Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Witam. Aktualnie posiadam iiyama ProLite E2208HDS 22", monitor ogólnie mi się podoba, ale ostatnio kupiłem PS3 i tu pojawił się mały problem - monitor nie ma złącza HDMI, więc gdy chcę pograć na PS3, to muszę grzebać z tyłu i przekładać kabelki. Może po wakacjach będę miał kasę (jeśli praca wypali), i mam pytanie - jaki monitor byście polecili? Moje wymagania to złącze HDMI do konsoli, DVI do komputera, co najmniej 22" (format 16:9). Bardzo mile widziany byłby output jack 3.5mm, żebym mógł podłączyć do monitora słuchawki podczas gry na PS3 (HDMI chyba może przesyłać dźwięk z tego co wiem). Monitor do gier, oglądania filmów, surfowania po necie, od czasu do czasu może rysowania, ale nic profesjonalnego. No i cena jakaś sensowna, powiedzmy mniej niż 1000 zł? Najlepiej poniżej 900 jeśli się da, ale nie znam się na cenach monitorów za bardzo. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam monitora z tunerem TV, rozdzielczość tak od 19 do 21 cali. Cena do 1300. Monitor głównie do gier, dobrze by było też żeby miał dobry kąt widzenia. Nie znam się zbytnio na monitorach dlatego ciężko mi wybierać jakiś, więc proszę o jakąś radę, propozycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić monitor. Głównie do grania, choć czasem obejrzy się jakiś film. No i dużo czasu spędzam w przeglądarce. Obecnie posiadam CRT 19".

Wymagam:
- rozdzielczości 1920x1080 (nie patrzeć na konfigurację w opisie, za 2 miesiące to zmieniam)
- 23 albo 24 cali (ni mniej, ni więcej)
- szybkiej matrycy (bez ghostingu i input laga)
- możliwie najlepszej jakości obrazu
Budżet do 800zł, ew. mogę trochę dopłacić.

Co mi polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2011 o 12:56, 143872 napisał:

Jeżeli monitor nie ma opcji montażu na ścianie to można go jakoś na siłę przymocować?


Raczej nie ma takiej opcji.

Ja mam pytanie, ten: http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-23-lcd-g2320hdb.0.382042.html?cid=54
czy ten monitor: http://www.agito.pl/monitory-led/lg-23-led-e2360t-pn.0.418661.html
Który lepszy? I czy ewentualnie polecacie coś innego w tym przedziale cenowym?

No i bardziej polecacie 22" czy 23" przy przesiadaniu się z 19"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według Was co bardziej opłaca się kupić Samsunga P2770FH czy można jednak HD? Widoczna jest różnica dla oka między 5ms a 1ms?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim lg l1752s. Otyz od jkiegos czasu zaczal mi sie wygaszac. Ponowne wlylaczenie i wlaczenie pomagalo. Teraz juz to nie dziala bo tylko przez sekunde dziala i dalej sie wygasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie:

ilu calowy monitor LCD najlepiej kupić, jeśli będę przy nim siedział w odległości ok. 70cm?
przymierzałem wstępnie 24 cale (to chyba dzisiaj taki standard) ale wydał mi się kosmicznie wielki - nie wiem czy będę w stanie ogarnąć wszystko co się dzieje na ekranie z takiej niewielkiej odległości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2011 o 10:49, Dark_elves napisał:

Mam pytanie jak się ogląda telewizję na monitorze z tunerem TV, obraz jest ok, tal
jak na normalnym telwizorze LCD? Po przymierzam się do kupna, wstępnie
myślę o tym modelu
http://allegro.pl/led-full-hd-samsung-lt24a350ew-2xhdmi-usb-zabrze-i1738807205.html


Miałem coś takiego przez jakiś czas wtedy jak canal + coś takiego dawał do swojej oferty z hdmi i obraz był bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również poszukuję monitora do 400 zł. Na oku mam takie modele:

- LG W2240S-PN
-ACER P205H
-Asus VH222D
-Benq G922HDL


Monitor głównie do gier.
LG najbardziej mi sie podoba, Benq w ostateczności.
Co najlepiej z tych? Może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować