Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Ja przeszedłem i szczerze mówiąc ciężko mi się pracuje obecnie na XP. Zmiany w interfejsie naprawdę szybko wchodzą w krew.
Ogólnie polecam wszystkim którzy mogą przejść na 7tke bezpłatnie w ramach MSDNAA.
Z zakupem jeszcze bym poczekał, zwłaszcza przy obecnych nieporozumieniach na temat wersji OEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie dotychczas w głowach 99% ludzi były wersje OEM oraz BOX.
BOX - nieograniczona liczba instalacji (na jednym komputerze jednocześnie oczywiście )i OEM - na jeden komputer, przypisuje się do płyty głównej.

Teraz się okazuje, że OEM jest TYLKO dla nowych komputerów (w sensie, kupując komputer z zainstalowanym systemem) więc kupienie tej wersji i zainstalowanie na swoim komputerze w domu jest niezgodne z licencja!

Nic nie sądzę chociaż sam mam taką wersje. Porównaj sobie wersje i wybierz taką z której funkcji skorzystasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wic wracamz do sytacji z przed 2005 roku dzie licencja OEM była tak traktowana.
Potem to zniesiono.

Widocznie chcą to ponownie wprowadzić aby edycji BOX''owych więcej zchodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 20:46, TetraGramaton napisał:

A wic wracamz do sytacji z przed 2005 roku dzie licencja OEM była tak traktowana.
Potem to zniesiono.

Widocznie chcą to ponownie wprowadzić aby edycji BOX''owych więcej zchodziło.


Ale box jest piekielnie drogi.
Tak czy siak trzeba zbierac pieniadze na home premium box.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już praktycznie na dniach idę do sklepu po Win 7 Ultimate 32. I mam jedno pytanie - modem Sagem 800 (u mnie od Neostrady, ale inni operatorzy pewnie też go dostarczają) działa bez problemu na sterach od Visty? Nie chciałbym zainstalować Windowsa i zostać bez neta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 21:54, szypek26 napisał:

Ja już praktycznie na dniach idę do sklepu po Win 7 Ultimate 32. I mam jedno pytanie
- modem Sagem 800 (u mnie od Neostrady, ale inni operatorzy pewnie też go dostarczają)
działa bez problemu na sterach od Visty? Nie chciałbym zainstalować Windowsa i zostać
bez neta :D


Teoretycznie powinien. Choć może będziesz musiał instalować sterownik w trybie zgodności z Vistą. Ja musiałem tak instalować stery do kamerki internetowej. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2009 o 04:23, Olamagato napisał:

...Vista swój żywot zakończyła właśnie w ostatnim
czasie wynikiem ~20% (i wyżej już nie będzie - to jej koniec...)


Trudno generalizować. Wydaje mi się, że jej udział jeszcze będzie rósł, bowiem wciąż mnóstwo laptopów wychodzi z wgraną Vistą, a nie wszyscy wiedzą o update za free do Win 7.

Dnia 15.11.2009 o 04:23, Olamagato napisał:

Siódemka wciąż ma śladowe udziały w dostępie do internetu, a jej naturalnym dawcą userów
jest znienawidzona przez użytkowników Vista. Stąd raczej sądzę, że udziały w dostępie
do sieci przez XP będą powoli topniały, to najszybciej topniały będą udziały Visty.


No ba, jakim cudem chcesz, by system po dwóch tygodniach od premiery (tego okresu dotyczą rankingi gemiusa) nagle miał więcej, niż 2.5%? ;) Spokojnie, zrobi się coraz większa różnica. A 2.5% to i tak dużo.
Ja jednak sądzę, że to udziały XP będą szybciej topnieć, niż Visty. Zresztą już w tym tygodniu sytuacja się zgadza z tym, co pisałem - Vista i 7 znów w górę, zaś XP kolejne 0.5% w dół. Mam nadzieję, że w końcu skończy się standardowe instalowanie "po sąsiedzku" pirata XP SP2 na każdym nowym kompie.

Dnia 15.11.2009 o 04:23, Olamagato napisał:

W laptopach i komputerach bez netu króluje XP jako system obecnie bez żadnej alternatywy.


Dlaczego tak sądzisz? Ja się nie zgodzę (na podstawie obserwacji) ;) Zresztą dziś większe zaskoczenie powoduje fakt nie posiadania internetu niż odwrotnie. Zaś komp bez neta wcale nie oznacza, że user ma mniejsze potrzeby - być może składa filmy na quadzie i 8GB RAMu? Trudno generalizować.

Dnia 15.11.2009 o 04:23, Olamagato napisał:

> Microsoft nie może zwyczajnie w pełni opiekować się czymś, co ma 8 lat
Ściśle mówiąc 4/5 bo XP SP2, to właściwie kolejna wersja handlowa Windows.


Nie bądźmy tacy szczegółowi - chodzi rzecz jasna o właściwą premierę. Ponadto XP bazuje na edycji 2000 i sporo mechanizmów jest na dzień dzisiejszy archaiczna (brak pełnego supportu dual-core''ów oraz więcej niż 3.5GB RAM).

Dnia 15.11.2009 o 04:23, Olamagato napisał:

Nawet piracki Windows może wgrać z serwera MS 90% wszystkich łatek - i to zupełnie normalnie
- korzystając z Windows Update.


Oczywiście. Tylko z własnych obserwacji widzę, że jednak ludzie NIE instalują poprawek i łatek. Microsoft oficjalnie pozwala pobierać te krytyczne bez konsekwencji.

Dnia 15.11.2009 o 04:23, Olamagato napisał:

No to ciekawe bo zawsze to jakaś sensowna odmiana. :) Rzuć info jak siódemka przebije
staty mojego XP - 5 sekund od planszy bios do listy użytkowników. Zdarza się, że czasem
nie zobaczę ekranu ładowania systemu.


Eee, nie wierzę ;) Widziałem start XP na potworze i z racji tego, że podczas bootowania nie korzysta z więcej niż jednego rdzenia, planszę zawsze widać. Co więcej, pasek przechodzi zawsze ze dwa razy - tutaj nawet super komp niczego nie zmieni - ładuje się wtedy przecież m.in. Prefetch (chyba, że go wyłączyłeś).
Zaś odnośnie nieco dłuższego odpalania się Win7 - bez problemu mogę sobie poczekać te ~30 sekund, bo jak zapewne wiesz, dzięki SuperFetch najczęściej używane aplikacje odpalają się w mgnieniu oka - na XP Firefox to dobre kilka sekund czekania, nierzadko nawet 10 na starych profilach. Na 7 trwa to 3-4 sekundy. Tak samo Winamp na XP mieli dyskiem aż (nie)miło, a na 7 tylko wczytuje ML, bo cały program siedzi już w RAMie. Tak samo nie ma durnowatych lagów przy poruszaniu się po folderach i funkcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 17:08, Misquamaqus napisał:

To sa jakies kpiny !!


Dokładnie. Widziałem wprawdzie te napisy na pudełku OEM, ale skoro dostałem go w sklepie bez problemów, to stwierdziłem, że to kolejne chore zapisy, które i tak wszyscy mają gdzieś (coś jak EULA w Gearsach, która zabraniała patrzeć na rozgrywkę osobom drugim). Gdy okaże się, że produkt został mi wbrew licencji sprzedany, gdy już M$ ogłosi stanowisko, to będę żądał zwrotu pieniędzy ;)

Spoiler

ale oczywiście i tak nikt się tymi zapiskami nie przejmuje ;)



Więc - jupi! - oficjalnie jestem piratem, który dał 400zł za system? xD Świetnie. A chciałem choćby trochę zaniżyć ten "wspaniały" stosunek piratów do oryginałów, który jest zatrważający. W tej kwestii wystarczy, że napiszę, iż przez całe piękne 22 latka nie widziałem u osoby fizycznej jakiegokolwiek oryginalnego systemu Windows. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2009 o 21:54, szypek26 napisał:

Ja już praktycznie na dniach idę do sklepu po Win 7 Ultimate 32. I mam jedno pytanie
- modem Sagem 800 (u mnie od Neostrady, ale inni operatorzy pewnie też go dostarczają)
działa bez problemu na sterach od Visty? Nie chciałbym zainstalować Windowsa i zostać
bez neta :D


Nie wiem jak będzie w przypadku twojego konkretnego modelu, ale u mnie do modemu Arris touchstone musiałem zainstalować właśnie sterownik z Visty bo do Win 7 nie było. Bez żadnych trybów zgodności, wszystko działa. Również posiadam Ultimate, tyle, że 64 bity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienił mi się schemat kolorów na jakiś podstawowy i wcale mi się to nie podoba chce taki czarny jak na początku jak mam to zmienić?
Druga sprawa to taka, że nie mogę zamieniać miiejscami folderów ani obrazków ogólnie żadnych plików ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 11:31, Witcher1990 napisał:

/.../


Może pora kupić oryginał? :P
A tak na poważnie, to nie instalowałeś ostatnio poprawki? U mnie działo się podobnie po ostatniej poprawce. Odinstalowałem ją i wróciło do normy.

@Post down>>
Myślę, że tyle to On próbował :)

EDIT 2: Chyba jednak nie próbował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 11:31, Witcher1990 napisał:

Zmienił mi się schemat kolorów na jakiś podstawowy i wcale mi się to nie podoba chce
taki czarny jak na początku jak mam to zmienić?
Druga sprawa to taka, że nie mogę zamieniać miiejscami folderów ani obrazków ogólnie
żadnych plików ;o


Kliknij na pulpit ppm i wejdz w personalizacje. tam jest pelno bajerow odnosnie ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 11:48, Grzech napisał:

> /.../

Może pora kupić oryginał? :P
A tak na poważnie, to nie instalowałeś ostatnio poprawki? U mnie działo się podobnie
po ostatniej poprawce. Odinstalowałem ją i wróciło do normy.

Mam tak od początku od kiedy tylko zainstalowałem system... Poprawki instalowałem
Misquamaqus
chyba znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2009 o 11:50, Witcher1990 napisał:

Misquamaqus
chyba znalazłem


Mozna jeszcze zrobic prosty bajer....
wejsc w start i wpisac w wyszukiwarce "aero". Wyskocza rozne opcje dotyczace wygladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2009 o 15:04, Witcher1990 napisał:

No dobra a macie jakiś pomysł na ten problem z folderami? Oprócz sortowania wg nazwy
bo czasem sam chciałbym w danym miejscu umieścić podfolder a nie mogę;/


A co to za problem ? Robi się to tak jak w poprzednich systemach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować