kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2008 o 12:10, Ceteris Paribus napisał:

Powiem Ci tylko to co sam zaobserwoałem: Eska, Radiostacja, Polsat i CDA - niby nic
nie łączy te marki. Jednak zauwarzyłem, że wszysctkie one wyrobiły sobie mijsce liderów
na rynku, były ogólnie spoko. Po zmianie właścicieli\polityki ze spoko stacji przemienili
się w reklamowe popkulturowe monstra nastawione już nie na dobrą muzykę, czy film a reklamy
i kasę.


Czytałem sobie Waszą polemikę (bardzo ciekawą, w każdym razie), ale ostatni (jakże trafny wniosek), który wyżej zacytowałem, faktycznie ma odniesienie do rzeczywistości. Racja (pomijając shitowość i to, co nam te stacje chcą przekazać) Eska, eRka i Polsat to straszne masówki, którymi ludzie się kierują, a niektórzy nawet nie zdają sobie nadal sprawy, co owe podmioty dają nam w zamian. Nie chcę się rozpisywać na ich temat, bo tu można by było pisać i pisać na prawdę dużo, ale co do CDA.... Hmm, fakt faktem, to się też odnosi do naszego pisma, ale... aż mnie rozbroiła szczerość takiego nawiązania, bo ono (po krótkim namyśle) jest faktem ;(
Ale ale, nie roztrząsajmy tu tego dokładniej - w każdym bądź razie ja NADAL jestem głupi i ślepy, jeśli chodzi o powyższą sprawę, i NADAL stosunek do zmian, które zaszły w CDA, będę tłumaczył swoim wiekiem i zarazem opuszczeniem swoją osobą głównego targetu pisma. Podsumowując: jeszcze takowej zależności do siebie NIE DOPUSZCZAM, bo być może jej nie ma, ale mam przynajmniej nad czym myśleć dziś, tuż przed zaśnięciem. Bo stwierdzenie mimo że dość z grubej rury, wydaje się być zabójczo prawdziwe.
Ale jednakże niczego nie sugeruję.

Aha, Dexter McAaron po raz kolejny dałeś popis poziomem swojej wypowiedzi. Respekt, gościu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega zakupił niedawno SC:DA, i po jakimś czasie postanowił odpalić multi. Początkowo nigdzie nie mogliśmy znaleźć opcji odpowiedzialnych za ustawienia graficzne, i trochę się zeźlił (deafultowo było 640x480 + all low). Następnego dnia okazały się, iż po prostu wszystko zmieniamy w profilu. Jak to się ma do CDA? Ano chłopaki zjechali ten tryb w oddzielnej ramce (numer grudniowy 2006 bodajże) za grafikę "rodem z PSX''a". Na oczach tysięcy ... Prosimy o gromkie oklaski ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko zainstalowałem Yeti spotrts. Szkoda , że tylko dwa te "sporty", bo słyszałem , że jest ich więcej..No ,ale już za niecały tydzień będziemy wiedzieć co będzie w next cda. Oby coś fajnego! tzn. rpg, rts, i coś jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 09:02, smuggler napisał:

>>>To jak rozumiem analiza poparta szczegolowymi badaniami focusowymi?

Za dużo nie powiem bo nieznam rynku.


Smuggler, ja rozumiem, żeś dinozaur na wymarciu, ale chyba do jasnej anielki nie jesteś na tyle zramolały, że nie potrafisz napisać zrozumiałego posta? Mechanizm odpowiadania tutaj jest taki sam od bardzo dawna i wypadałoby się z nim bliżej zaznajomić...
Dlaczego? Ano dlatego, że tak jak ortografia, tak i czytelność wypowiedzi jest wyrazem szacunku do czytelników, a tego co tutaj wyczyniasz, przykro mi, nie da się czytać. Stosując analogię do rozmowy ma się wrażenie, że gadasz z pełną gębą plując przy okazji okruszkami.
Ot chociażby wycięty cytat powyżej wskazuje na to, że Ty jesteś autorem zdania niższego, nie wyższego.

Normalnie masz minusa jak stąd do Szczecina, o!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 23:56, Dexter McAaron napisał:

I te mityczne 200 stron...... Cholera, irytuje już mnie wspominanie tych dwustu stron
jak symbolu dobrobytu i radości. Czy przy ogólnym spadku ilości produkowanych i wydawanych
na PieCa gier miałbyś czym je zapełnić?? Kiedyś newsroom miał 6 stron, teraz rzadko wychodzi
poza 2. I to nie dlatego że redakcji się nie chce, ale dlatego że nie ma o czym pisać.


Teraz pojechałeś po całości - nie ma o czym pisać!? Na gram.pl codziennie znajdują jakieś newsy. Nie wspomnę o dziesiątce innych serwisów -_-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 23:56, Dexter McAaron napisał:

Tjaaa... a już próbowałem wszystkich metod, jak poskracać cytowane texty, co by nie
wyglądało jak posty Smugglera... ;> Forum zaś zachowuje się jak podczas menopauzy
/ andropauzy, ogólnie ma kryzys wieku średniego i działa jak chce.


Ja, jeśli mam podejrzenia, że forum już zapomniało, komu odpowiadam, kopiuję treść posta po zmianach, zamykam okienko, drugi raz daję odpowiedź i po wykasowaniu zawartości wklejam swoje wypociny z odpowiednio przyciętymi cytatami. Działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ###Ale ja zapytam jeszcze raz - mowimy o martwych/goracych pixelach na swiezo kupionej
> matrycy czy wypalaniu sie pikseli pod wpluwem dlugotrwalego sygalu?
tu chyba nie zrozumieliśmy sie dobrze.chodzi o to drugie. oglądałeś linki? ciekawy jest zwłaszcza ten przykład ze zdjęciami. sam się zdziwiłem, że lcd maja takie możliwości:-) podobno problem dotyczy przede wszystkim najnowszych lcd z matrycą ips. ale nic pewnego nie udało mi sie znaleźć na ten temat.

> ###Toz przeciez wiem(y), ale chodzilo ogolnie o to, ze plazma potencjalnie MOZE zuzywac
> wiecej pradu. Zgoda, ze napisane bylo to w sposob taki, ze ZAWSZE to robi, nasz blad.
to nie wasz błąd, tylko autora tekstu.

>Ale masz plazme? :) Spekulowalem i zdaje sie trafilem, nieprawdaz?
ano nieprawdaż. jestem cały czas wiernym użytkownikiem crt:-)

>Mój znajomy kupił 1,5 roku temu tanią plazmę Panasonica. Jego recenzja: „przywieźli mi do domu,
> powiesiłem na ścianie, włączyłem i tak gra do dzisiaj…”.
> ###I nie wypala loga stacji ani ani? :)
ani ani, ani zośki, ani mariolki. niestety nic, a nic. przykro, że cię rozczarowałem.

> ###A gdziez to pisze, ze autorowi sie podoba costam, a?
po prostu jeśli autor podchodzi to tematu stronniczo i nie przedstawia wad i zalet obu technologii rzetelnie, to mniemam, że jedna z nich podoba mu sie bardziej.
> ###Dziekujemy za krotki poradnik jak mamy pisac teksty.
człowiek uczy sie całe życie:-)
> ###Ale po co skoro ty wiesz lepiej? Czyzbys zaczynal sie juz wycofywac ze swych pozycji?
> No stary, skoro jestes taki oblatany w temacie,
ja nie uważam, że mam jakaś ogromną wiedzę. i w tym sęk. skoro interesując się tym tematem na poziomie podstawowym widzę, że tekst jest napisany niekompetentnie, to nie świadczy dobrze o autorze.
>czemu teraz kazesz nam wynajomowac jakiegos pismaka, skoro tu taki brylancik mamy?
nie zauważyłeś, że właśnie to zrobiliście?
staram sie tylko zasugerować, ze ktoś oblatany w sprzęcie komputerowym niekoniecznie musi być kompetentny w temacie hdtv. jest różnica między kimś takim, co widział parę tv w media markcie i pewnie ma jakiś w domu i z rozpędu pisze artykulik ("o myszce mogę, to o hdtv nie dam rady?"), a pismakami (ładne określenie na kolegów po piórze) zajmującymi sie sprzętem hdtv - oni najczęściej dużo więcej widzieli i słuchali, niż ma możliwość przeciętny konsument. tego doświadczenia nie da sie niczym zastąpić. uważam, że warto poczytać, co mają do powiedzenia właśnie takie osoby. ja się z niczego nie wycofuję, fajnie, że wasze pismo jest otwarte na czytelników. niedługo wraz z przeprowadzką do nowego domu czeka mnie gruntowna zmiana sprzętu. jeśli będę miał coś ciekawego do napisania - nie omieszkam się podzielić.

> ###To wypluwam wisienke i pisze reklamacje, a nie lapie za telefon i wyzywam sprzedawcow
> od sk... bo mi zepsuta wisienke te ch*** sprzedali. To jest roznica pomiedzy doroslym
> i dzieciakiem.
w sumie masz rację. następnym razem, to ochłonę i postaram sie napisać po prostu list/mail do cda. to chyba rzeczywiście lepszy sposób. nie zrozum mnie źle, ja bardzo chciałbym, żeby tego typu tematyka była cały czas poruszana na łamach cda, ponieważ bardzo mnie to interesuje. postulowałbym tylko nieco bardziej obiektywne spojrzenia (w temacie lcd/plazma). skoro odwiedzasz różne fora poświęcone tematyce hdtv, to pewnie niejeden raz spotkałeś sie z porównaniem obu technologii. zwykle są one jednak bardziej wyważone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 13:25, MateoKiszlo napisał:

Teraz pojechałeś po całości - nie ma o czym pisać!? Na gram.pl codziennie znajdują jakieś
newsy. Nie wspomnę o dziesiątce innych serwisów -_-''


Tak, nie ma o czym pisać. Nie, nie pojechałem po całości, tylko dzisiaj tramwajem do centrum.

Po pierwsze, usiądź proszę ja Ciebie nad spisem wszystkich wiadomości z poszczególnych dni i przeanalizuj, ile z nich to rzeczywiste "niusy". Ile z tego to linki do zapowiedzi / recenzji, ile z tego to oddawanie pokłonów Wiedźminowi, ile z tego to ciekawostki sprzętowe (mają one swój własny dział w CDA), ile z tego to promocja nowych featuresów CDP albo Cenegi, ile z tego to wewnętrzne sprawy gram.pl. A ile z tego to RZECZYWISTE newsy na temat gier, ich produkcji, tej branży.

Nie wspominając o tym, że mnie rozbawiłeś twierdzeniem o dziesiątce innych serwisów. To my w ogóle mamy tyle ogólnobranżowych serwisów gierkowych w kraju?? ^^'' Nie wspominając o tym, że na ile się orientuję, to najważniejsze wiadomości podają wszystkie one razem, więc nie rozumiem jak to wpływa na ilość newsów. Kreatywna księgowość??

Po drugie, weź sobie porównaj wiadomości przekazywane przez dzienniki gatunku Rzepa albo... heh, Dziennik, z wiadomościami podawanymi przez periodyki. Naprawdę nie widzisz różnicy?? Gram.pl jest takim dziennikiem, którego zadaniem jest przekazywanie wszystkich najnowszych i najświeższych wiadomości. Mogą one być funta kłaków warte, ale to nieważne, gdyż zadaniem portali jest być najszybszym i najdokładniejszym - ważność tych postów zweryfikują sobie gracze sami. A teraz weź miesięcznik, jakim jest CDA. Myślisz że kogokolwiek będzie interesowała wiadomość, że np. koleś z GTA IV będzie mógł biegać nie tylko w adidaskach, ale też w glanach?? Taka wiadomość następnego dnia już jest nieświeża jak mleko w garnku po miesącu. A co dopiero po upływie dwóch tygodni...

Newsy w CDA to odsiew tego co NAJWAŻNIEJSZE - znaczące rocznice, największe wydarzenia w branży (fuzje, upadłości) wstrzymanie lub rozpoczęcie produkcji gier, zmiany składu zespołu programistów, przesunięcia terminów premiery. Sprawdź teraz, ile takich wiadomości pojawia się na gramie.pl przez miesąc i czy ta liczba różni się tak znacznie od newsroomu CDA.

Miłego liczenia....... ^^''

P.S. Cóż, musimy przyjąć do wiadomości, że branża nie jest w ciekawej formie. Więc nie za dużo będzie się też działo, a marudzenia i zaklinanie rzeczywistości niewiele tu zmieni.

P.P.S. Meghan_mph --> właściwie mogłem na to wpaść sam. ^^'' Spróbuję next time :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 21:15, Dexter McAaron napisał:

> Teraz pojechałeś po całości - nie ma o czym pisać!? Na gram.pl codziennie znajdują
jakieś
> newsy. Nie wspomnę o dziesiątce innych serwisów -_-''
>

Tak, nie ma o czym pisać. Nie, nie pojechałem po całości, tylko dzisiaj tramwajem do
centrum.

Po pierwsze, usiądź proszę ja Ciebie nad spisem wszystkich wiadomości z poszczególnych
dni i przeanalizuj, ile z nich to rzeczywiste "niusy". Ile z tego to linki do zapowiedzi
/ recenzji, ile z tego to oddawanie pokłonów Wiedźminowi, ile z tego to ciekawostki sprzętowe
(mają one swój własny dział w CDA), ile z tego to promocja nowych featuresów CDP albo
Cenegi, ile z tego to wewnętrzne sprawy gram.pl. A ile z tego to RZECZYWISTE newsy
na temat gier, ich produkcji, tej branży.


Wyciągnąłem losowy numer (wypadło na 02/2008) i oto twoje rzeczywiście ważne newsy :

- Crysis 2 ładniejszy (super -_-'')
- Heroes over Europe (sequel Heroes of the Pacific o którym pierwsze słyszę - poważnie)
- Plotka o tym, że ktoś PODOBNO zobaczył grywalną wersję Jade Empire 2
- Obsidian i konsole (news o tym, że Bioware potrzebuje pomocy przy konsolowej role-playing - ilość szczegółów wprost powala, podobnie jak i sam news)
- Świat dowiaduje się o Deathspank, czyli hybrydzie Mokey Island i Diablo. Wow.

itp.itd.

Część newsów ma jeszcze jakąś wartość, ale nie zmienia to faktu, iż twoja teoria zdaje się nie mieć odniesienia do rzeczywistości, lub ich sito jest dziurawe. Poza tym nie marudzę, ale stwierdzam fakt. Liczyć nie mam zamiaru, ale skoro nie chcesz mi wierzyć, to twoja sprawa. Newsy owszem, powtarzają się w polskich serwisach - tutaj zaliczyłem wpadkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2008 o 23:02, MateoKiszlo napisał:

Wyciągnąłem losowy numer (wypadło na 02/2008) i oto twoje rzeczywiście ważne newsy :

- Crysis 2 ładniejszy (super -_-'')
- Heroes over Europe (sequel Heroes of the Pacific o którym pierwsze słyszę - poważnie)
- Plotka o tym, że ktoś PODOBNO zobaczył grywalną wersję Jade Empire 2
- Obsidian i konsole (news o tym, że Bioware potrzebuje pomocy przy konsolowej role-playing
- ilość szczegółów wprost powala, podobnie jak i sam news)
- Świat dowiaduje się o Deathspank, czyli hybrydzie Mokey Island i Diablo. Wow.

itp.itd.

Część newsów ma jeszcze jakąś wartość, ale nie zmienia to faktu, iż twoja teoria zdaje
się nie mieć odniesienia do rzeczywistości, lub ich sito jest dziurawe. Poza tym nie
marudzę, ale stwierdzam fakt. Liczyć nie mam zamiaru, ale skoro nie chcesz mi wierzyć,
to twoja sprawa. Newsy owszem, powtarzają się w polskich serwisach - tutaj zaliczyłem
wpadkę.



Wiesz, gdybyśmy mieli wyciągać każdy numer CDA, analizować poszczególne newsy (mam numer 02/08 w łapkach, jest tam parę ciekawszych wiadomości również) z domieszką ostrego sarkazmu, to zapomnimy o "subiektywnych gustach" innych graczy - może niektórzy miłośnicy RPG przeżyli 5 orgazmów pod rząd na wieść o JE2?? A wiadomość o Crysisie to zawsze wiadomość o Crysisie, wielkiej wagi dla tych całych 7 owej gierki fanów w Polsce. Okej, zapewne znajdziemy również wiele bzdur. Ale czy ja napisałem że te wiadomości są rzeczywiście tak doskonałe...?? Nie, po prostu pisałem jak MOŻE wyglądać dobór niusów w takim magazynie... Sam to stwierdziłeś powyżej, to była teoria... :>

Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale właśnie strzeliłeś sobie w stopę...dodajmy, z shotguna... Ponieważ dyskusja rozgorzała na nowo od Twojej uwagi, jakoby było cale multum ciekawych, ważnych, wręcz obowiązkowych wiadomości, czyli 2 strony to za mało a ja pojechałem...jak to było...a, po całości. Zaś teraz starasz się wykazać, że takowych nie ma... W takim razie, hey, po co w ogóle te dwie strony w CDA, no nie?? ^^''

Powiesz zapewne: "taki gram.pl ma setki kapitalnych informacji, to tylko CDA ma - jak to ująłeś - dziurawe sito i źle je dobiera, za mało wypisuje". Pomijając fakt że nie znam stanu przyrządów kuchennych redakcji, przyjmuję wyzwanie. Okej, no problem, teraz ja zasiądę do analizowania newsów. Łyżeczka obiektywizmu w Twoim stylu, szklanka cynizmu, talerzyk złośliwości, do roboty:

Weźmy na przykład... środa, o ładny dzień:

1. Polska wersja strony Fallout3 - nie uważasz że za trzy tygodnie ten news będzie nieświeży?? Bo falloutboye już o tym dawno zdążą się dowiedzieć?? A resztę ludzi to guzik z pętęlką obchodzi.
2. Recenzja "Lost: Zagubieni" - nie dotyczy.
3. Finał walki o Wiedźminofon - n.d.
4. Bourne Conspiracy pod koniec czerwca - gra jest na konsole, n.d.
5. Steam bogatszy i więcej gier Ubisoftu - okej, też zdąży się zestarzeć, ale to jeszcze w miarę ciekawa wiadomość branżowa, ewentualnie można podać, choć skoro gierki są na Kanadę i USA, właściwie po co.
6. Zapowiedź Street Fighter IV - na konsole, nie dotyczy.
7. WoW odpręża - na upartego, można dorzucić jak news / ciekawostkę.
8. Ubisoft zapowiada grę Emergency Heroes - tylko na Wii, nie dotyczy.
9. Studio Stormfront do zamknięcia - no wreszcie coś ważnego.

Reasumując, 1, słownie JEDNA informacja w 100% nadaje się i powinna znaleźć w kolejnym newsroomie CDA. Wniosek?? W świecie PCtów, ni ma o czym pisać, naprawdę. I może nie bawmy się dłużej w analizy informacji by CDA i by gram.pl, bo zajmie nam to czas do najbliższego końca świata. Howgh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej to zobaczył bym news, że powstaje Tony Hawks project 8 na PCty. Ale chyba gdyby miał powstać to by już było o tym wiadomo. Na razie TH american wasteland mi się nie znudził, ale ta grafa. Grafa akurat mało się liczi. I fajnie by było zagrać na nowym terenie w milti z innymi jak w anerican wasteland.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 22:02, BzyQacz napisał:

Heh, mam THAW... Czy do multi potrzeba jakiegoś patcha? Może sie skuszę na multi w THAW,
bo nie miałem okazji...

Jak dla mnie to THAW ma zabójczą grywalność w multi ale na planszy, w której jest się dobrym. Ja mógłbym w to grać bez końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 23:39, Lamb3rt napisał:

Smuggler - kiedy uruchomicie forum? Zdążycie przed premierą najnowszego numeru? Jak nie,
to kiedy podacie zawartość tego numeru?


CormaCze napisał:
"Kwestia kilku dni. Stawiamy nowe, lepsze forum i wynikly pewne problemy techniczne z serwerem. Cierpliwosci.

Pozdrawiam"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2008 o 23:17, BzyQacz napisał:

Nadal nie odpowiedziałeś na moje priorytetowe pytanie :P. Czy po instalce konieczny jest
jakiś patch do multi?

Nie nic nie potrzeba, wchodzisz w "gra po sieci" i dalej na pewno się połapiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się