Zaloguj się, aby obserwować  
Baluk25

Fotka.pl co o tym myślicie?

460 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2008 o 14:45, KŁEJK napisał:

I to jest właśnie jedna z najbardziej mnie denerwujących rzeczy w ludziach w ogóle ...
Taki głupi owczy pęd ... on/a ma konto na fotce, to ja też muszę mieć ... on pali to
ja też muszę bo będę frajerem ... ech ... żenada na maksa ... ilu ja ludzi widziałem
w gimie i w średniej którzy przez to się stoczyli na dno ... cóż sami tego chcieli ...

Dnia 17.05.2008 o 14:45, KŁEJK napisał:

No jasne ... przecież wiadomo że "trzeba być zgranym i zniżyć się do poziomu innych (
tych co przewodzą w grupie rówieśników a tacy wiadomo jacy zazwyczaj są ... ) a nie być
sobą i pozostać wiernym swoim poglądom :/

Dobra, rozumien, że nowe konta powstają na zasadzie "on ma to ja też będę miał", ale to nie oznacza, że się zniża do ich poziomu. Na pewno są osoby na gram.pl , które też mają konto na fotce i da się z nimi rozmawiać.

Pewnie oni się na ich forum śmieją z nas " siedzą na tym forum dal statusu, który nic im nie da" ( oczywiście nie wszyscy siedzą dla statusu) a u nas jest no w sumie na odwrót. A do naszej klasy nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 15:21, Dominik000 napisał:

Dobra, rozumien, że nowe konta powstają na zasadzie "on ma to ja też będę miał", ale
to nie oznacza, że się zniża do ich poziomu.

Nie twierdzę że każda osoba która ma profil na fotce automatycznie jest "gorsza" ale jak ktoś robi coś ( np: zakłada sobie konto na fotce tylko dlatego że inni mają to i on/a musi mieć to jest to nieco ... dziwne ?
>Na pewno są osoby na gram.pl , które też

Dnia 17.05.2008 o 15:21, Dominik000 napisał:

mają konto na fotce i da się z nimi rozmawiać.

Z całą pewnością ... nie twierdzę że takowych osób nie ma na naszym forum ....

Dnia 17.05.2008 o 15:21, Dominik000 napisał:

Pewnie oni się na ich forum śmieją z nas " siedzą na tym forum dal statusu, który nic
im nie da" ( oczywiście nie wszyscy siedzą dla statusu) a u nas jest no w sumie na odwrót.

Nie wiem co osoby z fotki robią ... wisi mi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 14:45, KŁEJK napisał:

/.../

Jeżeli teraz miałbym wymienić jeden z problemów wspólczesnej młodziezy to głównym problemem bylo by właśnie to co przytoczyłeś. Uległość wobec zachowań osób starszych i równieśników, czyli to "nie będę gorszy".
Ten system na fotce nie jest tak straszny jak właśnie odnośnie picia, palenia, ćpania. To jest problem na skale masową i temu raczej nie da się zapobiec. Chyba ze trafimy na osobę które trzyma sie swoich poglądów, swojego stylu życia i jest sobą, wtedy jest inaczej. Wtedy albo ta osoba stanie sie takim odrzutkiem klasowym (no bo nie robi tego co rówieśnicy), bądź mają siłę przebicia zacznie nadawać ten pozytywny tok myślenia innym. Jednak to nie jest częste zjawisko. I tu skierownie do rodziców: "Uczmy dziecko wspólnego zycia z rówieśnikami jednak nie pozwalajmy by dziecko stało sie zależne od zachowań równiśników, bo potem są dziwy, że jak kolega dziecka skoczyl w ogień to i on skoczyl za nim - bo tak fajnie, bo on zrobił.". Fotka.pl własnie przez taki system, przez tak jak ty nazwałeś ten "głupi owczy pęd" stała sie stadem bachorów, niedojrzalości itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 14:25, wip_01 napisał:

> /.../

Trzymając się mojego toku rozgryzienia serwisu, uznaję ze popularność opiera sie na systemie
"Ona ma, to ja nie nie będę gorsza i też będę mieć". Wielu dziewczynom, ale też chłopakom
właśnie najbardziej zależy na byciu na równi wśród rówieśników i nie tylko. Tak sie rodzą
przypadki na fotce gdzie pojawiają się 13 letnie bachory, bo koleżanka 16 letnia też
ma. I taki jest system. Fotka nie miała byc takim założeniem, tylko rozwój wymusza takie
sytuacje. Teraz fotka jest głównie wrogiem nr jeden i nie dziwie się dlaczego.

Pierwszy raz w życiu, muszę się z Tobą zgodzić, bo moich wszystkich znajomych, co mieli, lub mają tam konta,
kieruję właśnie taka zasada. Dlatego fotka jest taka popularna. Muszę się też z Tobą zgodzić w kwestii 13 letnich bachorów, nudzących się i zakładających tam konta. Na fotce, moderatorzy tylko siedzą i nic nie robią. Może fotka.pl sama w sobie nie jest zła, ale najgorsze są te bachory, które dodają znajomych, których nie znają, chcą być popularne w Internecie. A później mówią w ,,Rozmowach w Toku", o takiej Sylwusi.

Dnia 17.05.2008 o 14:25, wip_01 napisał:

A nasza-klasa miała sens, ma, ale jest on coraz mniej widoczny.


Tu się z Tobą również zgodzę, bo już powstają takie ,,klany", w formie kont, jak np ,,Miłośnicy GG, łączmy się". Albo o chomikach. To już jest chore. NK, służy do przypomnienia, odświeżenia starych znajomości, a nie do dodawania, a zarazem wbijania liczby znajomych, co nie raz daje się zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 16:30, wip_01 napisał:

> /.../
Jeżeli teraz miałbym wymienić jeden z problemów wspólczesnej młodziezy to głównym problemem
bylo by właśnie to co przytoczyłeś. Uległość wobec zachowań osób starszych i równieśników,
czyli to "nie będę gorszy".
Ten system na fotce nie jest tak straszny jak właśnie odnośnie picia, palenia, ćpania.
To jest problem na skale masową i temu raczej nie da się zapobiec. Chyba ze trafimy na
osobę które trzyma sie swoich poglądów, swojego stylu życia i jest sobą, wtedy jest inaczej.
Wtedy albo ta osoba stanie sie takim odrzutkiem klasowym (no bo nie robi tego co rówieśnicy),
bądź mają siłę przebicia zacznie nadawać ten pozytywny tok myślenia innym. Jednak to
nie jest częste zjawisko. I tu skierownie do rodziców: "Uczmy dziecko wspólnego zycia
z rówieśnikami jednak nie pozwalajmy by dziecko stało sie zależne od zachowań równiśników,
bo potem są dziwy, że jak kolega dziecka skoczyl w ogień to i on skoczyl za nim - bo
tak fajnie, bo on zrobił.". Fotka.pl własnie przez taki system, przez tak jak ty nazwałeś
ten "głupi owczy pęd" stała sie stadem bachorów, niedojrzalości itp.

Czyli ten co ma konto na fotce to jest niedojrzałym bachorem? A według mnie to wcale nie jest głupi pęd jak to nazwałeś. Nastolatkowie wcale nie zakładają konta, bo nie chcą być gorsi od znajomych którzy je mają. To jest ciekawość. Ja gdybym miał konto a mój kolega nie to wcale bym go nie odbierał za gorszego. Lub gdyby było na odwrót: wcale nie czuł bym się gorszy. Bo fajność człowieka zależy od zachowania a nie od tego czy ktoś ma konto na fotce. Widzę, że ty twierdzisz, że zależy od tego czy ktoś ma konto. Picie, palenie też rodzi się z ciekawości a nie od tego, że ktoś czyje się gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 10:19, Dominik000 napisał:

Picie, palenie też rodzi się z ciekawości a nie od tego, że ktoś czyje się gorszy.

Po części masz rację. To wszystko zależy od osoby, niektórzy mogą poczuć się gorszymi, chcą nadążyć za trendami, chcą być bardziej na czasie i dlatego właśnie piją, palą, bądź też zakładają konta na jakiś takich stronkach.
I należy także wziąć pod uwagę to, że fakt, możesz nie uważać tego kolegę za gorszego, ale on może Cię uważać za... lepszego. I wtedy on założy konto itd. itp. byleby być bardziej popularnym. Niektórzy tak po prostu mają i nikt na to nic nie zaradzi.
Zgadzam się, że "fajność" człowieka nie zależy od tego czy ma konto na fotce, czy nie. Co do ciekawości... no nie wiem. Wszystkie osoby, które miałam okazję poznać wcześniej w gimnazjum (które swoją drogą uznawane jest za taką szkołę przetrwania dla wskaźnika ''popularności" osób) to nikt nie palił, nikt nie pił z ciekawości. Robili to, ponieważ inne, ważniejsze (czyt. bardziej popularne) persony to robiły. A oni po prostu nie chcieli zostawać w tyle.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 10:19, Dominik000 napisał:

Picie, palenie też rodzi się z ciekawości a nie od tego, że ktoś czyje się gorszy.


A to akurat jest bzdura. Picie i palenie rodzi się głównie z 2 czynników:
a) jest to zakazane
b) w pewnych kręgach dodaje "popularności"

Ad a) To co zakazane, zawsze najbardziej przyciąga. Hmm... Kiedyś słyszałem coś takiego: Jeśli chcesz, aby coś było zrobione:
1. Zrób to sam
2. Zapłać komuś aby to zrobił
3. Zakaż robić to dzieciom :)
Ad b) Nie ukrywajmy, że picie czy palnie dodaje człowiekowi złudną wiarę w to, że jest "kimś". Dodatkowo, jeśli przykładowo istnieje grupa osób do której chcesz się dostać (a potrzeba przynależności do jakiejs grupy w wieku młodzieńczym jest przytłaczająca), a ta grupa osób np. pali, to czy ty nie zapalisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 10:19, Dominik000 napisał:

/.../


Wskaż mi proszę gdzie napisałem że każdy jest niedojrzalym bachorem i że twierdze że fajność zależy od posiadania konta na fotka.pl, bo ja tego nie widzę. Czy ty w ogóle wiesz o czym ja piszę? Bo ja zauważyłem ze piszesz mi o czymś innym, albo piszesz tylko w stopniu zwiazanym z tym co napisałem. Akurat ja podtrzymuje swoją tezę na temat "owczego pędu", bo sam znam takie przypadki. Owszem, jest ciekawość, ale zazwyczaj ta ciekawość nie trwa długo i albo się zostaje albo sie konto kasuje. Są osoby na serwisie które zalożyły konta i zasługują, trzymają się zasad by tam być. To może ty byś nie odbierał, ale wiesz że inni też są? I Ci inni w większosci kierują się tym co napisałem? Takie zasady wśród młodzieży panują teraz i to nie tylko dotyczy fotki.pl. Duża liczba młodzieży określana jest w kryteriach "Masz/Nie masz" i nie powiesz mi ze tak nie jest. Mylisz treść mojego posta, mylisz to co tam napisałem. Wiem o czym pisałem i mam pewność do słów które naskrobałem w tamtym poście. Picie, palenie tak samo. Jest ciekawość w tym, ale taqk sam od siebie spróbujesz, czy jednak coś Cię skłoni aby spróbować? Sam sobie odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Fotka.pl jest to strona całkowicie bezsensu i z tego co widzę po kumplach to połowa z tych osób to dzieci neo okej jeszcze jak kobieta sie rejestruje okej można to zrozumieć ze chce być podziwiana itp.,Ale facet?? nie rozumiem czy jak ktoś takiemu kolesiowi da 10/10 to będzie podjarany? I wogóle za bardzo nie rozumiem czemu ta strona ma służyć, temu żeby się siedziało cały dzień i raz na pół godziny mówiło, ale d*pa albo ale ten facet ma klate?? bez sens bez sens i jeszcze raz BEZ SENS !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie sie z toba zgaadzam moja kuzynka ccaly czas przesiaduje tam czzeka na nowe komentarze. Calkowity bezsens. Niektore zdjecia sa fajne ale wiekszosc sa po prostu glupie. Mysle ze polowa uzytkownikow zarejestrowala sie tam bo zapanowala calkowita na to moda. Przynajmniej w mojej szkole. Co jest jeszcze bardziej żenujące to to ze nawet ksiadz sie taam zarejesstrowal(login - Ksiądz Mareczek) i ma swoje zzdjeccia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przeglądałem forum fotki. Bardzo spodobał mi się jeden temat, który dobitnie pokazał "inteligencję" użyszkodników tego portalu. Ktoś z administracji oznajmił wprowadzenie nowej funkcji, dzięki której "coś tam coś tam". W każdym razie wiązało się to z komunikatorami. Następne 40 stron tematu zawierało posty w stylu "A po co to???????", mimo, iż w pierwszym poście wszystko było dokładnie wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 14:36, Carl92 napisał:

U mnie zaś jest na odwrót moda na usuwanie konta z fotki wszyscy z klasy doszli do wnioski,
że to jest bezsensowne i po usuwali konta brawo :D


I tu jak ulał pasuje powiedzenie "Mądry pozna głupiego, bo sam kiedyś był głupi, a głupi nie pozna mądrego, bo nigdy nie był mądry" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Ten temat był chyba kiedyś dodany do kwasów ;) W każdym razie aż żal było to czytać -_-'' Instrukcja podana nawet ze screenami, a ludzie wyjeżdżają z pytaniami w stylu jak to zrobić albo co to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2008 o 13:37, wip_01 napisał:

konta i zasługują, trzymają się zasad by tam być. To może ty byś nie odbierał, ale wiesz
że inni też są? I Ci inni w większosci kierują się tym co napisałem? Takie zasady wśród
młodzieży panują teraz i to nie tylko dotyczy fotki.pl. Duża liczba młodzieży określana
jest w kryteriach "Masz/Nie masz" i nie powiesz mi ze tak nie jest. Mylisz treść mojego
posta, mylisz to co tam napisałem. Wiem o czym pisałem i mam pewność do słów które naskrobałem
w tamtym poście. Picie, palenie tak samo. Jest ciekawość w tym, ale taqk sam od siebie
spróbujesz, czy jednak coś Cię skłoni aby spróbować? Sam sobie odpowiedz.

Dobra, źle przecytałem:"przez tak jak ty nazwałeś ten "głupi owczy pęd" stała sie stadem bachorów, niedojrzalości itp" Kiełk tak napisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze fotka to niezła ściema.jest to strasznie dziwny portal.Swojego czasu też miałem tam konto ale kiedy usunęli mi pre pierdów to zrezygnowałem.
Uważam że wstawianie tam zdjęć to straszne frajerstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 17:49, Szumi 12 napisał:

Ja uważam ze fotka to niezła ściema.jest to strasznie dziwny portal.Swojego czasu też
miałem tam konto ale kiedy usunęli mi pre pierdów to zrezygnowałem.
Uważam że wstawianie tam zdjęć to straszne frajerstwo

Wiesz, ja frajerów rozpoznaję po zachowaniu i charakterze, a nie po wstawianiu zdjęć na fotkę.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 14:51, Dominik000 napisał:

> Ja uważam ze fotka to niezła ściema.jest to strasznie dziwny portal.Swojego czasu
też
> miałem tam konto ale kiedy usunęli mi pre pierdów to zrezygnowałem.
> Uważam że wstawianie tam zdjęć to straszne frajerstwo
>
Wiesz, ja frajerów rozpoznaję po zachowaniu i charakterze, a nie po wstawianiu zdjęć
na fotkę.pl.



Nie rozumiesz!

chodzi mi o to że wstawianie tam zdjęć to przysłowiowa siara!!

a nie chodzi mi o to, że ludzie na zdjęciach to frajerzy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2008 o 15:07, Szumi 12 napisał:

/Without polish style/

Umiesz pisac tak jak sie pisze w języku polskim? Zdanie obok zdania a nie zdanie pod zdaniem i nie przekracając liczby jednego wykrzykniku?
A ty umiesz zrozumieć że to ich wybór i ich życie? Nie, własnie nie. To jest ich sprawa. Siarą jest kiedyś ktoś się wypowiada a nie zna tematu (własnie to prezentujesz wrzucając na nich bo maja tam zdjecia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować