Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2007 o 23:17, Clegan napisał:

> hm... według mnie powinno wystarczyć 700w:) sam planuje kupić gf8800gtx, 2gb ram i tez
c2d
> i do tego kupie właśnie zasilacz 700w. niektórzy kupują 900w, ale tylko przepłacają.
Ty również przepłacasz.

nie. przy 600w może się coś stać. nie będe kupował na styk bo karta jest zbyt cenna. poza tym planuje procesor podkręcać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 09:41, sinir napisał:

nie. przy 600w może się coś stać. nie będe kupował na styk bo karta jest zbyt cenna. poza tym
planuje procesor podkręcać.

To będzie pojedyncza karta czy SLI - bo jeśli nie SLI to nie wiem co zamierzasz wsadzić do tego kompa żeby go obciążyć. Zresztą Twoja forsa - Twoja wola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 10:04, Clegan napisał:

> nie. przy 600w może się coś stać. nie będe kupował na styk bo karta jest zbyt cenna. poza
tym
> planuje procesor podkręcać.
To będzie pojedyncza karta czy SLI - bo jeśli nie SLI to nie wiem co zamierzasz wsadzić do
tego kompa żeby go obciążyć. Zresztą Twoja forsa - Twoja wola.

korzystajac ze znanego w tym watku (link byl podawany wielokrotnie) kalkulatora mocy testowalem jakiego kompa mozna zlozyc i ile mocy on zuzyje.Ukladajac wg mnie sensowne i popularne konfiguracje nigdy nie udalo mi sie wyjsc poza 400W.Nie wiem ile ciagnie 8800GTX ale zakladajac ze potrzebuje jeszcze dodakowego 50 W mocy to zasilacze dobrych producentow rzedu 450-500 W w zupelnosci wystarcza.Skad nagle wszyscy mowia o 600, 700 czy nawet 900 W jest dla mnie niezrozumiale, toz to tyle co pralka starego typu !?! ja rozumiem ze boicie sie spalic swoje karty ale nie dajcie sie nabic w butelke, wiecej mocy potrzebuja overclockerzy z prawdziwego zdarzenia a nie gracze.2-krotnie wiekszy pobor pradu tez kosztuje i to niemalo, jak zaczniecie placic wlasne rachunki to zrozumiecie co mam na mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rachunków. Maszyna pobierze tyle prądu ile potrzebuje, a nie w zależności od zasiłki... Jak mamy zasiłkę 700 w a komp pobiera 500 w to placimy za 500 w a nie 700.
Co do tych mocy zasilaczy. GTX bierze dużo więcej prądu niż standardowa karta. Do tego dodaj kręcony procesor, dobrą płytę główną, jakieś 2 twardziele napęd dvd... Dobre chłodzenie (dodatkowe wentyle) i wszystko się zbiera. Zapas się przyda - bezpieczeństwo komputera, ale również i na przyszły/planowany update.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2007 o 10:58, dobrakos napisał:

korzystajac ze znanego w tym watku (link byl podawany wielokrotnie) kalkulatora mocy testowalem
jakiego kompa mozna zlozyc i ile mocy on zuzyje.Ukladajac wg mnie sensowne i popularne konfiguracje
nigdy nie udalo mi sie wyjsc poza 400W.Nie wiem ile ciagnie 8800GTX ale zakladajac ze potrzebuje
jeszcze dodakowego 50 W mocy to zasilacze dobrych producentow rzedu 450-500 W w zupelnosci
wystarcza.Skad nagle wszyscy mowia o 600, 700 czy nawet 900 W jest dla mnie niezrozumiale,
toz to tyle co pralka starego typu !?!

Ja też nie mam pojęcia skąd nagle wielu ''doradza'' zasilacze rzędu 700W. Sensu to nie ma żadnego. I to uwzględniając nawet kilka hdd, wentyli i oc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić że kupiłem dzisiaj kartę Galaxy Geforce 7900GS z qlerem zalmana i pamięciami 1,2 za 645zł :). Musiałem kupić kartę bo poprzednia spłonęła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 12:41, iro1979 napisał:

Chciałem się pochwalić że kupiłem dzisiaj kartę Galaxy Geforce 7900GS z qlerem zalmana i pamięciami
1,2 za 645zł :). Musiałem kupić kartę bo poprzednia spłonęła :/

Dobry zakup ;) Opowiedz potem jak się sprawuje :D I jak się kręci (jeżeli będziesz próbował). I takie pytanko... to wersja z 256 mb pamięci, tak? Gratuluję zakupu. Niech Ci dobrze służy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 12:46, Radzisz napisał:

> 1,2 za 645zł :). Musiałem kupić kartę bo poprzednia spłonęła :/
Dobry zakup ;) Opowiedz potem jak się sprawuje :D I jak się kręci (jeżeli będziesz próbował).
I takie pytanko... to wersja z 256 mb pamięci, tak? Gratuluję zakupu. Niech Ci dobrze służy
:D

Karta ma 256MB pamięci.
Narazi odpaliłem Joint Operations i z detalów low/medium zmieniłem na full (w 1280:1024) i robi 45 klatek :) dla mnie bomba. Nie mogłem długo czekać bo GF6600GT spłonął miesiąc temu i zanim ustaliłem co walnęło to stałem się bardzo niecierpliwy. Nie miałem kasy na 8800GTS (1150zł) bo by mi nie starczyło na procka AMD 2x4800+ (na socket 939) z transportem wyjdzie 940zł. Dośc już upgradów na 2-3 lata :), nie jestem wymagający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 14:47, czaja24 napisał:

Producenci sprzętu zawsze podają zapotrzebowanie na prąd z duzym zapasem, np wymagana jest
wydajność prądowa na poziomie 18A dla linii +12V - to jest 220W(około) - no i teraz odejmij
około 120W na kartę graficzną i zostaje Ci 100W - odjąć napęd i HDD - w najgorszym wypadku
zostaje Ci jeszcze 50 W- chyba że się mylę

Acha,dziękuje za pomoc.Ale jedno mnie martwi: dlaczego między twoją odpowiedzią a odpowiedzią sinir''a jest różnica 150 W? :/ I znowu wątpliwość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 15:00, sinir napisał:

hm... według mnie powinno wystarczyć 700w:) sam planuje kupić gf8800gtx, 2gb ram i tez c2d
i do tego kupie właśnie zasilacz 700w. niektórzy kupują 900w, ale tylko przepłacają.

Ale to chyba zależy jaki kupują c2d? Ja planuje E6300/6400 i nic nie chce podkręcać.Albo kupie gotowy zestaw i oni się będą o to martwić ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 12:41, iro1979 napisał:

Chciałem się pochwalić że kupiłem dzisiaj kartę Galaxy Geforce 7900GS z qlerem zalmana i pamięciami
1,2 za 645zł :). Musiałem kupić kartę bo poprzednia spłonęła :/

Kupiłeś gdzieś w sklepie internetowym czy "normalnym"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli pod C2D E6400 to nawet przy karcie GF8800 550W wystarczy. Nie przesadzajcie z tymi mocami. Za chwilę ktoś napisze, że do SLI z GF8800 potrzeba 2000W
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2007 o 14:46, mrosi napisał:

Jeśli pod C2D E6400 to nawet przy karcie GF8800 550W wystarczy. Nie przesadzajcie z tymi mocami.
Za chwilę ktoś napisze, że do SLI z GF8800 potrzeba 2000W
Pozdrawiam

Jeśli to prawda to bardzo dziekuje za pomoc:) A mam takie pytanko: Jaki jest teraz najlepszy zasilacz(chodzi mi o moc,ile ma najwięcej) ?? I ile kosztuje? -pytanie z seri ciekawostki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 14:38, boduczek napisał:


> hm... według mnie powinno wystarczyć 700w:) sam planuje kupić gf8800gtx, 2gb ram i tez
c2d
> i do tego kupie właśnie zasilacz 700w. niektórzy kupują 900w, ale tylko przepłacają.
Ale to chyba zależy jaki kupują c2d? Ja planuje E6300/6400 i nic nie chce podkręcać.Albo kupie
gotowy zestaw i oni się będą o to martwić ^_^


Do tego zestawu spokojnie 550-580W wystarczy miałem takowy i jeszcze zapas był. Bierz spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 14:43, Bartkula napisał:

> Chciałem się pochwalić że kupiłem dzisiaj kartę Galaxy Geforce 7900GS z qlerem zalmana
i pamięciami
> 1,2 za 645zł :). Musiałem kupić kartę bo poprzednia spłonęła :/
Kupiłeś gdzieś w sklepie internetowym czy "normalnym"?

Chciałem w internetowym (przez skąpca), znalazłem nawet za 599zł i trzeba by doliczyć koszty transportu, zresztą nie miał bym jej dzisiaj. W sklepach internetowych są wysprzedane (przynajmniej tam gdzie jest najtaniej bo patrzyłem na skąpcu). Normalnie w internecie ceny wachają się od 650zł-700zł (mówię o normalnych cenach). Co do miejsca zakupu to na giełdzie w Warszawie (na tej CGK koło klubu Stodoła nie WGK w podziemiach). Opłaca się tam kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 14:57, iro1979 napisał:

Chciałem w internetowym (przez skąpca), znalazłem nawet za 599zł i trzeba by doliczyć koszty
transportu, zresztą nie miał bym jej dzisiaj. W sklepach internetowych są wysprzedane (przynajmniej
tam gdzie jest najtaniej bo patrzyłem na skąpcu). Normalnie w internecie ceny wachają się od
650zł-700zł (mówię o normalnych cenach). Co do miejsca zakupu to na giełdzie w Warszawie (na
tej CGK koło klubu Stodoła nie WGK w podziemiach). Opłaca się tam kupować.

eee ja nie mieszkam w Warszawie, więc na pewno tam nie zamierzam kupować. Dopiero wstępnie rozglądam się i porównuję ceny, a dopiero w niedalekiej przyszłości kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2007 o 14:50, Dead-pl napisał:

Do tego zestawu spokojnie 550-580W wystarczy miałem takowy i jeszcze zapas był. Bierz spokojnie

Hmm...co to znaczy miałem?To teraz już nie masz GF 8800GTX ? Acha to mnie pocieszyłeś:) Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2007 o 15:05, boduczek napisał:


> Do tego zestawu spokojnie 550-580W wystarczy miałem takowy i jeszcze zapas był. Bierz
spokojnie
Hmm...co to znaczy miałem?To teraz już nie masz GF 8800GTX ? Acha to mnie pocieszyłeś:) Dzięki.


mam SLI ;) więc i zasilacz mocniejszy ..., ale do pojedyńczego zestawu ci wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się instalować sterowniki do GeForce FX 5500 256Mb? Będę miał ładniejszą grafikę? I jeszcze jedno: W grze BoŚ 2 mam brzydką grafikę, a jak daje na Bardzo wysoka to wszystko chodzi jak najwolniejszy ślimak świata, i czy jak zainstaluje te sterowniki to będzie mi szybciej chodziło na grafice bardzo wysokiej a na średniej będzie ładniej wszystko wyglądało nisz wcześniej?
Proszę o sybką odpowiedź i z góry bardzo dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować