Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

A ja mam nadzieję że CDP i CENEGA, czytają to co tu się wypisuje. Może wyciągają jakieś wnioski.
Biorąc pod uwagę KotORa i Barda, Cenegę stać na ciekawą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale KOTOR był wydany przez LEM i niestety drugiej części polonizacji już nie doczekaliśmy. Też mam nadzieję, że dwa kluczowe wydawnictwa uważnie słuchają głosu graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży szacunek dla CDP ale ostatnio więcej gier kupuję od Cenegi (Rewolucja Cenowa, Superseller). Mam nadzieję, że CDP nas jeszcze czymś zaskoczy w tanich seriach, bo głównie takie gry mnie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz popsioczę trochę na Cenegę. Czekam na polonizację Civilization IV. Mamy połowę kwietnia, a na stronie Cenegi info: "premiera w kwietniu". Coś im ta lokalizacja idzie jak krew z nosa, a ja wraz z milionami innych czekam ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mile zaskoczenie dla mnie , nowy REsident Evil oraz devil may cry 3 :) oraz spolszczenie cywilizacji 4 :) brawo dla cenegi , ostatnio oraz a najblizszym planie cenega ma lepsze oferty od CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 11:46, Pablor napisał:

Ale KOTOR był wydany przez LEM i niestety drugiej części polonizacji już nie doczekaliśmy.
Też mam nadzieję, że dwa kluczowe wydawnictwa uważnie słuchają głosu graczy.


tak, bo LucasArts sie nie zgodzil. Tu akurat dystrybutor nie nawalil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem coś innego.
Podobno polonizacja opoźniła by się ukazaneie gry na rynku i powtorzyła by sie sytuacja z kotor1 czyli nikt by nie kupił wersji PL bo wszyscy zaopatrzyli się w ang. Pienaidze nie zwrocilby by się wiec zrezygnowano z polonizacji :)
Pomyslmy, czemu lucasarts mialby sie nie zgodzic? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 14:39, Selv napisał:

A ja słyszałem coś innego.
Podobno polonizacja opoźniła by się ukazaneie gry na rynku i powtorzyła by sie sytuacja z kotor1
czyli nikt by nie kupił wersji PL bo wszyscy zaopatrzyli się w ang. Pienaidze nie zwrocilby
by się wiec zrezygnowano z polonizacji :)
Pomyslmy, czemu lucasarts mialby sie nie zgodzic? ;)


Ja tam nie kupiłem angielskiej wersji i czekam na polską . Podobnie było z jedynką . Cena dwójki jest trochę kosmiczna (chociaż w sumie o tym jest ta gra) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne info ze strony LEM głosi że wersja PL Kotor 2 nigdy nie ujrzy światła dziennego. Swoją drogą trochę się boję, bo NWN 2 też zostanie wydane przez Atari, czyli w Polsce przez LEM. Robią bardzo dobre lokalizacje...... pod warunkiem, że je robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2006 o 20:15, Pablor napisał:

Oficjalne info ze strony LEM głosi że wersja PL Kotor 2 nigdy nie ujrzy światła dziennego.
Swoją drogą trochę się boję, bo NWN 2 też zostanie wydane przez Atari, czyli w Polsce przez
LEM. Robią bardzo dobre lokalizacje...... pod warunkiem, że je robią.

*koniec tej dyskusjii za długo to trwa. CD-PROJEKT rzadzi i sie nie spierac..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 09:31, kris2005a napisał:

*koniec tej dyskusjii za długo to trwa. CD-PROJEKT rzadzi i sie nie spierac..............


Obawiam się ,że dla wszystkich (a w każdym razie sporej części) , którzy nie bawią się z różnych względów w MMORPG''i jest to trochę nieaktualne. Szczerze mówiąc na chwilę obecną CDP zdecydowanie lepiej prezentuje się jako developer (Wiedźmin, Wiedźmin, Wiedźmin !!) , niż jako wydawca. Bardzo lubię tą firmę , głównie za stosunek do klienta, sentyment etc. ale spójrzmy prawdzie w oczy, konkurencja zgarnęła TES IV, NWN 2, Dark Messiah of M&M,a do tego Cenega kontratakuje z tanią serią z której już na wstępie widzę 3-4 tytuły do kupienia.
Mam nadzieję ,że chociaż nową grę Larian''a w świecie Divine uda się CDP złapać :) Z CDP to jest obecnie tak ,że stosunek do klienta dąży do perfekcji, świetne pomysły , gram.pl itd ale odbywa się to niestety kosztem gier. Parę lat temu CDP wydawał prawie wszystkie wielkie serie cRPG, obecnie ostał mu się jeno Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 12:05, DoomnY napisał:

I to jest dziwne, że firma, która odnosiła takie sukcesy, utraciła wszystkie kontrakty na rzecz
Cenegi i LEM''a. Może jakiś czynnik korupcyjnu tu zagrał?

to jest bardzo ciekawe hmmm.... nie powinniśmy tu nikogo oskarżać ale daje to trochę do myślenia bardzo dziwna sytuacja zwłaszcza że np. Morrowinda wydał CDP a Oblivion Cenega... no cuż napewno poszło o kasę moim zdaniem poprostu cenega z braku wyjścia zaproponowała kożystniejsze dla producęta warunki (graniczące z zdrowym rozsądkiem zapewne) a producęt jak to producęt łaprzywa bestia i łasa na kasę się zgodził.
Osobiście w moim rankingu króluje CDP a dopiero na 3 miejscu jest cenega (drugie to LEM bo wydaje gry Star Wars)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2006 o 13:16, DoomnY napisał:

Wystarczy przejrzeć plan wydawniczy i ilość newsów na stronie z tygodnia na tydzień coraz mniej.

taaa, pani Krysiu, za komuny to było dobrze, a teraz z tygodnia na tydzień gorzej i gorzej.... wiesz specjalnie dla ciebie siadłem i postanowiłem sprawdzić na ile prawdziwe jest to co mówisz. Przejrzałem archiwum i oto wynik dot liczby newsów:

13.3 - 19.3: 39
20.3 - 26.3: 40
27.3 - 02.4: 39
03.4 - 09.4: 42

Jak widać, z tygodnia na tydzień leci na łeb na szyję. Drastycznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że trzecia część Gothica będzie z pewnością ostatnią wydaną przez CDP. Z tego co pamiętam wydawcę Gothica też przejęła Cenega :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować