Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - egzemplarze Edycji Kolekconerskiej ponownie w sklepie gram.pl

639 postów w tym temacie

Ludzie zakładali sprawy firmom tylko dla tego, że nie informowały o planowanych obniżkach cen. Byli to jednak pośredni sprzedawcy którzy kupili towar drożej i zmuszeni byli go sprzedać taniej. Wiązało się to ze stratami materialnymi. Dobry adwokat dał by już sobie z tym radę. I kodeks mówi o kwocie 200 zł przy kradzieży. Przy oszustwie może być troszkę inna suma. Że tak powiem, nie mój "korpus" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było przekazać jej 10 000 ot tak, a nie kosztem dodrukowania egzemplarzy, na co się nie zgodziliśmy. Z samych EK macie 600 000 dochodu, więc jakbyście mieli 590 000 to chyba byście nie zbankrutowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:58, Be-Yacz napisał:

To trzeba było przekazać jej 10 000 ot tak, a nie kosztem dodrukowania egzemplarzy, na co się
nie zgodziliśmy. Z samych EK macie 600 000 dochodu, więc jakbyście mieli 590 000 to chyba byście
nie zbankrutowali?


3000(nvm że 2999 było)*30 to jest 90000...


E kurde co ja liczę^^...
Sry za pomyłkę.
Nvm.

200(201?)*30=6000
Niby mało... ważne że cokolwiek. Nikt przecież nie musi pomagać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:58, Be-Yacz napisał:

To trzeba było przekazać jej 10 000 ot tak, a nie kosztem dodrukowania egzemplarzy, na co się
nie zgodziliśmy. Z samych EK macie 600 000 dochodu, więc jakbyście mieli 590 000 to chyba byście
nie zbankrutowali?


Nie rozumiem, mowisz o dwoch sprawach... Pomoc, doprodukcja kolekcjonerki. Do obu spraw masz zastrzezenia?
Odnosze wrazenie, ze gdybysmy zrobili tak jak sugerujesz wyzej (w sprawie przekazania pieniedzy) to Ty i tak podsunalbys lepsze rozwiazanie. Powtarzam Julia pieniazki dostanie i koniec.

Sprawe doprodukcji kolekcjonerek na pewno wyjasni osoba lepiej ode mnie zorientowana w poniedzialek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:58, Be-Yacz napisał:

To trzeba było przekazać jej 10 000 ot tak, a nie kosztem dodrukowania egzemplarzy, na co się
nie zgodziliśmy. Z samych EK macie 600 000 dochodu, więc jakbyście mieli 590 000 to chyba byście
nie zbankrutowali?


Dochód CD Projekt za każdą sztukę Wiedźmina to 155,92 zł (cena bez VAT-u).
Mnożymy sobie razy 2999 sztuk i wychodzi 476 604,08 zł za samą Edycję Kolekcjonerską.

Za dodatkowe 200 sztuk CDP zarobi 125,92 zł (bo 30 zł idzie na Julkę).
Dodatkowy dochód wychodzi 25 309,92 zł.

Pochwalam akcję samego pomysłu ale moim zdaniem jeśli CDP na prawdę chce pomóc Julce a nie robi
to tylko w celach marketingowych by nabić ponownie sobie kabze,
to przydałoby się przekazać 3/4 dochodu a nie po 30 zł...
Moim zdaniem 30 zł od 1 sztuki to stanowczo za mało.
I ciekawe czemu przy zamawianiu EK w pierwszej serii nikt nie podał tego pomysłu?
Co ? Za dużo był zamówień?

Przemyślenia zostawiam reszcie gramowiczów.

I jeszcze jedno - wielkie brawo dla zespołu CDP Red za wytrwałość
w czasie masakrycznej pracy w nadgodzinach jak i również dla testerów samej gry.

Spisaliście się na medal !!

Pozdrawiam Soleilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą jestem jak najbardziej za, i to jest jasne, więc nie rozumiem o co ci chodzi.
Ale ja kupowałem jedną z 3000, a nie jedną z 3200. Zresztą i tak brakuje w EK kondomika na pudełko z grą, które miało być w EK tak, jak jest w zwykłej edycji.

Bigjack7 - Zgadzam się w 100%. 30zł od DOPRODUKOWANEJ EK. Ojej CDP. Ale jesteście szczodrzy. Zamiast wyłożyć kase, która przecież nie jest duża, bo 6 000 to śmieszne pieniądze, to wy wymyślacie jakieś akcje ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam rowniez ;>

Nie bede komentowala Twoich rachunkow, bo 1. z matmy ze mnie noga 2. o dochodach i kosztach produkcji wiem slownie - nic. ;>

I chyba nie Wam oceniac, czy kwota, ktora (mam nadzieje uda nam sie zebrac) przekazana jest wystarczajaca.
I kolejna prosba - w komentarzach w tej sprawie zachowajcie prosze umiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:45, Soleila napisał:

Szczerze mowiac, spodziewalam sie, ze sprawa przekazania pieniedzy Julce wzbudzi wiele kontrowersji.


Mi się wydaje, że sprawa przekazania pieniędzy jednak nie budzi kontrowersji :) Kontrowersje budzi za to podejrzenie, że jest to wykorzystywane do "zamaskowania" poważnych błędów Gram i CDP, jakie wszyscy boleśnie odczuliśmy w ostatnim tygodniu. Napisałem wyraźnie "podejrzenie" - bo nie chcę oskarżać kogoś bezpodstawnie. Nie chodzi nawet o to,że cała akcja jest robiona na siłę i pod publiczkę,czegoś takiego sobie nie wyobrażam!! Chodzi o to, że ktoś - jakiś specjalista od marketingu - mógł tą chwalebna akcję, bardzo sprawnie wykorzystać - po prostu.

Dnia 27.10.2007 o 16:45, Soleila napisał:

Niestety ja nie jestem w stanie Wam dzisiaj pomoc, poniewaz byc moze niechcacy wprowadze kogos w blad. A
bledow niestety juz u nas za wiele. Natomiast na pytania, na ktore znam odpowiedz, odpowiem.


W takim wypadku, kto - bez wprowadzania nas w błąd - jest w stanie odpowiedzieć na pytania i wątpliwości pojawiające się już w kilku wątkach "okołowiedźminowych" na tym forum. Niestety, już od kilku dni, pytania te są ignorowane bądź omijane przez niebieskich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:09, Bigjack7 napisał:

Dochód CD Projekt za każdą sztukę Wiedźmina to 155,92 zł (cena bez VAT-u).

A co to za wyliczenia? Rozumiem, że to VAT? Więc wyobraź sobie, że jest jeszcze podatek dochodowy, ZUS (zapewne przynajmniej kilkadziesiąt składek). Projektanci, tłocznia, drukarnia, transport, MARKETING (niestety niewydarzony w typowym, polskim wydaniu), oprogramowanie developerskie i komputery. Jak zostanie z tego 50 zł netto po uwzględnieniu oczywiście całego nakładu, bo gdyby CDP miał się utrzymywać z EK, to skończyłby na Baldurs Gate, to będzie dobrze.
Jednak rzeczywiście i tak przy takim kapitale i takich wynikach finansowych żadna z tego filantropia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:09, Soleila napisał:

Sprawe doprodukcji kolekcjonerek na pewno wyjasni osoba lepiej ode mnie zorientowana w poniedzialek.
:)

Po czym w poniedziałek "lepiej poinformowana osoba" zawiadomi nas, iż ona również nie ma wystarczających informacji? Albo nie będzie nikogo.
Skoro pracownicy CDP nie wiedzą co się dzieje - to macie kryzys, i to poważny.
Bo oprócz kolekcjonerek jest wiele innych spraw - nieotrzymane przesyłki (spóźnione o kilka dni). I dla mnie najważniejsza - cudowne objawienie w Edycji Specjalnej Wiedźmina w MM Bestariusza, który jest "unikalnym" dodatkiem "unikalnej" EK... :/
Nie widzicie, że czujemy się oszukani i okłamani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale ja tam nie zauważyłem że są pretensje o to że zły cel macie;) wręcz szkodą że każda EK nie była droższa np. o 20-50zł i żeby to poszło na ten cel ale to już za późno.. istotne jest to że się nie informuje lub kłamie ot tyle. żebyś nie pisała żebym podawał przykład to mówię że miało być 3k a okazuje się że jest więcej albo była lista rezerwowych parę osób w tym mój kolega był na niej.. te produkty trafiły do sklepu a on mimo listy rezerwowych został.. olany.

I oby więcej takich akcji charytatywnych. o. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 16:58, Be-Yacz napisał:

Z samych EK macie 600 000 dochodu, więc jakbyście mieli 590 000 to chyba byście


Jasne, a EK wzięli złożyli z rzeczy, które na śmietniku znaleźli. Jak wy liczycie cenę edycji razy ilośc egzemplarzy i wynik uznajecie za dochód to gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj wieczorem Wiedźmina Edycję Kolekcjonerską z odzysku. Pisze, że: # zamówienie nr DN03290xxx: złożone Pt, 26.10.2007, zostanie wysłane, gdy wszystkie produkty będą dostępne
Czy mogę mieć pewność, że dostanę tą grę? Czy zostanie ona wysłana w poniedziałek? Wziąłem darmową przesyłkę kurierem za wPLN. Jestem nowy na forum i nie wiem, czy zadałem pytanie w właściwym miejscu. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dnia 27.10.2007 o 17:14, LukeBhite napisał:

od marketingu - mógł tą chwalebna akcję, bardzo sprawnie wykorzystać - po prostu.


Pewnie by mogl, ale jak widzicie nie jestesmy specami od marketingu ;)) Tak, jak napisalam wyzej, wczoraj uznalismy, ze powinniscie wiedziec na co dokladnie, konkretnie zostanie wykorzystana zebrana kwota. I wiecie. :)

Dnia 27.10.2007 o 17:14, LukeBhite napisał:

W takim wypadku, kto - bez wprowadzania nas w błąd - jest w stanie odpowiedzieć na pytania
i wątpliwości pojawiające się już w kilku wątkach "okołowiedźminowych" na tym forum. Niestety,
już od kilku dni, pytania te są ignorowane bądź omijane przez niebieskich...


Na to pytanie jestem w stanie odpowiedziec. :>

W przypadku problemow ze sklepem, zamowieniami, paczkami sa to:
Tiffani (Justyna Hryc) i Skwarka (Marta Skwarska), ktore jednak caly swoj czas poswiecaja ostatnio na maile i telefony. Od niedawna pracuje z nami takze Patrycja (Nikita), ktora pomaga dziewczynom i od dwoch dni pelni role informatorki na forum :) Stara sie Wam pomoc, uzyskujac informacje od DOKu.

W przypadku problemow technicznych sa to:
Akashi (Adam Bochinski) i JohnyBravo (Igor Kowalski), ktorzy dziela swoj czas miedzy telefony, maile i forum. Na forum pytac prosze glownie Akashiego. To On opiekuje sie watkiem technicznym.

W przypadku pytan o marketing, produkcje itp. to najpewniejszym zrodlem informacji jest product manager - SzaacH (Maciej Sachmacinski).

A jesli macie pytania dotyczace dalszych planow RED Studia to od niedawna goscinnie wystepuja u nas developrzedy REDa, oznaczeni dopiskiem Wiedzmin Team pod nickiem i udzielajacy sie glownie w temacie ogolnym The Witcher (Wiedzmin). W tym miejscu zapraszam tez na strone thewitcher.com/community i na zaprzyjaznione strony fanowskie.

Uff, chyba nie zapomnialam o nikim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 16:45, Soleila napisał:

Szczerze mowiac, spodziewalam sie, ze sprawa przekazania pieniedzy Julce wzbudzi wiele kontrowersji.
Moglismy te pieniadze przekazac na dowolny cel charytatywny, wybralismy Julke, decyzji nie
chce tlumaczyc. Natomiast uznalismy, ze Wy powinniscie wiedziec, ze pieniazki trafia do konkretnej
osoby, a nie w "swiat fundacji".Julia Jakubiak pieniedzy na leczenie potrzebuje i je dostanie.
I taki jest fakt. Wiemy, ze Panstwu Jakubiak przyda sie pomoc. Pozwolcie prosze, ze tego tematu
nie bede dalej komentowala. :) Was takze bardzo prosze o przemyslenie swoich postow, pamietajac,
ze byc moze Panstwo Jakubiak, a na pewno Ich Rodzina (pozdrawiam) zaglada na nasze forum.

przekazanie pieniędzy Julce nie wzbudza żadnych zastrzeżeń.
ale łączenie tego z problemami "około wiedźminowymi" odczytuję jako próbę odwrócenia uwagi i wzbudzenia poczucia winy wśród klientów o to, że mają czelność krytykować EWIDENTNE BŁĘDY I KŁAMSTWA CDP i GRAM.PL!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 17:24, Mistic napisał:

> Z samych EK macie 600 000 dochodu, więc jakbyście mieli 590 000 to chyba byście

Jasne, a EK wzięli złożyli z rzeczy, które na śmietniku znaleźli. Jak wy liczycie cenę edycji
razy ilośc egzemplarzy i wynik uznajecie za dochód to gratuluje.

Mi chodzi o to, że CDP obraca taką gotówką, a żeby dać 6000 zł na lecenie musi gier doprodukowywać. Przecież to jest śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2007 o 17:29, Der Meister napisał:

przekazanie pieniędzy Julce nie wzbudza żadnych zastrzeżeń.
ale łączenie tego z problemami "około wiedźminowymi" odczytuję jako próbę odwrócenia uwagi
i wzbudzenia poczucia winy wśród klientów o to, że mają czelność krytykować EWIDENTNE BŁĘDY
I KŁAMSTWA CDP i GRAM.PL!


Jesli tak odebrales mojego posta to bardzo mi przykro. Zapewniam, ze nie to bylo celem mojej wypowiedzi. Przepraszam. Akcja charytatywna byla planowana wczesniej i faktycznie jej ogloszenie w tym momencie bylo niefortunne.
Krytykowac bledy mozecie, a nawet musicie, za kazda konstruktywna krytyke jestesmy wdzieczni, przy czym przyznac musze, ze ciezko (mi osobiscie) ja przyjac. Niemniej jednak - jest blad, jest krytyka, jest poprawa. Na pewno nad tym ostatnim musimy popracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie ;). To jest spam. I to celowy :)

Zawsze staram się zarobić. Jeśli są kupcy to znaczy, że dobrze. Na edycjach Wiedźmina już ładnie zarobiłem. Niektórych miesięczną pensje... Na czysto :). Prawa rynku. Jeśli są chętni, to muszą być sprzedawcy. :)

Rozumiem że chciałeś mnie tym urazić. To na nic. Jestem dumny z mojego "cwaniactwa" :). To znaczy, że odnajde się w dzisiajszym świecie :P. Zresztą to co podałeś, to nie wszystko, bo mam 2 konta na allegro ;).

BTW. Dzięki za reklame xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem wczoraj wieczorem Wiedźmina Edycję Kolekcjonerską z odzysku. Pisze, że: # zamówienie nr DN03290xxx: złożone Pt, 26.10.2007, zostanie wysłane, gdy wszystkie produkty będą dostępne
Czy mogę mieć pewność, że dostanę tą grę? Czy zostanie ona wysłana w poniedziałek? Wziąłem darmową przesyłkę kurierem za wPLN. Jestem nowy na forum i nie wiem, czy zadałem pytanie w właściwym miejscu. Proszę o szybką odpowiedź.
Pomoże mi ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować