Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Aha i ty o tym decydujesz. No to padam na kolanka guru fanów. Dalej pokazujesz, że ty
wiesz lepiej. Pozwól, że Cię uświadomie. Nie ty jeden o tym decydujesz. O tym, czy gra
jest godnym następcom decyduje gracz, każdy z osobna.

Buahahah, nie. O tym jaki ma byc Fallout zadecydowali jego tworcy w 1997, ustalajac pare kryteriow, ktorych trzeba sie trzymac jesli chce sie zrobic sequel, godnego nastepce itd. Jestes malo wiedzacym fanem z przerosnietym ego jesli uwazasz, ze twoja opinia liczy sie bardziej, niz zdania tworcow Fallouta.

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Oh jak wspaniale oceniłeś swoje posty - fakty. Samozachwyt?

Tak, widze, ze dla ciebie nowoscia jest tez, ze w poscie MOZNA pisac fakty. Tutaj beda 2.
Fakt #1- Ziemia nie jest kwadratowa.
Fakt #2- Fallout 3 nie jest godnym nastepca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Nie powiedziałbym, by świat Obliviona był zaniedbany.


To naprawdę wiele wyjaśnia....

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Jeśli większość uzna, że to godny następca to tak będzie. Czy uzna - dowiemy się po premierze. Ja już
uznałem, że tak i nie zabronisz mi tak myśleć


Następcom na pewno nie bedzie bo już wiadomo że to dwie różne gry. Podawałem już ten przykład nie raz - jeżeli ferrari wykupi porsche i kolejny model porsche będzie mieć linie ferrari to czy z porsche zostanie coś oprócz nazwy ? Czy fani porsche nie będą się wściekac ? Właśnie dlatego F3 nigdy nie będzie następcom fallouta.
A czekać do premiery wcale nie trzeba, bo marketing juz swoje zrobił. F3 już ma tytuły, nagrody i uznanie graczy ( w znacznej więszkości ludzi którzy pojęcia nie mają co to za seria te fallouty ).
Nikt Ci nie zabrania myśleć, bo to w końcu twoja opinia, ale nie można być głuchym na słuszne argumenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2008 o 19:55, SoundWave napisał:

Buahahah, nie. O tym jaki ma byc Fallout zadecydowali jego tworcy w 1997, ustalajac pare
kryteriow, ktorych trzeba sie trzymac jesli chce sie zrobic sequel, godnego nastepce
itd. Jestes malo wiedzacym fanem z przerosnietym ego jesli uwazasz, ze twoja opinia liczy
sie bardziej, niz zdania tworcow Fallouta.


Byli twórcy. Niby tacy wspaniali a zbankrutowali.

Dnia 26.09.2008 o 19:55, SoundWave napisał:

Fakt #2- Fallout 3 nie jest godnym nastepca.


Ah ta twoja nieomylność.

Fakt #3 - Fallout 3 jest godnym następcą.

>Nikt Ci nie zabrania myśleć, bo to w końcu twoja opinia, ale nie można być głuchym na słuszne argumenty...

Ależ ja nie jestem głuchy. Rozumiem, że częsci się nie podoba, ale taki pan SoundWave za wszelką cene (i nieudolnie) stara się innym narzucić swój pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interplay robi MMo w postapo świecie..
The company also announced that Chris Taylor, a game designer who was a part of the original Fallout game development team at Interplay in 1994, has rejoined the company. Taylor will serve as Lead System Designer for “Project V13,” the working title of Interplay’s next generation Massively Multiplayer Online Game (MMO) currently in development. Taylor joins other original Fallout team members on staff at Interplay’s internal game studio, which recently opened an office in Irvine, Calif. Additional development staff members continue to be hired as the project ramps-up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.09.2008 o 20:00, Mertionh napisał:

Byli twórcy. Niby tacy wspaniali a zbankrutowali.

Nie, znowu malo wiesz :)
Widzisz, ty nic nie wiesz. Tobie sie jeno wydaje, ze masz jakiekolwiek pojecie o rzeczach, o ktorych gadasz ale nie potrafisz nawet odroznic opinii od faktow. Gadka z toba jest strata czasu, a twoje banialuki sa bezwartosciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

No zmienne pory dnia zniszczą całą frajde z gry!


Przypominasz mi torpedę, która upierdliwie schodzi z kursu o kilka metrów, a jak trafi to nie wybucha.

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

A co do wypiowiedzi. Tak masz racje. Ale kto powiedział, że Fallout 3 nie da porządnej
rozrywki?


Ja oczekuję od Fallouta 3 dobrej rozrywki erpegie, nie strzelankowej.

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

jeszcze przecież nie grałeś. A ci co grali wychwalają. Wiesz lepiej od nich?


Wychwalają co? Przynależność TES V:Fallout do serii Fallout? A czy chociaż raz zagrali w jedynkę albo w dwójkę?

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

No nie wiem. Tak jak gra nie staje się zrecznościowa tak grafika nie musi jej niszczyć.


Grafika nie musi niszczyć erpega o ile nie zamienia go w FPS-a. 3D bywa przydatne, ale jako rzut izometryczny a''la Wiedźmin (gra kiepska, bo przecież nie posiadające widoku z pierwszej osoby) lub nad postacią a''la Gothic.

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Można to wyłączyć. Domyślnie też jest wyłączone. Jak według Ciebie mieli przedstawić
Krwawą miazge (tak się to nazywało nie pamiętam)?


Komicznie. To taki rodzaj humoru, który jest obcy ekipie Bethesdy. I co można wyłączyć? Walioczną grafikę?

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Aha i ty o tym decydujesz. No to padam na kolanka guru fanów. Dalej pokazujesz, że ty wiesz lepiej.


Czyżby twoją ostatnią linią obrony jest stwierdzenie "chcę wam pomóc, ale wy wiecie lepiej"?

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Pozwól,
że Cię uświadomie. Nie ty jeden o tym decydujesz. O tym, czy gra jest godnym następcom decyduje gracz,
każdy z osobna.


Istnieje cosik takiego jak społeczność fanów i to oni swoimi ocenami i opiniami decydują, czy gra jest dobrym seqeulem. Jak widać po raz pierwsze zetknąłeś się z czymś takim i teraz nie mogąc wyjaśnić sobie, dlaczego my tu tak zgodnie piszemy, brniesz coraz bardziej w swoją pychę.

Dnia 26.09.2008 o 19:46, Mertionh napisał:

Jeśli większość uzna, że to godny następca to tak będzie. Czy uzna - dowiemy się po
premierze. Ja już uznałem, że tak i nie zabronisz mi tak myśleć. I na pewno moja opinia nie jest gorsza od
twojej.


Już uznałeś?! Przecież jeszcze nie grałeś! Zaczynasz przeczyć sam sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejsze jest to, że poiawiają się opinie, iż Fallout 3 jako shooter wypada blado i jedynie co go ratuje to V.A.T.S ale take coś może się też po prostu znudzić - więc widzieliśmy marnego shootera plus mało niewiele prawie nic z RPG-a jak ocenić tą grę..?
Nijak lecieć i kupić a jak będzie gniot to...
No właśnie możemy potem z czystym sumieniem czuć się oszukanymi..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:09, Mertionh napisał:

Twoje również.

Ladne "no u", szkoda tylko, ze to ty chodzisz i rozpowiadasz brednie via "Black Isle zbankrutowalo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:10, Flash606 napisał:

Ja oczekuję od Fallouta 3 dobrej rozrywki erpegie, nie strzelankowej.


Rzadko widuje strzelanke z taką rozbudowaną fabułą, takim rozwojem bohatera, taką ilością zadań, i innych mechanizów czysto RPG.

Dnia 26.09.2008 o 20:10, Flash606 napisał:

Wychwalają co? Przynależność TES V:Fallout do serii Fallout? A czy chociaż raz zagrali
w jedynkę albo w dwójkę?


Część na pewno.

Dnia 26.09.2008 o 20:10, Flash606 napisał:

Grafika nie musi niszczyć erpega o ile nie zamienia go w FPS-a. 3D bywa przydatne.


Mam inne zdanie. Twoje zdanie nie jest lepsze od mojego. Moje zdanie nie jest lepsze od twojego.

Dnia 26.09.2008 o 20:10, Flash606 napisał:

Komicznie. To taki rodzaj humoru, który jest obcy ekipie Bethesdy. I co można wyłączyć?
Walioczną grafikę?


Wyłączyć te animacje śmierci.

Dnia 26.09.2008 o 20:10, Flash606 napisał:

Czyżby twoją ostatnią linią obrony jest stwierdzenie "chcę wam pomóc, ale wy wiecie lepiej"?


No to raczej odwrotnie. To część osób (w tym ty) w tym temacie ciągle stara się powiedzieć "Nam sie nie podoba, nie kupujcie tej gry".

Dnia 26.09.2008 o 20:10, Flash606 napisał:

Istnieje cosik takiego jak społeczność fanów i to oni swoimi ocenami i opiniami decydują,
czy gra jest dobrym seqeulem. Jak widać po raz pierwsze zetknąłeś się z czymś takim i
teraz nie mogąc wyjaśnić sobie, dlaczego my tu tak zgodnie piszemy, brniesz coraz bardziej
w swoją pychę.


Aha. Tylko, że ja też należe do tej społeczności. Jednak widać ty należysz do społeczności antyfanów nowego fallouta. Bo część twojej społeczności fanów podoba się nowy F3.

Dnia 26.09.2008 o 20:10, Flash606 napisał:

Już uznałeś?! Przecież jeszcze nie grałeś! Zaczynasz przeczyć sam sobie.


Nie, nie zaprzeczam sam sobie. Dopisałem, że pełną opinie sobie wyrobie po premierze. Uważam F3 za godnego następce. Ktoś inny nie. Mamy wyrobione opinie. Ale i tak ostatecznie powinnyśmy je wyrobić po premierze.

Orzech?

>Tak swoją drogą to ciekawy tok rozumowania - jeżeli np. większość graczy uznała, że Oblivion to najlepsza gra cRPG, to tak faktycznie jest?

Jeśli wiekszość świata uznała demokracje za najlepszy rodzaj rządów to faktycznie takim jest. Jeśli wiekszość graczy uznała Obliviona to widać coś w tym jest. Ale ja nie popieram takich nagród jak "Najlepsza gra świata i wszechczasów", bo są niedokońca obiektywne bo nie bierze się w nich pod uwagę starszych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:15, marselus napisał:

Najfajniejsze jest to, że poiawiają się opinie, iż Fallout 3 jako shooter wypada blado
i jedynie co go ratuje to V.A.T.S ale take coś może się też po prostu znudzić - więc
widzieliśmy marnego shootera plus mało niewiele prawie nic z RPG-a jak ocenić tą grę..?
Nijak lecieć i kupić a jak będzie gniot to...
No właśnie możemy potem z czystym sumieniem czuć się oszukanymi..:)


Cóż, wtedy lud uzna TES V:Fallout za marną kopię Deus Exa. A na podstawie trailerów muszę przyznać, że V.A.T.S jest ukłonem dla konsolowców, bo przeciętny pecetowiec bez problemy poradzi sobie bez tego wspomagania.

==================> Mertionh
Trochę to dziwne, że kpisz sobie z Black Isle Studios, twórców najlepszych erpegów: Fallout, Planescape:Tormanet, NWN, Icewind Dale. Każdy fan wymienionych gier dobrze zna BIS, ale ty uważasz tę wiedzę za niepotrzebną.

===============> "głupi" fani Fallouta
Ołkej, od tej pory przestaję odpowiadać na posty Mertionha. Nie widzę sensu ciągnąć tej dyskusji, skoro jestem ciągle oskarżany o głupotę i nie mogę doczekać się normalnych odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:24, Flash606 napisał:

Cóż, wtedy lud uzna TES V:Fallout za marną kopię Deus Exa. A na podstawie trailerów muszę
przyznać, że V.A.T.S jest ukłonem dla konsolowców, bo przeciętny pecetowiec bez problemy
poradzi sobie bez tego wspomagania.


No patrz, bo ja czytałem, że bez tego wspomagania gra będzie trudniejsza, walki trudniejsze niż gdyby się go nie używało. Wiec nawet na PC się przyda.

Dnia 26.09.2008 o 20:24, Flash606 napisał:

===============> "głupi" fani Fallouta
Ołkej, od tej pory przestaję odpowiadać na posty Mertionha. Nie widzę sensu ciągnąć tej
dyskusji, skoro jestem ciągle oskarżany o głupotę.


Podaj prosze mi gdzie oskarżyłem Cię o głupote. To prędzej ty mnie. No jak chcesz to nie odpowiadaj. Ja mogę toczyć dyskusje długo. Ty widać nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:20, Mertionh napisał:

Jeśli wiekszość świata uznała demokracje za najlepszy rodzaj rządów to faktycznie takim
jest.


Jeśli partia Hitlera kiedyś wygrała wybory, to znaczy, że jej rządy były najlepsze?

Dnia 26.09.2008 o 20:20, Mertionh napisał:

Jeśli wiekszość graczy uznała Obliviona to widać coś w tym jest.


Jeśli większość graczy uznała Obliviona za najlepszą grę, wiedząc jak płytki jest jego wątek główny i nędzny zręcznościowy system walki, to znaczy, że obecnie w społeczeństwie stawia się na efekciarstwo, a nie dobrze wykonaną robotę.
Motyw ratowania świata był obrabiany w RPG, cRPG, a wcześniej w filmach i literaturze setki razy, więc z reguły nie można w takim wypadku mówić o oryginalności i tytule "najlepszej gry".

To tak jakby stwierdzić, że Wiśniewski tworzy "wspaniałą" muzykę, tylko dlatego, że słucha go wielu ludzi.

>> Grafika nie musi niszczyć erpega o ile nie zamienia go w FPS-a.

Dnia 26.09.2008 o 20:20, Mertionh napisał:

Mam inne zdanie. Twoje zdanie nie jest lepsze od mojego. Moje zdanie nie jest lepsze od twojego.


Twoje zdanie nie ma tutaj nic do rzeczy. Jeżeli gustujesz w fps''ach, to nikomu nic do tego, ale to nie Ty ustalasz czym jest gra fabularna. Zręcznościowy system walki nie jest adekwatny do tego typu gier, z racji tego, że nie powinno się stawiać na manualne zdolności gracza, tylko postaci, tak jak zostało to wyznaczone przez pierwowzory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:20, Mertionh napisał:

Jeśli wiekszość świata uznała demokracje za najlepszy rodzaj rządów to faktycznie takim
jest. Jeśli wiekszość graczy uznała Obliviona to widać coś w tym jest.

Znaczy że Saga Baldurs Gate to gniot, bo większości obecnych graczy się nie podoba z powodu słabej grafiki i braku wodotrysków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2008 o 20:20, Mertionh napisał:

Rzadko widuje strzelanke z taką rozbudowaną fabułą, takim rozwojem bohatera, taką ilością
zadań, i innych mechanizów czysto RPG.


Na razie nie wiadomo nic na temat rozwoju postaci. Ma być level scaling, więc rozwój postaci moze okazać się całkowicie bezcelowy ( patrz Oblivion ). A zadania i rozbudowana fabuła coraz częściej pojawiają się w shooterach ( Stalker ). Zreszta w F3 pewnie nie będzie zbyt wiele mechanizmów RPG - bo to nie jest mile widziane na konsolach...

Dnia 26.09.2008 o 20:20, Mertionh napisał:

Aha. Tylko, że ja też należe do tej społeczności. Jednak widać ty należysz do społeczności
antyfanów nowego fallouta. Bo część twojej społeczności fanów podoba się nowy F3.


Jemu chyba chodziło o zorganizowaną społeczność która to oferowała pomoc przy tworzeniu F3 i została olana. Bethesda natomiast olała społeczność bo od razu wiedzieli że nie tworzą F3 takiego jakiego fani oczekują.

Dnia 26.09.2008 o 20:20, Mertionh napisał:

Jeśli wiekszość świata uznała demokracje za najlepszy rodzaj rządów to faktycznie takim
jest.


Demokracja to najgorsza forma rządów ale nikt nie wymyślił jeszcze nic lepszego - Winston Churchill :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem największą słabością nadchodzącego f3 może byc to, że twórcy nie mieli jednej koncepcji. niech by zrobili dobrego shootera, taktyczny fps, czy cokolwiek, co miało byłoby konsekwentną produkcją. a tak mamy melanż raczej chyba kiepsko dobranych składników. na grę akcji za dużo gadania, na grę fabularna za dużo bezsensownego strzelania itp. po obejrzeniu wielu dostępnych materiałów mam wrażenie, ze ta gra chce zadowolić wszystkich; starych fanów fallouta, graczy oczekujących przede wszystkim akcji i krwawej łaźni, graczy konsolowych oczekujących przystępnej gry, w której będzie można pohasać trochę w postapokaliptycznej scenerii, ustrzelić parę głów...i zapomnieć, ze się w to grało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 10:48, krl.krl napisał:

> Jakiś "hardkorowiec" przeszedł Fallout 3 w....75 minut oto link: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=43052


To wcale nie tak mało. Pierwszego (chyba) Fallouta dało się przejść w mniej niż 20 minut.


Serio?! Zoastanawie mnie jak oni to robia przecież pierwszy Fallout jest grą długą a oni tak szybko ją przechodzą i podobno nie używają kodów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować