HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2009 o 19:45, Kizibono napisał:

> Był ktoś już na na filmie "Popiełuszko" bo mam zamiar się wybrać ale chciałbym zasięgnąć

> opinii czy warto???
Strona wcześniej jest jedna z opinii, zacznij przeglądać temat...


No znalazłem nie pomyślałem ale ktoś tam ma rację jak zobaczyłem że Kupicha reklamuję ten film to mało co się nie udławiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 15:53, kitek0101 napisał:

> Tv Okey! i nowa seria:
Ooo! Nieźle, a wiesz może coś więcej (jakie będą filmy, w jakich cenach)? Bo na stronie
Amercom za bardzo nie widzę...


Przypuszczam że cena będzie oscylowała między 4zł95gr lub 9zł95gr za 2 odcinki w zależności
czy będzie dodawana do programu telewizyjnego czy jako osobny tytuł kolekcjonerski.
I to tyle co mogę na razie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu będzie można obejrzeć jedne z moich ulubionych filmów i to właśnie w weekend.
Sobota (14 Marca) na Polsat o godzinie 22:30 zobaczymy film "Fight Club" (Podziemny krąg). Chyba filmu nie muszę przedstawiać ? może wyrażę swoją opinię, jest to jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem znakomita gra aktorska, muzyka, fabuła oraz ogólnie całokształt, film według mnie przedstawia nam jak monotonie wygląda nasze przeciętne życie. Nie będę się dużo rozpisywał na temat filmu, po prostu Rewelacja kto nie oglądał niech lepiej się za to zabiera, Klasyk.
Niedziela (15 Marca) na TVP 1 o godzinie 23:00 będziemy mieli okazję obejrzeć film "Donnie Brasco" jeden z moich ulubionych filmów gangsterskich, o agencie FBI i trudnych wyborach których musi dokonywać, pozycja godna polecenia film ogólnie bardzo dobry polecam.
Więc co do mnie i moje problemy z snem :P raczej będę miał co oglądać w ten weekend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:30, Kizibono napisał:

W tym tygodniu będzie można obejrzeć jedne z moich ulubionych filmów i to właśnie w weekend.
Sobota (14 Marca) na Polsat o godzinie 22:30 zobaczymy film "Fight Club" (Podziemny krąg).
Chyba filmu nie muszę przedstawiać ? może wyrażę swoją opinię, jest to jeden z najlepszych
filmów jakie oglądałem znakomita gra aktorska, muzyka, fabuła oraz ogólnie całokształt,
film według mnie przedstawia nam jak monotonie wygląda nasze przeciętne życie. Nie będę
się dużo rozpisywał na temat filmu, po prostu Rewelacja kto nie oglądał niech lepiej
się za to zabiera, Klasyk.

Patrzenie na ten film przez pryzmat szarej codzienności to tylko powierzchowna ocena.
Czytaj duzo takich artykułów jak ten http://www.film.org.pl/prace/fight_club.html a moze nauczysz się postrzegać filmy (i nie tylko filmy) głębiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 21:49, hans olo napisał:

Patrzenie na ten film przez pryzmat szarej codzienności to tylko powierzchowna ocena.

Jak napisałem, nie chciało mi się dużo rozpisywać a filmu nie postrzegam tylko w ten sposób, ale przedstawia nam między innymi jak monotonie wygląda nasze życie.

Dnia 09.03.2009 o 21:49, hans olo napisał:

Czytaj duzo takich artykułów jak ten http://www.film.org.pl/prace/fight_club.html a moze
nauczysz się postrzegać filmy (i nie tylko filmy) głębiej.

Może niewiadomo jak dogłębnie to nie dostrzegam ale staram się, a nad "Fight Club" można trochę porozmyślać, i jak wcześniej wspomniałem film jest rewelacyjny.
Edit: Dzięki za link, ciekawy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za dwa posty ale mam pytanie, "Efekt Motyla" mam zamiar obejrzeć ale wcześniej chciałbym poznać wasze komentarze na temat filmu, no więc wart obejrzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:34, Kizibono napisał:

Sory za dwa posty ale mam pytanie, "Efekt Motyla" mam zamiar obejrzeć ale wcześniej chciałbym
poznać wasze komentarze na temat filmu, no więc wart obejrzenia ?


Tak, choć nie przymusowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:38, Matunio napisał:

Tak, choć nie przymusowo.

Może jestem wymagający ale proszę wszystkich jeżeli chcecie pomóc rozwińcie trochę swoje wypowiedzi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:39, Kizibono napisał:

> Tak, choć nie przymusowo.
Może jestem wymagający ale proszę wszystkich jeżeli chcecie pomóc rozwińcie trochę swoje
wypowiedzi ;).

To taki całkiem solidny pod względem scenariusza film science fiction (ale mniej science) raczej dla młodych ludzi. Jednak na scenie sci fi nie wnosi niczego super odkrywczego. Ot kolejne bezcelowe zabawy czasem i przestrzenią popełnione z miłości - Wells się kłania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:44, hans olo napisał:

To taki całkiem solidny pod względem scenariusza film science fiction (ale mniej science)
raczej dla młodych ludzi. Jednak na scenie sci fi nie wnosi niczego super odkrywczego.
Ot kolejne bezcelowe zabawy czasem i przestrzenią popełnione z miłości - Wells się kłania.


Ot, taka wydmuszka jak "CPBB" ostatnimi czasy.
Ładna forma ale treści prawie żadnej, raczej nastawienie na miłośniczki i miłośników Kutchera. Momentami śmieszy, choć nie powinien. Rozrywka na 1h 50min. Nothing more.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając filmweb znalazłem ciekawą pozycję która wcześniej mi się obijała o uszy " Wrestler" (Zapaśnik),film ponoć jest świetny ale ponownie proszę o wasze komentarze, oglądał ktoś ? jeżeli tak proszę o pomoc.
PS. Co do Efektu Motyla to obejrzę z czystej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słówko o rosyjskim filmie 1612.
Troszkę się na filmie zawiodłem - dobry pomysł, szkoda że Rosjanie zrobili go z elementami fantastyki.
Ale nie o tym dziś, a śmiesznych głosach że film jest "antypolski". Film pod tym względem jest wspaniały - ukazuje Polskę potężną i imperialną.
Ale przecież my wolimy filmy, w których dostajemy po tyłku odnosząc tak zwane moralne zwycięstwa, albo w których to z honorem pokonuje wroga, który nas zaatakował. Jak zwykle święci...
Naprawdę szkoda, szkoda takiego pomysłu i tak słabej realizacji. Za tego hetmana dać Żółkiewskiego, wyciąć wszystko co z fantasty i przeżyłbym nawet, że Polska ostatecznie przegrywa.
Moskwę nie każdemu się zdobyć udało. Nam tak, przed Napoleonem, przed Hitlerem. A jak Rosjanie robią o tym film, to mówimy że jest antypolski.
Śmieszą mnie słowa, które niegdyś sam łykałem, że antypolski bo Husaria zabija biedne dzieci krzyczące "anioły"... No tak, przecież nikt "cywilów" nie zabijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/cut/

Cóż, jeśli ktoś chce się dopatrzeć antypolskości w filmie, dopatrzy się jej. Dla mnie chociażby takim symbolem był płonący husarz na tle ruskiego miasta.
Ogólnie zgadzam się z tobą, że film jest mocno przesadzony. Potencjał miał spory, ale ruscy chcieli na siłę upodobnić go do produkcji Holywoodzkich, czyniąc z niego raczej karykaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ostatnie Zlecenie" - powiem krótko - warto. :D
Akcja trzymająca w napięciu po ostatnią minutę, a ostatnia scena... Po prostu cud, miód i orzeszki. :D
Na dodatek w roli głównej obsadzony mój ulubiony aktor - Nicolas Cage. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 21:03, Vaxinar napisał:

Słówko o rosyjskim filmie 1612. Troszkę się na filmie zawiodłem

A gdzie to "cóś" można obejrzeć? Mimo wszystko chętnie się na niego wybiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się