Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

Borderlands - przelom w grach FPS?

3066 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2009 o 23:10, Markush napisał:

Bo czyż to nie fajnie jest mieć każde drzewko na maksa uzupełnione, lub posiadanie pistoletu
granatnika. :)

Dla samego funu owszem, ale ja jestem zbyt leniwy żeby coś grzebać. A tak btw. to czasochłonne to to? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2009 o 23:14, soshman napisał:

Dla samego funu owszem, ale ja jestem zbyt leniwy żeby coś grzebać. A tak btw. to czasochłonne
to to? ;P


Przy robieniu prostych rzeczy zwiększając tylko te podstawowe rzeczy, domage, fire rate to nie jest to czasochłonne, tylko trzeba mieć powypisywane części. A jak się chce robić takie bazooki strzelające niczym najszybszy SMG to już trzeba się trochę pomęczyć... w szukaniu w googlach takiego czegoś.

Jak chcesz program to wpisz w googlach "borderlands save editor revision 10"
A stronę z tymi częściami to proszę tu: http://blmodding.wikidot.com/start

Mi zrobienie jednej broni zajmuje coś około 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 00:45, soshman napisał:

Części muszą być dla danego typu, tak? :P to znaczy nie można dać lufy od RPG do SMG?
:P


Spróbować zawsze można, ale czy działać będzie to nie wiem.
Wiem tylko, ze z manufacturerami nie kombinować, czyli raczej nie robić SMG Jakobsa, bo nie będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Takie pytanie. Jak już zacząłem grać (15 lvl) i teraz bym zainstalował patcha to musiałbym od nowa grać, czy tą samą postacią co teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 16:41, Oloninho napisał:

Hmm... Takie pytanie. Jak już zacząłem grać (15 lvl) i teraz bym zainstalował patcha
to musiałbym od nowa grać, czy tą samą postacią co teraz?


Tak, musisz grać od nowa...

Spoiler

Mógłbyś sobie darować takie głupie pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 16:49, Markush napisał:

Spoiler

Mógłbyś sobie darować takie głupie pytania.



Dlaczego głupie pytania? Nie raz to już bywało, że twórcy wypuszczali patche do gier, które uniemożliwiały odpalenie choćby sejwów z dotychczasowej rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co takiego ten patch wnosi? Opłaca się go w ogóle ściągać? I właśnie, czy nie można zgrać save''ów i później wgrać je po instalacji patcha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 20:52, Oloninho napisał:

A co takiego ten patch wnosi? Opłaca się go w ogóle ściągać? I właśnie, czy nie można
zgrać save''ów i później wgrać je po instalacji patcha?

Z tego co wiem, to jest patch, który jest jakby podstawą dla Zombie Island. Na pewno też coś usprawnia, nie wiem tylko co. :P Oczywiście nie musisz zaczynać od nowa. Też instalowałem go w trakcie gry.

BTW. Im częściej patrzę na opis gry napisany przez Cenegę, tym bardziej nie mogę uwierzyć, że oni opisali tą grę w którą ja grałem. >.>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 21:09, Oloninho napisał:

Ja też mówię, o tym patchu. W menu gry pojawi ci się opcja "Bonus Content", po kliknięciu której, przenosi Cię na stronę gdzie możesz kupić DLC. Jedyna widoczna zmiana gołym okiem.

Dnia 28.12.2009 o 21:09, Oloninho napisał:

I jeszcze jedno. Żeby grać po sieci trzeba mieć tego patcha, tak? A postać się jakby
wrzuca na konto sieciowe, czy ono jest odtwarzane z save''ów właśnie?

Znowu z tego co wiem, to nie możesz tylko dołączyć do gry, gdy host ma Zombie Island, a Ty nie. Co do patcha to nie wiem. Grasz w multi tą samą postacią co w singlu. Nie ma praktycznie żadnej różnicy. Czy klikniesz Online Game, czy Single Player i tak grasz tą samą postacią, a postępy obojętnie gdzie poczynione i tak się zapisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za dwa posty, ale nie mogłem edytować ^^
Właśnie znalazłem na stronie Gearboxa takiego patcha http://www.gearboxsoftware.com/games/borderlands/ oznaczonego 1.1.0. A ten z Cenegi ma 1.0.1. Wie ktoś o co tu chodzi? Cenega powinna na bieżąco aktualizować patche.

@soshman
Aha, czyli rozumiem, że instalowałeś tego patcha i grałeś tą samą postacią, którą grałeś przed instalacją tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 17:38, HumanGhost napisał:

Dlaczego głupie pytania? Nie raz to już bywało, że twórcy wypuszczali patche do gier,
które uniemożliwiały odpalenie choćby sejwów z dotychczasowej rozgrywki.


Znając to forum, jakby patch usuwał sejwy zacząłby się płacz, że "jakie to twórcy są niedobre". Tak samo jak jest przy nerfie skilli w GW. I tego płaczu to by było tyle postów ile grających gramowiczów zdających sobie sprawę z tego, że temat o tej grze istnieje.

@Oloninho

Dnia 28.12.2009 o 17:38, HumanGhost napisał:

A co takiego ten patch wnosi? Opłaca się go w ogóle ściągać? I właśnie, czy nie można zgrać save''ów i
później wgrać je po instalacji patcha?

Na prawdę nie potrafisz dostrzec ironii? Przykro mi.

Dnia 28.12.2009 o 17:38, HumanGhost napisał:

Żeby grać po sieci trzeba mieć tego patcha, tak? A postać się jakby wrzuca na konto sieciowe, czy ono
jest odtwarzane z save''ów właśnie?

No, jak kazało ściągnąć tego patcha no to raczej się bez niego grać nie da. A postaci są prawdopodobnie z sejwów odtwarzane, bo po formacie nie miałem postaci.

EDIT a łaty ściagaj zawsze z geraboxu, wystarczy, że głupoty są w opisie gry na C, więc z patchami lepeij nie ryzykować. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 21:18, Oloninho napisał:

Sorry za dwa posty, ale nie mogłem edytować ^^
Właśnie znalazłem na stronie Gearboxa takiego patcha http://www.gearboxsoftware.com/games/borderlands/
oznaczonego 1.1.0. A ten z Cenegi ma 1.0.1. Wie ktoś o co tu chodzi? Cenega powinna na
bieżąco aktualizować patche.

Wydaje mi się, że to jeden i ten sam patch. Cenega ma opóźnienia jeśli chodzi o patche, które sama ma przygotować.
"This update adds support for the Zombie Island of Dr. Ned DLC" - ostatnie zdanie z tej strony. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 21:09, Oloninho napisał:

Po wersji widze, że to jednak nie ten. Cenega sux:/

Dnia 28.12.2009 o 21:09, Oloninho napisał:

I jeszcze jedno. Żeby grać po sieci trzeba mieć tego patcha, tak?

Czytaj co ci sama gra powie.

Dnia 28.12.2009 o 21:09, Oloninho napisał:

A postać się jakby wrzuca na konto sieciowe, czy ono jest odtwarzane z save''ów właśnie?

Wrzuca? Znaczy coś jak exportowanie? Nie.Wybierasz postać z singla lub tworzysz nową i tworzysz grę ew dołączasz do czyjejś gry -a jak masz już dodanych przyjaciól, to (teoretycznie) możesz ich zaprosić do gry singlowej. Najważniejsze byś się zalogował na Gamespy. Zresztą sam się dowiesz co i jak jak spróbujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 21:22, Oloninho napisał:

No cóż. Patch z Cenegi waży 184MB a patch z Gearboxu 191MB ^^ Więc nie wydaje mi się,
żeby to były te same patche.

Na stronie Cenegi jest napisane, że waży 292 MB... >.>
W każdym razie tez z Gearboxu jest podstawką dla DLC, z tego co tam napisali. A ten patch od Cenegi... nie mam pojęcia co zmienia w grze oprócz tego napisu w menu ''Bonus Content''. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 21:29, soshman napisał:

W każdym razie tez z Gearboxu jest podstawką dla DLC, z tego co tam napisali. A ten patch
od Cenegi... nie mam pojęcia co zmienia w grze oprócz tego napisu w menu ''Bonus Content''.
:P

Sama gra kieruje do patcha ze strony Gerboxu, a monit mówi o najnowszej wersji gry. Patch Cenegi to wersja 1.01. Gearboxu 1.10. Dodaj jedno do drugiego i masz odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2009 o 21:38, Oloninho napisał:

Czyli wystarczy zainstalować tego patcha z Gearboxu czy oba?

Ja zainstalowałem cenegowski i g*wno. Odinstalowałem grę, zainstalowałem ten z Gearboxu...i zgadnij:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować