Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Nie wiem czy ktoś wspominał też o tym, że gry z XKN to kolejne odgrzewane kotlety, gry przerzucane z serii do serii, żeby w końcu wpadły do XKN. Z ostatniego rzutu XKN tylko jedna gra pojawiła się jako premiera (Rollercoaster Tycoon....). A u Cenegi? AoE EK i AoM ZE z SS (wiecej skrotow wsadzic nie moglem bo sam bym tego nie przeczytal) po raz pierwszy pojawiły się w tak atrakcyjnej cenie w Polsce i po polsku (tego pewien nie jestem), a w KK juz zapowiedziano Dungeon Siege : Legends of Aranna, tego tez chyba nikt do tej pory nie wydal, a przynajmniej nie w rozsadnej cenie. No i Antologia Deus Ex, wielki plus za to wydanie, o pozostalych grach z KK na razie nie wspomne bo nie interesowałem się ich historią ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:57, Quatre napisał:

> Złota Edycja... Ok, ale w złotej edycji jest gra + dodatki, a w Antologii - kilka części
+ dodatki.
Tak, przeważnie są w tych antologiach dwie częsci gry plus jeden dodatek :/ Żeby nie być gołosłownym:
Kozacy, Age of Wonders, Hidden&Dangerous, Railroad Tycoon, Tropico. Tak więc wcale nie więcej
gry niż np w takim Morrowind Złota Edycja.


Z Cenegi podałeś kilka przykładów, a z CDP jeden - mówi to samo za siebie (no góra 3)...

Dnia 24.04.2007 o 23:57, Quatre napisał:

Dla mnie sam jeden Riddick jest wart tych 20 zł, nie potrzebuję do niego dodatkowych 3 gier :)


Podobnie jak dla mnie Far Cry w KK, czy Mafia i jeszcze kilka innych tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:58, hehe napisał:

> > Superseller jest droższy od Platynowych Edycji
> Dziwne. SS kosztuje 49,90zł, a PK kosztuje 59,90zł - co tutaj jest droższe?

Tylko że na gram.pl dzięki WPLN zawsze PK kosztuje 46,90 zł. Więc co jest drozsze ?

Nie kłóć się hehe, tutaj nie masz racji :) W MediaMarkt były kiedyś SS za 40 zł (chociaż PK w tym samym sklepie też tyle kosztowały, ale bardzo krótko i nie wszystkie - nabyłem tak mega bubla Empire Earth 2 ZE :) PK jest droższe niż SS i basta! A moim zdaniem w SS są fajniejsze gry niż w PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:58, Markus89 napisał:

Człowieku jesteś śmieszny podchodząc w ten sposób do dyskusji.

Tylko że ceny sugerowane na gram.pl realnie nigdy nie są cenami do zapłacenia. To zwykły pic na wode. Od zawsze jak kupuje ( a trochę to już trwa ), jeszcze nigdy nie zapłaciłem "sugerowanej" ceny za grę. Mam więc chyba prawo traktować ceny po obniżce z WPLN jako te obowiązujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:03, hehe napisał:

Tylko że ceny sugerowane na gram.pl realnie nigdy nie są cenami do zapłacenia.


To tak jakby gry z SS czy innych serii Cenegi były zawsze sprzedawane po cenie sugerowanej, a zapewniam Cię, że tak nie jest.

Dnia 25.04.2007 o 00:03, hehe napisał:

Mam więc chyba prawo traktować ceny po obniżce z WPLN jako te obowiązujace.


Nie bo jest to niepoważne. Cena sugerowana to taka, za jaką maksymalnie może pobierać się opłaty. Każda promocja jest zależna od sklepu więc dystrybutor nic do niej nie ma i tutaj CDP przegrywa. Podobnie jest w polityce cenowej Fajna Cena i Rewolucja Cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:00, Mistic napisał:

Nie wiem czy ktoś wspominał też o tym, że gry z XKN to kolejne odgrzewane kotlety, gry przerzucane
z serii do serii, żeby w końcu wpadły do XKN.

Argument co najmniej dyskusyjny, bo w KK spora większość tytułów to spadki z SS :P

Dnia 25.04.2007 o 00:00, Mistic napisał:

A u Cenegi? AoE EK i AoM ZE z SS, a w KK juz zapowiedziano Dungeon Siege
: Legends of Aranna, tego tez chyba nikt do tej pory nie wydal, a przynajmniej nie w rozsadnej
cenie. No i Antologia Deus Ex,

A to pewnie nie są odgrzewane kotlety? AoE będzie już miało tyle lat, co średnia wieku użytkowników gram.pl niedługo :) Dungeon Siege to staroć również, już druga część się doczekała dodatku i obniżek. A Deus Ex 2 wpadł tam z SS właśnie, jedynka wraz w Project Snowblind były kiedyś w CDA jako darmówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam jeszcze nia mam żadnej gry z SS więc nie wiem jak to jest z cenami. Na stronie Cenegi jest 49,90, tak samo w supermarketach. Wydawało mi się że takie są ceny. Mój błąd :)
Ale żeby zakończyć na moim :P ---> EKN vs KK, na korzyść CDP, gry premierowe na korzyść CDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:00, Quatre napisał:

> dokładnie 36 gier z czego 20 to antologie i złote edycje ( + twierdza deluxe) w których
praktycznie
> dostajesz 2/3 gry w cenie jednej
Proszę pokaż mi te 20 antologii. Przed chwilą naliczyłem ich sporo mniej :P


1.Deus Ex
2.Anno 1503
3.Hitman
4.Civilization III
5.Blitkrieg
6.Codename Panzers
7.Kozacy
8.Thief
9.Age of Empires
10.Age of Wonders
11.Commandos
12.Hidden & Dangerous
13.Myst
14.Myth
15.Port Royale
16.Railroad Tycoon
17.Rainbow Six 3
18.Serious Sam
19.Syberia
20.Tropico
21. Twierdza

ups. sorki mój bład nie 20 ale 21:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:57, Quatre napisał:

Moim zdaniem serwowanie ludziom gier przedpotopowych jako dodatku, aby móc wpisać Antologia
w tytule mija się z celem. Ja chcę gry jak najbardziej grywalne, a nie jak najwięcej. Dla mnie
sam jeden Riddick jest wart tych 20 zł, nie potrzebuję do niego dodatkowych 3 gier :)


To Riddick jest klasyką? Pierwsze słyszę.

Dnia 24.04.2007 o 23:57, Quatre napisał:

To po co dyskusja, jak i tak każdy ma swoje racje, które są najswojsze i nic ich nie zmieni?


Bo to forum dyskusyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:13, hehe napisał:

W sumie nie mam jeszcze nia mam żadnej gry z SS więc nie wiem jak to jest z cenami. Na stronie
Cenegi jest 49,90, tak samo w supermarketach.


Podstawowy błąd. Cenega też ma swój sklep i wszelkie porównania można dokonywać, kiedy zna się ich ceny.

Dnia 25.04.2007 o 00:13, hehe napisał:

Ale żeby zakończyć na moim :P ---> EKN vs KK, na korzyść CDP, gry premierowe na korzyść
CDP


Problem w tym, że nie jest to temat XKN vs KK.
Ogólnie rzecz biorąc to jak dla mnie Cenega (jako dystrybutor) jest lepsza od CDP. Mają więcej odpowiadających mi tytułów i od jakiegoś czasu lepsze polonizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega wzieła się w garść i wydaje masę świetnych tytułów w przystępnych cenach razem z bardzo dobrymi polonizacjami. A CDP ostatnio jest słabszy. Z XKN interesuje mnie jakies 15% tytułów a z KK około 80%. Jakoś bardziej podoba mi sie wyglad pudelek w KK. Świetny pomysł z Antologiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 00:22, Mr. Cin napisał:

z tym że złote edycje czy też wersje "deluxe" zawieraja podobnie jak antologie więcej niż jedną grę.

Po to jest rozróżnienie na złote edycje i antalogie że pierwsza łączy kilka gier tego samego tytułu np. Settlers 3 ze wszystkimi dodatkami (złota edycja) a druga łączy wszystkie części jednego tutułu (np. wszystkie części settlersów czy civilizacion). Więc różnica jest znacząca apropos kiedy będzie Antologia civilization bo mieli ją tworzyć kiedyś a dokładnie wielkie pudełko z większąścią tytułów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DLa wszystkich fan boyów Cenegi (nic do nie nie miałę - nawet parę postów wcześniej napisałem że mile zaskoczyli mnie przeprosinami o polonizację sh4 ) - ale po ochłonięci z zachwytu nad grą silent hunter IV (nad grą a nie nad wydaniem) przyszedł czas na ocenę i ...
wydanie jest beznadziejne za 130 zł dostajemy pudełko kartonowe + box na płytę dvd i instrukcję i to tyle -- żenada
instrukcja to pomyłka bo -- mam masę błędów merytorycznych - opoisuje coś czego w grze nie ma a najgorsze to instrukcja ataku torpedowego - niech autor tego czegoś włączy grę i niech zrobi to co w niej opisał - np: obliczenie prędkości statku itd. -

cóż za 130 zł - oczekiwałem czegoś więcej - jakiegoś poradnika ewentualnie naprawdę szczegółowej instrukcji - bo to symulator jest kurcza !!!
już kończąc wydanie SH4 wygląda jak wydanie taniej serii np: fajna cena za 29 zł -
farsa i tyle - tu CDP bije ich na głowę i tyle -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 09:18, vear napisał:

O to chodzi: http://www.civilization.com/chronicles/? Nie wierzę, że kiedykolwiek pojawi się to na naszym rynku.

Dokładnie o to :) Jak się pojawi to nawet angielską wersje kupie :) Ale myślałem że wrzucą jeszcze Civ: Call to Power 1 i 2 - ale i tak ładna kolekcja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 09:21, Konrades napisał:

> O to chodzi: http://www.civilization.com/chronicles/? Nie wierzę, że kiedykolwiek pojawi
się to na naszym rynku.
Dokładnie o to :) Jak się pojawi to nawet angielską wersje kupie :) Ale myślałem że wrzucą
jeszcze Civ: Call to Power 1 i 2 - ale i tak ładna kolekcja :P

Widziałem to ostatnio na allegro za 169 zł bodajże - jak chcesz ang. to kupuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 09:21, Konrades napisał:

Ale myślałem że wrzucą jeszcze Civ: Call to Power 1 i 2 - ale i tak ładna kolekcja :P


Call to power to innej firmy jest :) taka podróba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 10:07, ŁukiPluta napisał:

Call to power to innej firmy jest :) taka podróba :)

Wiem że innej bo mam każdą Civilizacion obojetnie jakiej firmy. A co do Call to Power to uważam że fajnym rozwiązaniem było odkładanie punktów zabudowy by budować drogii itp. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować