Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2008 o 14:26, Lukasz924 napisał:

> CDPROJEKT kontra CENEGA? Heh cenega ma drogie gry :P ja jestem za cdprojekt.


popieram i dodam ze CDPROJEKT ma lepsze polskie wersje jezykowe i ogolnie wydania gier

To fakt, CDP robi dobre polonizacje, i nieźle wydaje gry. Natomiat dalej twierdzę, że Cenega ma tańsze gry. I w dodatku ma lepszy program lojalnościowy (który u CDP jest kiepściutki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:53, strajker napisał:

Mam, rodzina mi kupiła w bytomsko/chorzowskim Media Markecie poszukiwaną "Close Combat:
First to Fight" (TS) - ale tłok tam był - stali w kolejce prawie 20 minut.

A ja u mnie w mieście w Media Markt widziałem po 14,90 zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:29, heaton 1992 bdg napisał:

> Mam, rodzina mi kupiła w bytomsko/chorzowskim Media Markecie poszukiwaną "Close
Combat:
> First to Fight" (TS) - ale tłok tam był - stali w kolejce prawie 20 minut.
A ja u mnie w mieście w Media Markt widziałem po 14,90 zł :D


U mnie też za tą grę 14,90:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:26, Lukasz924 napisał:

popieram i dodam ze CDPROJEKT ma lepsze polskie wersje jezykowe i ogolnie wydania gier


Czy ja wiem. Czasy kiedy to Cenaga partaczyła polonizacje (FarCry, Codenam Panzers - Faza Pierwsza) już minęły i teraz to wszystko wygląda znacznie lepiej. Zresztą CDP też trochę błędów popełnił przy lokalizacjach (np. kompletnie niegrywalne bez patchy SpellForce 2!!!). Dziś już obaj dystrybutorzy reprezentują podobny poziom, ale wirtualne pieniądze CDP moim zdaniem zdecydowanie przegrywają z punktami Cenegi za które można kupić sporo ciekawych rzeczy. Natomiast z tymi pierwszymi jest tak że nie ma jak ich wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:59, dave03 napisał:

> popieram i dodam ze CDPROJEKT ma lepsze polskie wersje jezykowe i ogolnie wydania
gier

Czy ja wiem. Czasy kiedy to Cenaga partaczyła polonizacje (FarCry, Codenam Panzers -
Faza Pierwsza) już minęły i teraz to wszystko wygląda znacznie lepiej. Zresztą CDP też
trochę błędów popełnił przy lokalizacjach (np. kompletnie niegrywalne bez patchy SpellForce
2!!!). Dziś już obaj dystrybutorzy reprezentują podobny poziom, ale wirtualne pieniądze
CDP moim zdaniem zdecydowanie przegrywają z punktami Cenegi za które można kupić sporo
ciekawych rzeczy. Natomiast z tymi pierwszymi jest tak że nie ma jak ich wykorzystać.



Lecz niektorzy mowia ze punkty od CENEGI nie zawsze dzialaja i sie nie da nic zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 18:53, Lukasz924 napisał:

Lecz niektorzy mowia ze punkty od CENEGI nie zawsze dzialaja i sie nie da nic zrobic


Pierwsze słyszę. Choć wiem że jakieś problemy z punktami były na samym początku (jednak nikomu z tego co mi wiadomo nic nie przepadło), ale teraz chyba już wszystko jest tak jak należy. Sam trochę tych punktów uzbierałem, ale nic jeszcze nie kupiłem, bo mimo wszystko przydałoby sie ich jeszcze więcej aby załapać sie od razu na coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 18:53, Lukasz924 napisał:

Lecz niektorzy mowia ze punkty od CENEGI nie zawsze dzialaja i sie nie da nic zrobic

Podejrzewam, że to co mówisz, to plotki, które wynikły z małych problemów z rejestracją gier z ostatniego rzutu KK. Przez kilka dni po wrzuceniu ch na rynek, nie można było zarejestrować kilku gier, po kilku dniach naprawiono to i ludzie którzy rejestrowali grę dostawali więcej punktów niż wynikało to z ceny gry.
Ja tam na możliwości zakupu za punkty nie narzekam, kupiłem sobie za nie dobrą myszkę, podkładkę, długopis silent huntera i abonament May Club.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:59, dave03 napisał:

Dziś już obaj dystrybutorzy reprezentują podobny poziom, ale wirtualne pieniądze
CDP moim zdaniem zdecydowanie przegrywają z punktami Cenegi za które można kupić sporo
ciekawych rzeczy. Natomiast z tymi pierwszymi jest tak że nie ma jak ich wykorzystać.


No dokładnie. Mam już ponad 500 wPLN i nie wiem, co z tym robić. Błędne koło. A u Cenegi zbieram na jakiś sensowny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:32, Vojtas napisał:

No dokładnie. Mam już ponad 500 wPLN i nie wiem, co z tym robić. Błędne koło. A u Cenegi
zbieram na jakiś sensowny sprzęt.


Ja na gramie mam 81 wPLNów a w Kompanii Graczy 340 pktów. Może nie za wiele ani tu ani tu ale ogólnie nic z tymi bonusami zrobić nie można. Owszem w KG trafi się czasem coś w miarę taniego i przydatnego ale to rzadkość. Za to te wPLNy są całkowicie do kitu dla 90 % userów. Produkty za wPLNy są marne. Jedyny pożytek z tego mają ci co mogą się osobiście wybrać po odbiór paczki do siedziby gramu. No dobra ... CDP ma jeszcze możliwość regeneracji nośnika w razie zniszczenia ale to też jest średnio przydatne bo czasem chyba lepiej kupić nową grę za te ileś tam złotych niż bawić się w przesyłanie płytki. Szczególnie że gry z każdym dniem tanieją i spadają do tanich serii - czasem nawet w specjalnych edycjach - patrz Antologie CoH / SC oraz FEARa w nowym rzucie PK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:42, KŁEJK napisał:

> No dokładnie. Mam już ponad 500 wPLN i nie wiem, co z tym robić. Błędne koło. A
u Cenegi
> zbieram na jakiś sensowny sprzęt.

Ja na gramie mam 81 wPLNów a w Kompanii Graczy 340 pktów. Może nie za wiele ani tu ani
tu ale ogólnie nic z tymi bonusami zrobić nie można. Owszem w KG trafi się czasem coś
w miarę taniego i przydatnego ale to rzadkość. Za to te wPLNy są całkowicie do kitu dla
90 % userów. Produkty za wPLNy są marne. Jedyny pożytek z tego mają ci co mogą się osobiście
wybrać po odbiór paczki do siedziby gramu. No dobra ... CDP ma jeszcze możliwość regeneracji
nośnika w razie zniszczenia ale to też jest średnio przydatne bo czasem chyba lepiej
kupić nową grę za te ileś tam złotych niż bawić się w przesyłanie płytki. Szczególnie
że gry z każdym dniem tanieją i spadają do tanich serii - czasem nawet w specjalnych
edycjach - patrz Antologie CoH / SC oraz FEARa w nowym rzucie PK.

Popieram. Jamam dużo pieniędzu wirtualnych ale nic nie kupuję bo za przesyłkę i tak zapłacę więcej niż bym kupił w grze w kiosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 40% CD Project 60& Cenega. Cenega ma więcej takich lepszych gier, i równierz zgadzam się z Vojtasem, chociarz ja mam mało WPLN ale sie to w koncu nazbiera i nie będe miał na co je wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 13:42, KŁEJK napisał:

Ja na gramie mam 81 wPLNów a w Kompanii Graczy 340 pktów. Może nie za wiele ani tu ani
tu ale ogólnie nic z tymi bonusami zrobić nie można. Owszem w KG trafi się czasem coś
w miarę taniego i przydatnego ale to rzadkość.


A co by Cię satysfakcjonowało?

Dnia 30.08.2008 o 13:42, KŁEJK napisał:

Za to te wPLNy są całkowicie do kitu dla 90 % userów. Produkty za wPLNy są marne.


Do bani jest to, że kupując grę za 120 zł można wydać 25 wPLN. Po otrzymaniu przesyłki wyciągam z pudełka kupon, rejestruję grę i przybywa mi 30 wPLN. Paranoja. Można wprawdzie w całości pokryć koszty kupna kilku plakatów, ale przy innych gadżetach (np. koszulkach) już ta reguła nie działa. Żeby mona było chociaż książki kupić całkowicie na wPLN. A dzie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 15:37, Vojtas napisał:

A co by Cię satysfakcjonowało?

Hm ... trudno powiedzieć. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ... ale pomyślmy. Teraz ogólna koncepcja tego jak wygląda wymiana pktów z KG na rzeczy nie jest zła. Złe jest tylko to że na naprawdę dobry / wartościowy sprzęt gadżety potrzeba naprawdę dużo zarejestrowanych gier. A mało komu chyba będzie się chciało zbierać ( tak dla przykładu 1200 pktów na dajmy na to playera mp3 ). Wiadomo że powinno się to opłacać sponsorom tego stuffu ale IMO 1200 pktów to już przesada. Przydałoby się coś naprawdę przydatnego - w sumie rejestruję te gry już z przyzwyczajenia a nie dlatego że czegoś oczekuję za te bonusy. Poza tym niech Cenega się martwi jak zrobić coś co przyciągnie ludzi ;) - to już ich działka.

Dnia 30.08.2008 o 15:37, Vojtas napisał:

Do bani jest to, że kupując grę za 120 zł można wydać 25 wPLN. Po otrzymaniu przesyłki
wyciągam z pudełka kupon, rejestruję grę i przybywa mi 30 wPLN. Paranoja.

Ale w ten pokraczny sposób to się nakręca - i jak widać to działa(ło). Teraz jak podwyższono kwotę za jaką można zapłacić wplnami za przesyłkę do 500 zł to już można tymi wplnami sobie ... o tyle ... fige z makiem o !
>Można wprawdzie

Dnia 30.08.2008 o 15:37, Vojtas napisał:

w całości pokryć koszty kupna kilku plakatów, ale przy innych gadżetach (np. koszulkach)
już ta reguła nie działa.

Niestety nad tym też ubolewam :(.
>Żeby mona było chociaż książki kupić całkowicie na wPLN. A

Dnia 30.08.2008 o 15:37, Vojtas napisał:

dzie tam...

Ale trzeba przyznać jedno - RZADKO kiedy o ile W OGÓLE opłaca się kupować cokolwiek w gramowym sklepie. Pomijam odbiór osobisty.

EDIT: literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w Kompani Graczy czasami można sobie w dość tani sposób nabić sporo punktów. Ja np. kilka dni temu zamówiłem Obliviona + Knights of the Nine + Shivering Isles i zapłaciłem za to 50zł razem z przesyłką. Początkowo spodziewałem się że za te trzy gry wpadnie mi jakieś 130 punktów. A co sie okazało po rejestracji? Za wszystkie gry dostałem aż 270 punktów. Kilka takich zakupów i można coś przyzwoitego i sporo wartego kupić (np. jakaś myszkę) dosłownie za grosze. Owszem w tym najniższym przedziale punktowym zbyt wiele ciekawego nie ma, ale ja wole poczekać i kupić coś konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 16:31, KŁEJK napisał:

Hm ... trudno powiedzieć. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ... ale pomyślmy. Teraz
ogólna koncepcja tego jak wygląda wymiana pktów z KG na rzeczy nie jest zła. Złe jest
tylko to że na naprawdę dobry / wartościowy sprzęt gadżety potrzeba naprawdę dużo zarejestrowanych
gier. A mało komu chyba będzie się chciało zbierać ( tak dla przykładu 1200 pktów na
dajmy na to playera mp3 ). Wiadomo że powinno się to opłacać sponsorom tego stuffu ale
IMO 1200 pktów to już przesada. Przydałoby się coś naprawdę przydatnego - w sumie rejestruję

No właśnie o to chodzi w całym programie, aby premiować tych, którzy kupują dużo i kupują droższe tytuły - ktoś wydaje dużo, może liczyć na droższe bonusy, ktoś mniej- na tańsze.
Sądząc po tym, że nagrody typu karta muzyczna, czy odtwarzacz mp3 "schodzą" jednak są ludzkie, którzy chomikują punkty. Czasami coś fajnego można złapać na Super okazji, lub złotym strzale za niewiele punktów. Ja jestem ze swoich nagród bardzo zadowolony i ze wszystkich poza podkładką pod mysz korzystam do dziś.
PS. Dodatkowo można sobie czasami trochę punktów dobić, gdy kupujemy gry po ostrej przecenie np. Panzer Elite Action i Reserwoir dogs to kilkanaście złotych, a daje nam 100p w KG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Miałem uraz do Cenegi, bo sporo problemów było (o których mówić nie będę... dosyć już mówiłem) z grami, ale czy warto dać jej ostatnią szansę? AC czy KB: Legenda to dla mnie must have, a trudno będzie się mi obejść smakiem, ale zaś nie chcę wydać kasy na coś, co przyjdzie uszkodzone... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 16:48, kordzio1 napisał:

No właśnie o to chodzi w całym programie, aby premiować tych, którzy kupują dużo i kupują
droższe tytuły - ktoś wydaje dużo, może liczyć na droższe bonusy, ktoś mniej- na tańsze.

Być może ;). Ale ja mimo wszystko zawsze podchodziłem do takich promocji i bonusów jak pies do jeża. Tak już mam ;).

Dnia 30.08.2008 o 16:48, kordzio1 napisał:

Sądząc po tym, że nagrody typu karta muzyczna, czy odtwarzacz mp3 "schodzą" jednak są
ludzkie, którzy chomikują punkty.

Ja tam też zbieram ale jak już wspomniałem robię to przy okazji.Może i z czasem coś ciekawego dla mnie się znajdzie. :)
>Czasami coś fajnego można złapać na Super okazji, lub

Dnia 30.08.2008 o 16:48, kordzio1 napisał:

złotym strzale za niewiele punktów.

A na tym to ja się nie znam ;P.

dave03 ===> widzę że ciekawą promocję dorwałeś ;D, w sumie dość ciekawe skąd tyle punktów się wzięło ;). W każdym razie czasem w sklepie Cenegi coś fajnego można dorwać szczególnie na promocjach / wyprzedażach - ceny nawet od 5 zł (!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z okazji tego iż dostałem zniżke na gry z Cenegi[30%] miałęm nadzieje że można użyc tejże zniżki na pre-order Fallouta 3- niestety nie można a szkoda no ale nic i tak brawa dla Cenegi ze wyszła z takim pomysłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenega jest lepsza jeśli chodzi o tanie serie.Nie podoba mi się, że CDP sprzedaje osobno dodatki w extra Klasyce
Kolekcja Klasyki jest droższa o 5 zł ale często dostajemy tam całe antologie lub złote edycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiecie na moje pytanie: czy jak zamawiacie w sklepie Cenegi to płyty przychodzą w dobrym stanie?
Bo miałem przykre przygody, ale w innych sklepach zamawiałem (nie na gram.pl czy Cenegi) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować