Zaloguj się, aby obserwować  
Mars

Problemy z internetem

569 postów w tym temacie

Mam taki temacik związany z prędkością mojej sieci. Czy ktoś może mi powiedzieć, jaki jest w miarę wiarygodny sposób na jej pomiar? Wchodzę na speedtest.net i pokazuje mi 80 Mbps (obrazek). Wchodzę na jakiś inny tester i pokazuje mi raz 8, raz 4, tylko upload zawsze jest podobny, oscylujący w granicach 1 Mbps.
Internet mam na łączach Astera, teoretycznie 10 Mbps, ale czasem mam wrażenie, że działa znacznie szybciej (prędkości pobierania dochodzą do 1,5 MB/s). Jak więc to porządnie zmierzyć?

20100829142309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czas.pol.pl
login www9
pass www9
pobierasz plik w miarę dostosowany wielkością do szybkości łącza, która być powinna i po pobraniu wchodzisz w statystykę i wg godziny pobrania powinieneś być na samym dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czemu jest jak chce kogos pingnac duzymi pakietami, np. 65000 bajtow albo wiecej to nie dochodzi, chyba ze zmniejsze np. do 1000. I czemu jest limit (przynajmniej na Win7) do 65535? Da sie zrobic, zeby bylo wiecej i zeby dochodzilo?

ps. Czy nie dochodzi mi ping tak duzymi pakietami, bo mam za maly upload i musze timout zwiekszyc? zaraz sprawdze.
Ciekawi mnie tylko ten limit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... jesli zwieksze MTU na jakas duza wartosc w routerze to wszystko bedzie dobrze chodzilo dalej? Bo mam obecnie limit ustawiony na 1500 i chyba dlatego sporo pakietow mi ginie po drodze (w przypadku wielkosci 40000 az 83%) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2010 o 22:48, kuba9876543210 napisał:

Wiecie czemu jest jak chce kogos pingnac duzymi pakietami, np. 65000 bajtow albo wiecej
to nie dochodzi, chyba ze zmniejsze np. do 1000. I czemu jest limit (przynajmniej na
Win7) do 65535? Da sie zrobic, zeby bylo wiecej i zeby dochodzilo?

A temu, żeby serwera nie dało się rozwalić atakiem DoS. Zbyt duża ilość danych w jednej chwili potrafi spowolnić, bądź nawet zawiesić komputer. Ograniczenie wielkości przyjmowanych pakietów to podstawowe zabezpieczenie przeciwko temu rodzajowi ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema co może cie powiedzieć mi o routerze z TP-linka ? Bo mam problem z netem straszne spadki transferu od b szybkiego po mega wolny.. i wydaje mi się że jest to wina routera a i internet mam radiowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 18:46, miodus napisał:

Siema co może cie powiedzieć mi o routerze z TP-linka ? Bo mam problem z netem straszne
spadki transferu od b szybkiego po mega wolny.. i wydaje mi się że jest to wina routera
a i internet mam radiowy..

Nie preferuje tych urządzenie. W moim przekonaniu wina może leżeć, z dużym prawdopodobieństwem, po stronie routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.09.2010 o 18:46, miodus napisał:

Siema co może cie powiedzieć mi o routerze z TP-linka ? Bo mam problem z netem straszne
spadki transferu od b szybkiego po mega wolny.. i wydaje mi się że jest to wina routera
a i internet mam radiowy..

Podłącz się kablem. Jak będzie normalnie, to zmień kanał w którym pracuje wifi. Jak sprwdzisz ich kilka i nic nie pomoże to musisz jakoś zmniejszyć odległość między komputerem a routerem. Warto też zabezpieczyć sieć żeby nikt się nie podpinał. WEP/TKIP + filtracja MAC i wyłączenie broadcasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Od jakiegos czasu pojawil sie u mnie problem z polaczeniem internetowym.
Otoz po uruchomieniu/zrestartowaniu komputera, nie mam od razu polaczenia z siecia internetowa, tylko musze czekac okolo 2 minut.
Po tym czasie nastepuje polaczenie z siecia internetowa.
Problem pojawil sie bez jakichkolwiek wczesniejszych symptomow.
Problem zostaje rozwiazany po instalacji swierzego systemu na pare miesiecy i nagle ni z tad ni z owad znowu sie powtarza.
Karta sieciowa jest zintegrowana na plycie glownej.
Korzystam tez z rutera, poniewaz wysyla on tez sygnal do laptopa bezprzewodowo.
Ja korzystam z polaczenia przewodem.

Moj konfig:

plyta - dfi p45 dk t2rs s775 (zintegrowana karta sieciowa marwel),
procesor - q9550,
pamiec - 2x2 gb ddr 2,
karta gr. - gtx 460,
dysk - 2x wd 2500aaks raid 0,
zasilacz - zalman 600hp,
monitor - samsung 22 cale,
system - win 7 64 bit ultimate.

Zrobilem restart i szybko wszedlem w rozwiazywanie problemow z siecia internetowa.
Taki komunikat otrzymalem jak na fotce.
Czy moglby mi ktos objasnic co to oznacza i jak z tym fantem sobie poradzic ?

Dodam, ze system zarejestrowany i mam wlaczone automatyczne aktualizacje.

Dziekuje.

Misquamaqus.

20100915101040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK.
Nie wiem o co chodzi, ale po tej operacji z samoistnym naprawianiem sie polaczenia, wszystko wrocilo do normy.
Oczywiscie chetnie przeczytam co ewentualnie moglo byc przyczyna tego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 10:11, Misquamaqus napisał:

plyta - dfi p45 dk t2rs s775 (zintegrowana karta sieciowa marwel),
procesor - q9550,
pamiec - 2x2 gb ddr 2,
karta gr. - gtx 460,
dysk - 2x wd 2500aaks raid 0,
zasilacz - zalman 600hp,
monitor - samsung 22 cale,
system - win 7 64 bit ultimate.

Blablablabla, chwalić się nie musisz, nic Ci to nie pomoże. Odpalasz CMD:
1. ipconfig
2. ping <adres bramy>
3. ping <adres jakiejś stronki>
4. ping <IP jakiejś stronki>
2 nie wraca baaardzo rzadko, ale sprawdź
3 nie wraca dość często, ale to raczej nie ten problem, jednak sprawdź
4 nie wraca tylko wtedy, gdy nie ma połączenia internetowego lub lokalnego (lub serwer jest nieczynny, ale wystarczy spingować jakąś znaną stronę, która nigdy nie ginie :))
Ale problem prawdopodobnie leży po stronie protokołu DHCP, który się zwalił - być może chwilowo, być może cyklicznie. Obserwuj temat i jeśli się to powtórzy, to natychmiastowo robisz powyższe 4 punkty i zdajesz mi raport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 20:07, Misquamaqus napisał:

Konfig zawsze sie podaje jak sie zglasza problem :)))

No to teraz będziesz wiedział. Przy problemach z siecią interesuje mnie tylko: system (w tym inf. o SP jeśli masz modem ADSL), rodzaj połączenia lokalnego, ewentualna marka modemu/routera i podstawowe badanie, które już przedstawiłem. Na tej podstawie stwierdzamy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2010 o 20:23, hans_olo napisał:

> Konfig zawsze sie podaje jak sie zglasza problem :)))
No to teraz będziesz wiedział. Przy problemach z siecią interesuje mnie tylko: system
(w tym inf. o SP jeśli masz modem ADSL), rodzaj połączenia lokalnego, ewentualna marka
modemu/routera i podstawowe badanie, które już przedstawiłem. Na tej podstawie stwierdzamy
co dalej.


muchos gracias senior vargas :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam problem , otóż od dłuższego czasu mam wolny internet , mimo że powinienem mieć 2MB , to wybija mi przy sprawdzaniu 400kb albo 800 kb . Internet się nie raz muli . Jest możliwość ( w Livebox ) sprawdzenia kto korzysta oprócz mnie z mojego neta ( czy czasem ktoś się nie podpiął ) , słyszałem że gdzie można sprawdzić jakie IP korzysta z mojego neta więc jak będzie więcej wyników znaczy że ktoś mi się podpiął :P ,


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować