Zaloguj się, aby obserwować  
ArkStorm

OOBE, LD - czyli wszystko o Waszych doświadczeniach poza ciałem

4288 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2008 o 20:26, kedzior141 napisał:

Pytanie do ciebie bo chyba jesteś jednym z bardziej obeznanych w temacie;)

Dzięki :) .

Dnia 27.02.2008 o 20:26, kedzior141 napisał:

Czy warto spróbować LD? Będą jakieś skutki uboczne, jak Ty się czułeś podczas pierwszego
LD?

Jasne, że warto. Skutków ubocznych nie będzie na 100% . Ja po swoim pierwszym LD czułem się dokładnie tak, jak przed, więc nie musisz się o nic martwić.

Dnia 27.02.2008 o 20:26, kedzior141 napisał:

Pozatym dzisiaj obudziłem się i nie czułem swojej ręki(wiecie, takie mrówki;)). Często
mi się tak zdaża, ale nie miałem jeszcze tak całej ręki:P Dziwne uczucie, nie da rady
ruszać np. palcami:\

Też tak miewam. Miałem raz tak, że nie umiałem ruszać jedną nogą i obiema rękami. Po chwili było wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to może spróbuję LD za jakiś czas. A to nie ma ryzyka że będzie się lunatykowało?:)
A i czy podczas LD mamy wyraźny obraz, czy tak jakby normalny sen nad którym panujemy, i czy pamiętamy wszystko po przebudzeniu?

A co do tego nie ruszania ręką, to ja praktycznie codziennie rano, mam tak z dłonią;) A le wtedy kładę ją wygodnie, żeby krew dopłynęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też nie raz miałem coś takiego, że kontrolowałem sen, mogłem robić to co ja zadecyduję we śnie, też myliłem z rzeczywistością. Nie raz miałem nawet coś takiego, że mogłem obudzić się w tej chwili w której chciałem np. gdy we śnie działo się coś strasznego i miałem dość, wtedy mogłem się obudzić. czy to jest żadkie ?

BTW: czy można sztucznie wywołąć LD lub OOBE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 20:43, Vesania666 napisał:

też nie raz miałem coś takiego, że kontrolowałem sen, mogłem robić to co ja zadecyduję
we śnie, też myliłem z rzeczywistością. Nie raz miałem nawet coś takiego, że mogłem obudzić
się w tej chwili w której chciałem np. gdy we śnie działo się coś strasznego i miałem
dość, wtedy mogłem się obudzić. czy to jest żadkie ?

>

Masz kontrole nad snem, nie kazdy tak potrafi:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kedzior141
Widzisz wszystko klarownie, ale nie możesz np. czytać, bo tekst będzie zamazany.
Co do twej ręki to albo źle śpisz lub masz jakąś chorobę neurologiczną (co jest mało prawdopodobne) . Nie jestem lekarzem, ale chyba źle śpisz po prostu :) .

@Vesania666
Z LD możesz gwałtownie wyjść i nic się nie stanie. Kontrolujesz wszystko, ale LD to coś innego niż OOBE. Podczas LD mogą się dziać dziwne, niezgodne z rzeczywistością, więc jak chcesz bezpiecznie - ale nie koniecznie realnie - podróżować to wybierz sobie LD :) .
A sztuczne wywołanie jest możliwe podczas słuchania przekazów podprogowych przez słuchawki. Mogą ci pomóc dojść do LD albo poprawić nastrój (zależy, jakiego używasz) .

@Ellviss
Kwestia genów, doświadczenia i zakresu, jaki obejmowałby kontrolę. :)

btw. nareszcie znaleźli się ludzie, co doceniają moje zainteresowanie psioniką :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 20:43, Vesania666 napisał:


BTW: czy można sztucznie wywołąć LD lub OOBE ?


Oczywiście że można. Ja chyba spróbuję z LD.
Ellviss
Nie każdy tak potrafi, za to można się tego wyuczyć.

Kalejdoskop86
Raczej źle śpię, ile razy ja się budziłem z ręką podłożoną pod głową:P
A czy przez LD można lunatykować? Chyba czytałem, że gdy to się robi pierwszy raz to można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak:D
Dzisiaj rano. Budzę się. Jeszcze nie otwieram oczu, bo po co. Chwila. Nie czuję ręki!!!. Machnąłem drugą tam gdzie myślałem że leży druga. NIE MA!!! otwieram oczy i ręka jest...ufff:P Ale fajne uczucie, ale nie podobało mi się że nie mogłem ręką ruszyć. NIe chciałbym mieć paraliżu sennego, o nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kedzior141
Można, aczkolwiek nie trzeba :) . Chodzi tu o to, jaką masz psychikę i tendencję do lunatykowania.

@Vesania666
No przekazów podprogowych. Gdzieś na forum był temat o DOS''ach, które oddziaływują na stan humoru człowieka. Ze wściekłości (jeżeli masz delikatną psychikę) możesz poczuć się szczęśliwy jak nigdy dotąd.
btw. słuchasz metalu? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 21:08, Kalejdoskop86 napisał:

btw. słuchasz metalu? ^^

czyzbys chcial powiedziec ze rodzaj muzyki jest zwiazany jakos z tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2008 o 16:11, lord0 napisał:

czyzbys chcial powiedziec ze rodzaj muzyki jest zwiazany jakos z tym ?

Nie, tak z ciekawości zapytałem, bo miał awatar w stylu metalowca.

@Vesania666
Hehe, miło słyszeć. Ja też słucham :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałem wczoraj świadomy sen, ale tak się podnieciłem że zacząłem lecieć ^^ że mi się urwał. Jednak był on dziwny... bo wszystko w okół mnie było białe, a gdy chciałem znaleść się u siebie w domu to nie mogłem, a jedną rzeczą którą mogłem było latanie. A i tak było ono dziwne, nie takie jak opisujecie. Tylko po prostu pomyślałem sobie "chcę lecieć" i uniosłem się do góry, jednak nie mogłem ''''sterować'''' tym lataniem :(. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 11:10, Yanek12 napisał:

Chyba miałem wczoraj świadomy sen, ale tak się podnieciłem że zacząłem lecieć ^^ że mi
się urwał. Jednak był on dziwny... bo wszystko w okół mnie było białe, a gdy chciałem
znaleść się u siebie w domu to nie mogłem, a jedną rzeczą którą mogłem było latanie.
A i tak było ono dziwne, nie takie jak opisujecie. Tylko po prostu pomyślałem sobie "chcę
lecieć" i uniosłem się do góry, jednak nie mogłem ''''sterować'''' tym lataniem :(. :/


takie coś przytrafia się bardzo często, tak jakby na złość komuś;] np. gdy mam sen, w którym ktoś za mną biegnie/goni mnie to biegnę w miejscu i takie tam:P ale mam tą łatwość, że mogę się ze snu wybudzić kiedy chcę z LD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2008 o 11:10, Yanek12 napisał:

Chyba miałem wczoraj świadomy sen, ale tak się podnieciłem że zacząłem lecieć ^^ że mi
się urwał. Jednak był on dziwny... bo wszystko w okół mnie było białe, a gdy chciałem
znaleść się u siebie w domu to nie mogłem, a jedną rzeczą którą mogłem było latanie.
A i tak było ono dziwne, nie takie jak opisujecie. Tylko po prostu pomyślałem sobie "chcę
lecieć" i uniosłem się do góry, jednak nie mogłem ''''sterować'''' tym lataniem :(. :/

No to raczej nie był 100% LD, ale prawie go osiągnąłeś :) . Jedyne, co było źle to w twoim śnie to, że nie mogłeś zmienić otoczenia. Próbuj dalej i nie podniecaj się tak, bo taka reakcja również nie jest dobra :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zwykle z tą samą prośbą...proszę o dość skuteczny ,a zarazem szybki sposób na osiągnięcie LD (najlepiej bez halucynacji xP).Próbowałem dojść do tego stanu przez jakiś czas (znaczy dość długo) kilkoma sposobami ,ale nic mi nie wychodziło :/.Chciałbym tego doznać ,ale nie daje rady...może jakimś alternatywnymi sposobami mi się uda tylko ich nie znam xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 19:00, Nertis napisał:

Ja jak zwykle z tą samą prośbą...proszę o dość skuteczny ,a zarazem szybki sposób na
osiągnięcie LD (najlepiej bez halucynacji xP).Próbowałem dojść do tego stanu przez jakiś
czas (znaczy dość długo) kilkoma sposobami ,ale nic mi nie wychodziło :/.Chciałbym tego
doznać ,ale nie daje rady...może jakimś alternatywnymi sposobami mi się uda tylko ich
nie znam xD.

na wikipedi masz opisane sposoby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować