Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Strony internetowe to prasa

215 postów w tym temacie

SN zinterpretował prawo, teraz piłeczka po stronie sejmu. Póki co budujemy drugie Chiny a nie którąś z kolei RP :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie. Po prostu cudo. Właśnie skończyłem robić stronę internetową ale muszę poczekać z jej publikacją aż sprawa się wyjaśni. Co za bzdura.
Może jeszcze każdy PC uznamy jako stanowisko pracy i jako takie musi ono być zarejestrowane w odpowiednich miejscach, trzeba opłacić ZUS i załatwić całą masę szczegółów a przede wszystkim zgłosić działalność gospodarczą...
Słów mi brak (poza tymi mocnymi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG, przecież to jest debilne, idiotyczne... Naprawde, nie mają co robić w naszym kraju, to szukają czegoś bylyby sie można było do tego przyczepić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest żalosne. Jeśli ta ustawa przejdzie to nas wyśmieją na całym świecie ! Trzeba by być nienormalnym żeby bulić 40 dychy za fansite i jego rejestracje. A niby w jaki sposób policja będzie dochodziła do "redaktorów" ? Czy webmasterzy będą musieli zapłacić za strony stworzone przd 10 września ? Je poprosru w to niemogę uwierzyć. Czasami w sądzie czeka się miesiącami na naprawdę poważne sprawy życiowe i rodzinne a teraz będzie jeszcze więcej bajzlu. Kiedy przeczytałem tego newsa to nie mogłem uwierzyć za pierwszym razem. Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce.. mam nadzieję że mnie za to niezdegradują ale uważam to wszystko to jedna wielka kupa, i kiedy już będzie naprawdę tak nasra.. że aż stanie się głośne i wszyscy zaczną o tym mówić to sąd zmądrzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ludzie co to się dzieje w tej Polsce. Strony internetowe stają się prasą, trzeba je lagalizować za 4 dychy, to się już robi żałosne. Ciekawe czy ludzie, którzy posiadają już strony będą musieli je zarejesrtować? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie przeczytałem fragment ustawy, o którą się toczy dyskusja i podam wam ciekawy smakołyk:

Art. 25.
1. Redakcją kieruje redaktor naczelny.
2. Redaktorem naczelnym dziennika lub czasopisma może być osoba, która ma pełną
zdolność do czynności prawnych, posiada obywatelstwo polskie i nie jest pozbawiona
praw publicznych.

Z tego co pamiętam osoba poniżej 18 roku życia nie ma pełnych zdolności do czynności prawnych (chyba, że weszła w związek małżeński) więc wszyscy młodzi webmasterzy: właśnie zostaliście zdelegalizowani. No chyba, że szybko weźmiecie ślub... i Kościół zarobi, i odpowiednie urzędy... ja myślę, że to jest część większego planu ratowania budżetu.

To jest po prostu cudowne:

Art. 27.
1. Na każdym egzemplarzu druków periodycznych, serwisów agencyjnych oraz innych
podobnych druków prasowych należy w widocznym i zwyczajowo przyjętym
miejscu podać:
1) nazwę i adres wydawcy lub innego właściwego organu,
2) adres redakcji oraz imię i nazwisko redaktora naczelnego,
3) miejsce i datę wydania,
4) nazwę zakładu wykonującego dany druk prasowy,
5) (skreślony),
6) międzynarodowy znak informacyjny,
7) bieżącą numerację.

Ale to nie wszytko:

Art. 34.
1. Redaktor naczelny jest obowiązany opublikować nieodpłatnie, w miejscu i w czasie
właściwym ze względu na tematykę i charakter publikacji, komunikat urzędowy
pochodzący od naczelnych i centralnych organów państwowych, w tym pochodzący
od naczelnych i centralnych organów administracji państwowej, jeżeli
został nadesłany przez rzecznika prasowego rządu ze wskazaniem, że publikacja
jest obowiązkowa.

I na koniec sprawa reklam internetowych:

Art. 36.
5. Na żądanie organów upoważnionych do tego na podstawie odrębnych przepisów
wydawca lub redaktor są obowiązani do ujawnienia posiadanych nazw i adresów
przedsiębiorców lub osób fizycznych, zamieszczających odpłatne ogłoszenia lub
reklamy w sprawach działalności gospodarczej. W tym wypadku art. 15 ust. 1 i 2
nie stosuje się.

A tu link dla żądnych wiedzy, cała ustawa:
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19840050024&type=3&name=D19840024Lj.pdf

Ja już dawno zauważyłem, że w Polsce częstym jest zjawiskiem, że ludzie pełniący pewne funkcje nie mają pojęcia o sprawach, którymi się zajmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Jeśli Blogi tez to obowiązuje to oni do zasranego nigdy ich wszystkich nie sprawdzą ! Swoją drogą to dziwie się temu co dzieje się w naszej Polsce, ludzie "na stanowiskach" coraz bardziej ją zatapiają na arenie międzynarodowej !
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie to mamy rejestrować ? I czy gramsajty też temu podlegają ?
Bo tak, prowadzę nie dokończoną, ale jest już w internecie fanowską stronę, i chcę żeby pozostała, to gdzie, i jak mam zarejestrować ? Ew. Ile zapłacić ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramsajty są częścią serwisu gram.pl i nie musimy za nie nic płacić :). Co do strony fanowskiej, to nie wiadomo jeszcze, czy to Ty musisz płacić, czy, np. portal na których serwerach masz swoją stronę (bo to właśnie do niego może należeć), dla przykładu, jeśli masz stronę na yoyo.pl, nie wiadomo, czy to Ty musisz zapłacić :-).
Co do samej opłaty, musisz zwrócić się do sądu i uiścić opłatę 40PLN, wraz z odpowiednim pismem.

Btw. Za strony kolektywu nie trzeba płacić, gdyż są częścią serwisu gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wg tej bzdury interpretacyjnej GS też by temu podlegały.
Tylko ciekawe co zrobią sądy jak natrafią na strony internetowe, które nie mają żadnej funkcji informacyjnej, a jedynie interaktywną. Np. na stronę, której jedyną zawartością jest program komputerowy, albo gra. Wg mnie, to piramidalna bzdura bo prasa, to nośnik R/O o niezmiennej treści po wydaniu i mogącej być w postaci archiwalnej, natomiast strona internetowa może mieć w każdej chwili zupełnie inną zawartość - zależną od tak wielu czynników jak to tylko możliwe.
W pewnym momencie powstanie z tego powodu jakaś bzdura i jakaś wielka firma pójdzie do sądu, wygra i zaprzeczy sensowi istnienia takich głupot w polskim prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam na yoyo.pl :P ... Ale jak to, odpowiedni ludzie się do mnie zgłoszą ? Czy jak ? Czy ja muszę iść do sądu w moim mieście, i im to zapłacić ? I jakie pisemko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować