Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Siemka.
Mam sieć radiową bezprzewodową (zabezpieczoną hasłem) u lokalnego dostawcy internetu i mam kilak problemów.

1. Nawet jeśli w domu korzystam sam z internetu (szybkość 1Mb/s) to mam fatalnie niskie transfery danych pobieranych przez przeglądarkę (45kb/s)

2. czasem chcę coś pobrać z rapidshare i często pokazuje mi sie komunikat, że z mojego IP coś jest pobierane i zonk ;/

Co z tym zrobić? Jak jakoś przyspieszyć to zasysanie? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z netem radiowym. Mianowicie działał on dobrze na 2,4GHz wcześniej i po wymianie na 5GHz śmigał świetnie. No ale po jakimś czasie dziwne rzeczy zaczęły się dziać... mianowicie internet z dnia na dzień zwalniał- coraz słabszy sygnał, wahania szybkości połączenia, aż w końcu padł. Po reinstalce sterowników jakoś działał, choć już nie tak świetnie jak na początku- i po jakichś 2 tygodniach znów to samo. tym razem prócz sterowników zmienić trzeba było też sieciówkę- paradoksalnie gdzie indziej działała. No i taka sytuacja się kilka razy powtórzyła- doszło w końcu do tego że wymieniłem antenę, kabel i ponownie sieciówke, wszystko przystosowane na 5GHz, i znowu śmigało pięknie... przez dwa dni. Potem cała operacja się powtarza. Reinstalacja systemu nic nie dała- nadal nie łapie sygnału- i to nie tylko sieci z której korzystam ale żadnej. Sprzęt, połączenia, kable sprawdzone wszystko tysiąc razy. do tego jestem na nowym przekaźniku admina, gdzie są prócz mnie 2 osoby... a u mnie nadal nic- zerowy sygnał. nie wiem już w czym może leżeć problem... z góry thx za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 00:51, igor8472 napisał:

Mógłbyś spróbować o ile masz Firefoxa zainstalować taki jeden plugin, może zadziała.
SkipScreen bodajże się nazywał.


A co on dokładnie daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 16:27, Cirno napisał:

To zalezy od routera, najlepiej przeczytaj w instrukcji do swojego :)

W tym problem że gdzieś posiałem pudełko ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi na stronę producenta i ściągasz intrukcję w PDF do danego modelu. Czasem jest tez na etykiecie na routerze podany login, i adres strony z konfiguracją routera gdzie sę zresetujesz, to raz, lub przycisk do resetu ustawień na obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dużo większy problem. U mnie na kompie stacionarmyn net działa(po przez router) ale gdy na laptopie chce się połączyć to mam taki komunikat "ustawienia sieci an tym komputerze nie są zgodne z tymi w sieci" i jeszcze iPhone mi nie chce chodzić na wi fi ;o
A wszytko ładnie śmigało przedwczoraj

proszę o pomoc!! :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 18:25, Maciej2194 napisał:

proszę o pomoc!! :C


Rozłączanie i połączenie z siecią jeszcze raz nie pomaga?
Często na lapku mam takie komunikaty i po ponownym połączeniu zawsze działa. Jeśli to nie pomoże zresetuj router i postaw sieć od nowa.
Jeśli z kolei to nie pomoże to pewnie wina samego routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 19:08, milten6 napisał:

> proszę o pomoc!! :C

Rozłączanie i połączenie z siecią jeszcze raz nie pomaga?
Często na lapku mam takie komunikaty i po ponownym połączeniu zawsze działa. Jeśli to
nie pomoże zresetuj router i postaw sieć od nowa.
Jeśli z kolei to nie pomoże to pewnie wina samego routera.


Laptopa resetowałem dużo razy i nic, robiłem reset routera i nic .To co router sie popsuł? ale jak by sie popsuł to i ja bym nie miał neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol a teraz jak chciałem sie do neta zalogować do ostawień routera to nie prosiło mnie ani o hasło ani o login ;o co sie pierniczy a i jeszcze laptop znalazł inną(??) sieć bezprzewodową WTF!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Pociesze cię mam radiówkę i też takie kfiatki mam.....
Jeśli naprawdę potrzebujesz coś ściągnąć polecam rapideo.pl. Wysyłasz SMSesek i ściągasz bez limitów.

edit. facepalm ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Mam taki wkurzający problem... otóż - mój komputer się zepsuł i muszę korzystać z laptopa. Problem w tym, że na latpopie działa TYLKO iplus, który jest... hmmm - strasznie wolny. Chcicałbym podłączyć kabel od mojego "domowego" internetu, więc wpinam kabel, w laptopie lampka się świeci, że wpięty, na komputerze we "dwóch komputerkach" i w "połączeniach sieciowych" pokazuje, że internet jest połączony, że działa itp, ale kiedy wejdę do netu (firefox, opera IE, cokolwiek) to nie działa i nie ładuje się żadna strona... pomożecie?

*Nie to nie problem z internetem - na xboksie śmiga aż miło... dam sobie "coś" uciąć, że problem tkwi w laptopie, w konfiguracji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdarzylo mi sie cos dziwnego. Wchodzac na jedna strone, zamiast standardowej strony, jakiej sie spodziewalem wyszkoczylo mi cos, co nazywalo sie "My Computer Scan", wygladalo to jak okno "Mojego komputera", byly dyski itd. a pod tym pasek ladowania i ze niby sciagaja sie wirusy jakies, potem pod obrazami dyskow i folderami, ktorych u mnie w "moim komputerze" nie ma pojawilo sie tam po ile wirusow jest w kazdym z tych dyskow/folderow, okino windows defendera ze spisem tych wirusow zalaczone jakby "na stronie" to nie byl moj defender i okienko mowiace cos w stylu "kliknij ok zeby pobrac antywirusa i usunac ten syf. Oczywiscie niczego nie sciagalem. Wie ktos, co to mogl byc za shit i czy moglo to jakos zaszkodzic mojemu kompowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tzw spyware. Zaszkodzić mógł, do usunięcia polecam duet ad-aware + spybot.

ps nie używasz czaszem IE 6 albo OE? przez nie najłatwiej się takie syfy do kompa dostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2009 o 06:39, S1G napisał:

To tzw spyware. Zaszkodzić mógł, do usunięcia polecam duet ad-aware + spybot.

ps nie używasz czaszem IE 6 albo OE? przez nie najłatwiej się takie syfy do kompa dostają.


mam IE xd

jak bardzo mogl zaszkodzic?

po tym wszystkim przeskanowalem kompa nortonem i windows defenderem ale ani jedno ani drugie nie nie znalazlo.

na tej stronie ten rzekomy "moj komputer" pokazywal inne foldery, nie naprawde tam mam. skad sie to wzielo?

najbardziej przstraszyl mnie tam napis, przy tym pasku ladowania: "credit cards"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w dowolny sposób (bot net, kradzież loginów/haseł do określonych serwisów itp), ale naprawdę groźnie by się zrobiło jak byś ściągnął tego antywirusa. Tak jest jeszcze nadzieja że jedyną funkcją szkodnika było skłonienie cię do ściągnięcia i instalacji groźniejszego oprogramowania.
foldery wzięły się stąd, że twórca tego softu zdefiniował określoną ich liczbę i nazwy i zawsze pokazuje te same niezależnie od tego czy są czy nie (swoją drogą wiarygodniej było by sprawdzić listę prawdziwych na dysku).

ps proponuję conajmniej zaktualizować ie do wersji 8 (lepiej niż wcześniejsze wersje, ale ciągle jest tylko marna namiata systemu łatania dziur) albo zacząć korzystać z łatanej na bieżąco alternatywy: Firefox, Opera, Chrome, Safari..... przeglądarek jest trochę na rynku i szkoda korzystać z jedynej mocno niebezpiecznej (tylko w ie jest możliwe coś takiego że wchodzisz na stronę i automatycznie instaluje ci się taki a nie inny programik, zaś problem z oe jest taki że do maili w htmlu używa silnika ie, a co za tym idzie starczy otworzyć odpowiednio spreparowanego i już jest szkodnik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować