Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Dnia 10.11.2009 o 18:25, Yoruaaw napisał:

>/.../ > My nie piszemy że posiadamy dx 11 tylko 10, czytaj uważnie ;)

Zaczęło się od tego:
"XP, to swietny system i bardzo go sobie chwalilem, jednak bez wsparcia dx10 a teraz dx 11 nie ma szans dla pewnej grupy uzytkownikow. Mowa oczywiscie o graczach :)))."
Zatem, przyganiał kocioł garnkowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 20:14, KrzysztofMarek napisał:

> >/.../ > My nie piszemy że posiadamy dx 11 tylko 10, czytaj uważnie ;)
Zaczęło się od tego:
"XP, to swietny system i bardzo go sobie chwalilem, jednak bez wsparcia dx10 a teraz
dx 11 nie ma szans dla pewnej grupy uzytkownikow. Mowa oczywiscie o graczach :)))."
Zatem, przyganiał kocioł garnkowi.



Zaczęło się od tego "Jeśli mają karty Vidii, to też nie mogą korzystać z DirectX 10, a zwłaszcza DirectX 11"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 13:15, Yoruaaw napisał:

> /.../ > Zaczęło się od tego "Jeśli mają karty Vidii, to też nie mogą korzystać z DirectX 10,
a zwłaszcza DirectX 11"

Widzę, ze chodzi tylko o to, czyja racja jest najlepsza. Owszem, nowe karty nVidzii obsługują DirectX 10, ale które? Od której generacji? A nawet najnowsze nie obsługują DirectX 11. Nie zapomnij dopisać się, jak wyjdzie nowa generacja nVidii, że już obsługują DirectX 11...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 13:22, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../ > Zaczęło się od tego "Jeśli mają karty Vidii, to też nie mogą korzystać
z DirectX 10,
> a zwłaszcza DirectX 11"
Widzę, ze chodzi tylko o to, czyja racja jest najlepsza. Owszem, nowe karty nVidzii obsługują
DirectX 10, ale które? Od której generacji? A nawet najnowsze nie obsługują DirectX
11. Nie zapomnij dopisać się, jak wyjdzie nowa generacja nVidii, że już obsługują DirectX
11...


Nom strasznie nowe te karty z dx 10 ile to juz lat 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2009 o 13:22, KrzysztofMarek napisał:

> > .............



Dx 10 obsługują karty z serii 8xxx oraz 9xxx. Seria 8 wyszła już dosyć dawno więc takie nowe to one nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2009 o 12:52, lordfett napisał:

Ma ktoś pomysł co może być przyczyną tego dziwactwa?

1. Masz nadane jakieś głupie prawa dostępu - na przykład takie, że twórca ma odmowę dostępu do swoich plików lub tworząc pod swoim kontem pliki ich właścicielem jest grupa, a nie Twoje konto.
2. Istnieje w systemie aktywny i załadowany plik dll o nazwie takiej jak Twój katalog "scr". Windows (każdy) blokuje otwarte pliki w trybie wyłącznym (a otwiera tak wszystkie pliki z kodem maszynowym) - przy czym olewa to w jakim katalogu się znajdują (łapie tylko po nazwie). Ten podstawowy bug projektowy występuje od najstarszej wersji Windows 95 i nie mam pojęcia dlaczego nie został do dzisiaj poprawiony. W tym wypadku rozwiązaniem byłaby zmiana nazwy katalogu na inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoglądam co tydzień na odświeżone statsy odnośnie korzystania z systemów operacyjnych i "niestety" XP leci w dół, na łeb, na szyję - jednak to nie jest tak, jak wiele osób pisze, że Microsoft sam "zabija" ten system. Go muszą "zabić" sami użytkownicy, bo nie da się ukryć, jest on najchętniej piraconym systemem w tym dziesięcioleciu i jeszcze po dziś dzień jest jedynym słusznym systemem do formatu (prawie zawsze zresztą zbędnego). Microsoft nie może zwyczajnie w pełni opiekować się czymś, co ma 8 lat, dlatego też podstawowe wsparcie się skończyło (choć tutaj nie wiem, dlaczego przeciętny user ma się czuć zagrożony, bo przecież aktualizacji i tak nie instaluje). Pełne wsparcie jeszcze bardziej rozstrzeliłoby developerów gier, którzy musieliby prowadzić prace optymalizacyjne nad systemem z archaicznym już modelem zarządzania pamięcią.
W drugiej połowie października XP wciąż traci (z 77.41% do 77.03%), Vista trochę zyskuje, trochę traci (z 19.26% do 19.37%, by potem spaść do 19.20%), zaś 7 pnie się w górę (z 1.37% do 1.84%). To tak w ramach ciekawostki.

Ja zaś jestem na kupionej siódemce od 3 listopada i jak na razie daję jej porządnie w kość, a tu żadnych problemów, nawet z zabytkami typu Total Annihilation. Co ciekawe, z odpalenia na odpalenie system uruchamia się coraz szybciej (najpierw 35sek, teraz 29sek). Do tego gram w CoH na DX10 bez spadku w wydajności i, co najważniejsze, różnice nawet tuman by zauważył. Teraz ten tytuł z 2007 roku wygląda bajecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 11:21, Olamagato napisał:

> Ma ktoś pomysł co może być przyczyną tego dziwactwa?
1. Masz nadane jakieś głupie prawa dostępu - na przykład takie, że twórca ma odmowę dostępu
do swoich plików lub tworząc pod swoim kontem pliki ich właścicielem jest grupa, a nie
Twoje konto.
2. Istnieje w systemie aktywny i załadowany plik dll o nazwie takiej jak Twój katalog
"scr". Windows (każdy) blokuje otwarte pliki w trybie wyłącznym (a otwiera tak wszystkie
pliki z kodem maszynowym) - przy czym olewa to w jakim katalogu się znajdują (łapie
tylko po nazwie). Ten podstawowy bug projektowy występuje od najstarszej wersji Windows
95 i nie mam pojęcia dlaczego nie został do dzisiaj poprawiony. W tym wypadku rozwiązaniem
byłaby zmiana nazwy katalogu na inną.


Druga opcja odpada, ponieważ błąd występuje także przy zwyczajnym zapisywaniu na pulpicie :( Jakaś rada gdzie powinienem szukać i edytować te własne prawa dostępu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 11:53, lordfett napisał:

Druga opcja odpada, ponieważ błąd występuje także przy zwyczajnym zapisywaniu na pulpicie
:( Jakaś rada gdzie powinienem szukać i edytować te własne prawa dostępu?

Zakładka zabezpieczenia każdego folderu oraz roota partycji. Na wersjach okrojonych (home i podobne ścierwa) zakładka ta może być nieaktywna i nie do włączenia. Czasem wyświetlanie zakładki zabezpieczeń jest zależne od opcji wyświetlania folderów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że udało mi się na siłe wcisnąć i zainstalować stery do SB ale dźwięk to raczej był podobny do kakafoni.
Co do skanera - ten program działał przez kilka dni i pewnego razu przestał działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 13:23, TetraGramaton napisał:

Dodam, że udało mi się na siłe wcisnąć i zainstalować stery do SB ale dźwięk to raczej
był podobny do kakafoni.
Co do skanera - ten program działał przez kilka dni i pewnego razu przestał działać.


No mi się nie udało z SB i odpiąłem ją i aktualnie korzystam z integry;) Trzeba się zaopatrzeć w jakiegoś X-Fi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2009 o 13:23, TetraGramaton napisał:

Dodam, że udało mi się na siłe wcisnąć i zainstalować stery do SB ale dźwięk to raczej
był podobny do kakafoni.


Sprobuj zainstalowac patch do sterownika karty dzwiekowej.

http://forums.creative.com/t5/Sound-Blaster/SB-P17X-Series-Support-Pack-2-0-07-31-2009-AudigySE-Value-LS/m-p/533291

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować