kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Sorry ale ja do tego pisma się zraziłem w 2001/02 gdy czytałem to... Tam nie było takiej właśnie "oceny" tylko w większości gier była to "cena/jakość". Tam to nawet Maluch Racer dostał by dobrą ocenę (tanie/dobre!). A recki przypominały jakiś wydruk bankowy... CDA jest OK. Wkurzają mnie jedynie Eld i Allor, a właściwie ich teksty o WoWie (ktoś kto w niego nie gra nie skuma o co chodzi :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:00, Dominik000 napisał:

A mi recenzje się niepodobają ! Mało się można z nich dowiedzieć. Pod względem recenzji ks
gry jest najlepsze według mnie.

A mi recenzje w KS się nie podobają. Są monotonne, wszystkie są wręcz identyczne. Opierają się na tym samym schemacie. A poza tym są drętwe. W CDA recenzje są dobre, choć faktycznie czasem zdarzają się jakieś ''''perełki'''', w których autor opisuje jaka to gra jest wspaniała, a to tylko np. z powodu sentymentu do niej, albo coś. A tego co chciałby wiedzieć pospolity czytelnik nie ma.
Ale na szczęście takie-cosie zdarzają się raczej rzadko. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:08, 8bit napisał:

> A mi recenzje się niepodobają ! Mało się można z nich dowiedzieć. Pod względem recenzji
ks
> gry jest najlepsze według mnie.
A mi recenzje w KS się nie podobają. Są monotonne, wszystkie są wręcz identyczne. Opierają
się na tym samym schemacie. A poza tym są drętwe. W CDA recenzje są dobre, choć faktycznie
czasem zdarzają się jakieś ''''perełki'''', w których autor opisuje jaka to gra jest wspaniała,
a to tylko np. z powodu sentymentu do niej, albo coś. A tego co chciałby wiedzieć pospolity
czytelnik nie ma.
Ale na szczęście takie-cosie zdarzają się raczej rzadko. ;)


Masz odemnie stuprocentową rację 8bit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do recenzji w CDA, to powiem tak: one są po prostu... subiektywne. Często zależy od recenzenta, czy gra dostanie dobrą ocenę. Przykład? Ok, wszelakie Simsy zwykle daje się Hutowi, bo jest on jako-tako fanem tych gier, etc.
W KŚ Gry wszystko robione jest na jedno kopyto i czyta się to, jak opis gry. Opis, nie recenzja...

Za to właśnie lubię CDA, za subiektywne podejście. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:21, Linux M napisał:

(...)


Powiem tak - od kwietnia 2005 ciągle zbieram CD Action, ale innych czasopism dot. gier nie czytam, ale ostatnio kupiłem Playa ze względu na HoMM 3 Złota Edycja. Śmiać mi się chciało jak zobaczyłem jakiej długości są recenzje i zapowiedzi. Sam bez problemu piszę znacznie dłuższe :) To pismo tworzą chyba amatorzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może narzekają na brak tuszu? :-)

Jest wiele pism o grach, niektóre bardziej profesjonalne, a inne mniej. Po prostu PLAY jest dużo tańszy i to się odbija zapewne na samej gazecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:04, xDeuSx napisał:

> A mi recenzje się niepodobają ! Mało się można z nich dowiedzieć. Pod względem recenzji
ks
> gry jest najlepsze według mnie.

Racja, oprócz wprowadzenia, faktów technicznych, zarysu fabuły, mechaniki gry, podsumowania
i oceny końcowej z recenzji zupełnie nic nie wynika...

Zarys fabuły jest, faktów technicznych jest mało a podsumowania raczej nie może być bo mało piszą o samej grze. Np: Napisze, że są granaty w jakiejś grze ,ale już ich nie opisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:32, Wielky napisał:

Cda jest najlepsze tylko szkoda, że Smugg sięukrywa a na luzie jest z joemonstera

A z kąd ma być na luzie, najlepsza strona z śmiesznymi rzeczami. A zdjęcie smugllera nie raz widziałem. Na oko 48 lat ma teraz i ma łysinę na środku głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 19:52, Dominik000 napisał:

Zarys fabuły jest, faktów technicznych jest mało a podsumowania raczej nie może być bo mało
piszą o samej grze. Np: Napisze, że są granaty w jakiejś grze ,ale już ich nie opisze.


Gdyby mieli się wdrażać w tematy uzbrojenia czy opisu postaci, to recenzja pierwszego lepszego FPS''a miałaby jakieś 10 stron...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 20:07, xDeuSx napisał:

> Zarys fabuły jest, faktów technicznych jest mało a podsumowania raczej nie może być bo
mało
> piszą o samej grze. Np: Napisze, że są granaty w jakiejś grze ,ale już ich nie opisze.


Gdyby mieli się wdrażać w tematy uzbrojenia czy opisu postaci, to recenzja pierwszego lepszego
FPS''a miałaby jakieś 10 stron...

To mogil by to zrobić zamiast pisać "otworzyłem pudełko" , "gra doszła do redakcji" bo to jest zbędne, a recka by zajeła ze 4 strony. Przesadzasz z tymi 10oma. Ale wtedy recenzje w cda straciły by ten "luz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Za Wami też chodzi ta melodyjka z lipcowego CDA (bonus1) co taki ludzik z gąbki skakał do miski z wodą, ale mu to nie wychodziło? Ja nie mogę się uwolnić od tej melodii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:24, Dodo1345 napisał:

Ciekawe kiedy będą następne przecieki, może satanie się cud i w następnym wydaniu będzie recka
wiedźmina:)

Za 2 tygodnie , zawsze jest tydzień przed numerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:24, Dodo1345 napisał:

Ciekawe kiedy będą następne przecieki, może satanie się cud i w następnym wydaniu będzie recka
wiedźmina:)


Przecieki zaczynają się zazwyczaj na tydzień przed premierą nowego CDA, czyli powinny wystartować ok. 25 września. A w reckę Wiedźmina w następnym CDA nie wątpię - będzie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:25, JayC napisał:

> Ciekawe kiedy będą następne przecieki, może satanie się cud i w następnym wydaniu będzie
recka
> wiedźmina:)

Przecieki zaczynają się zazwyczaj na tydzień przed premierą nowego CDA, czyli powinny wystartować
ok. 25 września. A w reckę Wiedźmina w następnym CDA nie wątpię - będzie na pewno.


Nie bądzmy tacy pewni autorzy mogą jeszcze zatrzymać premierę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:25, JayC napisał:

> Ciekawe kiedy będą następne przecieki, może satanie się cud i w następnym wydaniu będzie
recka
> wiedźmina:)

Przecieki zaczynają się zazwyczaj na tydzień przed premierą nowego CDA, czyli powinny wystartować
ok. 25 września. A w reckę Wiedźmina w następnym CDA nie wątpię - będzie na pewno.

Wątpię ,by zreckowali Witchewra - pewniak to raczej Bioshock .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 19:13, Lesz3yk napisał:

Tak się nudziłem i wymyśliłem pewną "złotą myśl" xD

Powiedz NIE papierosowi! Uzależnij się od CD-ACTION! xD


....a jeśli papieros nie posłucha, to pokaż mu twarz Smuggler''a, wtedy na pewno przyjmie odmowę.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 19:13, Lesz3yk napisał:

Tak się nudziłem i wymyśliłem pewną "złotą myśl" xD

Widać, że bardzo się nudziłeś :P .

Dnia 10.09.2007 o 19:13, Lesz3yk napisał:

Powiedz NIE papierosowi! Uzależnij się od CD-ACTION! xD

Hmm, jakby to dobrze przemyśleć, to jest to nawet gorsze uzależnienie od CDA :P . Nie mówiąc już o możliwości zadławienia się ze śmiechu podczas czytania ;] .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się