Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - klasyfikacja PEGI przyznana!

237 postów w tym temacie

Która to już będzie gra "18+", 90% użytkowników której jest "17-"? Wydaje mi się, że te znaczki są niegłupim pomysłem, ale są one skierowane do rodziców oraz sprzedawców, którzy zwykle, co tu dużo mówić, mają treść gier w tzw. głębokim poważaniu - czyli nikt nie egzekwuje. Pokażcie mi gracza "17-", którego "18+" odstraszy... O ile się nie mylę, przekonanie o własnej dojrzałości zaczyna się gdzieś w okolicach 11 roku życia, więc najlepsze, co możemy od nabywcy usłyszeć, to "tak, mam 14 lat, ale jestem emocjonalnie dojrzały".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż to było do przewidzenia - osobiście przyznam się że mam 17 i zamówione EK ale kogo to obchodzi?
Czy w sprzedaży gier naprawdę chodzi o wiek czy o dojrzałość do ich użytkowania - mi się wydaje, że to drugie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że ma się dojrzałość pieniężną. Sprzedawcy mi nie odmawiają sprzedaży, bo co tu dużo mówić byliby frajerami nie chcąc przyjąć stówki.Poza tym istnieje chyba coś takiego jak wolność każdego obywatela. Także ja mam gdzieś te znaczki, bo sam, czuję się dość dojrzały emocjonalnie i umiem odróżniać te dwa światy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie, ten punkt widzenia jest akceptowalny.
Niemniej ja, osobiście, nie widzę różnicy pomiędzy agresja skierowaną do elfa czy Afroamerykanina albo Żyda poza tym, że cel jest inny ale znów nie taki bardzo inny: elf to istota rozumna, mogąca się parzyć z ludźmi i wydawać na świat płodne potomstwo co wskazuje na to, że jest to ten sam gatunek (niech biolodzy mnie poprawią jeśli się mylę) a jedynie inna rasa. Innymi słowy są to przejawy rasizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:07, hallas napisał:

Niemniej ja, osobiście, nie widzę różnicy pomiędzy agresja skierowaną do elfa czy Afroamerykanina


A widzisz różnicę między agresją skierowaną do Afroamerykanina, a agresją skierowaną do murzyna nie będącego Amerykaninem i nie pochodzącego z Afryki? ;)

Sorry, nie mogłem się powstrzymać. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:03, Mac Cry napisał:

Bo ktoś będzie tych znaczków PEGI przestrzegał :P No ale ja jestem za, żeby takowe się pojawiały
i były egzekwowane.


Przed zakupem poprosimy Cię o dowodzik! :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:09, Domek napisał:

A widzisz różnicę między agresją skierowaną do Afroamerykanina, a agresją skierowaną do murzyna
nie będącego Amerykaninem i nie pochodzącego z Afryki? ;)

Następnym razem wymienię wszystkie znane mi cele, przeciw którym mogą być kierowane agresywne zachowania rasistowskie, antysemickie, czy ogólnie dyskryminujące.

Również czasem nie mogę się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można było się tego spodziewać po tych wszystkich filmikach i trailerach było wiadome że będzie od 18 lat, ale będzie chociaż bardziej realna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że PEGI jest też, a może głównie, dla waszych rodziców by wiedzieli bez grania w grę co tam się znajduje. Od ich decyzji i oceny waszego rozwoju i stanu psychicznego zależy czy uznają, że potraficie oddzielić pewne rzeczy prezentowane w grze od życia rzeczywistego lub ogólnie je zrozumieć.
Walka o świadome wychowywanie dzieci, runda... kolejna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie ma problemu. Ja raczej nie jestem agresywny, mimo, że w brutalne gry gram całkiem często, bo podobają mi się takie ciężkie klimaty. Ale chyba lepsze to niż kiwanie się pod monopolowym czy jaraniem petów. Poza tym to nie przestępstwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że ta gra będzie dozwolona od lat 18, to znaczy że twórcy nie bali się mniejszej ilości sprzedanych egzemplarzy tylko zrobili prawdziwy świat z osobowością i charakterem, to bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować