kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2014 o 11:38, Phobos_s napisał:

Z tym światem to nie tak szybko. Najpierw muszą wybudować tajną redakcję CDA po ciemnej
stronie Księżyca ;)

A skąd wiesz, że nie ma? Przeciez jest tajna. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 11:35, Rick napisał:

Osobiście żałuję natomiast upadku
Playa, brakuje mi pisma z grami w cenie poniżej 10 zł. Zresztą lubiłem tez ich teksty.
:D A i redakcji CDA pewnie tak jakoś smutno samemu...nie? :D Choć Smuggler zaraz pewnie
coś napisze o dominacji najpierw na rynku polskim, później europejskim, a na końcu całego
świata okraszając to złym śmiechem. :)


O tak, play`a też mi brakuje. Ale po kolejnej zmianie profilu przestałem ich prenumerować. Poza tym, różne dziwne rzeczy tam się działy bez słowa wyjasnienia. Play w okolicach roku 2005-6 był genialny, potem już tylko gorzej. Pamiętam numer GTA:VC zapakowany w taką elegancką srebrną folię. I pełniaki, mimo ceny, też nie były najgorsze. BG:GE, Arcanum, Gothic. Generalnie dawali radę, chociaż zdarzały im się też gnioty w stylu London Racer, Syrenka Racer, czy Kurka Wodna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 11:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Generalnie dawali radę, chociaż zdarzały im się też gnioty w stylu London Racer,
Syrenka Racer, czy Kurka Wodna;)


Lub czyszczenie magazynów... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 11:35, Rick napisał:

Mi tam na przykład nigdy nie podobał sie styl artykułów w CDA. :) Cóż, moja wola, każdy
ma jakiś gust, a i nie sieję z tego powodu fermentu na forach, ani nie spamuję redaktorom
skrzynki w stylu "Oj, jesteście be, źli i żal mi wszystkich, którzy was czytają - podpisano:
gość-który-kupił-30-ostatnich-numerów-ale-na-pewno-nie-dla-tekstów." I coś mi się wydaje,
że redaktorzy też z tego powodu nie płaczą. ;)


Tak naprawde nie ma "stylu CDA" chyba ze myslimy o powiedzonku Bruce''a Lee "moim stylem jest brak stylu". U nas kazdy pisze jak chce, stylem wysokim czy niskim, serio albo polserio, naukowo albo zartobliwie.
Jedyna obowiazujaca zasada to "nie przynudzaj i nie udowoadniaj w tekscie jaki madry jestes". Styl CDA to po prostu wypadkowa stylu jego redaktorow.

Dnia 17.10.2014 o 11:35, Rick napisał:

Anyway, podziwiam za to redakcję CDA za nieustępliwość. Pewnie mieli kilka kryzysów,
mniejszych i większych, ale jakoś sobie poradzili. :)


March or die! :) To nasze motto.

redakcji CDA pewnie tak jakoś smutno samemu...nie? :D

>>>Kiedy bylo na rynku z 10 pism, z czego 3-4 regularnie sprzedawaly ponad 100 K miesiecznie, a te najslabsze wstydzily sie przyznac do tych 30-40.000, to na pewno bylo weselej. Niefajnie byc przedostatnim Mohikaninem (*)

(*) - Przepraszam, czy to pan jest tym slynnym ostatnim Mohikaninem?
- Nieee, ja jestem przedostatni. Ostatni umarl tydzien temu.

Choć Smuggler zaraz pewnie

Dnia 17.10.2014 o 11:35, Rick napisał:

coś napisze o dominacji najpierw na rynku polskim, później europejskim, a na końcu całego
świata okraszając to złym śmiechem. :)


<<<Hę? Ale widzialem zestawienie sprzedazy niemieckim pism (Gamestar, Computer Bild Spiele itd.) w 2013 i w 2003. I powiem wam - groza. Tam sa zjazdy rzedu 80%... I tu sie smiac odechciewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 15:17, Pezetpeen napisał:

Ehh Berlin. wg mnie on tylko chce wywołac jak największa burzę kazda swoja recka XD


Albo używasz polskich znaków we wszystkich wyrazach albo nie używasz ich wcale. Bo jak stosujesz metodę mieszaną to jest to trochę nieczytelne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 15:17, Pezetpeen napisał:

Ehh Berlin. wg mnie on tylko chce wywołac jak największa burzę kazda swoja recka XD


To jest w sumie dziwne. Jego recenzje są często... kontrowersyjne, natomiast reszta tekstów jest na bardzo wysokim poziomie. Nie wiem z czego to wynika, może po prostu jest superkrytyczny wobec gier, a może ma gust eklektyczny niczym Edge, a może taki ma styl i już.

9kier nie przypadła mi do gustu chyba tylko dlatego, że jest... kobietą. Znaczy nie mam nic przeciwko płci pięknej w świecie gier komputerowych, bardzo cieszy mnie gdy jakakolwiek dziewczyna jest aktywna w tym kierunku, nie mniej jednak wydaje mi się że patrzy na gry w sposób, w jaki mój szowinistyczny mózg nigdy spojrzeć potrafił nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A mi się podoba to, że w redakcji jest buntownik, czasami na siłę, ale jednak. Nie zawsze się z nim zgadzam, lecz lubię czytać jego wypociny. Jest trochę jak bombonierka, nie wiadomo czego się po nim spodziewać :) Z kolei 9kier jest fajną żeńską niszą. Czasami wolę poczytać teksty świeżaków, niż starych redakcyjnych wyjadaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2014 o 15:24, Alexei_Kaumanavardze napisał:


9kier nie przypadła mi do gustu chyba tylko dlatego, że jest... kobietą. Znaczy nie mam
nic przeciwko płci pięknej w świecie gier komputerowych, bardzo cieszy mnie gdy jakakolwiek
dziewczyna jest aktywna w tym kierunku, nie mniej jednak wydaje mi się że patrzy na gry
w sposób, w jaki mój szowinistyczny mózg nigdy spojrzeć potrafił nie będzie.


A dla mnie wlasnie to najwieksza zaleta. Bo co to za dyskusja w stylu
- Korwin jest najlepszy.
- Racja. A poza tym Legia rzadzi.
- Oczywiscie. A najsmaczniejszy jest bigos.
- Naturalnie. A najlepsza muzyka to reggae.
- Nie da sie zaprzeczyc. Za to najladniejsza kobieta to..

itd.

Niby o czym wtedy dyskutowac? :)

Inne spojrzenie moze byc... inne. Zaskakujace. Wkurzajace. I o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2014 o 15:37, TojaSmuggler napisał:

A dla mnie wlasnie to najwieksza zaleta. Bo co to za dyskusja w stylu
- Korwin jest najlepszy.
- Racja. A poza tym Legia rzadzi.
- Oczywiscie. A najsmaczniejszy jest bigos.
- Naturalnie. A najlepsza muzyka to reggae.
- Nie da sie zaprzeczyc. Za to najladniejsza kobieta to..

itd.

Niby o czym wtedy dyskutowac? :)

Inne spojrzenie moze byc... inne. Zaskakujace. Wkurzajace. I o to chodzi.


Co racja, to racja, ja nie piszę że pisze źle, tylko nie tak jak ja myślę i może dlatego to mi nie odpowiada (taki mam typ osobowości i już). Co nie oznacza, że czasami jest to nad wyraz ciekawe:))

P.S.

A Korwin jest najlepszy i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 15:14, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Co do stylu CDA, to ja powiem tylko tyle, że poniżej pewnego poziomu nie schodzi, są
co prawda dwaj redaktorzy którzy mi nie pasują (9kier i Berlin), ale ogół jest bardzo
dobry, z naciskiem na genialny:))


Mnie tam Berlin nie przeszkadza. Ok, mogę się nie zgadzać z jego oceną jakiegoś tytułu, ale jest to jego subiektywna ocena a nie jakaś prawda objawiona. Ma on prawo do swojego zdania.
9kier za to lubię. Jej recki mi się podobają i lubię je czytać. Inna sprawa, że gry, które jej się podobają z reguły także i mnie przypadają do gustu.

Mam za to inny problem. Taki, że zdarzają się jednak wpadki gramatyczne czy stylistyczne. Sądzę, że redakcja powinna zainwestować w odrobinę lepszą korektę bo jak widzę po raz n-ty u Papkina, że choć dzieję któryś raz "pod rząd" to aż mnie skręca. Ze dwa miesiące temu nawet jakiś ort. się przedostał do druku. Ale to w sumie drobiazgi.

Za to za farbę, która zostaje na palcach, gdy się pismo czyta to redakcja powinna iść do kąta i klęczeć na grochu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2014 o 15:37, TojaSmuggler napisał:

Inne spojrzenie moze byc... inne. Zaskakujace. Wkurzajace. I o to chodzi.

Czy takie znowu inne? Moim zdaniem mocno wtórne. Na pewno nie zaskakujące. Gdyby 9kier nie podkreślała tak często, że jest kobietą, to lepiej by się czytało jej teksty. Tak to wchodzi za bardzo w stereotyp kobiety-gracza, która musi podkreślać to swoje "inne spojrzenie", "wyjątkowość" (oczywiście siląc się często przy tym na ironię, żart, też już wyświechtane w takich przypadkach, zamiast po prostu normalnie pisać na dany temat), tak jakby mało było dzisiaj kobiet grających. Tyle może być opinii, ilu ludzi, "segregowanie" pod względem płci wydaje się cokolwiek śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W swoim poprzednim poście zapomniałem wspomnieć o dość istotnej rzeczy. Dodanie co CDA Two Worlds II daje nadzieję na to, że w przyszłości pojawi się tam również dodatek zatytułowany "Pirates of the Flying Fortress", który podobno jest dużo lepszy od podstawki, która już sama w sobie jest bardzo dobra (podobno :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się