Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Ouhhh, tylko nie to.Tylko nie Wild od tego aż boli głowa !
Ja do jeśli chce mieć LD to poprostu zastanawiam się czy to sen i po sprawie.
Chyba się zaraz połorzę spać.Zobaczymy co dziś mi wyjdzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem dziwne przezycie kiedy snilem (tak jakby): Otóz kiedys wyobrazilem sobie nie wiem czemu, ze chce kopnac psa ( a moze to byl sen na jawie ) jak sie zamachnolem to juz szyby nie mialem... terazmam noge w gipsie za miesiac zdejma ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja kiedyś tak miałem, że śniło mi się, że duszę węża czy coś tam, obudziłem się, a tu kołdra zmiętolona i owinięta wokół mnie. Takie sny to ma dużo ludzi, np. często w filmach jest, że koleś się całuje z laską, a to się okazuje, że pies go lizał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hym. Po przeczytaniu artykółu o zmorze nadal troszke nie czaje ;]
Czo ona może odwiedzić również osobę w ogóle nie zdającą sobie sprawy że coś takiego jak "świadomy sen" istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 22:14, Obi-wan Kenobii napisał:

Czo ona może odwiedzić również osobę w ogóle nie zdającą sobie sprawy że coś takiego jak "świadomy
sen" istnieje?

Meh... to żadna spirytualistyczna zmora, tylko ''normalna'' reakcja fizjologiczna przemęczonego lub zestresowanego organizmu.
A jeśli chodzi o obecność duchową nawiedzająca człowieka (duch zmarłego - mało prawdopodobne, anioł i demon stróż - zawsze obecni) to jest to możliwe dla każdego. Pytanie co zrobisz, by sprowokować na tyle widowiskową reakcję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 22:07, keVlar napisał:

To ja kiedyś tak miałem, że śniło mi się, że duszę węża czy coś tam, obudziłem się, a tu kołdra
zmiętolona i owinięta wokół mnie. Takie sny to ma dużo ludzi, np. często w filmach jest, że
koleś się całuje z laską, a to się okazuje, że pies go lizał.

To że zamotałeś się w kołdrze to raczej przez to żę przestał działać paraliż senny(często tak się dzieje przy silnych doznaczniach w śnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 22:44, Warrior Within napisał:

To że zamotałeś się w kołdrze to raczej przez to żę przestał działać paraliż senny(często tak
się dzieje przy silnych doznaczniach w śnie)

Przeceniacie ten paraliż senny. Organizm się porusza we śnie - pozycja jest zmieniana z wielu powodów - ból, sny, udrożnienie dróg oddechowych etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 22:29, Graffis napisał:

Meh... to żadna spirytualistyczna zmora, tylko ''normalna'' reakcja fizjologiczna przemęczonego
lub zestresowanego organizmu.

Wiem o tym. Chodzi mi o to czy u osoby nie praktykującej LD może taka reakcja wystąpić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 01:32, Obi-wan Kenobii napisał:

Wiem o tym. Chodzi mi o to czy u osoby nie praktykującej LD może taka reakcja wystąpić?

Tak. To jest jedna z reakcji organizmu na przemęczenie, bądź stres. Tak naprawdę nie ma to żadnego związku z LD.

@ Jojto
Najprościej i najbezpieczniej? Być facetem i nie pozbywać się nasienia bez potrzeby. Jedną z częściej spotykanych przy polucjach sytuacją jest sen erotyczny o cechach LD. Ma się pełną kontrolę nad swoimi działaniami (a przy silnej woli - chyba - nad wszystkim w tej sennej rzeczywistości). Sen trwa aż do wytrysku powodującego obudzenie.
I w woli wyjaśnienia - nie piszę tego, by komuś życie obrzydzić - to jest normalny rytm pracy ludzkiego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze zrozumiałem to ld polega na tym ze to co sobię pomyśle że w kieszeni mam 5 zł to pojawia mi się te 5 zł


a to oobe to polega na tym że coś tam upuszczę ciało i mogę np patrzeć jak ktoś śpi choć jest w innym pomieszczeniu i czy słychać jakieś głosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 02:09, bleblep napisał:

jeśli dobrze zrozumiałem to ld polega na tym ze to co sobię pomyśle że w kieszeni mam 5 zł
to pojawia mi się te 5 zł

Hym. Jeśli jesteś na tyle tego pewien to tak ale oczywiscie tylko we śnie ;]

Dnia 23.08.2007 o 02:09, bleblep napisał:

a to oobe to polega na tym że coś tam upuszczę ciało i mogę np patrzeć jak ktoś śpi choć jest
w innym pomieszczeniu i czy słychać jakieś głosy

A co do OOBE... Cóż, świat postrzegany w czasie OOBE różni się od tego co widzisz codziennie. Reszty nie za bardzo zrozumiałem, Twoje ciało śpi a Ty sie przepieszczasz... To chyba najprostsze wytłumaczenie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to polecam przeczytac ów wątek, strony tematyczne i artykuł w wiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 21:57, Graffis napisał:

Swoją drogą, słyszeliście o tej teorii mówiącej, że sen proroczy może być niekoniecznie zobaczeniem
przyszłości, a wywarciem na nią wpływu?


Słyszałem, i szczerze mówiąc....wierzę w nią. Dlaczego?
- autosugesta. Człowiek może sobie wmówić, że coś mu się stanie. I nieświadomie do tego doprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj miałem coś takiego, że śniło mi się, że laska na czacie mnie podrywa (nie, nie drewniana ;p), i mi się wydawało, że mogę kontrolować to, co napiszę. Dziwne to było, czy to jest jakieś niepełne LD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 10:39, keVlar napisał:

A ja dzisiaj miałem coś takiego, że śniło mi się, że laska na czacie mnie podrywa (nie, nie
drewniana ;p), i mi się wydawało, że mogę kontrolować to, co napiszę. Dziwne to było, czy to
jest jakieś niepełne LD?


Nie, to po prostu odczucie braku dziewczyny. :>
Ewentualnie za dużo alkoholu we krwi, tak jak to całe LD. :P
Ja to takie LD mogę sobie zrobić po 0,5 i nie muszę wcale kombinować z pozycjami itd ;P.
Nigdy nie wierzyłem, że takie coś działa... czytając to co piszecie czuję się, jakby ktoś mi [akurat jako, że jestem jednym z odbiorców waszych postów na forum] próbował wmówić, że smoki istnieją. :P
Nie podchodziliście nigdy do tego tak, że po prostu sami sobie "wkręcacie" tę fazę?
Może spróbuję, pewnie nie wyjdzie... i ktoś mi napisze, że dzisiaj był zły dzień/działały złe współczynniki/losowy człowiek w Uzbekistanie potknął się o kamień, co spowodowało zaburzone ruchy fal energiotermicznych, które wpłynęły na niezwykły rozwój środowiska, co z kolei poskutkowało brakiem mojego stanu wejścia w... LD? :P OOBE? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 10:09, ziptofaf napisał:

Słyszałem, i szczerze mówiąc....wierzę w nią. Dlaczego?
- autosugesta. Człowiek może sobie wmówić, że coś mu się stanie. I nieświadomie do tego doprowadzi.

Autosugestia wyjaśniłaby ''przeczucia'' lub ''przewidywanie'' własnej przyszłości, ale zauważ, że nie musi być tak, ze śni sie twoja przyszłość. Jak podejść do sytuacji w której przewidujesz... powiedzmy katastrofę pociągu w Nebrasce, widząc to oczami maszynisty. Po kilku tygodniach rzeczywiście dochodzi do tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować