Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 19.12.2006 o 00:47, Mike napisał:


Życzę wszystkim Wesołych Świąt i powoli zwijam żagle, do gwiazdki raczej tu nie dam rady zajrzeć.
Potem i owszem:)

I ja Tobie zyczę spokojnych, wesołych i radosnych wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku

Dnia 19.12.2006 o 00:47, Mike napisał:

Pozdro! i Miłego giercowania w Święta!

Dziękuje i nawzajem :)

Dnia 19.12.2006 o 00:47, Mike napisał:

M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań dotyczących obu firm. Zarówno Cenega, jak i CDP mają swoje tanie serie. Jak dotąd nie posiadam żadnego tytułu z klasyki Cenegi, ale mam ich sporo z CDP (do wszystkich wciąż jednak mi daleko). Jak dotąd nie trafiłem na grę z XKN, która po zainstalowaniu potrafiłaby się uruchomić bez płyty. Trochę mnie to wnerwia, bo żonglerka płytami nie jest najprzyjemniejsza, szczególnie jeśli mam ochotę popykać chwilkę np. w Enter the Matrix, potem w LOTR:ROTK, a na koniec w coś jeszcze, równie lekkiego i "na momencik". Wobec tego:

1. Czy są jakieś gry z XKN albo z klasyki Cenegi, które uruchamiają się bez płyty w napędzie?
2. Czy nie da się ich uruchomić bez płyty, bo takie było oryginalne zabezpieczenie, czy dopiero CDP dodał je od siebie?
3. Czy jeśli te zabezpieczenia są "oryginalne", to CDP teoretycznie móglby się ich pozbyć?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hitmancontracts.exe
A cracked exe to play Hitman Contracts without a CD

wczoraj zalapalem lekeigo zonka kupilem, gre z cenegi i sie zdziwilem ze po zainstalowaniuzobaczylem cracked file:) tylko ze odrazu yb uruchomic gre trzeba zainstalowac jakies zabezpieczenie ktore sprawdza plyte, w suemi to denerwuje mnie to, bo ien lubie miec tych plyt w napedziie, bo jezeli mam cd, to chodzi jak kosiarka, najgorsze jest jak sie zacznie doczytywac cos w czasie gry czasem sie cos doczytywac zacznie, ael wiem ze niektore gry chodza bez cd, choc dokladnie ktore to sa ci nie powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 16:33, kordzio1 napisał:

Hitman: Contracts

Ale kolega military pytal o gry z XKN od CDProjektu badz z KK Cenegi... ten Hitman jest juz w KK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

akurat hitman jest z supersellera, ale z tego co pamietam, albo mi sie tak tylko zdaje, z KK hidden 2 chyba bez plytki chodzil, ael niedawno odinstalowalem, wiec glowy dac ie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 16:13, military napisał:

1. Czy są jakieś gry z XKN albo z klasyki Cenegi, które uruchamiają się bez płyty w napędzie?
2. Czy nie da się ich uruchomić bez płyty, bo takie było oryginalne zabezpieczenie, czy dopiero
CDP dodał je od siebie?
3. Czy jeśli te zabezpieczenia są "oryginalne", to CDP teoretycznie móglby się ich pozbyć?

Tak jak pisał Arclight większość z Kolekcji Klasyki (KK) uruchamia się bez płyty, przynajmniej nie są jakoś specjalnie zabezpieczone, więc może spróbować stworzyć sobie obraz i uruchamiać z niego, przez co nie będziesz musiał wkładać co chwilę innych płyt i grać będzie się przyjemniej, bo rozpędzona płyta potrafi czasem niemiłosiernie bzyczeć w nośniku. Pamiętaj jednak, że nie możesz równocześnie korzystać z oryginalnego nośnika i kopii zapasowej.

Z niektórymi grami XKN też tak jest, ale nie powiem, z którymi bo nie gram w tak wiele tytułów na raz, aby uprawiać taką gimnastykę.

Generalnie za zabezpieczenie wydawca musi płacić opłaty licencyjne firmie, która te zabezpieczenia wymyśliła, stąd np. gry EA nie schodzą poniżej 40PLN bo oni ZAWSZE muszą mieć zabezpieczenie, stąd właśnie w seriach tanich raczej się nie opłaca implementować zaawansowanego zabezpieczenia bo cena na to nie pozwala.
Wprowadzenie zabezpieczenia generalnie leży po stronie wydawcy, ale często podmiot, od którego wydawca uzyskuje licencje na wydanie gry na danym rynku stawia wymóg implementacji zabezpieczenia, często konkretnego.

Z mojego punktu widzenia jest to, strata pieniędzy na zabezpieczenie, które legalnym użytkownikom nie pomaga, co najwyżej przeszkadzać może, bo o skuteczności też trudno tu mówić. Gdyby zrezygnowano z zabezpieczeń, można by znacznie obniżyć koszty wydania tytułu (brak opłat licencyjnych na rozwiązania zabezpieczające), więc finalnie na jego cenę co i pewno "mniej zdecydowanych" by bardziej zachęciło do zakupu, pomijam ortodoksów (tym razem "innych" niż BuckRogersXXV, którego ortodoksja jest godna naśladowania) nieszanujących pracy zespołu tworzącego grę, bo ich i tak nic nie przekona... pewno nawet kratki, cóż są ludzie i ....

Pod względem zabezpieczeń wybitnie ostatnio pozytywnie zaskoczył mnie zespół GREGORIAN, do tej pory mieli płyty zabezpieczane przed odtwarzaniem w PC, problem w tym, ze właściwie często się przemieszczam i mój laptop stanowi jedyne moje centrum multimedialne, na szczęście ma on za nic te zabezpieczenia, ale co się stało... idę sobie po nowy album świąteczny i szukam notki o zabezpieczeniu przed PC... a tu NIC, takie podejście, jak najbardziej pozytywne, lubię, nie implementując zabezpieczenia sam twórca więcej ma dla siebie, tudzież może taniej sprzedać produkt (częściej to pierwsze, ale niech mu będzie ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2006 o 18:58, PioMrex napisał:


Tak jak pisał Arclight większość z Kolekcji Klasyki (KK) uruchamia się bez płyty, przynajmniej
nie są jakoś specjalnie zabezpieczone, więc może spróbować stworzyć sobie obraz i uruchamiać
z niego, przez co nie będziesz musiał wkładać co chwilę innych płyt i grać będzie się przyjemniej,
bo rozpędzona płyta potrafi czasem niemiłosiernie bzyczeć w nośniku. Pamiętaj jednak, że nie
możesz równocześnie korzystać z oryginalnego nośnika i kopii zapasowej.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ale pomysł z graniem z wirutalnego napędu odpada, bo np. nie opłaca się robić obrazu gry wydanej na dvd - to zżera sporo miejsca, a instalacja też zwykle nie jest mała.

Co do gier EA, to piszesz że nie opłaca im się dawać zabezpieczeń w taniej serii. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale wynika z tego, że EA Classics NIE ma zabezpieczeń. Mam jedną grę z tej kolekcji i cóż... nie da się grać bez płyty. Poza tym nie wydaje mi się, żeby tylko zabezpieczenia decydowały o tak wysokiej cenie gier z EAC. Jak na mój gust, to chodzi tu przede wszystkim o... jakość. Bo te gry są przeważnie: a) bardzo dobre, b) na znanych licencjach. I to te licencje oraz rozmach tytułów, moim zdaniem, wpływają na ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nat, jesteś Wielki!

Dzięki, paczka z konkursu dotarła sprawnie i bezpiecznie.
Jednak GLS to nie Masterlink i nawet dowód mi sprawdził, bo z Masterlinka na 3 przypadki tylko przy sobotnich przygodach z NWN2 poprosił o dowód.

Generalnie proszę o przekazanie podziękowań z pozdrowieniami świątecznymi, dla całego zespołu pracującego przy organizacji konkursu S$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:15, military napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ale pomysł z graniem z wirutalnego napędu odpada, bo np.
nie opłaca się robić obrazu gry wydanej na dvd - to zżera sporo miejsca, a instalacja też zwykle
nie jest mała.

No fakt przy nośnikach DVD tworzenie virtuala rzeczywiście mija się z celem.
Jak mówię, gram na tyle rzadko, że zrzucanie do virtuali ze względów czasowych w moim przypadku nie wchodzi w rachubę.

Dnia 19.12.2006 o 19:15, military napisał:

Co do gier EA, to piszesz że nie opłaca im się dawać zabezpieczeń w taniej serii. Nie wiem
czy dobrze zrozumiałem, ale wynika z tego, że EA Classics NIE ma zabezpieczeń.

Właśnie ODWROTNIE, dlatego, że SĄ zabezpieczenia gry te nie mogą cenowo zejść poniżej 40PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:18, PioMrex napisał:

Nat, jesteś Wielki!

Dzięki, paczka z konkursu dotarła sprawnie i bezpiecznie.
Jednak GLS to nie Masterlink i nawet dowód mi sprawdził, bo z Masterlinka na 3 przypadki tylko
przy sobotnich przygodach z NWN2 poprosił o dowód.

Generalnie proszę o przekazanie podziękowań z pozdrowieniami świątecznymi, dla całego zespołu
pracującego przy organizacji konkursu S$.


Już przekazane. Cieszę się że doszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW, powiem, ze jestem pozytywnie zaskoczony Oblivionem jeżeli chodzi o zawartość merytoryczną (tudzież użyteczną w grze) wydanie to NWN2 bije zdecydowanie, podobnie z Civ IV, które niedawno kupiłem, bardzo pozytywne wrażenia.

Oczywiście CDP przoduje w dodatkach gadżetowych (koszulki, kubki, tudzież opakowania po amunicji...;D), oczywiście materiały drukowane też są generalnie bardzo dobre, ale przyznam, że mapa do NWN2 mnie rozczarowała, toż to jakieś malowidło. Jak już pisałem w innym wątku mapą to można nazwać, ale takie coś: http://www.wizards.com/dnd/images/wd_maps/FRposterLarge_150.jpg, a nie ten gryzmoł co dostaliśmy z EK NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładne pudełka... przykro mi ale bardzo nie ergonomiczne, przynajmniej Dreamfall już przełożony do slimDVD...
Widzę, ze te droższe wydania Cenegi też są godne uwagi... jak wyżej piszę Civ IV iteraz Obek zaskoczyły pozytywnie.
Co do samej paczki... większego już tego kartonu wybrać nie mogłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:46, PioMrex napisał:

Ładne pudełka... przykro mi ale bardzo nie ergonomiczne, przynajmniej Dreamfall już przełożony
do slimDVD...
Widzę, ze te droższe wydania Cenegi też są godne uwagi... jak wyżej piszę Civ IV iteraz Obek
zaskoczyły pozytywnie.
Co do samej paczki... większego już tego kartonu wybrać nie mogłeś :D

Na szybko pakowałem ;) Ważne że doszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 19:58, nathanadler napisał:

Na szybko pakowałem ;) Ważne że doszło :D

W sumie to nawet super będzie w co kłaść kolejne partie muzealne, bo już się martwiłem, bo CDP ostatnio wysyła gry w jakiś "zawijańcach", które potem nie można wykorzystać sensownie, a tu.. proszę klasyczne pudło kartonowe :D
Na Obliwiona też sposób znalazłem, dołączył do niego złoty Morrowind którey wyjąłem ze slima i razem z Obkiem jest w takim zmyślnym pudełku na 4 płyty :) Jakaż to oszczędność miejsca się zrobiła. Mam nadzieję, ze płyty CDP z płytami Cenegi się nie gryzą.

Przyznam nie sądziłem, po panujących o Cenedze opiniach, że te droższe edycje są równie dopracowane co CDPktu... Tym bardziej, ze kojarzyłem je dodatkowo ze StarForcem, a nie wiem co za czytnik będę miał jak przyszłoby do grania w takie gry, stąd wolę unikać tegoż zabezpieczenia, tym bardziej, że nie mam zamiaru opłacać, pośrednio, firmy opracowujące technologie utrudniające życie legalnym użytkownikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 20:12, PioMrex napisał:

Mam nadzieję, ze płyty CDP z płytami Cenegi się nie gryzą.

Płyty Cenegi są bardzo żywiołowe, mają tendencje do wyskakiwania z miejsca i skakania po całym pudełku, chyba że są przytrzymywane przez specjalnie do tego celu zaprojektowaną instrukcję ;> ;]
Na szczęście to się zdarza coraz rzadziej

Dnia 19.12.2006 o 20:12, PioMrex napisał:

Przyznam nie sądziłem, po panujących o Cenedze opiniach, że te droższe edycje są równie dopracowane
co CDPktu...

Tutaj też przesadzasz ;)
Porównaj najlepsze EK Cenegi i CDP. Nadal jest różnica. Cenega się ostatnio poprawiła, ale powinni bardziej stawiać na indywidualność każdej z gier. Zbytnio to wszystko u nich jednolite.

Co do przesyłek. Zawijańce CDP są faktycznie irytujące :/
Jak to się w ogóle otwiera? ^^
Taśma firmowa jest bardzo ładna, ale użyta tak, żeby przypadkiem klientowi nie udało się bezproblemowo otworzyć paczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2006 o 21:07, Monastor napisał:

Co do przesyłek. Zawijańce CDP są faktycznie irytujące :/
Jak to się w ogóle otwiera? ^^
Taśma firmowa jest bardzo ładna, ale użyta tak, żeby przypadkiem klientowi nie udało się bezproblemowo
otworzyć paczki :)


Spoko stary jestem specjalistą od otwierania paczek z CDP. Jak kupisz jakąś grę to kopsnij ją do mnie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować