HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Wiecie co - nie żebym wam zabraniał tej zabawy z plebiscytem odnośnie seriali ale ... może i ja jestem dziwny ale wy naprawdę aż tyle tych seriali [ nieważne w jakim gatunku ] obejrzeliście? W aż tyle zagłębiliście się by móc je względnie dobrze ocenić? Samemu zdarza mi się wystawiać noty na filmwebie serialowi po obejrzeniu dajmy na to 1 czy 2 sezonów gdy cały serial ma ich np: 5 [ choć bardzo tego nie lubię ]. Lepsze i wiarygodniejsze jest wystawianie not już po zakończeniu serialu [ choć zdaję sobie sprawę że to nierealne i przy okazji byłoby kłopotliwe ]. No bo dajmy na to po początkowym jaraniu się takim choćby Prison Break czy Lost dalej już tak ciekawie nie było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 20:30, Tyler_D napisał:

Plebiscyt sci-fi: 2000 - 2014

Przepraszam ale muszę wrzucić korektę, nie wrzucenie tutaj Donnie Darko byłoby grzechem.

Dnia 27.07.2014 o 20:30, Tyler_D napisał:

1. Incepcja
2. Efekt motyla
3. V jak vendetta
4. Dystrykt 9
5. A.I Sztuczna Inteligencja
6. Mr. Nobody
7. Geneza planety małp
8. Melancholia
9. Moon
10. Droga
11. Donnie Darko
12. Another Earth
13. Europa Report
14. The Divide
15. Primer


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obejrzałem około 100 seriali, więc miałbym z czego wybierać. A co do oceniania po zakończeniu serialu, to prawie zawsze tak robię, ale czasami są wyjątki. Na przykład Community oceniłem na 10 po kilku odcinkach, bo wiem że dalej się nie zawiodę. Podobnie z The Last Ship, któremu dałem 5/10 po czterech odcinkach, ale tutaj akurat nie zamierzam go dalej oglądać, bo szkoda mi czasu na średnie seriale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 19:07, mati285 napisał:

A jakie dekady bralibyśmy pod uwagę? Chyba nie znowu od lat dwudziestych? ;D

Tak popatrzyłem na bazę filmwebu, to raczej nie wcześniej niż od 50-tych. Chociaż raczej nie będę brał udziału w podejmowaniu decyzji, bo seriali prawie wcale nie oglądam, więc w plebiscycie udział będę miał bardzo mały, jeśli jakikolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 18:20, kerkas napisał:

ale seriale animowane też się liczą zgoda

Jeśli animki się liczą, to sam chętnie dołączę, choć pewnie nie od początku. Przynajmniej będzie w czym wybierać. : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 19:23, Kadaj napisał:

> ale seriale animowane też się liczą zgoda
Jeśli animki się liczą, to sam chętnie dołączę, choć pewnie nie od początku. Przynajmniej
będzie w czym wybierać. : >

Jak wyżej. Seriali znam trochę, ale skończyło by się na walce fanów Gry o Tron, Breaking Bad, Walking Dead, House.
No najwyżej, że ktoś by głosował na M jak Miłość xD, albo jakieś inne dziwota.(chociaż, to bym nazwał telenowelą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 16:11, SurgeonOfDeath napisał:

Co do rozszyfrowywania fabuł to Dziewczyna z Tautażem, to największy fail. Fabułę
się rozszyfrowuje dość szybko i nawet ten niby nagły zwrot akcji pod koniec był oczywisty
dla kogoś kto widział podobne filmy.
Tak nawiasem w tym filmie są obrzydliwe sceny erotyczne. Ja przewinąłem wszystkie, które
były.

Co kto lubi :)
To jeden z moich ulubionych filmów. Sama historia może nie jest zbyt oryginalna, ale klimat małego szwedzkiego miasteczka jest kapitalny. Sceny erotyczne wydawały mi się normalne. Nie liczę oczywiście tych, które miały być obrzydliwe z założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, po prostu muszę coś napisać.

Co prawda jestem tylko po trzech odcinkach ale chyba wsiąkam w True Detective z każdą kolejną minutą.

Matthew McCona...ten z dziwnym nazwiskiem ... no jest boski. :D Świetna postać, świetna kreacja, ma genialne dialogi i monologi i świetne podejścia do życia z tym jego

Spoiler

sarkazmem i bezpośrednim zachowaniem w stosunku do wielu osób

. :D Z każdym odcinkiem jest coraz lepszy i coraz bardziej mi się podoba. Za to Marty ... szczerze mówiąc do tej pory zastanawiało mnie trochę dlaczego jego szef tak bardzo go zachwala.
Spoiler

Z początku jawił się jako porządny detektyw, może nie jakiś porywający inteligencją czy elokwencją ale taki no, w porządku. A tu z każdą chwilą widać że jego rodzinka jest coraz bardziej problemowa a i on sam jest lekko psychiczny. :D Pomijając te jego psychozy co nieco przypomina mi Barszczyka z Pitbula.

Ale ogólnie sam serial całkiem spoko, niezły motyw
Spoiler

z tymi wstawkami z ''przyszłości'' / teraźniejszości [ mam tylko nadzieję że będą to dalej ciągnąć i co ważniejsze - zostanie to sensownie pokazane i ujawnione a nie w stylu ''no taka była forma serialu, trochę bez większego sensu ale tak było''

.

Ale tak po tych trzech odcinkach - bardzo spoko [ pomijając strasznie nudną i dość mocno bezsensowną rozmowę Maggie z Martim w trzecim odcinku właśnie ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz się za to zabrałeś? Udało ci się nie natknąć na spoilery w necie? :D Jak dla mnie True Detective jest najlepszym serialem jaki widziałem. A szef Marty''ego tak go wychwala, bo pewnie nie zna jego życia prywatnego. Nie pamiętam już za bardzo jakie były relacje między nimi, ale chyba tylko Rust znał go tak dobrze i wiedział jaką ma sytuacje w domu. Jeśli teraz dopiero oglądasz, to polecam żebyś przyglądał się także drugiemu planowi. Można wyłapać wiele ciekawych rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko skoro animowane typu bajki jak Looney Toons czy Flinstonowie, to i anime (Dragon Ball, Naruto, Bleach) powinny być wliczane. Chyba jednak seriale to większa zabawa. Proponuję najpierw zająć się filmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 22:13, Demi23 napisał:

Dopiero teraz się za to zabrałeś?

No tak ... serial jest z tego roku więc ...
>Udało ci się nie natknąć na spoilery w necie? :D
Nie szukałem ich ... tyle co u innych widziałem że dobrze ocenili ten serial na fw, sam się zabrałem bez wczytywania o czym to jest i tak dalej. Zresztą po cóż miałbym czytać opisy odcinków czy coś w ten deseń, czy nawet dyskusje bez minimalnej wiedzy o serialu z samego serialu właśnie?
>Jak

Dnia 30.07.2014 o 22:13, Demi23 napisał:

dla mnie True Detective jest najlepszym serialem jaki widziałem.

Jest dobry, nie przeczę ale z tego co ja wiem to dopiero co skończył się pierwszy sezon. I te 8 czy tam 9 odcinków to przecież nie jest bardzo wiele. Nie przesadzasz trochę z tą oceną?
>A szef Marty''ego tak

Dnia 30.07.2014 o 22:13, Demi23 napisał:

go wychwala, bo pewnie nie zna jego życia prywatnego.

Być może ale i na polu zawodowym jakoś nie jest zbyt ''porywający'' imho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 21:43, Tyler_D napisał:

Matthew McCona...ten z dziwnym nazwiskiem ... no jest boski. :D Świetna postać, świetna
kreacja, ma genialne dialogi i monologi i świetne podejścia do życia z tym jego

Spoiler

sarkazmem
i bezpośrednim zachowaniem w stosunku do wielu osób

.

Oj tam, taki

Spoiler

nonkonformista :P

Dnia 30.07.2014 o 21:43, Tyler_D napisał:

Za to Marty ... szczerze mówiąc do tej pory zastanawiało
mnie trochę dlaczego jego szef tak bardzo go zachwala.

Spoiler

Z początku jawił się jako porządny
detektyw, może nie jakiś porywający inteligencją czy elokwencją ale taki no, w porządku.
A tu z każdą chwilą widać że jego rodzinka jest coraz bardziej problemowa a i on sam
jest lekko psychiczny. :D Pomijając te jego psychozy co nieco przypomina mi Barszczyka
z Pitbula.


Spoiler

Ke? Z tej pary to Rust jest bardziej psychiczny... A czemu szef nie ma zachwalać policjanta, który pracuje dla niego już dłuższy czas i sprawdził się w tej roli?

Dnia 30.07.2014 o 21:43, Tyler_D napisał:

Ale ogólnie sam serial całkiem spoko, niezły motyw

Spoiler

z tymi wstawkami
z ''przyszłości'' / teraźniejszości [ mam tylko nadzieję że będą to dalej ciągnąć i co
ważniejsze - zostanie to sensownie pokazane i ujawnione a nie w stylu ''no taka była
forma serialu, trochę bez większego sensu ale tak było''

.

Moim zdaniem wyszło im to całkiem nieźle, choć ostatni odcinek wywołał pewne kontrowersje.

Dnia 30.07.2014 o 21:43, Tyler_D napisał:

Ale tak po tych trzech odcinkach - bardzo spoko [ pomijając strasznie nudną i dość mocno
bezsensowną rozmowę Maggie z Martim w trzecim odcinku właśnie ].

A prawdziwa zabawa dopiero przed Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 22:58, Tyler_D napisał:

Jest dobry, nie przeczę ale z tego co ja wiem to dopiero co skończył się pierwszy sezon.
I te 8 czy tam 9 odcinków to przecież nie jest bardzo wiele. Nie przesadzasz trochę z
tą oceną?


Każdy sezon to zamknięta historia, kolejny będzie z inną obsadą, scenerią i historią. Ocenianie sezonów niezależnie to jedyne słuszne wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo serio? Naprawdę taki zabieg wprowadzili? Ciekawe ciekawe ... czegoś takiego chyba wcześniej nie było w ramach jednego serialu [ ja sobie nie przypominam w każdym razie ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przesadzam z oceną. Serial idealnie trafił w moje gusta, co rzadko się zdarza. Każdy element mi się podobał. No może poza początkiem ostatniego odcinka, ale nie będę spoilerował. Nawet jeśli to dopiero pierwszy sezon, to kolejne pewnie będą utrzymane w podobnym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2014 o 23:09, Tyler_D napisał:

Ooo serio? Naprawdę taki zabieg wprowadzili? Ciekawe ciekawe ... czegoś takiego chyba
wcześniej nie było w ramach jednego serialu

American Horror Story tak robi, choć tam powtarzają się aktorzy, a w drugim sezonie TD niestety na McCo i Harrelsona nie ma co liczyć (BTW ciekaw jestem kiedy HBO ogłosi kto będzie nową parą detektywów i czy znowu zdecydują się na tak duże nazwiska). Nazywanie TD najlepszym serialem ever to może lekka przesada, ale to bez dwóch zdań rewelacyjny serial zarówno pod względem fabuły jak i kinematografii (zobaczysz jak dojdziesz do 4 odcinka). Dla mnie najlepsza premiera tego roku, obok Fargo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 07:39, mati285 napisał:

American Horror Story tak robi, choć tam powtarzają się aktorzy, a w drugim sezonie TD
niestety na McCo i Harrelsona nie ma co liczyć

Przynajmniej nie ma możlwiości, żeby postacie się nam "przejadły".

Dnia 31.07.2014 o 07:39, mati285 napisał:

(BTW ciekaw jestem kiedy HBO ogłosi kto
będzie nową parą detektywów i czy znowu zdecydują się na tak duże nazwiska).

Nie będzie pary, będzie czwórka bohaterów. Plotki mówiły o jakichś Bradach Pittach czy Colinach Farellach.

Dnia 31.07.2014 o 07:39, mati285 napisał:

Nazywanie
TD najlepszym serialem ever to może lekka przesada, ale to bez dwóch zdań rewelacyjny
serial zarówno pod względem fabuły jak i kinematografii (zobaczysz jak dojdziesz do 4
odcinka).

5. jednak moim zdaniem lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj tam czwarty czy piąty ... zarwałem nockę i obejrzałem wszystko. xD

Na szybko powiem tylko że ... no niestety w jakimś tam sensie dostaliśmy

Spoiler

choćby częściowy happy end i taką trochę słodko pierdzącą historię

co nie zmienia jednak faktu, że jest to całkiem rzetelny serial. Na minus zaliczyłbym też taką nieścisłość że ....
Spoiler

Maggie się wcale nie starzeje. :P A akcja w klubie motocyklowym? Bez wsparcia kolegów czy innego oddziału specjalnego czy choćby ochraniających ich ''pleców''? Bo to akcję na koniec rozumiem że musieli rozegrać sami bez wsparcia kolegów ale tamtą

?

Spoiler

A już miałem nadzieję że Rust zginie w tym kompleksie i będzie ''spełniony''. xD A tu znów dostał po mordzie od życia. Jeszcze tylko brakowało żeby Marty wrócił do żony i dzieci [ chociaż wcześniej wrócił bo dała mu szanse ... co już było kuriozalne ]

... no ale więcej się nie czepiam. :P

Spoiler

edit ... a tak właściwie to z tego co widzę nikt wprost nie wyjaśnił czemu Król w żółci, czemu Carcosa, to tak miało zostać by widzowie sami sobie poszukali, przeoczono to czy tak celowo? Coś tam widzę na internetach ale chyba nie tak miało to wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się