Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2007 o 17:21, kuko7 napisał:

> Ależ jest... tyle że gra jest w angielskiej wersji językowej (akurat ją posiadam)
Chodziło mi o polskie wydanie premierowe, bo obcojęzycznych to w zasadzie nie kupuję. ;)


Żeby była jasność: wydanie jest polskie - zarówno napisy na pudełku jak i w instrukcji są w wersji polskiej. Dodana jest także karta rejestracyjna. Wyłącznie sama gra jest po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to cdp ma za slabe serwery, wolno sie sciaga uaktualnienia ale ma lepsza strone w wygladzie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 18:29, kx2 napisał:

jak dla mnie to cdp ma za slabe serwery, wolno sie sciaga uaktualnienia ale ma lepsza strone
w wygladzie ;]


http://cdprojekt.info - jesteś pewien? :P
(dla niekumatych: podany przeze mnie adres to oficjalna strona dystrybutora - CD Projekt!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:15, Zaix... napisał:

Nie, poza tym po tym całym nie wypale z KGC w zeszłym
roku radziłbym Cenedze nie szczekać.


A niby czemu ? Z wpln mam jednaki pożytek jak z KGC. ;) 120 wpln leży na koncie i co komu po tym, jak taniej mi wychodzi pójść do MM ? Z zamawiania hurtowego też już "wyrosłem", bo jest to bez sensu. Kupię 4 gry, a zanim skończę grać w trzecią to czwarta już będzie kosztować połowę tego co za nią dałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2007 o 20:25, Seldon napisał:

A niby czemu ? Z wpln mam jednaki pożytek jak z KGC. ;) 120 wpln leży na koncie i co komu po
tym, jak taniej mi wychodzi pójść do MM ? Z zamawiania hurtowego też już "wyrosłem", bo jest
to bez sensu. Kupię 4 gry, a zanim skończę grać w trzecią to czwarta już będzie kosztować połowę
tego co za nią dałem.

Tobie wychodzi taniej pójść do MM, ale nie w każdej miejscowości jest MM. I co wtedy. Może wybudować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 20:29, Thomulus napisał:

I co wtedy. Może wybudować?


A może poszukać innego sklepu netowego ? A może skorzystać z wyszukiwarki najniższych cen ? I nagle się okaże że wpln w zasadzie wyrównują cenę do innych sklepów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 19:48, Markus89 napisał:

> jak dla mnie to cdp ma za slabe serwery, wolno sie sciaga uaktualnienia ale ma lepsza
strone
> w wygladzie ;]

http://cdprojekt.info - jesteś pewien? :P
(dla niekumatych: podany przeze mnie adres to oficjalna strona dystrybutora - CD Projekt!)

O_o o tym nie wiedzialem dzieki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 20:28, Konrades napisał:

Nath powiedział że słuchawki dzisiaj wyszły ;] więc możliwe żę już niedługo dotrą.



W takim razie miło, ale wstrzymam sie może z optymizmem do czasu ich otrzymania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:06, Be-Yacz napisał:

Jakoś ze strony CDp i gram.pl nie widziałem takich textów. Cenega bardzo często stosuje takie
chwyty. Jak podają cytat z recenzji You Are Empty "Wszyscy już zapomnieli o stalkerach i innych
dziwactwach". Ocena w CDA YAE - 4. n/c Cenega z każdym dniem traci u mnie. Są bezczelni.


Hmmm jak patrzysz tylko na oceny w CDA no to gratuluję, bo ja grałem w YAE i uważam, że gra jest bardzo zbliżona do S.T.A.L.K.E.R.''a, klimat momentami jest o wiele lepszy, ma dużo niedoróbek, no ale za tą cenę to można przymknąć na to oko ;P A poza tym czego się spodziewałeś, że dystrybutor napisze "Już jutro wydajemy najbardziej badziewną grę roku za AŻ 99,90 PLN" lolz xD Zobacz co CDP pisało o Piratach z Karaibów 3...

Dnia 22.06.2007 o 17:06, Be-Yacz napisał:

O KGC od 2 lat ni widu ni słychu. Cenega - [*]


2 lata?! To my już mamy 2008 rok? Cholera, a ja nadal jadę na kalendarzu 2007, muszę kupić nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 20:25, Seldon napisał:

A niby czemu ?


Dlatego, że klub jeszcze nie ruszył i jest póki co pośmiewiskiem dla internetowej braci. Dlaczego mają wyśmiewać WPLNY skoro nie mają ABSOLUTNIE nic? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 22:46, Zaix... napisał:

Dlatego, że klub jeszcze nie ruszył i jest póki co pośmiewiskiem dla internetowej braci. Dlaczego
mają wyśmiewać WPLNY skoro nie mają ABSOLUTNIE nic? :)


No nie wiem. CDP z ostatnią promocją mocno nadrobił w tej kategorii. Promocja w której jest drożej niż normalnie stanowi sporą konkurencję na niestniejącego KGC. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 20:34, Seldon napisał:

> I co wtedy. Może wybudować?

A może poszukać innego sklepu netowego ? A może skorzystać z wyszukiwarki najniższych cen ?
I nagle się okaże że wpln w zasadzie wyrównują cenę do innych sklepów ?

Tu się z Tobą zgodzę. Sam tak robię, jednak uważam, że nie można generalizować, iż wPlny nie przydają się. Osobiście kilka razy dzięki nim kupiłem gry w danym momencie najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2007 o 21:35, mtwarog napisał:


Hmmm jak patrzysz tylko na oceny w CDA no to gratuluję, bo ja grałem w YAE i uważam, że gra
jest bardzo zbliżona do S.T.A.L.K.E.R.''a, klimat momentami jest o wiele lepszy, ma dużo niedoróbek,
no ale za tą cenę to można przymknąć na to oko .

Zbliżona w jakim sensie? Mógłbyś podać jakieś przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega ma juz w lipcu wydać Manhunta 2. Tak przy okazji wygląda ze ta gra wyjdzie tylko na konsole, ktoś moze coś słyszał czy planują wydać (może później?) na blaszaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wartość dystrybutora określa:
1.tytuły jakie pozyskał.
2.Jakość wydania i polonizacji.
3.Ceny.
4.Obsługa klienta po zakupie produktu.

Jeśli chodzi o pkt 1. zwycięża CDPROJEKT (Gothic.Morrowind,Jade Empire. Test Drive, Neverwinter Nights).
Jeśli chodzi o pkt 2. zwycięża CDPROJEKT (lepsza jakość polonizacji i wydania chociażby gra Medieval Total War).
Jeśli chodzi o pkt 3 zwycięża CDPROJEKT (jego gry kosztują nawet 18 zł).
Jeśli chodzi o pkt 4 zwycięża CDPROJEKT (dożywotnia gwarancja).

Konkluzja:

CDPROJEKT to absolutny lider!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Moim zdaniem wartość dystrybutora określa:
1.tytuły jakie pozyskał.
2.Jakość wydania i polonizacji.
3.Ceny.
4.Obsługa klienta po zakupie produktu.

Jeśli chodzi o pkt 1. zwycięża CDPROJEKT (Gothic.Morrowind,Jade Empire. Test Drive, Neverwinter
Nights).

To akurat rzecz bardzo subiektywna. Ktoś może nie lubić RPGów, a kocha shootery, a tych więcej ma C*. A jeśli nie shootery, to inne gierki, które akurat ma C*.

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 2. zwycięża CDPROJEKT (lepsza jakość polonizacji i wydania chociażby gra
Medieval Total War).

Taak, wspaniałe polonizacje NwN2 czy HoMM5. Ostatnio to C* się wybiła.

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 3 zwycięża CDPROJEKT (jego gry kosztują nawet 18 zł).

A u C* 15zł. Seria wydawnicza "Przykręcona cena". A w niektórych promocjach to schodzili poniżej 10zł (Gwiezdne Wilki i Space Rangers 2 - Rebelia)

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 4 zwycięża CDPROJEKT (dożywotnia gwarancja).

Tu się zgodzę. Chociaż z kontaktem z DOKiem były kłopoty. Podobno się poprawiło, ale tego nie wiem, bo ostatnio nie miałem potrzeby nawiązywać z nie kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy :)

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 1. zwycięża CDPROJEKT (Gothic.Morrowind,Jade Empire. Test Drive, Neverwinter Nights).

A Cenega ma Obliviona, GTR, Tomb Raidera, Silent Huntera, Dreamfalla, Syberie, Tunguskę, R6 Vegas, Preya... długo by wymieniać

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 2. zwycięża CDPROJEKT (lepsza jakość polonizacji i wydania chociażby gra
Medieval Total War).

A ile CDP ma podwójnych wersji językowych? Nawet podwójne wersje speechów czasem Cenega daje - np. Dreamfall

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 3 zwycięża CDPROJEKT (jego gry kosztują nawet 18 zł).

seria gier za 15zł, w sklepie cenegi kosztują 12,90zł, antologie w KK, SS jest o dychę tańszy niż PK, a tytuły w nim nic nie gorsze

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 4 zwycięża CDPROJEKT (dożywotnia gwarancja).

Ile razy skorzystałaś z tej opcji? Bo ja posiadam kilkadziesiąt gier z CDP i ani razu, jest to więc dla mnie jedynie marketingowy slogan, nic więcej. A co do obsługi - napisałem do CDP dlaczego nie akceptują moich recenzji przez chyba pół roku już, odpisali chuba po miesiącu i to tak, że lepiej jakby w ogóle nie odpisali :) Za to Cenega zawsze odpisuje szybciutko i sprawnie załatwiają moje wymysły (chciałem, żeby mi przysłali jakiś dowód na to, że legalnie wygrałem Nero w konkursie, bo sprzedawałem go - i przysłali niezwłocznie)

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Konkluzja:
CDPROJEKT to absolutny lider!

Dla mnie konkluzja wygląda tak: fajnie, że w Polsce jest dwóch naprawdę poważnych dystrybutorów, dzięki temu tylko zyskujemy na ich konkurencji :) Mamy gry taniej i lepiej wydane, żyć nie umierać ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 1. zwycięża CDPROJEKT (Gothic.Morrowind,Jade Empire. Test Drive, Neverwinter
Nights).


Jeśli chodzi o punkt 1, zwycięża Cenega (Grand Theft Auto, Age of Empires I-II, Tomb Raider, Max Payne)
De gustibus non est disputandum.

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 2. zwycięża CDPROJEKT (lepsza jakość polonizacji i wydania chociażby gra
Medieval Total War).


Jeśli chodzi o punkt 1, zwycięża Cenega, bo coraz częściej daje wybór języka, CD Projekt zaś robi polonizacje albo "na odwal się" (żeby tylko były i żeby tylko można było przykleić polską flagę na okładkę), albo z rzekomym rozmachem, który w rzeczywistości wypacza sylwetki dubbingowanych postaci.

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 3 zwycięża CDPROJEKT (jego gry kosztują nawet 18 zł).


Pokaż mi jakie. Pomiń teraz promocje i obniżki i pokaż mi gry CDP o cenie sugerowanej wynoszącej 18 zł.

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Jeśli chodzi o pkt 4 zwycięża CDPROJEKT (dożywotnia gwarancja).


...która to gwarancja nie jest dożywotnia i w ostatnich dwóch latach życia produktu bardziej opłaca się kupić drugi egzemplarz, niż korzystać z tej świetnej oferty. Zresztą - na co komu gwarancja, skoro nawiązanie prostego kontaktu e-mailowego z firmą jest po prostu niemożliwe?

Dnia 24.06.2007 o 23:11, wargas napisał:

Konkluzja:

CDPROJEKT to absolutny lider!


Konkluzja:

Jak nic - przykład na to, że dobry marketing CD Projektu potrafi przyćmić niedoróbki, a to, co istnieje właściwie tylko na papierze - pokazać jako atut, czy wręcz sukces i ewenement.
Ale dobry marketing nie jest zaletą. O czym wiedzą wszyscy znający historyjki z Dilbertem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować