HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Plebiscyt sci-fi: 2000 - 2014

Kurde, tu już miałem lekką zagwozdkę. Musiałem parę tytułów naprawdę dobrych ale nie tych najlepszych odrzucić. Niemniej ... oto lista.

1. Incepcja
2. Efekt motyla
3. V jak vendetta
4. Dystrykt 9
5. A.I Sztuczna Inteligencja
6. Mr. Nobody
7. Geneza planety małp
8. Melancholia
9. Moon
10. Droga
11. Pandorum
12. Another Earth
13. Europa Report
14. The Divide
15. Primer


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja 10-tka z lat 2000-2014

Incepcja (2010)
Mr. Nobody (2009)
Transformers (2007)
Jestem legendą (2007)
Ja, robot (2004)
Efekt motyla (2004)
WALL·E (2008)
V jak vendetta (2005)
Appleseed (2004)
A.I. Sztuczna inteligencja (2001)
O dziewczynie skaczącej przez czas (2006)
Ziemia kiedyś nam obiecana (2004)
Niepamięć (2013)
Pacific Rim (2013)
Dystrykt 9 (2009)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SF 2000-2014

1. Dystrykt 9 (2009)
2. Futurama: Gra Bendera (2008)
3. WALL-E (2008)
4. Mroczny Rycerz (2008)
5. Efekt motyla (2004)
6. Raport mniejszości (2002)
7. Moon (2009)
8. Serenity (2005)
9. Droga (2009)
10. O dziewczynie skaczącej przez czas (2006)
11. Grawitacja (2013)
12. Snowpiecer: Arka przyszłości (2013)
13. Looper - Pętla czasu (2012)
14. Władcy umysłów (2011)
15. RoboCop (2014)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2014 o 17:43, ManweKallahan napisał:

> Jest jeszcze "oryginał" z 72 z Robertem Redfordem
> http://www.filmweb.pl/film/Kandydat-1972-6681
"Kandydat" z Denzelem Washingtonem to remake "Przeżyliśmy wojnę" z Frankiem Sinatrą ;)
Zresztą jest to podane w "powiązanych tytułach" na Filmwebie.
Film z Redfordem to chyba coś zupełnie innego.

LoL tego nawet nie wiedziałem... Kandydata z Robertem R. Pamiętam jak przez mgłe bo kiedyś na Cinemaxie albo TCM leciał... Muszę wrócić do tego tytułu ale to kiedys kiedyś. Dzięki za sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było wybrać te 15 tytułów. Widziałem ponad 100 filmów Sci-Fi z tego okresu i większość jest bardzo dobra. Padło na najlepszych. ;)

1. Matrix Reaktywacja (2003)
2. Mr. Nobody (2009)
3. Ewolucja (2001)
4. Efekt motyla (2004)
5. Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów (2005)
6. Avatar (2009)
7. Człowiek ze stali (2013)
8. Kronika (2012)
9. Ona (2013)
10. X-Men: Pierwsza klasa (2011)
11. Incepcja (2010)
12. Człowiek z Ziemi (2007)
13. Final Fantasy VII: Advent Children (2005)
14. Moon (2009)
15. Łowca snów (2003)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zwiastun nowego Mad Maxa:
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+1-34093
Na mnie zrobił wrażenie. Nie można się po tym spodziewać jakiegoś wybitnego, ambitnego kina, ale przecież poprzednie części też nie były pod tym względem jakąś rewelacją. Na pewno mnie nie odrzucił i nadal zamierzam się na niego wybrać do kina. Przy okazji warto zaznaczyć, że reżyseruje ten sam człowiek, co oryginalną trylogię. Nie jestem tylko pewny czy to jest sequel, czy reboot, ale bardziej prawdopodobnie kontynuacja.

PS. Swoje typy sci-fi z XXI wieku podam bliżej końca tygodnia.
BTW, Kraju,chyba 15-tka, a nie 10-tka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


1. Mroczny Rycerz (2008)
2. Incepcja (2010)
3. Mr. Nobody (2009)
4. K-PAX (2001)
5. Matrix Reaktywacja (2003)
6. Animatrix (2003)
7. Batman - Początek (2005)
8. V jak vendetta (2005)
9. Zakochany bez pamięci (2004)
10. Dystrykt 9 (2009)
11. Człowiek z Ziemi (2007)
12. Ona (2013)
13. Efekt motyla (2004)
14. X-Men: Pierwsza klasa (2011)
15. O dziewczynie skaczącej przez czas (2006)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super zwiastun. Jeden z lepszych jakie widziałem w tym roku. Ze starych Mad Maxów widziałem tylko jedynkę i niezbyt mi się spodobała, ale nowa odsłona może wyjść bardzo dobrze. Wybuchy i pościgi wyglądają niesamowicie. Boję się tylko trochę o to, że coś za dużo będzie tej akcji, w końcu nic innego nie pokazali. Ciekawe jak z fabułą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 23:02, Demi23 napisał:

Super zwiastun. Jeden z lepszych jakie widziałem w tym roku. Ze starych Mad Maxów widziałem
tylko jedynkę i niezbyt mi się spodobała, ale nowa odsłona może wyjść bardzo dobrze.
Wybuchy i pościgi wyglądają niesamowicie. Boję się tylko trochę o to, że coś za dużo
będzie tej akcji, w końcu nic innego nie pokazali. Ciekawe jak z fabułą.

To pierwszy zwiastun, co prawda za długi jak na teaser, ale spełnia raczej taką rolę, pewnie kolejny, za parę miesięcy powie nam nieco więcej na temat fabuły. Chociaż trochę można wywnioskować, historia pewnie będzie się kręcić wokół tych paru dziewczyn w bieli, a Max zapewne będzie miał je ochronić/odbić. Tak zgaduję.
Pierwszy Mad Max z Gibsonem się mocno zestarzał, dwójka jest dużo lepsza, chociaż też pod pewnymi względami ugryzł ją ząb czasu, ale polecam jakby co :)
Teraz oglądając jeszcze raz ten zwiastun zobaczyłem na końcu, że za muzykę odpowiada Junkie XL, a on też robił soundtrack do sequela 300. W zwiastunie muzyka brzmi świetnie, zobaczymy jak będzie w filmie. Finalny zwiastun do 300 też był pod tym (i nie tylko) względem majstersztykiem, a i w samym filmie wszystko brzmiało naprawdę nieźle, więc mam nadzieję, że i tu się sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale na dobrą sprawę K-Paxa nijak się nie da podpiąć pod sci-fi. Tzn widzę że on tak figuruje na imdb, zastanawia mnie tylko dlaczego ... Bo co prawda oglądałem ten film dosyć dawno temu ale

Spoiler

jak mnie pamięć nie myli końcówkę można było wyjaśnić logicznie poprzez przeszłość głównego bohatera i to co się stało z jego rodziną. To że zachowywał się jak freak nie było przecież udziałem jakichś nadprzyrodzonych sił czy innych elementów sci-fi podobnych

. Przynajmniej ja to tak zapamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 23:10, ManweKallahan napisał:

Chociaż trochę można wywnioskować, historia pewnie będzie się kręcić wokół tych paru dziewczyn w bieli,
a Max zapewne będzie miał je ochronić/odbić. Tak zgaduję.


Możliwe że tak będzie. Jeśli tak, to raczej nic oryginalnego. Ale i tak nie będę od tego filmu wymagał ciekawej fabuły, akcja mi wystarczy. :)

Dnia 27.07.2014 o 23:10, ManweKallahan napisał:

Pierwszy Mad Max z Gibsonem się mocno zestarzał, dwójka jest dużo lepsza, chociaż też
pod pewnymi względami ugryzł ją ząb czasu, ale polecam jakby co :)


Skoro tak mówisz... Po jedynce chciałem odpuścić następne części, ale może jednak się skuszę chociaż na dwójkę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 23:25, Demi23 napisał:

Skoro tak mówisz... Po jedynce chciałem odpuścić następne części, ale może jednak się
skuszę chociaż na dwójkę. ;)


Dopiero w dwójce wprowadzono ten klimat postapo - w jedynce niektórzy się zarzekają, że też takowy jest, ale to po prostu Australia ^^ Jak dwójka cię wciągnie to trójkę też możesz ogarnąć, chociaż jest już słabsza niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Sam mam z tym problem, lecz książkowa seria K-PAX zalicza się do s-f, więc postawiłem jednak go tu zamieścić. Generalnie gdyby kierować się czystą genezą sf, to zostałoby niewiele filmów do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2014 o 13:38, SurgeonOfDeath napisał:

Mad Max reboot. Cykl rebootów wciąż trwa

/.../

Brakuje pomysłów, więc robimy prequele, ciągi dalsze, restarty, remake-i czeka nas jeszcze:

http://www.imdb.com/title/tt2316204/?ref_=nm_flmg_prd_6

http://www.imdb.com/title/tt1856101/?ref_=nm_flmg_dr_1

http://uk.eonline.com/news/534413/31-upcoming-film-reboots-and-sequels-that-are-completely-unnecessary

Oryginalny Mad Max to było kino niskobudżetowe IMDb podaje, że 650.000 $ ja przeczytałem w którymś ze starych numerów miesięcznika FILM, że 100.000 $, w każdym bądź razie nikt nie spodziewał się, że film zarobi 100 mln zielonych.
Biorąc pod uwagę, że Miller kręci jeden film, co parę lat i o ile przysiądzie nad scenariuszem to może wyjdzie z tego coś dobrego.

Takie ciche marzenia fana starych Mad Maxów.

Ps. Widzę że założyłeś gsa a przy okazji zagłosujesz ?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=33672
aha za tydzień rusza kolejny plebiscyt tym razem jednocześnie 10 horrorów i 10 thrillerów na dekadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skądinąd przeczytałem w polecanym przez Ciebie czasopiśmie że kolejny Mad Max będzie kontynuacją - i na to z trailera wygląda. Zrobiłem sobie jakiś czas temu seans wszystkich części jedna za drugą - trochę pod koniec już trąciły wyścigi powtarzalnością a tu mi serwują jeszcze więcej tego samego. Oby twórcy wykazali się większą inwencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się