kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Przy 10 dla DS2 to ta komisja chyba tez byla, o http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2694&pid=37133
Chyba wieksze zamieszanie bylo 10 dla ME3?

Nie kupuje cda, wiec nie znam obecnego stylu, ale ogolnie to recenzje "branzowe" stracily dla mnie znaczenie, bo trzeba poznac recenzenta i ewentualnie miec wspolny gust(?), by ocena miala wieksze znaczenie dla zakupu. A recenzent to nie gracz, ktory musi wydac min.100 jezeli gre chce miec na premiere, plus tak serio nie wiadomo ile & jak recenzent spedzil czas nad gra. Dodatkowo "zwykli" gracze sa bardziej wyczuleni na bugi oraz na problemy z uruchomieniem gry, bo np. serwer wysiadal- jakis recenzent doswiadczyl takiego problemu w recenzji?, a to tez wplywa na radosc z grania, co z tego, ze naprawia-skoro oczekuje sie dzialajacego produktu? A ci, co chca pograc tanio to poczekaja (przy kilku firmach spadki cen w roku premiery sa prawie pewne) , a nawet wyjdzie im "lepiej" bo trafi sie goty tansze niz podstawka+dlc nabywane osobno. bla bla itd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w sumie nie wnikam ... Przestaje mnie to obchodzić, po 10 dla DS2 i 5 dla wolfa stwierdziłem że przestaje to kupowac i tyle ;) w obecnej chwili znam wiele lepszych sposobów na lepsze wykorzystanie tych 16 złociszy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy za oknem zniechęcający do wszelkiej aktywności upał (albo dla odmiany leje jak z cebra), a w głowie kołacze się tylko „nuuudziii miiii sięęęę…”, śpieszymy z odsieczą. Najnowszy CDA – w sprzedaży od wtorku 29 lipca (132 strony, 2 DVD, cena 15,99 zł) – powinien skutecznie zająć wam czas. Ci, co lubią pograć, dostaną świeżutkiego FPS-a Far Cry 3 Blood Dragon oraz grę akcji Dogfight 1942 PL (rozmaite dodatkowe atrakcje na razie pomijam, wrócimy do nich za parę akapitów). A ci, co lubią czytać…

Numer zaczynamy od powiększonego i odświeżonego działu Info. (Jesteśmy ciekawi waszych opinii na jego temat). W zapowiedziach m.in. The Vanishing of Ethan Carter (najnowsza produkcja Adriana Chmielarza i jego studia The Astronauts), PES 2015, Lego Batman 3: Beyond Gotham, Blood Bowl 2, Dragon Ball: Xenoverse i niedawno ujawniony Battleborn (nowa gra studia Gearbox – twórców Borderlands). Wiele gier mieliśmy okazję ograć przedpremierowo, wymienimy tu tylko kilka najważniejszych pozycji opatrzonych pieczątka „już graliśmy”: World of Warcraft: Warlords of Draenor, Wiedźmin Gra Przygodowa, Risen 3: Władcy tytanów, Elite: Dangerous, Heroes of the Storm, Transformers Universe, Bayonetta 2. Łącznie w dziale W produkcji goszczą w tym wydaniu 23 tytuły.

W recenzjach spośród 21 tekstów szczególnie polecamy Divinity: Original Sin, Valiant Hearts: The Great War, The Last of Us Remastered, MotoGP 14, NASCAR ‘14, The Wolf Among Us. Uwagę fanów strategii zwracamy na hołd dla klasycznego X-COM-a (Xenonauts) oraz najnowszą odsłonę King’s Bounty (Mroczna siła). Jest też DLC do Titanfalla, a i fani kaszanek znajdą w tym numerze parę kąsków ociekających żółcią recenzentów.

Jak zawsze zachęcamy do lektury Publicystyki. Pod niepozornym tytułem „ŁamigłóWWWki” ukrywa się artykuł o stronach internetowych oferujących rozmaite zagadki i szyfry. Przy niektórych z nich nasze comiesięczne przecieki pełnych wersji są jak piknik na łące przy półrocznej misji bojowej w Afganistanie. W Grach wiecznie żywych Berlin zgłębia zawiłą fabułę cyklu Dark Souls. Jest też ostatnia już część przeglądu najlepszych produkcji naszego osiemnastolecia. W Epitafium polski akcent – Sadness (survival horror na Wii U). Zamieściliśmy również dwugłos redakcyjny o polityce EA, z podziałem na dobrego i złego glinę. Nie zabraknie felietonów. Greg w „Ty @#$%^& noobie!!!” tłumaczy, dlaczego przestał grać w Worlds of Tanks, Berlin radzi „Wsadź sobie te swoje historyjki” (rzecz o tym, że do niektórych gier niepotrzebnie wciskana jest fabuła), a Smuggler w „Pożytkach z porządków” przedstawia efekt grzebania w przepastnych zakamarkach redakcyjnych biurek. Zainteresowani wielkimi ludźmi branży powinni zapoznać się z artykułem o Hironobu Sakaguchim (twórcy serii Final Fantasy). Do tego dorzucamy stroniczkę poświęconą treningowi ze smartfonem (do numeru dodajemy kod na miesiąc konta premium do aplikacji Endomondo), przegląd najlepszych naszych zdaniem darmowych gier tego roku, a także garść Szpil wetkniętych branży.

W dziale sprzętowym bryluje megaporadnik poświęcony „pimpowaniu” Windowsa. Po jego przeczytaniu będziecie umieli zmienić wygląd swojego systemu tak, że rodzony Microsoft go nie pozna. Omawiamy też najważniejsze benchmarki i programy diagnostyczne (większość z nich znajdziecie na DVD), a w Trendach Allor pokazuje świat, w którym „Mały Brat patrzy” na nas za pośrednictwem smarturządzeń (inteligentnych zegarków, bransoletek itp.). Nie zabraknie też rzecz jasna testów sprzętu: smartfonów, słuchawek dla aktywnych, routerów, notebooka, minikomputera dla graczy, monitora, karty Wi-Fi na USB.

Oczywiście tradycyjnie będą również Action Redaction oraz Na Luzie.

W numerze znajdziecie rozmaite bonusy – wspomniany kod na konto premium do Endomondo to tylko jeden z nich. Oprócz niego otrzymacie 25 zł do wydania w grze Royal Quest (stworzonej przez autorów King’s Bounty), skany rocznika CDA z 2003 roku oraz 100 punktów do wykorzystania w serwisie dogry.pl.

Na DVD dwie przytoczone już pełne wersje gier: FPS Far Cry 3 Blood Dragon oraz gra akcji Dogfight 1942 PL (plus dwa solidne DLC do tej drugiej). Oprócz tego benchmarki i programy diagnostyczne, stosik gier freeware, kilka najlepszych tytułów tetrisopodobnych z okazji trzydziestolecia Tetrisa, mody do gier Stalker: Zew Prypeci oraz Watch Dogs, kolejna odsłona Pod ostrzałem (tym razem 9kier), gameplaye, kilka e-booków, trailery oraz masa innych bonusów.

Zainteresowanym przypominamy: CDA 09/2014 w sprzedaży od wtorku 29.07.


###############################SPIS TREŚCI##############################


Info

#####W PRODUKCJI

The Vanishing of Ethan Carter
Dragon Ball: Xenoverse
Lego Batman 3: Beyond Gotham
Armello
Blood Bowl 2
PES 2015
The Universim
Battleborn

JUŻ GRALIŚMY
World of Warcraft: Warlords of Draenor
Hex: Shards of Fate
Orcs Must Die! Unchained
Landmark
Endless Legend
Uemeu
The Forest
Nekro
Transformers Universe
Elite: Dangerous
Shadows: Heretic Kingdoms
Wiedźmin Gra Przygodowa
Bayonetta 2
Heroes of the Storm
Risen 3: Władcy tytanów

########RECENZJE

Divinity: Original Sin
Valiant Hearts: The Great War
Transformers: Rise of the Dark Spark
Guacamelee! Super Turbo Champion Edition
The Last of Us Remastered
MotoGP 14
NASCAR ‘14
The Wolf Among Us
Wayward Manor
Xenonauts
Company of Heroes 2: Armie frontu zachodniego
Z
King’s Bounty: Mroczna siła
Entwined
Space Run
Shovel Knight
Max: The Curse of Brotherhood
Titanfall: Expedition
Anomaly Defenders
Gunhound EX
Legends of Persia


##############Publicystyka

ŁamigłóWWWki
Wielcy branży: Chodzący po mgle
Gry wiecznie żywe – Dark Souls
Najlepsze gry 1996-2014, część 6 (ostatnia)
Epitafium – Sadness
Trening ze smartfonem
Dwugłos o EA
Felieton: Ty @#$%^& noobie!!!
Felieton: Wsadź sobie te swoje historyjki
Felieton: Pożytek z porządków
Najlepsze darmowe gry 2014
Szpile

###TECHNOLOGIE

Info

MEGAPORADNIK
Dostosuj Windowsa do siebie

TESTY
Smartfon Huawei Ascend P7
Tabfon Prestigio MultiPhone PAP7600 DUO
Słuchawki dokanałowe Creative Hitz MA350
Słuchawki dokanałowe Jabra Active
Słuchawki dokanałowe Skullcandy Fix Mic3
Słuchawki dokanałowe Thomson EAR5112BK/BL
Router bezprzewodowy Edimax BR-6478AC
Router bezprzewodowy TP-Link Archer C2
Karta Wi-Fi na USB Edimax EW-7822UAC
Monitor dla graczy Eizo Foris FS2434
Minikomputer dla graczy ZOTAC ZBOX EN760 Plus
Tablet Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 16 GB LTE
Tabfon Nokia Lumia 1320
Notebook MSI GE60

Poradnik
Co w pececie piszczy? – benchmarki i programy diagnostyczne

Trendy
Mały Brat patrzy – zapisywanie życia na smarturządzeniach


############Inne

Prenumerata
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość płyt DVD


####################ZAWARTOŚĆ DVD################

PEŁNE WERSJE:

Far Cry 3 Blood Dragon
Dogfight 1942 PL

PROGRAMY:

3DMark
CPU-Z
CrystalMark
GPU-Z
HWMonitor
IntelBurnTest
LAN Speed
PC Mark 8
SSD Life
Unigine Heaven Benchmark 4.0
Unigine Valley Benchmark 1.0

FREEWARE:

Baby Mummy’s Curse
Bewilder House
Bunker16
Dungeons of Wor II
Hue
Moyo HD
Outer Wilds
Sepulchre
X-Speed Race 2

TETRISY:

Crack Attack!
Cultris II
Duotris
HaCKeR
Puzzle Express
Tetra Blocks
Tetris Zone

MODULATOR:

Mody do Stalker: Zew Prypeci oraz Wat

GAMEPLAYE:

Divinity: Original Sin
The Wolf Among Us
Valiant Hearts: The Great War


NA LUZIE:

Obrazki
Obrazki i animowane gify
Marek Lenc
BONUS:
ActionMag
Archiwum CD-Action 2003
Dni Fantastyki – galleria
Esensja
ESL Frankfurt – galleria
FAQ - wersja 3.3.1
Tapety

E-BOOKI:

Pieczęć na niebie
Poszukiwacz piękna
Ludzie pająki

URODZINY CD-ACTION:

Pod ostrzałem – 9kier

ZWIASTUNY:

Blackhole
Blue Estate
Borderlands: The Pre-Sequel!
Deponia: The Complete Journey
Evolve
Guns Up!
King''s Bounty: Dark Side
Sacred 3
Secret Ponchos
Space Hulk
We are the Dwarves!

ROYAL QUEST:

Royal Quest
Tapety

FIFA WORLD:

FIFA World
Galeria
Filmiki wprowadzające


#### PEŁNA WERSJA

Far Cry 3 Blood Dragon

Gatunek: FPS
PEGI: 18
Producent: Ubisoft Montréal
Wersja PL: oficjalnej brak
Ocena w CDA: 9 (06/2012)
Multi: brak
PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,66 GHz, 2 GB RAM, GF 8800

Panie, panowie, magazyn CD-Action ma zaszczyt przedstawić jedną z najlepiej ocenianych gier minionego lata: samodzielny dodatek, który okazał się, o rany, czymś tak bardzo odmiennym od standardowego „więcej tego samego”. Blood Dragon nie tylko nie rozwijał motywów oryginalnego Far Cry’a 3, ale demonstracyjnie zerwał z jego scenerią i bohaterami, a nawet w dużej mierze konwencją, stając się wściekle grywalnym hołdem składanym kiczowatemu kinu akcji lat 80. Far Cry 3 Blood Dragon to FPS w otwartym świecie pozwalający na sporą swobodę rozgrywki – istnieją polowania i generowane proceduralnie misje dodatkowe. Jego oparta na sztampie, z zemstą na pierwszym planie, kampania nie jest jednak wcale krótka, a obszar, na którym się rozgrywa, jest naprawdę niemały. W grze dostępne są pojazdy. Do tego dochodzą świetlne nóż i łuk (to trzeba zobaczyć samemu!) oraz kilka rodzajów granatów i ładunków wybuchowych.

Uwaga, gra wymaga konta i klienta Uplay. Kod aktywacyjny nadrukowany jest na płycie z grą.

Gra jest po angielsku, ale w sieci bez problemu znajdziecie spolszczenie zrobione przez fanów.


#### PEŁNA WERSJA
Dogfight 1942 PL + 2 DLC

Gatunek: akcja
PEGI: 12
Producent: City Interactive
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7 (06/2012)
Multi: lokalny co-op, rywalizacja do 2 osób
PC: XP/Vista/7, CPU dwurdzeniowy 2,2 GHz, 1 GB RAM, GF 8600

Zręcznościowa latajka produkcji CI Games wraz z dwoma oficjalnymi DLC: Russia Under Siege oraz Fire Over Africa (w grze przetłumaczone na Wchodni wiatr i Piaski Afryki). Nietrudna i nieskomplikowana, niemniej zrealizowana z zaskakującym rozmachem audiowizualnym i dbałością o takie nawet szczegóły jak szkockie i walijskie akcenty anglojęzycznych skrzydłowych. Miłe jest także to, że w hangarze wśród kilkunastu klasycznych samolotów ery drugiej wojny światowej znajdziemy PZL Jastrzębia!

Oferowane wam przez nas Dogfight 1942 w wersji premium zawiera trzy kampanie. Dodatkowo każdą da się przejść w tandemie – także na jednym komputerze na podzielonym ekranie. Do wyboru są też tryby szybkiej akcji oraz multiplayer: walka myśliwska do limitu zestrzeleń lub przetrwanie wśród niekończących się fal coraz mocniejszych przeciwników. Jest i ładnie, i szybko, więc... do maszyn!

Kod Steam nadrukowany jest na płycie.


####
30 lat Tetrisa
Najpopularniejsza gra sdjełana w Sojuzje – Tetris – kończy 30 lat! Z tej okazji przedstawiamy wybór najciekawszych gier tetrisopodobnych.

####
Benchmarki
Każdy szanujący się gracz wie, co w jego pececie piszczy i dlaczego. Nawet ci jednak, którzy obudzeni w nocy bezbłędnie wyrecytują swój konfig, dowiedzą się czegoś nowego dzięki naszemu wyborowi benchmarków.

####
Modulator
Tym razem Krigore zachęca do moddowania Stalkera: Zewu Prypeci (daliśmy go wam w zeszłym roku w pełnej wersji w numerze 12/13) oraz dla odmiany zupełnej nowości: Watch Dogs.

####
Endomondo
W kartoniku na płyty znajdziecie kod na 30 dni konta premium w serwisie Endomondo.

####
Royal Quest
Każdy kod bonusowy daje konto premium na 7 dni, które zwiększa zdobywane doświadczenie oraz łup z potworów i umożliwia darmową teleportację między opiekunkami. Każdy oferuje także zestaw do ulepszeń przedmiotów, dzięki któremu gracz będzie mógł wzmocnić broń czy nałożyć na nią odpowiednią pieczęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 3: Blood Dragon? No, no, postaraliście się. Choć sama gra niespecjalnie mnie przekonuje (mam jednak nadzieję, że zmieni się to po zagraniu), to mamy tu kandydata na najlepszego pełniaka w tym roku (choć oczywiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby został przebity, nawet wielokrotnie :D) - samodzielny dodatek do jednej z najpopularniejszych serii na rynku to jednak jest coś, w dodatku gra ma zaledwie nieco ponad rok. Fajnie, że znowu umieszczacie skany numerów. Jest to jednorazowy wyskok czy można liczyć na skany kolejnych lat? Po dostaniu numeru w swoje ręce okaże się, czy nie wpadnę tu z bólem rzyci z pewnego powodu ;-) Aha, świetna okładka.

BTW. Chyba po raz pierwszy w historii nikt nie napisał, jakie pełniaki na nas czekają. Sam miałem to zrobić, ale w ciągu tej minuty, jaką zajęło mi włączenie komputera, pomysł ten zdążył wypaść mi z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm , nawet mimo całego cyrku z reckami Wolfensteina i Dark Souls 2 , to pokuszę się o ten numer . Co prawda w Far Cry 3 : Blood Dragon już grałem , ale widać że jeśli chodzi o pełniaki to tym razem naprawdę się postarali. A i cały numer prezentuje się naprawdę ciekawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smugg, właśnie przeczytałem co i jak - naprawdę wy sami w redakcji musicie walczyć z tymi kodami do FC3:BD? Aż się wierzyć nie chce. Jeżeli tak to współczuję wam takiej roboty. Szkoda że ktoś [?] nawalił aż do tego stopnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 11:24, Tyler_D napisał:

Smugg, właśnie przeczytałem co i jak - naprawdę wy sami w redakcji musicie walczyć z
tymi kodami do FC3:BD? Aż się wierzyć nie chce. Jeżeli tak to współczuję wam takiej roboty.
Szkoda że ktoś [?] nawalił aż do tego stopnia.

Niestety coś poszło nie tak i cały nakład mieli wydrukowany z błędnymi kodami. Starczyło przesłać zdjęcie płyt z numeru z widocznymi kodami i odsyłają prawidłowe. Roboty bez wątpienia mieli masę, jak robili to też po nocach, np. mail od nich przyszedł do mnie o 4:47 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym czytałem i o tym mówię. Co prawda nie wiem dokładnie jak to wygląda [ sprawa z serialami, odpowiedzialność za nie, dostęp, drukowanie ich i tak dalej ] ale to trochę dziwne dla mnie że redakcja [?] musiała to robić sama a nie tłocznia czy kto tam był za to odpowiedzialny. O tych nockach też właśnie czytałem w newsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jakiś błąd w tłoczni lub przesłano im błędną serię kodów. Tłocznia pewnie nie dysponuje kodami, więc to raczej z tego powodu musiało się tym osobiście zająć CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 15:41, Arcling napisał:

Widocznie jakiś błąd w tłoczni lub przesłano im błędną serię kodów. Tłocznia pewnie nie
dysponuje kodami, więc to raczej z tego powodu musiało się tym osobiście zająć CDA.

czyli co ja mam zły kod? bo jeszcze nie instalowałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 16:36, Tyler_D napisał:

Gdyby nie gram pl żyłbym ze świadomością, że wszystko ok, potem za pół roku próbował zainstalować a tu pi**. Podobno tylko 1 miesiąc wysyłają... a co jak komuś za dwa się przypomni... powinni też w ramach rewanżu trochę golda do WoTa dać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 16:41, Paoro napisał:

powinni też w ramach rewanżu trochę golda do WoTa dać :P

I kody do Margonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ja co prawda numeru nie kupiłem [ choć nie powiem, Blood Dragon kusi bo trójkę wspominam bardzo mile ] a o całej ''aferze'' dowiedziałem się na ... filmwebie patrząc sobie na stronę tej właśnie gry. I myślę że nawet jeżeli komuś jakimś cudem by się przypomniało za pół roku to jakby grzecznie napisał do redakcji to chyba by potrafili coś na to zaradzić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 16:56, Tyler_D napisał:

Hehe, ja co prawda numeru nie kupiłem [ choć nie powiem, Blood Dragon kusi bo trójkę
wspominam bardzo mile ] a o całej ''aferze'' dowiedziałem się na ... filmwebie patrząc
sobie na stronę tej właśnie gry. I myślę że nawet jeżeli komuś jakimś cudem by się przypomniało
za pół roku to jakby grzecznie napisał do redakcji to chyba by potrafili coś na to zaradzić.
;)

Z tego co zrozumiałem to wszystkie poza Endomondo są błędne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, naprawdę nie wiem stary. :) Musisz poczekać aż ktoś się wypowie kto kupił tej numer albo prędzej zajrzy tu Smuggie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się