kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Imć Smuggler, znany z szacunku do swoich "partnerów" w dyskusji i adwersarzy, od zarania dziejów (a właściwie od kiedy zaczął wypowiadać się tutaj, na gramie) odpisuje w ten sposób, jakoby z racji natłoku zajęć i obowiązków nie mając czasu porządnie odpisywać. Kij że 99,9% userów tego forum jakoś jest w stanie pisać w minimalnym choć stopniu schludnie; oraz że czyni to jego posty absolutnie niezdatnymi do użycia.

"Jeśli Ci się nie podoba, nie czytaj" (argument, jakim kiedyś posłużył się jakiś zapalony obrońca czci i honoru CDA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O nie! Wchodzę do łazienki i patrze a a ziemi się coś błyszczy. Przyglądam się bliżej.... A to 2 zł!!! Jakież było moje rozczarowanie gdy po ponownym obliczeniu kasy okazało się, że machnąłem się o 1zł. Więc teraz siedzę z 14 złociszami i nie wiem z kąt wytrzasnąć jeszcze złotówkę, przeszukałem cały dom pff..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RamiroPL - GW jest, lecz przy recenzjach. Chyba ze chodzi ci o minifelietony, bo po przekartkowaniu pisma nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę GameWalkera w starej formie. Nie jakieś popłuczyny w stylu wypowiedzi o grach przy każdej recenzji, a takie jakie było wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zmiany nie są takie złe, przywykniemy, ale parę mocnych sprzeciwów:
1) Oddajcie normalne wstępniaki. I co z tego, że pojawiało się w nich z grubsza to samo, miały swój styl. O krótkiej notce objętości kilkunastu słów już tego powiedzieć nie można.
2) Oddajecie gamewalkera! W GW nie chodziło przecież o to, by gadać o grach, było to siedlisko redakcyjnego off-topu, który się nieraz przyjemniej od recenzji czytało. Teraz GW pojawia się przy grach? To czemu na kilkanaście recenzji, są tylko 3 GW, każde ściśle na temat? Przy jednostronicowych recenzjach (a nawet większych vide DV) GW nie ma, bo miejsca brak, trudno więc się dowiedzieć co redakcja sądzi (lub nie) o tych mniejszych tytułach. Nie wszystko co dobre, da się ulepszyć, w tym wypadku to widać.
3) Dobrze byłoby, gdyby powrócił magazyn. Mnie przykładowo recenzje książek/filmów/muzyki interesowały, a jakąś kulturę propagować trzeba, więc nie widzę powodu, dla którego działu miałoby nie być. Zamiast 2 stron jakiegoś tekstu z publicystyki?
Nawet mniejsza o tę zmianę koloru NL (pomarańcz był lepszy) i jakąś mutację AR - mam nadzieję, że głosów takich jak mój będzie więcej, a redakcja weźmie je sobie do serca - z etui na DVD się udało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, oddajcie GW. Nie po to kupuję CDA, żeby czytać o waszej opinii na temat jakiejś gry. Kogo to interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 18:20, Madoc napisał:

Właśnie, oddajcie GW. Nie po to kupuję CDA, żeby czytać o waszej opinii na temat jakiejś
gry. Kogo to interesuje?

Poniekąd masz racje. Zawsze sobie czytałem z wypiekami opinie o kolejnych kaszankach :)
PS: GameWalker nie umarł tylko został "lekko" okrojony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 11:02, DonSzabla napisał:

Co racja to racja. Pełne wersje są coraz lepsze. Chociaż warto odpalić też inne gry np:
So Blonde :D Bardzo przyjemna gra przygodowa.

Wiadome, nie miałem narazie czasu na instalacje, ale jak tylko znajdę 5 min z pewnością się zapoznam, mam nadzieję, że coś pokroju Sam & Max ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 18:33, Sebo7 napisał:

Wiadome, nie miałem narazie czasu na instalacje, ale jak tylko znajdę 5 min z pewnością
się zapoznam, mam nadzieję, że coś pokroju Sam & Max ;)

No coś podobnego. Ogólnie przyjemnie się gra.
Co do głównej bohaterki. Sunny Blonde jest bardzo hm...oryginalną postacią. Zupełnie jak niektóre nastolatki. Więc łatwo utożsamić ją z koleżanką (a czasami broń Boże z dziewczyną) :)
Fajna gra oto co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 08:12, smuggler napisał:

> Hm...wiarygodność. Pamiętasz może ocenę Divine Divinity 2: Ego Draconis?
No właśnie
> :)
>

A ja mam inne pytanie dot. tej recenzji. Dlaczego recka została napisana po przejściu ok. 20-25% gry? Recenzent napisał, że nie poradził sobie z Amduzjaszem. " W obydwu moich grach w Ego Draconis nie udało mi się zbudować postaci, która byłaby w stanie pokonać Amduzjasza w świątyni Maxosa"
Myślałem, że recenzje się pisze PO UKOŃCZENIU gry. W tym przypadku można pomyśleć, że gem się zdenerwował, że twórcy udowodnili mu, iż jest casualem wychowanym na "grach" od BioWare i dlatego po grze tak "pojechał".
Nie opisał najważniejszych rzeczy - latania smokiem, bitewnej wieży i kilku innych ciekawych elementów.
Skończył grać zanim gra "rozwinęła swoje skrzydła".
Ok. Każdy ma prawo napisać taką recenzję jaką chce, ale może zamiast czekać na okolice premiery gry i opisywać swoje wrażenia po przejściu 1/4 bądź 1/5 gry, zaczęlibyście pisać recenzje na podstawie wersji DEMO gier (jeśli takowe istnieją)? Recki byłyby w wielu przypadkach trochę szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 16:37, Szarakus napisał:

...czyli nie ma to jak popołudiowy atak spoilerów ;/

A nie uważasz, że jedna osoba może nie chcieć zobaczyć, a reszta chce? To jak z pierwszymi wrażeniami z gry. Jedni nie chcą nic wiedzieć o danej grze, reszta chce. Ja popieram tych drugich :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 18:50, Kirabaxior napisał:

> ...czyli nie ma to jak popołudiowy atak spoilerów ;/
A nie uważasz, że jedna osoba może nie chcieć zobaczyć, a reszta chce? To jak z pierwszymi
wrażeniami z gry. Jedni nie chcą nic wiedzieć o danej grze, reszta chce. Ja popieram
tych drugich :>

Spoiler

Sorry, nie mogłem wymyślić głupszej odpowiedzi ;s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 18:02, Liqid napisał:

Ogólnie to zmiany nie są takie złe, przywykniemy, ale parę mocnych sprzeciwów:


Właśnie miałem wypunktować te same rzeczy ... zgadzam się w 100%, nieodłączne elementy pisma znikają ... co jest?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się