HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2008 o 07:59, jaceloth napisał:

"rodzina soprano" jest wspaniała, warta każdej złotówki na nią wydanej. nazywają ten
film najlepszym serialem wszechczasów i nie jest to wcale przesadzone. wszystkie 6 sezonów
trzymają naprawdę równy wyśmienity poziom. doskonała fabuła i przede wszystkim świetny
rys psychologiczny głównych postaci, ale i tych z drugiego planu.

No, ale ja nie mam kasy na taki zakup, niestety ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2008 o 15:32, bartog123 napisał:

No, ale ja nie mam kasy na taki zakup, niestety ;/

w razie czego wszystkie sezony dostępne są w wypożyczalniach beverly hills...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miała miejsce w tym temacie ostra dyskusja (w której sam brałem udział) na temat filmu "Szkakal" i osławioną osobą zabójcy Carlosa. Dzisiaj na TVP 1 godz. 23.15 jest film "Dzień Szakala" który to wystąpił w naszej dyskusji jako jeden z argumentów (również przeciwko moim tezom). Polecam obejrzeć, ja na pewno to zrobię i jeśli będzie trzeba przyznam się do błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:18, Drakkainen666 napisał:

Może ktoś polecić jakiś dobry horror - byle nie pokroju smakosza czy Ringu.

Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną - chociaż tu i pośmiać się można z nieudaczności Thomasa;
Piła I, II , III - nie oglądałem ale wiele osób poleca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:24, Farmer Widomo napisał:

> Może ktoś polecić jakiś dobry horror - byle nie pokroju smakosza czy Ringu.
Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną - chociaż tu i pośmiać się można z nieudaczności Thomasa;
Piła I, II , III - nie oglądałem ale wiele osób poleca :)


Jednak coś mniej znanego, te filmu które podałeś miałem okazje obejrzeć kilkanaście razy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 21:53, Farmer Widomo napisał:

Nie wiem co jeszcze. Kumpel mówił że mu się podobał Swimming Pool (Basen) więc też możesz
skosztować ;) Ale ja go nie oglądałem.


a chyba sie z nim spotkałem w wyporzyczalni, imo horroru z psychopatami także nie szukam ale dzieki moze pozwole sobie ścią**** z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na Dwójce Cube 2 leciał. Nawet fajny film. Bardzo mi sie podobał 8/10. W ten weekend to niezłe filmy w tv leciały. W piątek Od zmierzchu do świtu puścili na jedynce. Też bardzo fajny film (9/10 - minus za to że Tarantino tak szybko uśmiercili ;p). A dzisiaj to miałem przyjemność oglądać To nie jest kraj dla starych ludzi. Również super film :D Bardzo ciekawy z dobrą fabułą i obsadą (9/10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2008 o 22:22, Joorg napisał:

. A dzisiaj to miałem przyjemność oglądać To nie jest kraj dla starych ludzi.
Również super film :D Bardzo ciekawy z dobrą fabułą i obsadą (9/10).

Oglądałem ten film wczoraj... genialny ! :). Podobał mi się pomysł na zabijan ie z tą butlą. Ciekawe ile już tego typu przypadków odnotowano :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:28, bartog123 napisał:


> . A dzisiaj to miałem przyjemność oglądać To nie jest kraj dla starych ludzi.

> Również super film :D Bardzo ciekawy z dobrą fabułą i obsadą (9/10).
Oglądałem ten film wczoraj... genialny ! :). Podobał mi się pomysł na zabijan ie z tą
butlą. Ciekawe ile już tego typu przypadków odnotowano :P

Z tą butlą to naprawdę niezłe było. Najlepsze to ta pierwsza ofiara tej butli, jak chłop taki zdziwiony o co z nią chodzi xD W ogóle to film komedią to nie był, ale się nieźle uśmiałem :) Zwłaszcza rola Tomy Lee Jonesa - mistrzostwo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczoraj "Złoty kompas" (The Golden Compass), na podstawie powieści "Mroczne materie: Zorza północna" Philipa Pullmana - której zresztą nie czytałem, więc nie będę filmu porównywał do książki. Ale powiem szczerze, że film mi się spodobał - mimo tego, iż spodziewałem się po nim nudnej opowieści dla dzieci (po obejrzeniu stwierdzam, że film wcale nie jest dla dzieci). Ciekawa fantastyczna fabuła. Niezła obsada: Nicole Kidman, Daniel Craig, tudzież Ian McKellen podkładający głos niedźwiedziowi, czy nawet Christopher Lee - który na ekranie był widoczny dosłownie kilka sekund (ale może w kolejnych częściach będzie go więcej). Poza tym, film dostał Oskara za najlepsze efekty specjalne (był również nominowany za najlepsza scenografie). Film mnie tak wciągnął, że czekam na część 2 (która niestety nie ukaże się wcześniej, aniżeli przełom 2009/2010), a także postanowiłem przeczytać całą trylogię - żeby mieć porównanie.
Tak czy inaczej, polecam ten film.
Moja ocena: 4,5/6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2008 o 16:12, Patryk Mogilno napisał:

Słyszałem ze film to badziewie

Jak już wspominałem, sam nie spodziewałem się (po różnych usłyszanych i przeczytanych opiniach) po nim niczego szczególnego - ale okazał się całkiem niezły. Więc dochodzę do wniosku, że nie warto słuchać innych w takich sprawach.

Dnia 21.04.2008 o 16:12, Patryk Mogilno napisał:

jak i gra;)

O grze prawdę mówiąc nie słyszałem - ale pewnie jest beznadziejna, jak większość gier na podstawie filmów.

P.S. A tak w ogóle, to takie krótkie komentarze (nie wspominając już o tym, że nie oglądałeś filmu) - za przeproszeniem, sobie możesz wsadzić tam gdzie światło nie dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też słyszałem że to gniot, ale obejrzałem dlatego, że Oscara dostał za te efekty i normalnie byłem mile zaskoczony. Film naprawdę strasznie wciągający ze świetną fabułą. Jak podchodziłem do tego filmu to pojęcia nie miałem, że to na podstawie książki i nie spodziewałem się takiego zakończenia. Nie wiem czy kupować książki czy czekać na następny film :D
Dla mnie 8/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2008 o 22:06, Drakkainen666 napisał:

a chyba sie z nim spotkałem w wyporzyczalni, imo horroru z psychopatami także nie szukam
ale dzieki moze pozwole sobie ścią**** z internetu.


Ja ci zaraz sciagne film z internetu. BAN za propagowanie piractwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oglądałem Charliego i fabrykę czekolady :) Nie wiedziałem, że film z polskim dubbingiem. Bardzo mi się podobał. W ogóle to Tim Burton super filmy robi, jeszcze muszę z jego filmów oglądnąć Gnijącą pannę młodom, bo jeszcze nie widziałem... A co do Charliego to film sie przyjemnie oglądało. Ciekawy, zabawny. Moja ocena to 8/10 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 21:38, pretorianie napisał:

Na Polsacie leci teraz "Zakładnik" z Tomem Cruisem jako zawodowym zabójcą. Całkiem niezły.


też polecam. Ten film przewinął się na ostatnich kilku stronach, ale z pewnością zasługuje na uwagę. Naprawdę ambitna kreacja Toma Cruise''a. Choć nie należy zapominać o Jamiem Foxx''ie :) 8,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się