Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2007 o 22:53, kordzio1 napisał:

Jedyna rzecz która mnie drażni w grach z KK to "... Kolekcja Klasyki, Piotr Fronczewski poleca..."
niby nic, a irytuje mnie jak cholera:)


Można to wyłączyć, np. poprzez edycję skrótu gry. Ew. można też wywalić pliki flash z tą gadką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 14:32, Noxbi napisał:

Co do pudełek, to zgadzam się z vearem, kiedy pewnego dnia upuściłem takie z EK, bach, coś
tak grzechocze i nie można zamknąć, no i nie mam o co instrukcji zahaczyć... ;(


Tak pudełka i eksperymenty z nimi to często słaby punkt obu wydawców, dla mnie idelane są 2 wersje pudełek z KK.
1) na jednego DVD
2) na środku taka jakby sprężynka w pudełkach na 3-4 CD/DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 22:12, vear napisał:

Na szczęście nie umarły jeszcze Saturny, czy MediaMarkty - te niemal zawsze sprzedają taniej
(może nie w dniu premiery, ale po kilku[nastu] dniach cena gier spada nawet o 20% (dotyczy
tylko najdroższych, przy tanich seriach ten procent jest oczywiście mniejszy).

No niestety w Poznaniu z tymi obniżkami to cieńko, ani w King Cross, ani w M1już dawno nie widziałem dobrej promocji, pojedyncze tytuły raz na 1/4 ruskiego miesiąca się zdarzą. Już częściej taniej mi wychodziło na gram.pl, ale od kilku już miesięcy ceny są wyrównane... bo wPLN zupełnie straciło wartość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 22:53, kordzio1 napisał:

Do tego bym dodał, że czasami gry z KK są grami, które są często strasznie drogie w wydaniach
premierowych, np. combat flight simulator 2 jak ostatnio czytałem reckę to na początku w kole
120zł kosztował, na Amazonie kosztuje ok 90zł, a w całkiem ładnym wydaniu z KK kupiłem go wraz
z 2 innymi grami z KK w MM za 44.99...
Jedyna rzecz która mnie drażni w grach z KK to "... Kolekcja Klasyki, Piotr Fronczewski poleca..."
niby nic, a irytuje mnie jak cholera:)

Robisz PPM na skrócie do gry i zmieniasz wskazanie na plik wykonywalny gry (ten plik z Fronczewskim nazywa się game.exe lub splash1/2.exe, przynajmniej u mnie). I po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 20:11, LORD SZYMm napisał:

Moim zdaniem CDPROJEKT jest lepszy od CENEGI

Super....
Może jakieś konkrety podasz, dlaczego masz takie stanowisko w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 22:53, kordzio1 napisał:

Jedyna rzecz która mnie drażni w grach z KK to "... Kolekcja Klasyki, Piotr Fronczewski poleca..."
niby nic, a irytuje mnie jak cholera:)


Na szczęście nie występuje to wszędzie - np. w grach Microsoftu nie ma tego nudziarstwa wcale, bo Cenega dostała gotowe obrazy płyt od MS/Ubi.
Ciekaw jestem, jak wygląda sytuacja pozdrowień od P. Fronczewskiego w najnowszych grach z KK (Anno 1503, Antologia Hitmana i GT Legends).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 14:09, hehe napisał:

> Gry, które rzeczywiście są klasyką (oczywiście nie wszystkie, ale nadal więcej tam klasyki
> niż u CDP).
Dla jednych kalsyką będzie "Thief" z KK , dla innych "Colin" z EKN. Każda seria ma gry mniej
lub bardziej klasyczne, ale to zależy od preferencji graczy. Rzecz gustu :)


Zawsze to powtarzam, ale nie chodzi mi o samą jakość gier, ale choćby ich staż na rynku - Cenega w KK oferuje gry znane i lubiane nawet od dekady. Ile takich jest w Ekstra Klasyce?

Dnia 24.04.2007 o 14:09, hehe napisał:

> Prawdziwe pudełka, a nie rozpadające się potworki...
Ja nigdy problemów z pudełkami nie miałem.


Miałeś szczęście ;-) Może do Krakowa CD Projekt daje jakieś odpady, może dostawca jedzie z grami jakąś polną drogą, może na CMK ktoś ukradł podkłady :P - ale nie zdarzyło mi się jeszcze kupić egzemplarza gry z EKN (wcześniej z Nową Ekstra Klasyką czy Ekstra Klasyką nigdy problemów nie było), by pudełko nie było niedorobione. Dla równowagi: na podobne przypadłości cierpi Superseller, ale tam dochodzi równie brzydka kartonowa obwoluta i pustki w środku.

Dnia 24.04.2007 o 14:09, hehe napisał:

Nie uważam też, żeby te twoim zdaniem lepsze pudełko
było warte te dodatkowe 5 zł.


I nie jest (tzn. pewnie byłoby, gdyby było sprzedawane detalicznie). Ale jako element składowy, uzupełniany przede wszystkim przez naprawdę dobre gry - jak najbardziej.

Dnia 24.04.2007 o 14:09, hehe napisał:

Zresztą co to za różnica. Konkurencji jako takiej nie ma, więc po co porównywac pudełka. Każda
seria ma inne tytuły więc co byśmy nie mówili i tak będziemy kupowac KK i EKN.


Ale jeżeli interesuje mnie zarówno gra z KK, jak i gra z EKN - wybiorę tę lepiej wydaną. Dwóch na raz nie kupię, bo ostatecznie nie pogram w żadną. Już to przerabiałem.

Dnia 24.04.2007 o 14:09, hehe napisał:

W końcu robimy
to dla gier, a nie dla opakowania :P


Oj nie tylko dla gier. Rzekłbym nawet, że bardziej dla opakowania, niż dla gier.

>> Podczas gdy Kolekcja Klasyki jest poważna i stonowana, Ekstra Klasyka tworzona jest pod
>> dzieci...

Dnia 24.04.2007 o 14:09, hehe napisał:

To już lekka przesada :) i na pewno nie usprawiedliwia w żaden sposób wyższej ceny. Co oznacza
"poważna i stonowana" ?


To, o czym pisał ktoś przyznający mi rację - kolorystykę. Do tego nazwę, będącą od "K" do "I" po polsku. KK nie woła do mnie "Hej ziomal, zapodaj gierę, będzie joł!", a do tego dąży Ekstra Klasyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2007 o 20:34, vear napisał:

Ciekaw jestem, jak wygląda sytuacja pozdrowień od P. Fronczewskiego w najnowszych grach z KK
(Anno 1503, Antologia Hitmana i GT Legends).


W GT Legends Fronczewski Piotr występuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:01, vear napisał:

Zawsze to powtarzam, ale nie chodzi mi o samą jakość gier, ale choćby ich staż na rynku - Cenega
w KK oferuje gry znane i lubiane nawet od dekady. Ile takich jest w Ekstra Klasyce?


Powtórze się: to kwestia gustu :) Dla mnie na przykład więcej gier "kultowych" jest w EKN: seria Baldur`s Gate, Icewin Dale, Settlers, Colin... W gry z KK takie jak Thief, Myth czy Hitman nigdy nie grałem więc dla mnie np one kultowe nie sa. Zalezy co kto lubi, ciężko więc powiedzieć że KK ma więcej ( chyba że mówisz za siebie :))

Dnia 24.04.2007 o 21:01, vear napisał:

Ale jeżeli interesuje mnie zarówno gra z KK, jak i gra z EKN - wybiorę tę lepiej wydaną. Dwóch na raz nie kupię, > bo ostatecznie nie pogram w żadną. Już to przerabiałem.


Ja też to przerabiałem wielokrotnie i zawsze wybierałem to co tańsze :P Nie uważam też żeby KK była lepiej wydana. Co ma takiego, pomijając to nieszczęsne opakowanie ?

Dnia 24.04.2007 o 21:01, vear napisał:

To, o czym pisał ktoś przyznający mi rację - kolorystykę. Do tego nazwę, będącą od "K" do "I" po polsku. KK
nie woła do mnie "Hej ziomal, zapodaj gierę, będzie joł!", a do tego dąży Ekstra Klasyka.


A jakie to ma znaczenie tak naprawdę ? Przecież jeżeli chcesz jakąś grę to wyjścia nie masz, wydaje ją tylko jeden wydawca. Cała ta reklama, opakowania, kolorystyka itd, to otoczka bez znaczenia ( przynajmniej dla mnie ), bo jak chce jakiś tytuł to go po prostu kupuje, bez różnicy czy jest z EKN czy KK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:44, hehe napisał:

Powtórze się: to kwestia gustu :) Dla mnie na przykład więcej gier "kultowych" jest w EKN:
seria Baldur`s Gate, Icewin Dale, Settlers, Colin... W gry z KK takie jak Thief, Myth czy
Hitman nigdy nie grałem więc dla mnie np one kultowe nie sa. Zalezy co kto lubi, ciężko więc
powiedzieć że KK ma więcej ( chyba że mówisz za siebie :))


Tylko, że teraz już BG, ID nie uświadczysz w XKN.

Dnia 24.04.2007 o 21:44, hehe napisał:

Ja też to przerabiałem wielokrotnie i zawsze wybierałem to co tańsze :P Nie uważam też żeby
KK była lepiej wydana. Co ma takiego, pomijając to nieszczęsne opakowanie ?


Jednakowe dla całej serii płyty. Jakoś bardziej przekonują mnie niż pseudopremierowe z XKN.

Dnia 24.04.2007 o 21:44, hehe napisał:

A jakie to ma znaczenie tak naprawdę ? Przecież jeżeli chcesz jakąś grę to wyjścia nie masz,
wydaje ją tylko jeden wydawca. Cała ta reklama, opakowania, kolorystyka itd, to otoczka bez
znaczenia ( przynajmniej dla mnie ), bo jak chce jakiś tytuł to go po prostu kupuje, bez różnicy
czy jest z EKN czy KK :D


Ale jak masz do wyboru dwie gry, jedną z XKN a drugą z KK to którą wybierzesz? Bo ja tą, która lepiej się będzie prezentować na półce. I tu wygrywa KK. Nie oznacza to, że gry z XKN nie kupię, ale na pewno uczynię to później niż grę z KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 21:49, Arclight napisał:

Jednakowe dla całej serii płyty


To że płyty EKN mają nadruki to znaczy że są gorzej wydane ? Zresztą przez to że KK ma jednakowe płyty, powinna być niższa cena a nie większa o 5 zł.

Dnia 24.04.2007 o 21:49, Arclight napisał:

Ale jak masz do wyboru dwie gry, jedną z XKN a drugą z KK to którą wybierzesz? Bo ja tą, która lepiej się
będzie prezentować na półce


Zawsze kiedy nie byłem zdecydowany na konkretny tytuł, kupowałem EKN, bo taniej. Zawsze sobie mówiłem że KK kupię później jak stanieje ( opłaca się czekać, bo tanieją :)). Pomyśl że na 3 grach to jest różnica 15 zł, czyli za 3 KK możesz mieć 4 EKN. Jest różnica ?
Ja tam kupuję gry dla grania, a nie dla opakowania :P Chociaż jak ma się dużo to wszystko ładnie wygląda na półce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 22:52, hehe napisał:

To że płyty EKN mają nadruki to znaczy że są gorzej wydane ? Zresztą przez to że KK ma jednakowe
płyty, powinna być niższa cena a nie większa o 5 zł.


Nie, ale dają wrażenie kiczowatości. No i cena - 5 zł wyższa ale hitów jakby więcej...

Dnia 24.04.2007 o 22:52, hehe napisał:

Zawsze kiedy nie byłem zdecydowany na konkretny tytuł, kupowałem EKN, bo taniej. Zawsze sobie
mówiłem że KK kupię później jak stanieje ( opłaca się czekać, bo tanieją :)). Pomyśl że na
3 grach to jest różnica 15 zł, czyli za 3 KK możesz mieć 4 EKN. Jest różnica ?
Ja tam kupuję gry dla grania, a nie dla opakowania :P Chociaż jak ma się dużo to wszystko ładnie
wygląda na półce :)


Za 3 KK mogę mieć 4 XKN, z czego w tych 3 KK dostanę tak naprawdę więcej gier jak w tych 4 XKN... Jest różnica?
Ja też kupuję gry dla grania, ale opakowanie ma znaczenie. Pokazuje, czy firma stawia na daną serię, czy jest to tylko typowe "oni mają taką serię, to my też podobną zrobimy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co się w ogóle kłócić, która seria wydawnicza jest lepsza? Obie są świetne i powinniśmy się cieszyć, że za śmieszne pieniądze każdy może zasmakować w doskonałych grach ^_^
Jeszcze teraz CDP powinno wprowadzić coś na kształt Rewolucji Cenowej i wszystko byłoby już idealnie :) Bo RC to Cenedze wyszła nad wyraz dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 22:52, hehe napisał:

Zresztą przez to że KK ma jednakowe
płyty, powinna być niższa cena a nie większa o 5 zł.


Człowieku popatrz na gry wydane w serii KK... Masz tam HITY i ANTOLOGIE. Polecam stronę: http://kolekcjaklasyki.pl - zobaczysz tam jakie gierki masz już za 25zł.

Dnia 24.04.2007 o 22:52, hehe napisał:

Zawsze kiedy nie byłem zdecydowany na konkretny tytuł, kupowałem EKN, bo taniej. Zawsze sobie
mówiłem że KK kupię później jak stanieje ( opłaca się czekać, bo tanieją :)). Pomyśl że na
3 grach to jest różnica 15 zł, czyli za 3 KK możesz mieć 4 EKN. Jest różnica ?


Pomyśl też, że w XKN dostajesz te 4 gry, a w KK kupując Antologię dostajesz nawet 8 czy 9 (jeśli nie więcej) gier - za tę samą cenę...

Dnia 24.04.2007 o 22:52, hehe napisał:

Ja tam kupuję gry dla grania, a nie dla opakowania :P Chociaż jak ma się dużo to wszystko ładnie
wygląda na półce :)


Jeśli to nie jest XKN :P Powtarzam się, ale gry w serii XKN mają okropne pudełka. Po prostu aż straszą kiczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 22:56, Arclight napisał:

Nie, ale dają wrażenie kiczowatości. No i cena - 5 zł wyższa ale hitów jakby więcej...

Nadruki na płytce = kiczowatośc ? To już czepianie się na siłe. Co do hitów to kwestia gustu jak pisałem wyżej.

Dnia 24.04.2007 o 22:56, Arclight napisał:

Za 3 KK mogę mieć 4 XKN, z czego w tych 3 KK dostanę tak naprawdę więcej gier jak w tych 4 XKN...

No prawda, tu masz rację. KK ma antologię, więc teoretycznie czasem dostajemy więcej :)

Dnia 24.04.2007 o 22:56, Arclight napisał:

Pokazuje, czy firma stawia na daną serię, czy jest to tylko typowe "oni mają taką serię, to my też podobną
zrobimy"

Chyba EKN była znacznie wczesniej niż KK, więc to zdanie można wypowiedzieć ale w drugą stronę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:07, Markus89 napisał:

Jeśli to nie jest XKN :P Powtarzam się, ale gry w serii XKN mają okropne pudełka. Po prostu
aż straszą kiczem.

Ale się uwzięliście na te pudełka XKN :P KK ma ładne estetyczne pudełka o stonowanym, statecznym designie. Natomiast XKN też wcale nie ma brzydkich opakowań. Aż sobie przed chwilą kilka przejrzałem :) I co zaobserwowałem? Ten wygląd nie jest wcale brzydki, tylko inny niż w KK. Takie bardziej ''młodzieżowe'' :) A nadruki na płytach XKN są bardzo fajne IMO. Najgorsza rzecz w XKN - grubaśne pudełka, kiedyś były lepsze, cieniutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:09, hehe napisał:

Nadruki na płytce = kiczowatośc ? To już czepianie się na siłe. Co do hitów to kwestia gustu
jak pisałem wyżej.


Nadruk premieropodobny na taniej serii - tak.

Dnia 24.04.2007 o 23:09, hehe napisał:

Chyba EKN była znacznie wczesniej niż KK, więc to zdanie można wypowiedzieć ale w drugą stronę
:P


Słyszał o KKK? Wydawane przez IM Group, obecnie - Cenega Poland. Było trochę wcześniej jak EKN. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:07, Markus89 napisał:

Człowieku popatrz na gry wydane w serii KK... Masz tam HITY i ANTOLOGIE. Polecam stronę: http://
kolekcjaklasyki.pl zobaczysz tam jakie gierki masz już za 25zł.


Seria KK to swego rodzaju konkurencja dla EKN, więc cena też powinna być konkurencyjna. Cenega zawsze miała droższe gry ( po raz n-ty jako przykład podam CIV IV i GTA ) i seria KK wpisuje się w tą tendencję.
Jak mówi Quatre, nie ma co się sprzeczać, tylko trzeba się cieszyć że są dwie serie tanich gier. Czasem można tylko ponarzekać że jedna jest za droga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:16, hehe napisał:

Czasem można tylko ponarzekać że jedna jest za droga :P


Albo że druga wprawdzie jest tańsza, ale nie ma Antologii... Przepraszam, ma jedną - Fallout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować