Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Opóźnienia dostaw Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina

3316 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2007 o 11:20, Evil Khan napisał:

zalegające EK Homm5 i Medievala2 sprzedano pewno po kosztach (69zł). Jaki
jest więc sens ?


Taki, że CDP robiło je dla graczy. Poświęcali czas, pomysły i pieniądze na wykonanie czegoś oryginalnego i wyjątkowego, co mogłoby uszczęśliwić klienta posiadaniem czegoś "innego" niż to co znajduje się na półkach sklepowych.

( wiem pewnie pojawią się komentarze, że przecież mieli z tego duże zyski:
- czy aż tak duże?
- czy w dzisiejszych czasach jest coś za darmo? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 11:27, tableta1 napisał:

stul pysk cioto
co za ciota hah ale bym cie przekopal bidonie spermy


Z takimi tekstami to szybko pożegnasz się z tym forum, narazie degrad -2, później za podobny występek możesz liczyć na bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 11:49, cinus` napisał:

> stul pysk cioto
> co za ciota hah ale bym cie przekopal bidonie spermy

Z takimi tekstami to szybko pożegnasz się z tym forum, narazie degrad -2, później za
podobny występek możesz liczyć na bana.

CO? Za takie coś tylko degrad? Ale porażka.

Bony mają być w następnym tygodniu. Zobaczymy jak CDP teraz się wywiąże z obietnicy ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, No kupon na 100zł do wykorzystania i to w dowolny sposób na gram? Teraz to już prawie Wam wybaczam, choć jeszcze nie do końca.
Takie przeprosiny i wywiad powinien pojawić się już od samego początku, zamiast mydlenia oczu i zbywania klientów licząc na zyskanie odrobiny czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 11:58, Mychaa napisał:

Takie przeprosiny i wywiad powinien pojawić się już od samego początku, zamiast mydlenia oczu
i zbywania klientów licząc na zyskanie odrobiny czasu


Tylko wiesz z jednej strony masz rację, ale z drugiej taka decyzja wymagała narady całego zespołu (a takie to nie trwają pół godziny :] ). Miejmy tylko nadzieję, że nie będą to kolejne puste słowa na zmianę nastawienia graczy do sklepu gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojjj... z całym szacunkiem dla moderatorów ale... oczywiście nie chcę wpływać na decyzję (o)sądów moderatorów ale popieram iż za taki zachowanie powinno być bezwzględne usunięcie z forum. Ja rozumiem że są ludzie którzy mają wrażenie że w virtualnej rzeczywistości można obrażać bo się za to w pysk nie dostanie a w życiu realnym taka osoba z domu nosa nie wychyli bo się boi szelestu opadających liści ale ktoś musi im pokazać że takie postępowanie jest nie tolerowane. Uważam że usunięcie tablety1 z forum to jedyne właściwe potraktowanie takiego człowieka. Rzadko zabieram głos ale w tej sytuacji wnioskuję do moderatorów o usuniecie tej osoby z forum liczę że i inni forumowicze przyłączą się do mojego wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo i to jest gratyfikacja:)Szczególnie podobają mi się te słowa:

"Oczywiście akcja będzie nas kosztować bardzo dużo pieniędzy. Ale niestety za błędy trzeba płacić..."

Teraz to naprawde prawie wam wybaczyłem bo naprawdę widać waszą skruchę w tym wywiadzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:11, Zuberuss napisał:

Ojjj... z całym szacunkiem dla moderatorów ale... oczywiście nie chcę wpływać na decyzję (o)sądów
moderatorów ale popieram iż za taki zachowanie powinno być bezwzględne usunięcie z forum. Ja
rozumiem że są ludzie którzy mają wrażenie że w virtualnej rzeczywistości można obrażać bo
się za to w pysk nie dostanie a w życiu realnym taka osoba z domu nosa nie wychyli bo się boi
szelestu opadających liści ale ktoś musi im pokazać że takie postępowanie jest nie tolerowane.
Uważam że usunięcie tablety1 z forum to jedyne właściwe potraktowanie takiego człowieka.
Rzadko zabieram głos ale w tej sytuacji wnioskuję do moderatorów o usuniecie tej osoby
z forum liczę że i inni forumowicze przyłączą się do mojego wniosku.


Ja się przyłączam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:11, Zuberuss napisał:

Rzadko zabieram głos ale w tej sytuacji wnioskuję do moderatorów o usuniecie tej osoby
z forum liczę że i inni forumowicze przyłączą się do mojego wniosku.


Popieram, ale to nie miejsce na takie wnioski.

I żeby nie było, że offtop.
Nalfein - nie planuj wydawania pieniędzy których jeszcze nie masz, bo możesz się przeliczyć. Najpierw zobaczymy co z tą gratyfikacją w ogóle będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DZisiaj moja paczka powinna być wysłana... cieszy mnie to a co do tych 100 wPLN to pieniadze nie sa wazne liczy sie tylko to ze Firma cdp zrozumiała swój błąd i probują to naprawić.. chociaż może to dlatego ze większość graczy wysłała e-maile do rożnych redakcji czasopism itp??:P

co do tablety1 uważam iz powinien dostać bana ale ta decyzja należy do moderatorów a nie do nasz drodzy gramowi cze...:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście liczę na to, że ten bonus będzie można użyć przy zamówieniu i obniżyć cenę zamówienia o 100zł. Wtedy zadowolony będę na pewno :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:28, Mistic napisał:

Ja osobiście liczę na to, że ten bonus będzie można użyć przy zamówieniu i obniżyć cenę zamówienia
o 100zł. Wtedy zadowolony będę na pewno :]


Również mam taką nadzieję.
Nie dopuszczam do siebie posiadania kolejnych (zbędnych) wPLN''ów na koncie.
A taka stówka to już coś - dobra gierka za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:28, Mistic napisał:

Ja osobiście liczę na to, że ten bonus będzie można użyć przy zamówieniu i obniżyć cenę zamówienia
o 100zł. Wtedy zadowolony będę na pewno :]

Oj, ja też i to bardzo, w końcu wychodzi sporo dodatków do gier które mam i lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 12:11, Zuberuss napisał:

Ojjj... z całym szacunkiem dla moderatorów ale... oczywiście nie chcę wpływać na decyzję (o)sądów
moderatorów ale popieram iż za taki zachowanie powinno być bezwzględne usunięcie z forum. Ja
rozumiem że są ludzie którzy mają wrażenie że w virtualnej rzeczywistości można obrażać bo
się za to w pysk nie dostanie a w życiu realnym taka osoba z domu nosa nie wychyli bo się boi
szelestu opadających liści ale ktoś musi im pokazać że takie postępowanie jest nie tolerowane.
Uważam że usunięcie tablety1 z forum to jedyne właściwe potraktowanie takiego człowieka.
Rzadko zabieram głos ale w tej sytuacji wnioskuję do moderatorów o usuniecie tej osoby
z forum liczę że i inni forumowicze przyłączą się do mojego wniosku.


Również się przyłączam do powyższego wniosku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2007 o 11:21, tableta1 napisał:

> Radzę nauczyć się czytać poprzednie posty a nie rzucać takimi tekstami jak z piaskownicy.

>
> Każdy kto zamówił Ek w pre-orderze ma dostać bon na 100zł do dowolengo wykorzystania w
sklepie
> gram.pl.
>
> I skończ zaznaczać swój, jakże straszny, problem pogrubieniem, już się ludziom przejadł
i nie
> interesuje ich twoja marna historyjka ;-)

stul pysk cioto to se juz grasz a co ja mam powiedziec moglem isc i kupic w MM i pieprzyc ten
gram.pl


Panu dziękujemy uprzejmie. Żegnamy, mam nadzieję, bezpowrotnie. Współużytkowników gram.pl obrażać nie pozwolimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś doczekałem się swoich dodatków i muszę przyznać że całość warta jest tych 200zł. Już sam Artbook jest dość duży i na ładnym papierze, że zasługuje na duże pieniądze za niego. To samo tyczy się z bestiariuszem, choć brakuje mi w nim większych obrazków, jest dużo niezadrukowanej marnującej się przestrzeni, choć muszę przyznać, że fajnie to nawet wygląda.
Medalion czy tam brelok też się świetnie prezentuje, wykonany dokładnie i dość ciężki.
Bardzo ładnie też wykonane są karty i duża mapa.
Całość zapakowana w świetne duże pudło.
Moim zdaniem warte było to czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dla osób, które mało po necie łażą i nie wchodzą na niektóre strony. Jest to kawałek wywiadu przeprowadzonego przez serwis gry.wp.pl z Michałem Kicińskim Współzałożycielem i Dyrektorem Zarządzający CD Projekt) :) Może część z was wybaczy CDP, szczególnie po tym co zaraz przeczytacie. Życzę miłej lektury !

"Jak już jesteśmy przy sprawach trudniejszych. Czy zdradzisz coś z czego raczej nie jesteś zadowolony?

Niestety chyba jestem najlepszą osobą do zadawania takiego pytania J Ci co ze mną współpracują, wiedzą, że mam taką przypadłość, że nieczęsto jestem zadowolony do końca z efektów pracy. Oczywiście nie będę sobie tu strzalał w kolana;) i wypisywał tych kilkudziesięciu najróżniejszych spraw które nie poszły tak jak sobie wymarzyłem;) ..no ale coś tam mogę zdradzić. No i jednak nie będzie to tylko krytyka;)
Po pierwsze jestem ogromnie zadowolony z efektów pracy REDów. Zaangażowanie profesjonalizm zespołu developerskiego przyniósł wybitne efekty. Zarówno od strony twórczej, jak i od strony organizacyjnej. Równoległa premiera 10 tak rozbudowanych różnych wersji językowych i dotrzymanie napiętych terminów, to naprawdę nie było proste zadanie. A nie możemy zapominać, że to przecież nasz pierwszy projekt. Mimo, tego, że jesteśmy debiutantami, tak fantastycznie udało REDowi wykonać to arcytrudne zadanie.
Może trochę paradoksalnie całkiem zadowolony jestem również ze stopnie dopracowania gry. Mimo, że nie ustrzegliśmy się błędów, oraz premierowego patcha, to przy całym ogromnym skomplikowaniu gry i jednak naszym nie tak wielkim doświadczeniu, błędów jest relatywnie niewiele. Grałem w wiele gier od znacznie bardziej doświadczonych twórców, które pod tym względem prezentowały się gorzej od Wiedźmina. Oczywiście błędów nie powinno być ich w ogóle i jestem pewien, że wraz z kolejnymi produkcjami w końcu do tego dojdziemy!:)
No ale wracając do pytania;) Od strony samej gry, w zasadzie nie jest tego wiele. Gram w Wiedźmina już od kilku dni i ciężko mi się od niego oderwać:) ..wcześniej specjalnie nie grałem w alfy i bety, aby nie psuć sobie zabawy J Co prawda znam zakończenie. Ale zarys scenariusza omawialiśmy tak dawno, że już nie pamiętam szczegółów, no i nie wiem jak finalnie zostało to i owo zrelizowane.
Z mojej pozycji w firmie bardziej widzę niedociągnięcia organizacyjne związane z samym procesem wydania gry, a nie jej produkcji. No i tu mógłbym już więcej napisać. Nie chcę krytykować nie swojego podwórka;) Więc odniosę się do rynku polskiego.
Przede wszystkim jest mi potwornie przykro z zamieszania jakie powstało przy wysyłce polskiej edycji kolekcjonerskiej. Spiętrzyło się tam kilka błędów organizacyjnych jak i komunikacyjnych. Jest mi wręcz wstyd, że nie potrafiliśmy wyprodukować na czas elementów poligraficznych. Zrozumiałbym gdyby chodziło o płytkę z grą, nad którą prace trwały do ostatniej chwili i nigdy bym nie przypuszczał, że wyłożymy się na tak banalnie prostym zadaniu. No co tu dużo mówić. Wstyd i porażka. Za co chciałem wszystkich fanów Wiedźmina OGROMNIE PRZEPROSIĆ!!! Całe zamieszanie pogłębiła seria niefortunnych zdarzeń. Niepotrzebne wysłanie pierwszych gotowych EK do sklepów, słabe zorganizowanie całego procesu zamówień, tak, że mimo, wielkiego popytu zostały wolne egzemplarze, czy brak informacji o dokładnej wielkości nakładu. Do tego doszły głupie błędy typu brak drukowanego listu z informacją o dwuetapowej wysyłce i przeprosinach załączonych do pierwszej serii wysyłek, oraz zbyt długi brak informacji kiedy będą dosyłane kolejne elementy. Naprawdę seria niefortunnych zdarzeń. Niestety zapoczątkowana w samym CD Projekt. Cały nasz trud włożony w opracowanie jak najlepszej edycji został tym niestety zaprzepaszczony, a dobre imię naszej firmy ogromnie na tym ucierpiało.
Dość jasnym jest też, że koniec, końców to jako dyrektor zarządzający calej grupy CD Projekt jestem odpowiedzialny za wpadkę z EK. Szczerze i osobiście mówiąc to chyba moja największa wpadka w historii prowadzenia (lub współprowadzenia) CD Projekt. Mówiąc, że największa, nie mam na myśli jej bezwzględnego rozmiaru, ale to, że zdarzyła się ona dla nas przy najistotniejszej w historii premierze i jej przyczyny nie leżały poza CD Projekt. Czyli nikt z zewnątrz nie utrudnił nam zadania, co w pracy z obcymi firmami niestety czasem się zdarza.
Oczywiście nad wpadką z EK i innymi nie przechodzimy do porządku dziennego. Zbieramy post mortemy, które będą podstawą do analizy popełnionych błędów. Pierwsze spotkania na ten temat już odbyliśmy, kolejne niedługo. I mimo, że atmosferę w firmie mamy przyjazną i dość wyluzowaną, to akurat te rozmowy prowadzone są w bardzo poważnej atmosferze.
Wpadek większych i mniejszych było więcej, ale w sumie nie ma co się o nich rozpisywać. Wiedźmin to pierwszy nasz projekt o takim stopniu skomplikowanie i nie ma cudów nie wszystko miało szansę pójść tak jak sobie wymarzyliśmy.

No dobrze a co z tymi którzy WCIĄŻ nie otrzymali brakujących elementów EK?

Oczywiście robimy wszystko aby brakujące elementy dosłać jak najszybciej. Niestety z powodu zamieszania z zamówieniami wysyłka idzie wolniej niż byśmy sobie życzyli. Codziennie wysyłamy kilkaset brakujących zestawów, jednak wygląda na to, że ostatnie pakiety wyślemy do końca tego tygodnia. Czyli ostatnie osoby nie powinny dostać ich później niż we wtorek13 listopada.
Podjęliśmy też bardzo ważną decyzje odnośnie EK. Po pierwsze wszystkim zamawiającym EK w preorderze, czyli wszystkim których dotknęło rozdzielanie wysyłki na dwie części, zostanie wysłany kupon o wartości 100 złotych do zrealizowania W DOWOLNY sposób w sklepie gram.pl. Wartość tego kuponu odpowiada mniej więcej wartości elementów które wysyłamy z opóźnieniem. Uznaliśmy, że zwykłe przeprosiny to za mało i załączając kupon chcemy dodatkowo podkreślić jak bardzo jest nam przykro, że nie wywiązaliśmy się z zawartej z naszymi klientami umowy.
Oczywiście akcja będzie nas kosztować bardzo dużo pieniędzy. Ale niestety za błędy trzeba płacić. Szczegóły całej akcji będą wkrótce ogłoszone, a ze wszystkimi klientami skontaktujemy się osobiście (telefonicznie lub emailem) i poinformujemy o tym. Nastąpi to zaraz po zakończeniu wysyłek brakujących elementów, czyli najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (12-17 listopada). Zależy nam na czasie, tak aby kupon gracze mieli szanse wykorzystać na świąteczne zakupy.
Dodatkowo rozważamy, czy czasowo nie zawiesić wydawanie EK do wszystkich gier CD Projekt. Edycja Wiedźmina pokazała, że jako organizacja nie potrafimy tego należycie wykonać i do czasu gdy nie będziemy pewni, że potrafimy to zrobić ze 110% skutecznością uważam, że lepiej tego nie robić. To oczywiście będzie trudna decyzja, gdyż EK stały się jednym z naszych znaków rozpoznawczych, ale jeśli uznamy, że jest konieczna to też ją podejmiemy.
Jeśli ją podejmiemy nie będzie ona jednak dotyczyć gier które już zaplanowaliśmy. Mam na myśli EK gry Gears of War. Wydaje mi się, że to spowodowało by więcej zamieszania niż pożytku, gdyż wszystko mamy ustalone z producentem i właśnie ruszyły zapisy. "


P.S. Podoba mi się ten pomysł z kuponami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Panie Rafale,

Proszę potraktować poniższą wypowiedź jako swego rodzaju list otwarty:

Dobrze, że Pan coś napisał, ale o wiele lepiej by było gdybyście Państwo informowali zamawiających mailami podając im jakieś konkretne informacje, a nie Informujemy, że nie wszystkie produkty z Twojego zamówienie są obecnie dostępne. Twoje zamówienie oczekuje na pojawienie się wszystkich produktów. Informacja, który element zamówienia jest opóźniony i kiedy może nastąpić wysyłka naprawdę uspokaja. Taka ogólna wiadomość zaś tylko stawia dodatkowe pytanie: "Kiedy to będzie?!?"

Pozwoli więc Pan, że Pana oświadczenie potraktuję sceptycznie. Dlaczego? Ano dlatego, że podobne zapewnienia słyszeliśmy już kilkukrotnie - żeby daleko nie szukać Pana kolega, Pan Orzeszek, w dniu 30.10 Informował w wiadomości do kolegi Kamiloosa, że wysyłka zamówień złożonych po premierze nastąpi "w piątek, najdalej w poniedziałek". I jak widać paczka kolegi Kamiloosa podobno wyszła od was wczoraj, a moja jest pakowana i przygotowywana do wysyłki od dwóch dni! Co więcej kolega IzKaDeXteR informuje, że zamówienie na EK, które złożył ponad tydzień po nas ma już zrealizowane! Okazuje się więc, że jednak potraficie szybko realizować zamówienia, tylko jakoś nie robicie tego sukcesywnie (w normalnym znaczeniu tego słowa).

Nie jest to zresztą jedyne uchybienie - wasze obietnice sukcesywnego informowania klientów należy niestety między bajki włożyć. Nie było bowiem dość długo informacji na tym forum, a i wysyłanie informacji bezpośrednio do klienta szwankuje. Ja nie dostałem na czas ani odpowiedzi potwierdzającej moje zapisanie się na listę rezerwową (dostałem ją trzy dni po premierze - pełen dzień roboczy po terminie, jaki sami obiecywaliście) i ograniczała się ona tak na prawdę do linku do strony, gdzie można zamówić EK - co akurat już dawno zrobiłem. Nie dostałem wcale odpowiedzi na dwa maile które wam przesłałem oprócz potwierdzenia przeczytania jednego z nich. Jedyne wiadomości, które dostałem szybko to potwierdzenie przyjęcia zamówienia i zapłaty - czyli wiadomości automatyczne. Z tego, co czytam na forum widzę, że nie jest to przypadek odosobniony. Informuję więc Pana, że jeśli tak wygląda wasz pomysł na "sukcesywne" informowanie klienta, to jest to pomysł bardzo, ale to bardzo zły.

Jedyną rzeczą, jaka dotychczas powstrzymywała mnie od podjęcia zdecydowanych kroków, jest fakt, że nie należę do grupy najbardziej poszkodowanych (zamawiających pre-order) i że, jak już pisałem tutaj, niemal w ostatniej chwili coś się w mojej sprawie ruszyło. Widzę także, że obiecujecie Państwo realną rekompensatę tym najbardziej poszkodowanym (bo za przeproszeniem zniżki na dodatki to był po prostu ochłap). To skłania mnie do dalszego wstrzymania się z tymi krokami, szczególnie, że uzyskałem potwierdzenie Pana obietnicy (przynajmniej w stosunku do mojego zamówienia) od Pani Justyny Hryć.

Odnosząc się do wywiadu z Panem Michałem Kicińskim w WP sugerowałbym, abyście zamiast zawiesić wydawanie EK do gier, zastanowili się raczej nad waszymi metodami ich dystrybucji i obsługą klienta w ogóle. Jak widać z wypowiedzi kolegów graczy, wydanie EK i sama gra są jak najbardziej udane, tylko przygotowanie waszej dystrybucji detalicznej zawiodło na całej linii (do sieci sklepów jakoś się wyrobiliście).

Na zakończenie pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że tym razem firma CDPROJEKT i ekipa gram.pl pokaże czynem, a nie słowem, na co ją stać. Inaczej, bowiem nie odzyskacie zaufania mojego, a podejrzewam, że także wielu innych graczy.

Z poważaniem,

Marek Konopacki


P.S.
Jeśli nie wiecie gdzie szukać przykładu dobrej obsługi klienta i sprawnej wysyłki zamówień, to zwróćcie się np. do EMPIKu.
Zamówiłem bowiem w lokalnym Puławskim sklepie Empik we wtorek grę World in Conflict wydanie EK CCCP, którego o ile się nie mylę CDPROJEKT jest dystrybutorem, a w 26 godzin później otrzymałem informację, że jest ona do odbioru. Zapłacę może za nią kilkanaście złotych więcej niż na gram.pl, ale 26 godzin od zamówienia do odbioru, to w porównaniu z 48 godzinami (jak dotychczas) "pakowania i przygotowywania do wysyłki" u was, to jest po prostu zupełnie inny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować