kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Tak, tlocznia zrobila nam "piekny" numer i wszystkie kody poza Endomondo sa nie ten teges.

Ale wystarczy 1 email by w pare godzin dostac prawidlowy zestaw. I bedziemy je wysylac tak dlugo, jak beda ludzie zglaszali ten problem, wiec bez strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2014 o 16:41, Paoro napisał:

> http://www.cdaction.pl/news-39069/bledne-kody-do-gier-w-cda-092014-update.html
Gdyby nie gram pl żyłbym ze świadomością, że wszystko ok, potem za pół roku próbował
zainstalować a tu pi**. Podobno tylko 1 miesiąc wysyłają... a co jak komuś za dwa się
przypomni... powinni też w ramach rewanżu trochę golda do WoTa dać :P


Bzdura, zaden 1 miesiac. Reklamacje sa zwykle uwzgledniane przez 3-4 miesiace, a tu mysle, ze wprowadzimy zasade "masz problem z tymi kodami - niewazne kiedy - zalatwimy to".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to was ładnie załatwili, nie ma co ...

A co do cytowanego przez ciebie tekstu, myślę że chodziło o to co było w newsie czyli Kody będziemy wysyłać przez cały miesiąc, do skutku, aż wszyscy będą szczęśliwi i zadowoleni :) czyli można to zrozumieć tak, że będą wysyłane przez tych wszystkich którzy się zgłoszą w ciągu miesiąca.

Ale to miło z waszej strony że profesjonalnie i rzetelnie do tego podchodzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2014 o 11:52, TojaSmuggler napisał:

>/.../ a tu mysle,
ze wprowadzimy zasade "masz problem z tymi kodami - niewazne kiedy - zalatwimy to".

No cóż. Jestem w bojowym nastroju (6 piw królewskich w ciągu 5 godzin) więc postaram Ci się to jakoś uświadomić. Trzymam Ciebie, osobiście, za słowo: jeśli tylko mój znajomy Alzheimer pozwoli, to za bliżej nieokreśloną ilość miesięcy, zwrócę się do Ciebie osobiście (to znaczy, jak najdzie mnie gwałtowna potrzeba grania!) i wtedy, jak rozumiem, podasz mi stosowne kody?
No cóż, natura ludzka jest słaba. Ale zapamiętaj ten wypadek przy pracy i w imieniu RedNacz. i, oczywiście, w swoim własnym, postawisz czteropak Królewskiego z dostawą do domu? Oczywiście tylko wtedy, gdyby kody były już nieaktualne...
A, zapomniałem dodać: mój bliski kumpel Alzheimer bywa nieprzewidywalny... potrafi coś mi przypomnieć po roku. Albo i dwóch. No to czekam, aż mi przypomni... ;-D i na ten czteropak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 11:52, TojaSmuggler napisał:

Bzdura, zaden 1 miesiac. Reklamacje sa zwykle uwzgledniane przez 3-4 miesiace, a tu mysle,
ze wprowadzimy zasade "masz problem z tymi kodami - niewazne kiedy - zalatwimy to".

Tak jak mój przedmówca napisał niebezpieczna deklaracja, nom ale jak tak to ok, tym bardziej jestem pełen podziwu. Co do tego 1 miesiąca to faktycznie tak jak Tyler_D napisał, tym się zasugerowałem i na wszelki wypadek wolałem rozwiać wszelkie wątpliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 17:17, KrzysztofMarek napisał:

No cóż. Jestem w bojowym nastroju (6 piw królewskich w ciągu 5 godzin) więc postaram
Ci się to jakoś uświadomić. Trzymam Ciebie, osobiście, za słowo: jeśli tylko mój znajomy
Alzheimer pozwoli, to za bliżej nieokreśloną ilość miesięcy, zwrócę się do Ciebie osobiście
(to znaczy, jak najdzie mnie gwałtowna potrzeba grania!) i wtedy, jak rozumiem, podasz
mi stosowne kody?


o ile spelnisz warunki - fotka plyty z kodem jako zalacznik e-maila to czemu nie. Naturalnie jesli skontaktujesz sie ze mna gdy beda mial 89 lat i robil pod siebie oraz mowil do pielegniarki "wnusiu" to moga byc pewne problemy. Ale jesli bedzie sie to dzialo w jakims w miare sensownym czasie (powiedzmy roku?) to powiem jak niewidomy dzokej - nie widze przeszkod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2014 o 16:38, Tyler_D napisał:

No to was ładnie załatwili, nie ma co ...

A co do cytowanego przez ciebie tekstu, myślę że chodziło o to co było w newsie czyli
Kody będziemy wysyłać przez cały miesiąc, do skutku, aż wszyscy będą szczęśliwi i
zadowoleni :)
czyli można to zrozumieć tak, że będą wysyłane przez tych wszystkich
którzy się zgłoszą w ciągu miesiąca.



OK, sformulowanie mozna byla tak odebrac, chodzilo nam raczej o "dopoki pismo jest w sprzedazy" choc przeciez niektorzy kupuja i po czasie (archiwalia itd.) albo odpalaja gry dopiero po paru miesiacach wiec doprecyzowalem, zeby byla pewnosc, ze NIKOGO na lodzie nie zostawimy.


Swoja droga kombinujemy tez cosik do nastepnego numeru (tzn. jakis sensowny bonus), zeby byla rekompensata za straty moralne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 12:49, TojaSmuggler napisał:

Swoja droga kombinujemy tez cosik do nastepnego numeru (tzn. jakis sensowny bonus), zeby
byla rekompensata za straty moralne.



Uff, dobrze, że podczas mojej comiesięcznej wizyty w tym temacie trafiłem na informacje o tych błędnych kodach- dziś po pracy chciałem pograć w Blood Dragona- delikatna konsternacja pojawiłaby się na mojej twarzy jakby kod nie zadziałał.

W takim razie po pracy ślę fotkę płytki i jestem ciekaw cóż to za bonus szykujecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2014 o 12:34, TojaSmuggler napisał:

Pogadalem z autorem, z ciekawosci, mowil ze przy Risenie odda hold calemu cyklowi (choc
oczywiscie beda kontrowersje, ze czemu Risen, i Risen to nie Gothik :))


Widzisz, Smuggler, przyglądam się temu Waszemu zestawieniu i za nic w świecie nie widzę tam ani jednej części Risena. Mógłbyś poruszyć tę kwestię z autorem i dać nam tutaj odpowiedź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 13:27, Gumisiek2 napisał:

Widzisz, Smuggler, przyglądam się temu Waszemu zestawieniu i za nic w świecie nie widzę
tam ani jednej części Risena. Mógłbyś poruszyć tę kwestię z autorem i dać nam tutaj odpowiedź?

Co prawda może mieli w planach dać Risena do tego zestawienia ( co można wywnioskować z tego co mówił tu Smugg ) ale wg mnie ani Gothic ani tym bardziej Risen nie zasługują na to by być w tym zestawieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 12:46, TojaSmuggler napisał:

>/.../. Naturalnie
jesli skontaktujesz sie ze mna gdy beda mial 89 lat i robil pod siebie oraz mowil do
pielegniarki "wnusiu" to moga byc pewne problemy. Ale jesli bedzie sie to dzialo w jakims
w miare sensownym czasie (powiedzmy roku?) to powiem jak niewidomy dzokej - nie widze
przeszkod.

No cóż, rok, nie wyrok, dwa lata, jak dla brata. Ale za trzy lata, to kto wie? O ile, oczywiście, mój coraz bliższy kolega Alzheimer pozwoli i cokolwiek napisać. Pod lichym pretekstem, ze nie rozróżniam liter na klawiaturze. Tym niemniej trzymam za słowo!
P.S.
Pod siebie będziesz robił, jak skończysz setkę. A i to tylko wtedy, jak nie będzie nikogo, kto Cię w porę nie odprowadzi... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 13:50, Morrdin napisał:

Co prawda może mieli w planach dać Risena do tego zestawienia ( co można wywnioskować
z tego co mówił tu Smugg ) ale wg mnie ani Gothic ani tym bardziej Risen nie zasługują
na to by być w tym zestawieniu


Nie interesuje mnie Twoje zdanie. Gry wybierał gem, który powinien zachować obiektywizm, a nieumieszczenie w zestawieniu gier, których trzy kolejne części zgarniały oceny rzędu 9/10 to blamaż. Ile jest takich serii gier, których każda kolejna część dostaje prawie maksymalną ocenę? A jeżeli jest to subiektywny przegląd, to artykułu powinny być zatytułowane "Najlepsze gry lat 1996-2014 według gema (i tylko gema)".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:22, Gumisiek2 napisał:

Nie interesuje mnie Twoje zdanie. Gry wybierał gem, który powinien zachować obiektywizm,
a nieumieszczenie w zestawieniu gier, których trzy kolejne części zgarniały oceny rzędu
9/10 to blamaż. Ile jest takich serii gier, których każda kolejna część dostaje prawie
maksymalną ocenę? A jeżeli jest to subiektywny przegląd, to artykułu powinny być zatytułowane
"Najlepsze gry lat 1996-2014 według gema (i tylko gema)".

A to z kolei jest twoje i tylko twoje zdanie że gothic jest taki świetny . Popularność zyskał tylko w Niemczech i Polsce i zdecydowanie nie jest to ponadczasowa gra która mogłaby powalczyć w zestawieniach najlepszych gier danego roku . Może z biegu czasu myślą że te oceny dla Gothica ( zwłaszcza 9 dla G3 ) były za wysokie np . I że było wiele gier w tamtych latach które były lepsze . W takiej sytuacji nieumieszczenie tego tytułu wydaje się rozsądne ( tylko przypomnę Ci że w momencie Premiery G3 np był zupełnie niegrywalny miał mnóstwo bugów skopany system walki i widać było że gra została wydana pośpiesznie . W większości zebrała oceny na poziomie 4-5 średnia około 55% ) Może teraz z biegu czasu uważają że 9 była oceną na wyrost ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ > A to z kolei jest twoje i tylko twoje zdanie że gothic jest taki świetny .
Ależ oczywiście! Każdy ma swoją wizje gier, jedne mu się , nie wiedzieć czemu, podobają, inne odwala na starcie. Mnie Gothic''ki bardzo się podobały, łącznie z trójką, która u mnie, w mojej konfiguracji sprzętowej (120x1024) chodziła idealnie, bez bugów. Wiem, oczywiście, że inni mieli problemy, zresztą ja sam je miałem po zmianie komputera na (przynajmniej teoretycznie), zmianie na mocniejszy>

Dnia 04.08.2014 o 18:06, Morrdin napisał:

Popularność
zyskał tylko w Niemczech i Polsce i zdecydowanie nie jest to ponadczasowa gra która mogłaby
powalczyć w zestawieniach najlepszych gier danego roku .

I zgodzę się i zaprzeczę. W w Gothic''ki gram od wielu lat (aktualnie w NOC Kruka) i nadal te gry mnie cieszą i bawią. Chociaż teraz widzę więcej niekonsekwencji, możliwych (ale do uniknięcia) bugów.

Dnia 04.08.2014 o 18:06, Morrdin napisał:

Może z biegu czasu myślą że
te oceny dla Gothica ( zwłaszcza 9 dla G3 ) były za wysokie np . I że było wiele gier
w tamtych latach które były lepsze .

Na przykład jakie? Bo obawiam się, że te, które dla Ciebie były "lepsze", dla mnie były po prostu niegodne uwagi. Zapewne znasz rzymskie powiedzenie " de gustibus... non est disputandum".

Dnia 04.08.2014 o 18:06, Morrdin napisał:

W takiej sytuacji nieumieszczenie tego tytułu wydaje
się rozsądne ( tylko przypomnę Ci że w momencie Premiery G3 np był zupełnie niegrywalny
miał mnóstwo bugów skopany system walki i widać było że gra została wydana pośpiesznie
. W większości zebrała oceny na poziomie 4-5 średnia około 55% ) Może teraz z biegu czasu
uważają że 9 była oceną na wyrost ?

To Twoje zdanie, do którego masz prawo. Mnie grało się świetnie i ówczesnej oceny 9 nie uważam za zawyżoną. Więcej, teraz, po fanowskich poprawkach i dodatkach dałbym jej z czystym sumieniem 10. Oczywiście, grając na jeszcze nowszym komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 18:06, Morrdin napisał:

A to z kolei jest twoje i tylko twoje zdanie że gothic jest taki świetny .


Był tu kiedyś na forum konkurs na najlepszą grę ostatnich 10 lat. Pierwsze miejsce zajął Gothic, drugie Wiedźmin, trzecie Gothic II (Gothiki mogły być zamienione miejscami, nie pamiętam już dokładnie). Wygląda więc na to, że nie jest to tylko moje zdanie, co?

Dnia 04.08.2014 o 18:06, Morrdin napisał:

Popularność zyskał tylko w Niemczech i Polsce


A my gdzie jesteśmy, w Guantánamo? Wybacz, że oczekiwałbym umieszczenia w tym zestawieniu jednej z najpopularniejszych w Polsce gier. To kompletnie nie ma racji bytu. Śmieszy mnie też powtarzanie jak mantry słów, że gra zdobyła popularność tylko w Polsce i w Niemczech, ale przynajmniej można od razu poznać po nich ignoranta. Dla Twojej wiadomości: gra jest bardzo popularna w Rosji i niewiele mniej w Wielkiej Brytanii oraz Francji. To, że Amerykanie się nią nie podniecają, nie znaczy, że gra nie jest warta uwagi. Ale skoro idziemy tą drogą, to powiedz mi, gdzie (poza Japonią) zyskał popularność umieszczony w zestawieniu Dragon Warrior VII?

Dnia 04.08.2014 o 18:06, Morrdin napisał:

i zdecydowanie nie jest to ponadczasowa gra która mogłaby
powalczyć w zestawieniach najlepszych gier danego roku . Może z biegu czasu myślą że
te oceny dla Gothica ( zwłaszcza 9 dla G3 ) były za wysokie np . I że było wiele gier
w tamtych latach które były lepsze.


Szkoda, że nie pomyśleli tak o Oblivionie, w którym patent zwany level scalingiem okazał się kompletnie nieudany i rujnował całą przyjemność z rozgrywki. Na całym świecie sytuacja związana z Oblivionem wyglądała tak:
1. Podniecenie, bo kolejna część serii TES, bo taka piękna grafika.
2. Oceny rzędu 9/10 oraz 10/10 od dziennikarzy zachodnich, których znakomita większość ocenia gry zaledwie po kilku godzinach obcowania z danym tytułem, co w przypadku tak rozbudowanego tytułu jak Oblivion jest nieporozumieniem.
3. Pierwsze marudzenie na level scaling.
4. Fala hejtu na ten idiotyczny pomysł i zapomnienie o grze lub granie w nią z zaciśniętymi zębami.

Dnia 04.08.2014 o 18:06, Morrdin napisał:

W takiej sytuacji nieumieszczenie tego tytułu wydaje
się rozsądne ( tylko przypomnę Ci że w momencie Premiery G3 np był zupełnie niegrywalny
miał mnóstwo bugów skopany system walki i widać było że gra została wydana pośpiesznie
. W większości zebrała oceny na poziomie 4-5 średnia około 55% )


W zestawieniu znalazł się pierwszy S.T.A.L.K.E.R., który miał równie dużo bugów, co Gothic 3. W zestawieniu znalazł się Resident Evil 4, który dopiero po odpowiednim patchu dostał drugą recenzję, a w pierwszej został oceniony na, o ile dobrze pamiętam, 6+/10 lub 7+/10. Więc pomińmy kwestię bugów.

BTW. W opisie Final Fantasy X znajduje się zdanie "Zgadnijcie, co my sądzimy". Czyli że gem nie był osamotniony w wyborze gier? W takiej sytuacji niezamieszczenie Gothika jest jeszcze większą kompromitacją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy ? Tutaj jako grę ostatnich 10 lat można sobie wybrać nawet Aliens:Colonial Marines , i nie będzie to miało żadnego związku z tym czy Gothic pojawi się w zestawieniu czy nie . Jakbym kierował się swoim Subiektywnym zdaniem to wylewałbym żale że w piśmie nie było Persony 3 i4 które są uważane za jedne z najepszych jrpgów i gier jakie kiedykolwiek wyszły i dla mnie taki Gothic nie ma nawet startu do nich . A Oblivion mimo tego głupiego pomysłu z level scallingiem dawał radę sam spędziłem przy nim ponad 40 h a przy takim zabugowanym Gothicu 3 nawet 5 nie dałem rady. A to jest oczywiste że jeżeli ten artykuł przygotowywał Gem to umieście w większości gry które jemu najbardziej się spodobały ew. inni redaktorzy coś dorzucą do siebie( np komentarz przy wymienianym przez Ciebie Final Fantasy X ). I powiem to jeszcze raz Tytuł najlepszej gry ostatniego 10-lecia z tego forum nie oznacza że gra automatycznie pojawi się w innym zestawieniu najlepszych gier , bo inne osoby mogą mieć zupełnie inne zdanie na ten temat

Dnia 04.08.2014 o 18:54, Gumisiek2 napisał:

3. W zestawieniu znalazł się Resident Evil 4, który dopiero po odpowiednim patchu dostał
drugą recenzję, a w pierwszej został oceniony na, o ile dobrze pamiętam, 6+/10 lub 7+/10.
Więc pomińmy kwestię bugów.

Nie oceniaj Resident Evil 4 po wersji na PC błagam Cię bo kompromitujesz siebie ... Ta gra na PC była porażka natomiast na PS 2 to jeden z najlepszych tytułów wszechczasów ( 96% średnia a były to czasy w który gier ocenianych na powyżej 90% nie było tak wiele) Sam grałem w nią rok temu , a jest to już prawie 10 lat od jej premiery i przeszedłem ją w kilku posiedzeniach i nadal daję pełne 10/10

Dnia 04.08.2014 o 18:54, Gumisiek2 napisał:

BTW. W opisie Final Fantasy X znajduje się zdanie "Zgadnijcie, co my sądzimy". Czyli
że gem nie był osamotniony w wyborze gier? W takiej sytuacji niezamieszczenie Gothika
jest jeszcze większą kompromitacją :D

Zaraz zaraz ... Czyli redakcja nie może mieć swojego zdania ? Ty , uwazasz że Gothic powinien tam być więc redakcja ma święty obowiązek go umieścić ? Kompromitujesz to Ty w tym momencie , ale Siebie ... Mogę zarzucić naprawdę wiele temu pismu ale nie to że wybrali takie gry jakie oni chcieli . Nie zgadzasz się z ich zdaniem ? W takim razie nie kupuj CDA i problem z głowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 19:19, Morrdin napisał:

Zaraz zaraz ... Czyli redakcja nie może mieć swojego zdania ? Ty , uwazasz że Gothic
powinien tam być więc redakcja ma święty obowiązek go umieścić ? Kompromitujesz to Ty
w tym momencie , ale Siebie ... Mogę zarzucić naprawdę wiele temu pismu ale nie to że
wybrali takie gry jakie oni chcieli . Nie zgadzasz się z ich zdaniem ? W takim razie
nie kupuj CDA i problem z głowy ...


Primo, to w ogóle dyskusja na temat tego czy jakaś gra jest w jakimś zestawieniu to trochę...śmieszna jest.;p
Secundo, mnie to generalnie ryba bo mam w głowie swoją top listę, ale jakby się głębiej zastanowić to może nieco dziwić że brakuje tam serii Gothic. To już nie chodzi nawet o popularność gry na świcie, itp, ale jednak pierwsza i druga część wraz z dodatkiem dostawały bardzo wysokie oceny(zasłużenie, w przypadku trójki nieco autor przesadził), a teraz o nich zapomniano. I pewnie przez to cała rozmowa, a nie przez bycie fanem serii czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko, kwestia indywidualnych opinii czy dana gra znajdzie się w zestawieniu. Gothic faktycznie był głównie popularny u nas, w Niemczech i Rosji, ale tutaj to pewnie kwestia tego, jak recenzenci podchodzą do kiedyś wystawionych ocen, także tych przez kogoś innego lub takiego, który nie jest w redakcji. Z perspektywy lat niektórych wysokich ocen żałują (a słynne 10/10 dla Monsters Inc. to już na pewno :P). Zawsze niestety trochę przehypowanych tytułów trafia do takich zestawień. No ale grunt żeby to jeszcze jakoś wyważone pozostawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:22, Gumisiek2 napisał:

Nie interesuje mnie Twoje zdanie. Gry wybierał gem, który powinien zachować obiektywizm,


Niby po co? To byl jego subiektywny wybor wlasnie. Obiektywizm rozumiany jako "dla kazdego cos milego" ssie.
Jakbym JA robil ten zestaw to np. nie byloby tam zadnej gry sportowej. :P

Dnia 04.08.2014 o 17:22, Gumisiek2 napisał:

a nieumieszczenie w zestawieniu gier, których trzy kolejne części zgarniały oceny rzędu
9/10 to blamaż. Ile jest takich serii gier, których każda kolejna część dostaje prawie
maksymalną ocenę? A jeżeli jest to subiektywny przegląd, to artykułu powinny być zatytułowane
"Najlepsze gry lat 1996-2014 według gema (i tylko gema)".


Wydaje mi sie, ze to po autor sie pod czyms podpiosuje, zeby bylo jasne czyja to opinia. Gdyby tekst sie nazywal "najlepsze gry wedle redakcji CDA" to mialbys tu powody by narzekac, ale w tym wypadku... OK, nie ma sprawy, sam tez uwazam, ze chociaz jeden Gothic powinien sie znalezc, ale nie robie tragedii z tego, ze ich tam nie bylo.

Ale zeby fanow Gothika pocieszyc, to poswiecimy im osobny sporty artykul. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2014 o 17:22, Gumisiek2 napisał:

Nie interesuje mnie Twoje zdanie.


I to moze byc doskonala riposta na TWOJE marudzenie. Widz,e ze obiektywizm wedle cie to "respektuj MOJE zdania ale TWOJE mam w dupie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się