HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dzisiaj oglądałem Rezerwat. Polski film, który miał być komedią. Niestety rozczarował mnie troche, bo to tak na prawdę, to typowy film obyczajowy :P Ale co... obejrzałem. Film dobrze się ogląda jest kilka dobrych tekstów etc. Nawet naga scena- co jakby nie patrzeć- coraz rzadziej gości w polskich filmach. Film niczego sobie wystawiam
8/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oglądałem Iluzjonistę. Bardzo fajny film i przyjemnie się ogląda. Film jest w stylu Prestiżu ale bardziej zaskakujący. Moja ocena to 10/10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś wielkim znawcą kina grozy, ale mimo to bardzo polecam najnowszą serie Przekroju, ponieważ pojawi się w nim kilka interesujących tytułów:

The Ring (japońska wersja) , Hellraiser , Dark Water (również wersja japońska) , American Psycho II , Marhouse (z 2004 roku) oraz Lęk .

Nie wiem czy to wszystkie tytuły, ale wiem że seria rusza już od jutra, a kolejne filmy będą pojawiały się co dwa tygodnie. Cena pierwszego numeru jak zawsze niska 6.99 zł, ale mam nadzieję że cena następnych tytułów nie przekroczy 20 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obejrzałem 8 Części Prawdy. Film według mnie bardzo dobry i zarazem bardzo ambitny. Bardzo łatwo było się pomylić odtwarzając te same sceny z innych perspektyw. A jednak autorzy dali rade i wszystko wygląda naprawdę znakomicie :) Sceny są świetne, efekty specjalne, zwolnienia i takie tam bajery - ekstra! W ogóle wszystko jest nakręcone tak, że można mieć wrażenie jakbyśmy byli naprawdę na miejscu akcji. Film bardzo wciąga i szkoda, że nie jest trochę dłuższy-ale aż tak to nie szkodzi. Warto go obejrzeć w kinie z dobrym nagłośnieniem bo efekty dźwiękowe są bardzo przyzwoite. Gorąco polecam. Moim zdaniem jeden z lepszych filmów sensacyjnych ostatnich lat :D

Wystawiam mu ocenę 9/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2008 o 15:11, Joorg napisał:

Niedawno oglądałem Iluzjonistę. Bardzo fajny film i przyjemnie się ogląda. Film jest
w stylu Prestiżu ale bardziej zaskakujący. Moja ocena to 10/10 :D



No nie wiem według mnie lepszy jest Prestiż,ma lepszą obsadę choć Edward Norton jak zwykle zagrał wyśmienicie ale mimo wszystko Bale i Jackman są imho lepsi no i ten klimat w Prestiżu oraz postać Tesli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 21:02, Xsaw napisał:

> Niedawno oglądałem Iluzjonistę. Bardzo fajny film i przyjemnie się ogląda. Film
jest
> w stylu Prestiżu ale bardziej zaskakujący. Moja ocena to 10/10 :D


No nie wiem według mnie lepszy jest Prestiż,ma lepszą obsadę choć Edward Norton jak zwykle
zagrał wyśmienicie ale mimo wszystko Bale i Jackman są imho lepsi no i ten klimat w Prestiżu
oraz postać Tesli.

Oba filmy mają coś w sobie. Prestiż też mi sie bardzo podobał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli film jest naprawdę taki dobry to..dobrze trzeba się na niego wybrać :). Od dawna na takim nie byłem. No może Project:Monster chociaż tego do "mega" wybitnych zaliczyć nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2008 o 15:26, Joorg napisał:

> Oglądał ktoś Equlibrium? Mało znany, ale bardzo dobry film, dobra obsada, polecam...

Ja oglądałem i też polecam bo naprawdę świetny film :) coś jak Matrix ale lepszy :D


hehe film jest świetny ale Matrix i to to zupełnie inne światy hehe. Powinni robić więcej takich filmów parapsychologicznych z nawiązaniem do przyszłości hehe...

NP: ostatnio w TV na polascie leciał> no może nie ostatnio ale leciał świetny film pt" Otwórz oczy" z Penelope Cruz (Właśnie po tym debiutanckim filmie zyskała taką sławę jak dziś ma) na prawde świetny polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2008 o 23:45, Sir Braveheart napisał:

NP: ostatnio w TV na polascie leciał> no może nie ostatnio ale leciał świetny film
pt" Otwórz oczy" z Penelope Cruz (Właśnie po tym debiutanckim filmie zyskała taką sławę
jak dziś ma) na prawde świetny polecam

I potem oczywiście Amerykanie zbili na tym kasę - robiąc remake "Vanilla Sky".
Nie widzę innych przyczyn oprócz pieniędzy. Oryginał jest znacznie lepszy niż remake. Tak, tak, nie ma tam *ech...* efeeektów speeecjaalnyyych... Nie ma olśniewającego charyzmą itd. itd. Toma Cruise''a i w ogóle.
Kolejny dowód na to, że Amerykanom nie chce się niczego nowego wymyślać.
Oko? Ten nowy horror z J. Albą? Skopiowali to od (jakżeby inaczej) japońskiego "The Eye".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję obejrzeć świetny film Yimou Zhanga:) A mianowicie "Riding Alone for Thousands of Miles" (Tysiące Mil Samotności). Produkcja należy do gatunku dramatów... Przepiękny film, jak to zwykle u Zhanga bywa, pełen symboliki, przepięknych scen, głębi i uczuć... Film opowiada o podróży pewnego japończyka przez Chiny. Robi to dla swojego chorego syna, a dokładniej chodzi o nagranie jednej z najpiękniejszych chińskich oper, z udziałem pewnego śpiewaka, którego to właśnie główny bohater poszukuje... Fabuła wydawałaby się banalna na pierwszy rzut oka, ale jak zwykle Zhang ubiera ją w pełnię symboliki i uczuć... Wewnętrznych sprzeczności. Także zderzenie dwóch kultur, chińskiej i japońskiej, jest bardzo ciekawie ukazane:) Jednym słowem filozoficzna opowieść o ojcowskiej miłości, śmierci, samotności o podróży przez życie ludzkie.
Gorąco oczywiście wszystkim polecam, jakiś czas temu film ukazał się na DVD, więc jest w pełni dostępny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2008 o 23:54, Rusty Mike napisał:

Kolejny dowód na to, że Amerykanom nie chce się niczego nowego wymyślać.
Oko? Ten nowy horror z J. Albą? Skopiowali to od (jakżeby inaczej) japońskiego "The Eye".

Ale tego filmu było i tak więcej wersji ;) Ja tam chętnie i tę oglądnę sobie, chyba tylko dla aktorki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Polsacie mają być "Dziewiąte wrota". Jedyna chyba rola Johnnego Deppa, która mi się podoba. Film zrobiony ciekawie i (mimo, że raczej nie oglądam filmów o takiej tematyce) to bardzo fajnie się go ogląda.
Jeśli ktoś się zaciekawił to proponuję przeczytanie recenzji
http://www.filmweb.pl/f10682/Dziewiąte+wrota,(1999)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 15:26, pretorianie napisał:

Dzisiaj na Polsacie mają być "Dziewiąte wrota".


O tej samej porze na TVN ma być (o ile telemagazyn nie kłamie) "Córka Generała" - moim skromnym zdaniem film ciekawszy niż produkcja Polańskiego... Mnie "Dziewiąte Wrota" jakoś nie poruszyły (książki nie czytałem) i generalnie znudziły... Natomiast "Córka..." to trochę drapieżna próba zwrócenia uwagi na problem kobiet w armii i skostnienia samej tej instytucji... Końcówka trochę zbyt hollywoodzka, niemniej film ma swój pazur... Poza tym miło ogląda się Travoltę, który nie parodiuje samego siebie...

Dnia 11.04.2008 o 15:26, pretorianie napisał:

Jedyna chyba rola Johnnego Deppa, która mi się podoba.


Inne ci się nie podobają? Czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2008 o 15:45, Wodzasty napisał:

"Córka Generała" - moim
skromnym zdaniem film ciekawszy niż produkcja Polańskiego...

No nie "Córka też jest fajna, również oglądałem ten film. I nie wiem co wybrać.
Mi "Wrota.." jednak bardzo się podobają, oczywiście to zupełnie inny film niż "Córka...".
Zobaczymy na co będę miał ochotę wieczorem, jaki humor będzie.

Dnia 11.04.2008 o 15:45, Wodzasty napisał:


Inne ci się nie podobają? Czemu?

Nie lubię Deppa. Za nic konkretnego po prostu takie ludzkie głupie antypatie bez powodu.
Ale jeszcze muszę dodać, że na TVP 1 jest chyba też równolegle "13 dzielnica".
Film żywy, który jednak nie wymaga prawie wcale myślenia. Nie znaczy to jednak, że nie porusza
jakichś problemów. Również polecam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj obejrzałem "Juno" i muszę przyznać, ze bardzo mi się podobało. Opowiedziana historia dotyczy 16-letniej dziewczyny, która zaszła w ciążę i rozważając różne alternatywy postanowiła oddać dziecko do adopcji z ogłoszenia (tak, w USA można lealnie handlować dziećmi ;)).
Krótko mówiąc, na plus policzę:
- humor (sytuacyjny i grę słów);
- aktorstwo (naprawdę przekonująco wypadli);
- soundtrack (kwestia gustu, ale mnie przypasował);
- scenariusz (w końcu oskarowy, naprawdę daje radę).

Minusy?
Szczerze mówiąc żadnych poważnych. Ot, lekka przewidywalność niektórych zwrotów akcji.

Moim zdaniem zdecydowanie warto obejrzeć. Lekki ale i mądry przy okazji film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą miałem okazje zobaczyc ,,13 dzielnica" . Mało ogladam telewizji ale ten ilm przykuł moja uwage od samego poczatku. Fajna gra aktorska, dużo akcji . Załuję troche, że K2 nie dostał po tyłku . trzeba przyznać, że panie maja ciekawe metody zaspokojenia czyjegos głodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE polecam filmu Hostel. Cała moja okolica się nim ostatnio zaczęła podniecać, to w końcu wypożyczyłem. KICHA! Nic ważnego w tym filmie nie wypatrzyłem... zdecydowanie NIE

A warto obejrzeć Awake - świetny thriller.

****SPOILER **** [M]


Pewnego dnia zadbany, bogaty facet ma mieć operację serca. Poddają go narkozie, jednak on przechodzi w stan świadomej narkozy - słyszy, co się dzieje, czuje, co mu robią, ale nawet nie może otworzyć oczu. W pewnym momencie dowiaduje się, że szpitalowi braknie kasy i chcą go zabić... Świetne kino :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 22:26, Raziel93 napisał:

A warto obejrzeć Awake - świetny thriller.

Mogłeś sobie podarować ostatnie zdanie... Albo przynajmniej umieścić ostrzeżenie o spoilerze. Tym samym zepsułeś innym ludziom tę "niespodziankę" w połowie filmu... Cała fabuła opiera się właśnie na tym... :/ Tak więc jeżeli ktoś nie przeczytał powyższego posta, to niech go nie czyta w ogóle! Ale fakt - film jest świetny ;) No i ta Jessica Alba... 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2008 o 22:37, Igor FCBayern napisał:

Mogłeś sobie podarować ostatnie zdanie... Albo przynajmniej umieścić ostrzeżenie o spoilerze.
Tym samym zepsułeś innym ludziom tę "niespodziankę" w połowie filmu... Cała fabuła opiera
się właśnie na tym... :/ Tak więc jeżeli ktoś nie przeczytał powyższego posta, to niech
go nie czyta w ogóle! Ale fakt - film jest świetny ;) No i ta Jessica Alba... 8)


FUCK! edycja mi się nie wyświetliła :/ sorry....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się