Zaloguj się, aby obserwować  
Skie

Wiedźmin 2 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

179 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2008 o 15:50, klaser2 napisał:

nic nei zmieniać no może kamery takie ja w oblivionie


To by całkowicie zepsuło tą grę!

Dla mnie wystarczy żeby było znad ramienia... i to jest najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 15:50, klaser2 napisał:

nic nei zmieniać no może kamery takie ja w oblivionie


Wiedźmin nigdy nie będzie miał takiej kamery, bo ona po prostu nie pasuje do tej gry. W Obliviona ona była dobra ale w "Wieśku by się nie sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

popieram, musieliby stworzyć dynamiczną zmianę kamery... albo wprowadzić elementy gry do których najlepiej by takowa pasowała. Jeśli np. chodzi o bieganie to byłaby kamera z nad ramienia całkiem na miejscu,
realniej by było że tak powiem. W czasie walki jednak oznaczałoby to wzrost stopnia trudności bądź konieczność ciągłego używania aktywnej pauzy (której ja wolałbym używać jak najrzadziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepsza grafika, więcej zbroi i mieczy , mniej klonów w mieście , brak ładowania podczas wchodzenia do domu itp. , większa swoboda (można se głęboko w las wejśc albo przeskoczyc ławkę (dla zabawy) :P no i jak tak zrobią twórcy to Wiedźmin II będzie najlepszy RPG w historii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką się zgodzę, np. pojawienie się mimiki twarzy wiele by zmieniło, plus nowe efekty specjalne (dopracowanie istniejących?). Liczę w sumie najbardziej na porcje świeżych i ciekawych postaci, bo to w sumie uważam za jedą z najtrudniejszych prac jakie przed ekipą stoją (tworzenie nowych NPC).
Liczę na udane rozwinięcie i zakończenie komputerowej historii Wiedźmina ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 08:18, Nightlander napisał:

Z grafiką się zgodzę, np. pojawienie się mimiki twarzy wiele by zmieniło, plus nowe efekty
specjalne (dopracowanie istniejących?). Liczę w sumie najbardziej na porcje świeżych
i ciekawych postaci, bo to w sumie uważam za jedą z najtrudniejszych prac jakie przed
ekipą stoją (tworzenie nowych NPC).
Liczę na udane rozwinięcie i zakończenie komputerowej historii Wiedźmina ;]


Mimika twarzy ma być poprawiona w reedycji Wiedźmina czyli w Edycji Specjalnej, a także ma być więcej tekstur postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 16:51, tomek-bob napisał:

Wiedźmin troche zawiodła mnie ta gra nie powiem.
Więc marzy mi się Wiedźmin
-bez loadingów (przez ciągłe pojawienia się tych okien i zcekanie nie wiadomo iel trace
klimat gry)
-chce maszerowac tam gdzie chcę!!
-większy świat łażenie gdzie mi się podoba
-kóń!
-więcej potworów
-niech geralt nauczy się skakac i włazic po drabinie!
-więcej w fabule o postaciach głównoplanowych z sagi Wiedźminskiej (o Ciri i innych ważniejszych
postaciach)
I to tyle chyba jak czegos zapomniałem to dopiszę.


zgadzam się w całej rozciągłości :)
otworzyć świat i zapełnić go fajnymi przydatnymi przedmiotami do znakezienia anie tylko sztylety i krzesiwo
niech wiedźmin ma mozliwość nałożenia jakiegos przyzwoitego pancerza, strzelenia z łuku kuszy czy czegoś w tym rodzaju
zlikwidować te cholerne loadingi byle jakiej chałupiny
zabrac te płoty i nauczyć geralta skakac niech wlezie czasem na jakiś pagórek i widoki popodziwia
nie trzymać się tak sztywno reguł świata okreslonych przez Sapkowskiego - gra dzięki temu nabierze rumieńców
skrócić filmik z medytacją wiedźmina - niech siada jak bezimienny w G3 przy ognisku bez tej idiotycznej wstawki z odjeżdżajacą kamerą i zapadaniem zmroku - po iluś razach nie mogłem już na to patrzeć
niech npce trochę się różnią miedzy sobą a niesame klony z woreczkami na szyjach
otworzyć wszystkie chałupy i bramy które są jedynie dekoracją
zlikwidować te stada gołebi czy innych ptaszysk co chwila podrywajacych się do lotu - ilez można tego furkotu skrzydeł słuchać
model walki ostatecznie może zostać ale....niech to zrobią tak aby w walce nie był najwazniejszy kolor kursora lecz przeciwnik ;) i wiecej monsterków za dnia aby człek mógł im się lepiej przyjrzeć
w fabułę wpleść więcej magii a mniej wątków sensacyjno-kryminalnych...bo sie robi takie GTA w świecie fantasy
to chyba na tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 14:09, castlerock napisał:

w fabułę wpleść więcej magii a mniej wątków sensacyjno-kryminalnych...bo sie robi takie
GTA w świecie fantasy
to chyba na tyle ;)


T u się z Tobą nie zgadzam. Właśnie świeże i nowe w Wiedźminie jest to, że w świecie fantasy, mozna powiedzieć średniowiecznym spotykamy się z aktualnymi dla nas tematami: ekologia, dyskryminacja rasowa, korupcja we władzach, przestępcze gangi czy wreszcie terroryzm (wiewiórki to przeciez na dzisiejsze standardy po prostu terroryści). Wspomnieć należy, że nie jest to zasługą twórców gry, tylko Sapkowskiego.

Całkowicie zgadzam się z Tobą, że Wiedźmin powinien umieć skakać i wspinać się, jeździć konno i zwiedzać wieksze obszary. Powinna być większa interakcja z otoczeniem (może nie od razu taka jak w Crysisie hehe...). Osobiście myślę, że powinni cos zrobić z potworami, które mają sierść...wilkołak wygladał tragicznie. A na poczatek wystarczyłoby, żeby poprawili loadingi i ten nieszczęsny plecak, czy jak tam go zwał.... nie da się grać, żeby nie było w nim bałaganu. Osobiście odpowiadałoby mi rozwiązanie podobne do zastosowanego w Diablo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 11:02, Jabłoński napisał:

>>
T u się z Tobą nie zgadzam. Właśnie świeże i nowe w Wiedźminie jest to, że w świecie
fantasy, mozna powiedzieć średniowiecznym spotykamy się z aktualnymi dla nas tematami:
ekologia, dyskryminacja rasowa, korupcja we władzach, przestępcze gangi czy wreszcie
terroryzm (wiewiórki to przeciez na dzisiejsze standardy po prostu terroryści). Wspomnieć
należy, że nie jest to zasługą twórców gry, tylko Sapkowskiego.



racja, ale ja liczyłem na cos odrobinkę innego niż ksiązki Sapkowskiego. intrygi takie jak w/w fajnie się kręca ale w książkach. W grze natomiast jest to odrobinkę nudne. zwłaszcza w grze fantasy gdzie wizualizacja gra ogromną, jesli nie najwieksza rolę. Prowadzenie watku korupcji dyskryminacji czy innych tego typu rzeczy siłą rzeczy sprowadzi się do samych dialogów a zeby były one nawet najlepsze, straci na tym klimat gry. Bo będzie to festiwal gadających głów.
I tak się dzieje w wiedźminie. przynajmniej w moim odczuciu.
dlatego własnie postuluję oby odrobinkę odeszli od prozy sapkowskiego i dołozyli więcej watków magicznych w grze. oczywiście bez przesady ;)
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał głównie by w Wiedźminie 2 było więcej różnych skinów postaci, i aby można było wszędzie chodzić, a nie jak w jedynce, problem przejścia nad kłodą drewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla mnie mogli by powiękrzyc świa t gry o inne kólestwa
a tak pozatym może mnie ktoś oświecic kim jest zabujca w outrze
bo chyba przegapiłem jakiś kawałek abuły albo jest to począ tek kolejnej histori
naszego wiedzmina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 2 powinien mieć więcej swobody w poruszanie się miedzy lokacjami, chodzi mi o to, że w 1 podczas pobytu w Wyzimie nie mogłes wrócic np. do Podgrodzia (chyba tak nazywała sie 1 ''miasto''), no i oczywiście możliwość dostania się do innych krain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żebym mógł wejśćpo każdej cegle, i wogóle bo niezawsze dało się wejsć na wyższe przeszkody. Przydałby sięteż skok. No i może jakiś transport albo coś bo czasem za dużo chodzenia było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2008 o 21:00, Coxsik napisał:

Ja bym chciał żebym mógł wejśćpo każdej cegle

Jak w Assassin''s Creed. :D
, i wogóle bo niezawsze dało się wejsć na

Dnia 18.03.2008 o 21:00, Coxsik napisał:

wyższe przeszkody.

Wcale się nie dało...
Przydałby sięteż skok. No i może jakiś transport albo coś bo czasem

Dnia 18.03.2008 o 21:00, Coxsik napisał:

za dużo chodzenia było.

Koń byłby ciekawym urozmaiceniem, ale nie przesadzajmy duzo chodzenia było tylko na 1 mapce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować