Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Chińczycy pozywają Blizzarda

83 postów w tym temacie

Ekhm... Mógłbym powiedzieć, że coś się szykuje spisek przeciwko monopolistom ;P
Ale, żeby Chińczycy pozywali? To spisek albo koniec się zbliża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie na miejscu Blizzarda bym zapłacilł Chinczyką ten haracz ale tez zamknąłbym region chinski w World of Warcraft na powiedzmy pół roku moze wtedy zastatnowili by się czy łamanie praw autorskich jest tak samo traktowane w usa jak i przez chiny. Skoro Chiny łamią prawa jak leci i nic z tego nie wynika to usa tez ma takie prawa i powinien tez zlewac na ich oskarżenia potem znów cos sobie wymyslą i znów bedą musieli płacic żałosne. Albo Blizzard bedzie to końca życia popychadłem albo stanie sie wreście porządną firma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... w porównaniu do zarobków czerpanych z WoWa... pikuś. Mam nadzieję jednak, że Blizz się nie podda tak łatwo i zrobi porządek z chińskimi wojownikami o prawa autorskie do czcionek :)

Zadziwiające, że wyszło to dopiero teraz. WoW nie jest taką młodą grą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patent na czcionki to żadne novum. Przecież ile Adobe ma opatentowanych krojów czcionek, za które firmy produkujące chociażby drukarki muszą płacić? Adobe zbija na tym fortunę, jeżeli więc Chińczycy faktycznie mają prawa do tych z WoWa, to też mogą niezłą kasę zbić. Ciekawe, co Blizz zrobi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2007 o 13:16, Bodasz napisał:

20 mln za jedną czcionkę? To może i ja jakąś wymyśle? ^^

No spróbuj. Dobra czcionka to ciężka praca artystyczna i programistyczna. Każdy chce, żeby płacić mu za napisany przez niego program, a czcionka to właśnie taki mini program. Nie wiem więc co niezwykłego w tym, że ktoś chce zapłaty za swoją pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych chińczyków to wogóle popierdzieliło :P 100 mln za 5 gównianych czcionek to oznaka chyba choroby psychicznej + robienie afery na gierkowym świecie ;/ i to jeszcze sam oddział chiński blizza więc czepiają się swoich właściwie :P a więc to znowu chińczycy łamią prawa autorskie a nie ucywilizowani ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, tak czytam te wypowiedzi. Już nie mówiąc o kwocie jaką Chińczycy sobie zażyczyli, ale patrząc po waszych wypowiedziach - to jak np któryś z was napisał by program/grę/tekst na którym by chciał zarobić, a ja bym wam ten tekst/grę/program zakosił i sam sprzedał - to nie jest wielka sprawa. Nie chodzi tu o kasę, a o łamanie praw autorskich. Pozwolimy łamać prawa autorskie do czcionek, możemy usprawiedliwić łamanie praw autorskich w stosunku do wszystkiego innego. Wtedy to by dopiero było fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że w tym komunistycznym zatrzepku świata wszystko jest wspólne:D Jak mogą sobie podrabiać makarony włoskie (jak zobaczyłem we włoskiej TV nalot na takich ''biznesmenów'' to mi szczena opadła...) to co piłująryja o czcionki?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mogliby stracić 130 mln na czcionkach?!?! Jakies odszkodowanie - jeśli to prawda owszem, powinno przyslugiwać, ale n ie 100 mln. Raczej tak 10 nie więcej:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli czcionki faktycznie są chińskie to blizzard dał ciała i powienien zapłacić kase ... zwłaszcza, że 100mln dla niego to raczej niewiele, a zawsze mogą jeszcze trochę obiżyć podczas negocjacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O... LoL. Pewnie ludzie z Blizza nie wiedzieli, że nie mogą użyć tych czcionek, teraz zapłacą sobie za to 100 mln USD... ich wina - jeśli Founder miało prawa d tych fontów...

Ale widać, ze to zwykł skok na kasę, tylko nie wiem, czemu te fonty mają być tyle warte...


A na początku zamiast "czcionek" przeczytałem "członek"... (że o członkinie chodzi...) i przypomniała mi się ta fajna reklama WoW z Azjatkami^^ Głodenmu chleb na myśli? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zakładam, że Blizzard stać :).

9milionów x abonament to nawet minus koszty utrzymania gry wystarczająco dużo, żeby opłacić.

Po drugie nie sądzę, żeby jakiś sond ustanowił 100 milionów dolarów za czcionki, no ale zobaczymy jak się sprawa rozwinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować