Zaloguj się, aby obserwować  
Darkstar181

Company of Heroes

5220 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2006 o 20:03, Ryan Kam napisał:

AAA .. toktryna terroru :D


Z tych opcji dowodcy niemieckiego faktycznie najlepszy jest terror. Bo jest Tigggggerrr :D

i V1 co jest bardzo przydatne do rozwalania konwojuw (ja raz gralem przez neta i gosc se uzbieral ogromna armie i zaczal sie chwalic ze nie mam szans!poscilem mu v1 i armi nie bylo a ten se poszedl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 20:08, Ryan Kam napisał:

Włąsnie V1 jest jak bomba nukrealna !!! Umie rozwalić najbardziej stzeżona pozycje wroga w
pył :D

tez tak zawsze mowie mini bomba atomowa (szkoda tylko ze niemcy nigdy nie uzyli v2 moze by wtedy by sie dalo ja uzyc w grze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mailem wogole respektu dla 88 ale ajk zagrałem niemcami i wybrałem doktryne obroną to naprawde dzialko to jest potwornie silne i moze zniszczyć czołg w 15 sekun , To dopiero sila jednego ,a 7 takich dzial ??? To masakra !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 20:11, Xantes napisał:

szkoda tylko ze niemcy nigdy nie uzyli v2 moze by wtedy by sie dalo ja uzyc w grze


V2 byla uzywana przez pewien czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2006 o 23:53, Volvox napisał:

V2 byla uzywana przez pewien czas.

Ale odegrała marginalną role i nie mogła już rozstrzygnąc o losach wojny, podobnie jak inne "cudowne bronie" Hitlera :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 00:08, Marcin-91 napisał:

> V2 byla uzywana przez pewien czas.
Ale odegrała marginalną role i nie mogła już rozstrzygnąc o losach wojny, podobnie jak inne
"cudowne bronie" Hitlera :-)


I bardzo dobrze, ponieważ zamiast po polsku mówilibyśmy po niemiecku a zamiast w Company of Heroes gralibyśmy w "Blitzkrieg und Panzerwaffe" gdzie pierwszą misją byłoby zdobywanie wschodniego wybrzeża USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...i nie mogła już rozstrzygnąc o losach wojny, podobnie jak inne "cudowne bronie" Hitlera :-)

Jedna z tych cudownych broni mogła jednak rostrzygnąć losy wojny, a conajmniej ją znacznie przedłużyć.

Jest wielce prawdopodobne, że Niemcy już na przełomie roku 44 i 45 przeprowadzali próby z bronią atomową ( wg historyka Rainera Karlscha miało to miejsce m.in. w październiku 1944 roku na wyspie Rugia i 3 marca 1945 roku na poligonie Ohrdruf w Turyngii), mając trochę więcej czasu, marek i wzbogaconego uranu :) mogliby użyć tej broni.

Zapewne nie takiej mocy jak amerykańskie bomby ale można by je nazwać taktycznymi bombami/rakietami atomowymi.

Więc tylko się cieszyć, że możemy grać w zdobywać wybrzeża Normandii w Company of Heroes a nie wybrzeża USA w "Blitzkrieg und Panzerwaffe" :)

Pozdrawiam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 10:13, Arqadius napisał:

Jest wielce prawdopodobne, że Niemcy już na przełomie roku 44 i 45 przeprowadzali próby z bronią
atomową ( wg historyka Rainera Karlscha miało to miejsce m.in. w październiku 1944 roku na
wyspie Rugia i 3 marca 1945 roku na poligonie Ohrdruf w Turyngii), mając trochę więcej czasu,
marek i wzbogaconego uranu :) mogliby użyć tej broni.


Skad takie informacje? Slyszalem, ze pracowali nad bronia masowego razenia, ale ze nigdy nie byli nawet blisko wynalezienia bomby atomowej (tymbardziej ze eksperymentowano bardziej z ciezka woda, a nie uranem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 12:18, Xantus napisał:

Skad takie informacje? Slyszalem, ze pracowali nad bronia masowego razenia, ale ze nigdy nie
byli nawet blisko wynalezienia bomby atomowej (tymbardziej ze eksperymentowano bardziej z ciezka
woda, a nie uranem).


Informacje na podstawie zasobów internetowych i m.in. książki Rainera Karlscha "Hitlers Bombe". Coraz więcej głosów w ostatnich latach się pojawiło, głosów twierdzących, że Niemcy jednak mogli mieć lub byli bardzo blisko uzyskania broni atomowej. Nie mi to oceniać, wiele materiałów jest dostępnych w sieci i wiele nieodkrytych leży zapewne w archiwach USA, Rosji i GB. Zdania są podzielone, jak było pewnie się nie dowiemy lub dowiemy za wiele lat.

Ciężka woda miała być wykorzystywana jako moderator w stosie atomowym (na bazie uranu) zamiast grafitu, który na skutek błędnych obliczeń został wykluczony do takich celów. W zasadzie to Niemcy (chcąc lub nie chąc) chyba bardziej nastawieni byli na wykorzystanie uranu do celów energetycznych, a broń tak przy okazji. Zresztą mało kto zdawał sobie wtedy sprawę co tak naprawdę może zdziałać broń A.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 00:08, Marcin-91 napisał:


> V2 byla uzywana przez pewien czas.
Ale odegrała marginalną role i nie mogła już rozstrzygnąc o losach wojny, podobnie jak inne
"cudowne bronie" Hitlera :-)

no tak messerschmidt (pierwszy odrzutowiec swiata)tez odegral marginalna role ale co z niego sie wywiazalo np.dzisiejsze f-16 ^^ i bez tego wynalazku (silnik odrzutowy) podboju kosmosu tez by nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to Niemcy wprowadzili wiele innowacji w swojej armii, pracowali nad wieloma technologiami, przed i na początku wojny wielu naukowców i uczonych mieszkało i pracowało w III Rzeszy, potem zostali zmuszeni do pracy dla Rzeszy, jeśli nie udało się im się w czasie wojny wyjechać. A po wojnie a w zasadzie to w czasie upadku III Rzeszy jeśli dobrze pamiętam to USA i po części ZSSR położyły łapy na czym sie dało, począwszy od nowinek technicznych na naukowcach skończywszy, którzy z wiadomych względów woleli oddac się pod opiekę Aliantów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie :D

Juz wąłsnie w Company widac roznice miedzy budynkami obu stron . Niemcy wszytko inwestuja w beton i każda budowla sie wąłs ciwie broni ( bo ma karabin maszynowy) a alienackie budowle są sąłbe i szybko je idze zniszczyc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 18:40, Ryan Kam napisał:

Zgadzam sie :D

Juz wąłsnie w Company widac roznice miedzy budynkami obu stron . Niemcy wszytko inwestuja w
beton i każda budowla sie wąłs ciwie broni ( bo ma karabin maszynowy) a alienackie budowle
są sąłbe i szybko je idze zniszczyc :D



mimo wszystko ja i tak wole grac tymi "dobrymi" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2006 o 20:50, marian538 napisał:

mimo wszystko ja i tak wole grac tymi "dobrymi" :)


Ja powiem tak niemcow cenię za cały ich ciezki sprzet :D a aliantow za piechotę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 20:52, Ryan Kam napisał:


> mimo wszystko ja i tak wole grac tymi "dobrymi" :)

Ja powiem tak niemcow cenię za cały ich ciezki sprzet :D a aliantow za piechotę :D



W końcu tę piechotę to mieli alianci gdzie testować i ćwiczyć :P (normandia, market garden, afryka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem gdyby niemcy rozpoczeli ta wojne o 5 lub 6 lat pozniej to by wygrali. mieliby juz v2,messerschmidty,itd. wogule by aliantow zmiazdzyli! i moim zdaniem hitler niepotrzebnie wypowiedzial wojne stalinowi


sry za oftop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować