Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2007 o 23:13, Arclight napisał:

> Nadruki na płytce = kiczowatośc ? To już czepianie się na siłe.
Nadruk premieropodobny na taniej serii - tak.

To c znaczy co? Na siłę trzeba się umartwiać, wprowadzać ascezę i piętnować za to, że to tania seria i ma być w związku z tym badziewna?? Nadruki w XKN są ŁADNE i nic na to nie poradzisz :P

Dnia 24.04.2007 o 23:13, Arclight napisał:

> Chyba EKN była znacznie wczesniej niż KK, więc to zdanie można wypowiedzieć ale w drugą stronę
Słyszał o KKK? Wydawane przez IM Group, obecnie - Cenega Poland. Było trochę wcześniej jak EKN. :)

W tym problem, że o KKK mało kto słyszał :P To CDP rozbuchał machinę marketingowo-reklamową w związku z Extra Klasyką i to im się należą brawa za rozpowszechnienie idei wydawania gier tanio, ale porządnie. Mówi się, że to Henry Ford wymyślił produkcję taśmową, a to nieprawda - on tylko zastosował innowację wymyśloną przez jego pracowników :D Tak więc nie zawsze wynalazcy danej rzeczy należą się największe brawa, lecz propagatorom idei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:16, hehe napisał:

Seria KK to swego rodzaju konkurencja dla EKN, więc cena też powinna być konkurencyjna


To ja Ci napiszę tak:
Zawartość (w sensie gier) XKN powinna być konkurencyjna w stosunku do serii KK. Rozumiesz już o co chodzi? Czepiasz się tej różnicy 5zł, ale ślepy jesteś czy jak, że nie widzisz różnycy w zawartości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:19, Arclight napisał:

> Czasem można tylko ponarzekać że jedna jest za droga :P
Albo że druga wprawdzie jest tańsza, ale nie ma Antologii... Przepraszam, ma jedną - Fallout.

Przepraszam - ma drugą: Saga Heroes. I ma też sporo Złotych Edycji (Morrowind, Heroes4, Settlersi, Rollercoaster). Mnie osobiście nie przekonują te antologie z KK (może poza Blitzkrieg i Myst :) Antologię Thief kupiłem jedynie dla trójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:21, Markus89 napisał:

Zawartość (w sensie gier) XKN powinna być konkurencyjna w stosunku do serii KK. Rozumiesz już
o co chodzi? Czepiasz się tej różnicy 5zł, ale ślepy jesteś czy jak, że nie widzisz różnycy
w zawartości?

Ja nie widzę różnicy w zawartości, nie wiem, może za słabe okulary noszę? Wyłuszcz mi tę różnicę proszę. Na czym ona polega? Co takiego gorszego jest w XKN w stosunku do KK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:21, Markus89 napisał:

To ja Ci napiszę tak:
Zawartość (w sensie gier) XKN powinna być konkurencyjna w stosunku do serii KK. Rozumiesz już
o co chodzi? Czepiasz się tej różnicy 5zł, ale ślepy jesteś czy jak, że nie widzisz różnycy
w zawartości?

A Ty widzisz różnice ? Z chęcią wysłucham :P , bo nijak nie potrafię zrozumieć czemu Cenega ma zawsze droższe gry ( i serie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:24, Quatre napisał:

Ja nie widzę różnicy w zawartości, nie wiem, może za słabe okulary noszę? Wyłuszcz mi tę różnicę
proszę. Na czym ona polega? Co takiego gorszego jest w XKN w stosunku do KK?


Kolega zarzuca KK cenę - kosztuje 5zł więcej niż XKN, ale popatrzcie na zawartość - w XKN masz jedną antologię (Fallout), w KK masz ich kilkanaście. W stosunku do zwykłego tytułu XKN, w KK za 5zł więcej dostajesz 1-2 gry więcej.
Poza tym dla siebie w XKN nie widzę nic poza Riddickiem (którego wymieniłem opakowanie na wydanie Nicolas Games, gdyż to z XKN było kiczowate) i SWAT 4 (którego nie kupiłem jeszcze i chyba nie kupie - poszukam na Allegro premierówek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:33, Markus89 napisał:

Kolega zarzuca KK cenę - kosztuje 5zł więcej niż XKN, ale popatrzcie na zawartość
- w XKN masz jedną antologię (Fallout), w KK masz ich kilkanaście.


To kilkanaście to dokładnie 9 na kilkadziesiąt gier. Niech zrobią po prostu droższe wersje z Antologiami. A co z pozostałymi tytułami ? Czemu te są droższe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:21, Quatre napisał:

To c znaczy co? Na siłę trzeba się umartwiać, wprowadzać ascezę i piętnować za to, że to tania
seria i ma być w związku z tym badziewna?? Nadruki w XKN są ŁADNE i nic na to nie poradzisz
:P


Może i są ładne - ale nie pasują. Seria to seria - wygląd powinien być jednakowy. A tak - mamy pseudopremierowy wygląd płyt i pudełko, które ma upodabniać do wydania premierowego, ale średnio mu to wychodzi. Zajmuje więcej miejsca na półce a czy wygląda lepiej? Nie sądzę.

Dnia 24.04.2007 o 23:21, Quatre napisał:

W tym problem, że o KKK mało kto słyszał :P To CDP rozbuchał machinę marketingowo-reklamową
w związku z Extra Klasyką i to im się należą brawa za rozpowszechnienie idei wydawania gier
tanio, ale porządnie. Mówi się, że to Henry Ford wymyślił produkcję taśmową, a to nieprawda
- on tylko zastosował innowację wymyśloną przez jego pracowników :D Tak więc nie zawsze wynalazcy
danej rzeczy należą się największe brawa, lecz propagatorom idei.


Możliwe. Jednakże nie dyskutujemy o tym, kto ma większe zasługi, a kto był pierwszy.

Dnia 24.04.2007 o 23:21, Quatre napisał:

Przepraszam - ma drugą: Saga Heroes. I ma też sporo Złotych Edycji (Morrowind, Heroes4, Settlersi,
Rollercoaster). Mnie osobiście nie przekonują te antologie z KK (może poza Blitzkrieg i Myst :) Antologię Thief
kupiłem jedynie dla trójki.


Złota Edycja... Ok, ale w złotej edycji jest gra + dodatki, a w Antologii - kilka części + dodatki. Więc tłumaczenie, że mają Złote Edycje jest ekhem, jak dla mnie dosyć naciągane. Bo czymże jest Złota Edycja podług Antologii?
Ano właśnie. Napisałeś, że Ciebie nie przekonują te antologie. A wskaż mi odpowiednik u CDP? Ojej, nie widać.
No dobra, jest Fallout, jest Saga Heroes. Trochę mało, nie sądzisz?

Tyle. Idę spać, na ew. kontrposty pozwolę sobie odpowiedzieć jutro. Miłej dyskusji życzę, choć szanse, że ktoś kogoś przekona są nikłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:32, hehe napisał:

A Ty widzisz różnice ? Z chęcią wysłucham :P , bo nijak nie potrafię zrozumieć czemu Cenega
ma zawsze droższe gry ( i serie )

Jedna zastrzeżenie - Cenega ma prawie zawsze droższe gry. Co powiesz o Rewolucji Cenowej? Dla niej konkurencji nie było, a teraz będzie nią Fajna Cena (przez krótki okres, dopóki nie zostanie porzucona). I dalej się upierasz, że Cenega ma zawsze droższe gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:33, Markus89 napisał:

Kolega zarzuca KK cenę - kosztuje 5zł więcej niż XKN, ale popatrzcie na zawartość
- w XKN masz jedną antologię (Fallout), w KK masz ich kilkanaście. W stosunku do zwykłego tytułu
XKN, w KK za 5zł więcej dostajesz 1-2 gry więcej.

Czyli w tym momencie twierdzisz, że sporo gier z KK jest niewarte zakupu, bo to tylko pojedyncze gry, np. GT Legends, Flight Simulator, PoPy, FarCry, Patrician 3. Bo po co je kupować, skoro to nie antologie?
W KK jest tylko 10 antologii plus jedna zapowiadana :P
Mam 4 antologie z KK, a tylko w 2 zamierzam grać we wszystkie gry z zestawu. W przypadku Thief i Railroad Tycoon nie tknę nawet starszych wersji - po co więc mi te antologie? Sam widzisz, że czasem nie ma sensu wciskać na siłę staroci, tylko po to, żeby się chwalić antologiowością :P

Dnia 24.04.2007 o 23:33, Markus89 napisał:

Poza tym dla siebie w XKN nie widzę nic poza Riddickiem (którego wymieniłem opakowanie na wydanie
Nicolas Games, gdyż to z XKN było kiczowate) i SWAT 4 (którego nie kupiłem jeszcze i chyba
nie kupie - poszukam na Allegro premierówek).

To tylko Twoje prywatne zdanie! Bo są setki ludzi, którzy uważają, że jednak sporo gier z XKN jest warta zakupu (bo inaczej by nie kupowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:36, hehe napisał:

To kilkanaście to dokładnie 9 na kilkadziesiąt gier. Niech zrobią po prostu droższe
wersje z Antologiami. A co z pozostałymi tytułami ? Czemu te są droższe ?


Nie no po prostu idzie zwariować. Nie chcę ciągnąć tego tematu dalej bo nic do Ciebie nie dociera...

Jeśli tak ważna jest dla Ciebie cena to zastanów się nad serią wyższą : Platynowa kolekcja i Superseller - Różnica wynosi 10zł na korzyść SS...

PS: Jaki jest sens robienia dwóch wydań jednej serii (dla pojedynczych gier i antologii) - ja nie wiem i za skarby świata nie wymyśle chyba...
PS2: Far Cry, czy Mafia siłą rzeczy musi być droższa od np. Delty Force eXtreme (tutaj masz też dowód na to jakie KLASYKI masz w XKN...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:43, windows00 napisał:

I dalej się upierasz, że Cenega ma zawsze droższe gry?

Tak :P Porównując serie które niby ze sobą konkurują Cenega ma zawsze drożej. KK jest droższe od EKN, Superseller jest droższy od Platynowych Edycji, a ceny normalnych wydań utrzumują się zdecydowanie za długo na tym samym poziomie. Wydawało by się że CDP jakoś wymusi obniżkę cen poprzez ciągłe promocje u siebie, a tu nic. Zobacz że np Jade Empire czy NWN 2 można zaraz po premierze było kupić w jakiś promocjach i po obniżkach. U Cenegi nie ma czegoś takiego. Zanim dajmy na to CivIV trafi do SS, to NWN 2 pewnie już dawno będzie w EKN :P
Mozna się czepiać opakowań i taj dalej, ale dla graczy CDP robi zdecydowanie więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:45, Quatre napisał:

Czyli w tym momencie twierdzisz, że sporo gier z KK jest niewarte zakupu, bo to tylko pojedyncze
gry, np. GT Legends, Flight Simulator, PoPy, FarCry, Patrician 3. Bo po co je kupować, skoro
to nie antologie?


Patrz post powyżej:
"Far Cry, czy Mafia siłą rzeczy musi być droższa od np. Delty Force eXtreme (tutaj masz też dowód na to jakie KLASYKI masz w XKN...)"

Dnia 24.04.2007 o 23:45, Quatre napisał:

W przypadku Thief i Railroad Tycoon nie tknę nawet starszych wersji - po co więc mi te antologie? Sam widzisz,
że czasem nie ma sensu wciskać na siłę staroci, tylko po to, żeby się chwalić antologiowością


Czas nie ma tutaj dużego znaczenia, bo liczy się grywalność. Gdyby tak mierzyć jakość gry ze względu na wiek to Heroes III - idąc Twoim tokiem myślenia - byłby pewnie dnem...

Dnia 24.04.2007 o 23:45, Quatre napisał:

To tylko Twoje prywatne zdanie


No pewnie, że moje. Wiem o tym.

Dnia 24.04.2007 o 23:45, Quatre napisał:

Bo są setki ludzi, którzy uważają, że jednak sporo gier z XKN
jest warta zakupu (bo inaczej by nie kupowali :)


A z KK jest inaczej? Nie sądzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2007 o 23:36, hehe napisał:

To kilkanaście to dokładnie 9 na kilkadziesiąt gier. Niech zrobią po prostu droższe
wersje z Antologiami. A co z pozostałymi tytułami ? Czemu te są droższe ?


dokładnie 36 gier z czego 20 to antologie i złote edycje ( + twierdza deluxe) w których praktycznie dostajesz 2/3 gry w cenie jednej

a co do pozostałych to wprawdzie nie wszytkie sa swietne ale za takie gry jak far cry czy mafia to te extra pięć złotych to żaden grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie no po prostu idzie zwariować. Nie chcę ciągnąć tego tematu dalej bo nic do Ciebie nie dociera...
Moja odpowiedź pokrywała by sie z tym co napisał Ci kolega wyżej, więc nie będe się powtarzał.

Dnia 24.04.2007 o 23:47, Markus89 napisał:

Jeśli tak ważna jest dla Ciebie cena to zastanów się nad serią wyższą : Platynowa kolekcja
i Superseller - Różnica wynosi 10zł na korzyść SS...

Nie prawda. Ja kupuje PK po 46 zł ( w gram .pl ), więc taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:49, hehe napisał:

> I dalej się upierasz, że Cenega ma zawsze droższe gry?
Tak :P Porównując serie które niby ze sobą konkurują Cenega ma zawsze drożej.


Nie. I zaraz Ci to uświadomię....

Dnia 24.04.2007 o 23:49, hehe napisał:

KK jest droższe od EKN


No dobra.

Dnia 24.04.2007 o 23:49, hehe napisał:

Superseller jest droższy od Platynowych Edycji


Dziwne. SS kosztuje 49,90zł, a PK kosztuje 59,90zł - co tutaj jest droższe?

Nie wziąłeś pod uwagę serii Fajna Cena (CDP) i Rewolucja Cenowa (Cenega). Tutaj różnica jest duża bo 20zł na korzyść Cenegi...

Dnia 24.04.2007 o 23:49, hehe napisał:

Mozna się czepiać opakowań i taj dalej, ale dla graczy CDP robi zdecydowanie więcej :)


Nie CDP tylko gram.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:39, Arclight napisał:

Może i są ładne - ale nie pasują. Seria to seria - wygląd powinien być jednakowy. A tak - mamy
pseudopremierowy wygląd płyt i pudełko, które ma upodabniać do wydania premierowego, ale średnio
mu to wychodzi. Zajmuje więcej miejsca na półce a czy wygląda lepiej? Nie sądzę.

Gry z XKN od razu są rozpoznawalne jako seria, pudełka są utrzymane w tej samej konwencji kolorystycznej. Zresztą co to za zarzut, że nadruki na płytach nie są jednakowe? To mamy się wracać do komunizmu, gdzie wszyscy byli tacy sami - szarzy? trochę różnorodności nikomu jeszcze nie zaszkodziło :)

Dnia 24.04.2007 o 23:39, Arclight napisał:

Złota Edycja... Ok, ale w złotej edycji jest gra + dodatki, a w Antologii - kilka części + dodatki.

Tak, przeważnie są w tych antologiach dwie częsci gry plus jeden dodatek :/ Żeby nie być gołosłownym: Kozacy, Age of Wonders, Hidden&Dangerous, Railroad Tycoon, Tropico. Tak więc wcale nie więcej gry niż np w takim Morrowind Złota Edycja.

>Więc tłumaczenie, że mają Złote Edycje jest ekhem, jak dla mnie dosyć naciągane. Bo

Dnia 24.04.2007 o 23:39, Arclight napisał:

czymże jest Złota Edycja podług Antologii?

Juz sama Złota edycja to ciężkie godziny świetnej zabawy :P

Dnia 24.04.2007 o 23:39, Arclight napisał:

Ano właśnie. Napisałeś, że Ciebie nie przekonują te antologie. A wskaż mi odpowiednik u CDP?
Ojej, nie widać.
No dobra, jest Fallout, jest Saga Heroes. Trochę mało, nie sądzisz?

No to w końcu nie widać, czy widać?
Moim zdaniem serwowanie ludziom gier przedpotopowych jako dodatku, aby móc wpisać Antologia w tytule mija się z celem. Ja chcę gry jak najbardziej grywalne, a nie jak najwięcej. Dla mnie sam jeden Riddick jest wart tych 20 zł, nie potrzebuję do niego dodatkowych 3 gier :)

Dnia 24.04.2007 o 23:39, Arclight napisał:

Tyle. Idę spać, na ew. kontrposty pozwolę sobie odpowiedzieć jutro. Miłej dyskusji życzę, choć
szanse, że ktoś kogoś przekona są nikłe.

To po co dyskusja, jak i tak każdy ma swoje racje, które są najswojsze i nic ich nie zmieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:56, Markus89 napisał:

> Superseller jest droższy od Platynowych Edycji
Dziwne. SS kosztuje 49,90zł, a PK kosztuje 59,90zł - co tutaj jest droższe?


Tylko że na gram.pl dzięki WPLN zawsze PK kosztuje 46,90 zł. Więc co jest drozsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:53, hehe napisał:

Nie prawda. Ja kupuje PK po 46 zł ( w gram .pl ), więc taniej.


Człowieku jesteś śmieszny podchodząc w ten sposób do dyskusji.
Jeśli bierzesz pod uwagę promocje (bo wPLN to jakiś rodzaj promocji) to zapewniam Cię, że w sieci znaleźć można tańsze Supersellery. Gdzie? Choćby w sklepie Cenegi! Ich cena wynosi 43.90 zł więc jeśli coś bierzesz po obniżce to i drugi produkt porównuj już PO obniżce, a nie cenie sugerowanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2007 o 23:52, Mr. Cin napisał:

dokładnie 36 gier z czego 20 to antologie i złote edycje ( + twierdza deluxe) w których praktycznie
dostajesz 2/3 gry w cenie jednej

Proszę pokaż mi te 20 antologii. Przed chwilą naliczyłem ich sporo mniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować