Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opóźnienia dostaw Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina

3316 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2007 o 21:18, Zuberuss napisał:

Na koniec dodam, że za tak wydaną EK wybaczam CDP jego grzechy i daję mu szansę kupując na
gram.pl nadal, pełen nadziei, że już więcej się taka wpadka nie powtórzy.
Dziękuję CDP RED za wzorowo wykonaną pracę. Dokonaliście czegoś, w co nie wierzyło wielu. Gratulacje.

Pozdrawiam serdecznie.

No widzisz. Jednak dobrze, że CDP miało nas w **** i nas nie informowało co i jak. Bo i tak większość, dostanie paczke, zaślini się, i zapomni że coś się stało, dziękując Bogu za CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:32, Maciejj napisał:

A co do dostępności EK sądzę, że teraz "boom" ustał, a dostępne egzemplarze w MM będą się kurzyć,
aż do gwiazdki, a poniej niedobitki wrócą do magazynów gram.pl.

Raczej wątpię - nieprędko ktokolwiek tak wspaniale (bogato znaczy się, bo nie: sprawnie ;) wyda grę, nieprędko... Doprawdy świetna jakość każdego z elementów EK.
Dla statystyków ;p: dostałem wczoraj - numery: 2435 i 2436.
Przy okazji: pewnie spora ilośc rezygnacji nie była spowodowana wycofaniem się ludzisk z zakupu, a z łączeniem 2 zamówień w 1 (tak np. było w moim przypadku :D)
Kolejna uwaga: Jesli faktem jest, że opóźnienie spowodowane jest kłopotami z pudełkiem (btw. - najlepsze opakowanie gry jakie kiedykolwiek było mi dane ogladać) to do tego co napisał Evil Khan dodac trzeba, że KTOŚ odpowiednio wczesniej musiał wiedzieć, że pudełek nie będzie na czas i KTOŚ odpowiednio wczesniej zadecydował, by wyprodukowac/skleić/przesłać pudełka o numerach powyżej 2700, czyli te, które miały trafić do sprzedaży w sieciach handlowych...
Do takich działań juz NIKT sie jednak nie przyznał.
Nie pluję jadem, nie pałam nienawiścią ani nie rzucam mięchem na prawo i lewo - swoja opinię o tej sytuacji wyraziłem juz dużo wczesniej w jednym z "wiedźmińskich" tematów. Ludzie sa tylko ludxmi, zdarza im się popełnic pomyłkę, a czasem nawet coś kompletnie zawalić, ale przyzwoitość nakazywałaby od początku przyznać, że cos poszło nie tak i odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliowści tych, którzy EK zamówili.
Nie rozumiem dlaczego po fatalnym początku (weekend milczenia lub sprzecznych informacji) i kroku w dobrym kierunku (kolejne dwa dni pełne "niebieskiego" ;) na forum, od tygodnia - cisza i uciekanie od tematu :(
Mimo wszystkich potknięć: Gratuluję CDP, CDPR wspaniałej gry i niesamowitej "kolekcjonerki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:18, Zuberuss napisał:

Na koniec dodam, że za tak wydaną EK wybaczam CDP jego grzechy i daję mu szansę kupując na
gram.pl nadal, pełen nadziei, że już więcej się taka wpadka nie powtórzy.


Nie chciałabym być złym prorokiem, ale to nie jest pierwsza wpadka dotycząca opóźnień w wysyłce EK, po prostu tym razem egzemplarzy było znacznie więcej, a i gra zainteresowała bardzo różnorodne grono graczy. Do tej pory ludzie narzekający na jakość świadczonych usług byli po prostu mało zauważani, ich pretensje bagatelizowane, zaś krąg osób w ogóle świadomych całej sprawy mały. Teraz skala duża to i potknięcie nie skończyło się zdarciem noska w bucie, tylko raczej obiciem nosa po wyryciu w błoto.

Ja nadal czekam na swoją opóźnioną przesyłkę, miała być wysłana 6-go (zgodnie z opisem przy zamówieniu), teraz widnieje informacja o wysłaniu w dniu dzisiejszym, zobaczymy czy jutro dojdzie...
Tak czy siak namawiam kolegę z pracy do kupna i zagrania - ale kupna wszędzie, tylko nie tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 21:18, Zuberuss napisał:

(...) gram.pl nadal, pełen nadziei, że już więcej się taka wpadka nie powtórzy.

Cóż ja już dałem szansę (po wpadkach z ubiegłego roku), niestety zmarnowali ją i prawdopodobnie (wszystko rozstrzygnie się wraz z otrzymaniem EK, czy się zreflektują, czy nie) była to ich ostatnia szansa i bazowa EK może sobie być teraz nie wiem jaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z CDP mógłby wyjaśnić jaka jest logika wysyłania dodatków do EK? wydawało mi sie, że liczy się kolejność zamówień, ale widzę tu, że przesyłki otrzymują ludzie, którzy zamówili EK znacznie później.mam numer nieco powyżej dwusetnego, a cały czas mam zamówienie wstrzymane. czyli to tak, jakby w stojącej kolejce niekoniecznie dawać po kolei, tylko na chybił trafił. żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 22:26, jaceloth napisał:

czy ktoś z CDP mógłby wyjaśnić jaka jest logika wysyłania dodatków do EK?


Jak to jaka, "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" nie oglądałes?

"Ty już czekasz tak długo, że strata kolejnego dnia, czy tygodnia, to zaledwie jakiś marny procent czasu czekania. Natomiast ci co zamówili ostatni - dla nich każdy tydzień czekania to jakieś 100% straty , a na stratę 100%, co to to nie! Nasza FIRMA nie może sobie pozwolić!"

wolna cytata ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie podsumować i podliczyć ile błedów popełnił CDP, bo owszem 1 błąd na jakiś czas można wybaczyć, ale nie 13 (o ile czegoś nie pominołem) naraz (a to nadal może sie zwiększyć – wysyłka EK wciąż trwa) :/ Jak dla mnie premiera EK Wiedźmina zasłużyła na tytuł najwiekszego niewypału dystrybucyjnego w Polsce do tej pory, a CDP najgorszego dystrybutora roku.

1) kłopoty z serwerami
2) późne poinformowanie klientów o problemach z wysyłką dodatków do EK - wiadomość o odrebnej wysyłce została podana w ostatniej chwili (kiedy już wieszość zamówień była zaklepana i opłacona).
3) sklepy ważniejsze od klientów gram.pl - NA premiere gotowe było 300 egzemplarzy które oczywiście powędrowały do Empików czy MM, najśmieszniejsze jest tłumaczenie tej decyzji - pozwole sobie zacytować: " Nie sposób było wybrać spośród wszystkich osób, które zamówiły Edycję Kolekcjonerską w pre-orderze tych, które miały by ją otrzymać kilka dni przed pozostałymi, nie krzywdząc jednocześnie części zamawiających. W efekcie pierwsze 300 egz. zostało wysłane do sklepów." No cóż teraz rozrzut pomiędźy pierwszymi którzy dostali 2-gą paczke a ostatnimi wyniesie jakies 2 tygodnie i nie jest to niesprawiedliwe, a CDP nie ma z tym problemu.
4) błedy w nadaniu 80 paczek
5) niedogadanie sie z masterlinkiem i wstrzymanie dostarczania WSZYSTKICH paczek
6) rozdawaie/sprzedawanie elementów EK
7) niedotrzymywanie WSZELKICH TERMINÓW, poczawszy od daty rozpoczęcia wysyłki EK, poprzez WIELOKROTNE przekłądanie terminu zakończenia wysyłki, na wysyłce kodów zniżkowych na gadżety z Wiedźmina kończąc.
8) podawanie mijacych się z prawdą informacji przez pracowników CDP
9) wybiórcze odpowiadanie na pytania na forum i zniknięcie pracowników CDP po 3 dniach z tematów poświęconych EK Wiedźmina (notabene chowanie głowy w piasek i udawanie, że nic się nie dzieje jest nagminna praktyką CDP)
10) żenująca gratyfikacja za wynikłe problemy - ja rozumiem że zlotych figur Geralta nie moglismy oczekiwać ale rekompsata, która zmusza do wydania jeszcze więszych pieniędzy w sklepie ktory ma klientow gleboko tam gdzie plecy traca swa szlacetna nazwe to skandal. A można było dożucić jeszcze jeden plakat, podkładke pod mysz albo coś takiego i byłby spokój.
11) dziwna kolejność wysyłki dodatków - jak dla mnie to niepojęte, że osoby które zamawiały jako pierwsze dostana EK ostatnie, w zasadzie pożniej niż np ludzie z list rezerwowych
12) LITOŚCI ile można pakować mniej niż 2500 paczek? Jakoś na premiere można było w kilka dni skompletować te 2,5k paczek + paczki z EP + przygotowanie całej serii EP dla sklepów, a teraz sie nie da.
13) i chyba najwiesza wpadka - Gram.pl zawala praktycznei każda większą premiere, zawsze coś nie wychodzi i zawsze słyszymy, że sie poprawią - ale jakoś nigdy im sie to nie udało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łiiiiii :-) Moj egzemplarz zostal dzis wyslany :-) Jutro albo pojutrze bede go mial :D

PS. Nie pytac mnieo numer - nie znam go, zamowilem EK dopiero przy premierze, z egzemplarzy dodrukowanych lub tych niepotwierdzonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie (tylko nie wiem czy to moge w tym temacie..)
widzialem newsa (teraz nie moge znaleźć) o specjalnych zniżkach w wiedzminskim sklepiku dla pre-orderowców EK, po sfinalizowaniu zamówienia (tak tak mam juz całe EK:)) miałem otrzymać maila z jakimś specjalnym kodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 23:23, kkamil88 napisał:

a ja mam pytanie (tylko nie wiem czy to moge w tym temacie..)
widzialem newsa (teraz nie moge znaleźć) o specjalnych zniżkach w wiedzminskim sklepiku dla
pre-orderowców EK, po sfinalizowaniu zamówienia (tak tak mam juz całe EK:)) miałem otrzymać
maila z jakimś specjalnym kodem...


No teoretycznie wszyscy mamy kiedyś takiego maila dostać. Do tej pory chyba nikt nie meldował ;) o dostaniu takowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 23:21, Priorin napisał:

ciach


Do tego wszystkiego co napisałeś przyjacielu dodam jeszcze coś od siebie:

14) kulejąca albo wogóle nie działająca sieć informacji klientów - już spieszę z wyjaśnieniem.

Otóż poza potwierdzeniem zamówienia i innymi tego typu automatycznymi mailami nie dostałem od CDP chyba żadnego maila. Nie dostałem także maila informującego mnie o rozbiciu wysyłki EK na 2 raty - gdyby nie szwagier, który tego maila dostał i dał mi cynk, to miałbym naprawdę niezłe "zdziwko" przy odbieraniu przesyłki od kuriera, która zawierała defacto tylko edycję podstawową - no ale oczywiście kurier chciał ode mnie należność za edycję kolekcjonerską (za pobraniem wziąłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe jak dla mnie zestawienie bledow genialne :] gratuluje, teraz tylko z takim czyms na gry.wp.pl (czyli medialnego partnera Wiedzmina :P) czy gry-online jako news o profesjonalizmie CDP ;-)

Dnia 07.11.2007 o 23:21, Priorin napisał:

gleboko tam gdzie plecy traca swa szlachetna nazwe

zaiste zacny text :-D

pzdr ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nadal wstrzymane... swoją drogą gdyby wydali tylko 300 egz., to każdy, kto zdołałby zamówić EK od razu dostałby komplecik i nie byłoby problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 23:21, Priorin napisał:

CIAH !


U mnie sprawa przesyłki dodatków już ruszyła - już jadą do mnie (ciekawe w jakim stanie dojadą), natomiast druga szt. EK nadal "jest pakowana" - już od 4 dni...

Ponawiam wcześniejszą propozycję jednego z forumowiczów - pokusiłbym się o naświetlenie sprawy w jakimś tygodniku np. Newsweek (mój znajomy tam pracuje - napewno się ucieszy z nowego materiału). Wszystkich którzy są zainteresowani proszę o info na e-mail bigjack@undergrand.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 07:17, Daemos napisał:

a u mnie nadal wstrzymane...


U mnie tak samo :/ Już nawet nie mam siły sprawdzać tego statusu...
Gre już przeszedłem, a dodatków nawet nie widać na horyzoncie... ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje są już w Gdańsku.
Ale znając życie mieszkając 20 minut samochodem od DPD dostanę paczkę jutro (ew. dziś późnym wieczorem).
Kiedyś wozili mi paczkę 5 dni w samochodzie i nie mogłem nawet odebrać w siedzibie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dalej wstrzymane. Coś mi się wydaje, że osoby, które brały sposób płatności ''za pobraniem'' dostaną kolekcjonerkę za miesiąc jak dobrze pójdzie. Tylko dlaczego ja mam cierpieć z powodu niedogadania się gramu z firmą kurierską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie forma płatności. Ja miałem za pobraniem i wysłali.
Swoją drogą zastanawiam się czy te elementy to oni dopiero robią i to tak powoli, czy co w ogóle jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 18:15, Marek Lenc napisał:

Ciągle nie mam nic z dodatków a DOK milczy...

kopsnij rysunek z tej okazji!!:)

Moja paczka bedzie dziś wysłana
Sven ja brałem za pobraniem i już mi wysyłają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować