że nie.

Historia która teoretycznie przydarzyć się może w każdym domu, dobry pomysł wyjściowy i świetne zakończenie które imo dość mocno ratuje cały film. Warto wspomnieć o Owenie jako aktorze odgrywającym rolę ojca Annie. Reszta to po prostu dość standardowe filmowe stany średnie, ani bez rewelacji ani bez dna - jasne, można by się przyczepić różnych kwestii ale generalnie film spełnia swoje zadanie, wciąga, daje do myślenia i zostawia widza z pewnymi myślami po seansie [ znów zwracam uwagę na zakończenie ]. Jeżeli ktoś nie trafi dramatów lub ciężkich filmów to może się tutaj wynudzić dość mocno, dla standardowego widza i fana takowych filmwebowe 7/10 będzie w sam raz.

Animowana historia Polski

Krótkometrażówka mistrza Bagińskiego. To nazwisko wystarczy za rekomendację, krótki, kilku minutowy filmik pokazując rozwój i historię naszego kraju, to wszystko w przyjemnej dla oka oprawie animowanej, można się czepiać tylko po co? I czy naprawdę jest czego? Według mnie nie - Bagiński to po prostu dowód na to że polskie może być dobre, nowatorskie i znane na Zachodzie.

8/10

Paranormal Activity 3

Seria PA [ której pierwsze dwie części mimo specyficznego stylu bardzo mi się podobały ] zaczyna ... może nie gonić w piętkę ale iść w kierunku który nie jest zbyt dobry bo ... oczywiście - nadal to ta sama historia [ PA jest prequelem PA 2 które z kolei jest prequelem PA, to dla nieznających serii :-P ] ale ... o ile w poprzednich częściach clue filmu i klimatu była nieświadomość, niewiedza i uczucie zaszczucia tak tutaj postawiono w większości na akcję, na widoczność duchów i ich działalności [ co ma też swoje odbicie w strasznych / ''strasznych'' scenach i klimacie filmu ] co może nie każdemu przypaść do gustu. W każdym razie historia rodziny dręczonej przez demona nabiera tempa a coraz więcej kart zostaje odkrytych ... ale nadal dużo jest niewiadomych więc jak znam życie materiału starczy jeszcze na co najmniej kolejne trzy części ... Co tu dużo opowiadać - to nadal stare dobre PA choć nie do końca [ patrz wyżej ], znawcy serii wiedzą z grubsza czego się spodziewać, kilka scen jest względnie strasznych, kilka zabawnych mimo wszystko ale ogółem ogląda się to ... średnio. Dla fanów serii lub fanów horrorów tego typu 6/6+ góra. Reszta obejrzeć może ale bez znajomości poprzednich części niewielki ma to sens ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej jest tu dobrany główny aktor.
W poprzednich częściach flegmatyczny i irytujący wręcz Tobey doprowadzał mnie do szewskiej pasji [mimo faktu, że uważam dwie pierwsze części za świetne ekranizacje, trójka była już rzutem na kasę i lekkim niewypałem, ale też "uszła w tłoku"].
Nowy spider ma w sobie ta nutkę odpowiednio zagranego humoru, tego który dobrze znamy z komiksów [jednocześnie całkiem zgrabnie wychodzi im ukazanie bohatera w postawie dramatycznej]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+SZOK!+%22Avengers%22+mia%C5%BCd%C5%BCy+rekord+otwarcia!-84935
No rzeczywiście jest "WOW" i nie ma co można pogratulować. Chyba się należy.

Dnia 08.05.2012 o 16:18, ManweKallahan napisał:

Pytanie jak odpowie Nolan w lipcu :)

To może być również ciekawe "wyzwanie"
Pytanie jak Peter Jackson odpowie w grudniu ;-)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2012 o 12:23, Magok napisał:

Moim zdaniem ten aktor co wcieli się w role nowego spidera w ogóle nie pasuje wygląda
jak wzięty z japońskich bajek, do tego cały ten film zapowiada się słabo to już nie będzie
to co w poprzednich częściach gdzie Tobey Maguire byl idealny dla tej roli.

Mi też ten aktor jakoś bardziej pasuje. Tobey jakoś tam niby pasował ale wydawał mi się taki ciapowaty. Ta wersja Spider Mana wydaje się "poważniejsza" i lepsza. Nie oczekuje jakoś tego filmu specjalnie ale obejrzeć obejrzę.
Przekonamy się co z tego wyjdzie :). Sam strój Spider Mana też tu jakoś lepiej wygląda.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na Avengers i w moim osobistym rankingu jest to jedna z najlepszych rozpierduch jakie oglądałem. Dostałem dokładnie to czego się spodziewałem, chociaż nie bez wad. Nie będę pisał o fabule, bo jest tylko tłem dla wybuchów, ale miło, że nie przeszkadza w seansie.
Jest sobie zły koleś i są bohaterowie.
Bohaterowie się kłócą.
Bohaterowie jednoczą siły.
Efekty specjalne też nie specjalnie wyróżniają się od reszty dzisiejszych blockbusterów. Każdy hero ma swoje 5 minut, ale i tak chodzi tylko o to jak który miażdży swoich wrogów (a miażdżą świetnie :D). Najefektowniej wygląda walka w wykonaniu Iron Mana i Hulka. Miłym zaskoczeniem był Cpt. America, który nie jest tak sztuczny jak myślałem(Hulk smash ;p). Jego rolę przejął Downey Jr. ze swoimi nudnymi, pseudo ciętymi ripostami. Thor ze swoim młoteczkiem i Loki wyglądają jak z innej bajki. Rozumiem, że to film na podstawie komiksu, ale główny zły mógłby być chociaż trochę zły.

Avengersi to mocne 7+/10 ,+ za tyłek Johansson :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się